v 22 | tor 1/6 | | | | | | | | | | |
fre 2/6 | | | | | | | | | | |
lör 3/6 | Bergnäsets AIK:s vårtävling, lång | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | L | | | |
VM-tester, Schweiz, dag 1, medeldistans | Svenska Orienteringsförbundet | | | dist | | M | | | |
Pekingduon, individuella öppna klasser | Matteus SI | Östergötland | | dist | | M | | | |
sön 4/6 | VM-tester, Schweiz, dag 2, medeldistans | Svenska Orienteringsförbundet | | | dist | | M | | | |
Bergnäsets AIK:s vårtävling, medel | Bergnäsets AIK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
v 23 | mån 5/6 | | | | | | | | | | |
tis 6/6 | VM-tester, Schweiz, dag 3, långdistans | Svenska Orienteringsförbundet | | | dist | | L | | | |
Centrum Teamsprint | Centrum OK | Stockholm | | dist | S | S | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 1 | Växjö OK | Småland | | dist | | S | | | |
Nationaldagssprinten, etapp 2 | Växjö OK | Småland | | dist | | S | | | |
Vårserien, #5, sprint | Göteborgs OF Sävedalens AIK | Göteborg | | dist | | S | | | |
Nationaldagsmedeln Jokkmokk | I 19 IF Jokkmokks SK | Norrbotten | | dist | | M | | | |
DM, stafett, Västerbotten, öppna individuella klasser | Högåkers OK | Västerbotten | | dist | | L | | | |
ons 7/6 | Stockholm City Cup, #3 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
Wettersol Tour, #3 | OK Gränsen | Småland | | dist | | S | | | |
tor 8/6 | | | | | | | | | | |
fre 9/6 | | | | | | | | | | |
lör 10/6 | PreO-Sprint | Vänersborgs SK | Västergötland | P | dist | | P | | | |
Slottssprintstafetten Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | dist | S | S | | | |
Slottssprinten Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | dist | | S | | | |
Sävedalsdubbeln patrull | Sävedalens AIK | Göteborg | | dist | P | L | | | |
sön 11/6 | | | | | | | | | | |
v 24 | mån 12/6 | | | | | | | | | | |
tis 13/6 | | | | | | | | | | |
ons 14/6 | | | | | | | | | | |
tor 15/6 | | | | | | | | | | |
fre 16/6 | | | | | | | | | | |
lör 17/6 | | | | | | | | | | |
sön 18/6 | | | | | | | | | | |
v 25 | mån 19/6 | | | | | | | | | | |
tis 20/6 | Sidensjösprinten | Sidensjö IK | Ångermanland | | dist | | M | | | |
ons 21/6 | Brödkampen | Ockelbo OK | Gästrikland | | dist | | L | | | |
tor 22/6 | | | | | | | | | | |
fre 23/6 | | | | | | | | | | |
lör 24/6 | | | | | | | | | | |
sön 25/6 | | | | | | | | | | |
v 26 | mån 26/6 | | | | | | | | | | |
tis 27/6 | | | | | | | | | | |
ons 28/6 | Skene SoIS sommarorientering | Skene Sim o IS | Västergötland | | dist | | M | | | |
Knockoutsprinten | Mälarhöjdens IK OK | Stockholm | | dist | | S | | | |
tor 29/6 | | | | | | | | | | |
fre 30/6 | | | | | | | | | | |