v 35 | fre 1/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
lör 2/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
DM, sprint, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | mäst | | S | | | |
DM, sprintstafett, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | mäst | S | S | | | |
EM-test, individuell sprintdistans | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
sön 3/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
DM, lång, Dalarna | Ludvika OK | Dalarna | | mäst | | L | | | |
EM-test, knockout-sprint | Dalaportens OL Svenska Orienteringsförbundet | Dalarna | | nat | | S | | | |
v 36 | mån 4/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
tis 5/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
Dala Veteran-OL | Stora Skedvi IK SOFF | Dalarna | | när | | L | | | |
4-Klubbs | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 6/9 | Motionsorienterin Veckans bana | Avesta OK | Dalarna | | vb | | L | | | |
tor 7/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Borlänge träningsorientering | Domnarvets GOIF | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Siljanskretsen #4 | Gagnefs OK | Dalarna | | när | | M | | | |
fre 8/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
lör 9/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Öppna Falumästerskap dag/Bjursåsluffen | Bjursås OK | Dalarna | | dist | | L | | | |
sön 10/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Medel-KM Leksands OK | Leksands OK | Dalarna | | klubb | | M | | | |
v 37 | mån 11/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
tis 12/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
Dala Veteran | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
VB-serien Smedjebackens OK | Smedjebackens OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 13/9 | MotionsOL | Dalaportens OL | Dalarna | | vb | | M | | | |
tor 14/9 | Utmaningen 5 | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
Borlänge träningsorientering, Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
fre 15/9 | | | | | | | | | | |
lör 16/9 | Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
sön 17/9 | Malmiafejden | OK Malmia | Dalarna | | nat | | M | | | |
v 38 | mån 18/9 | | | | | | | | | | |
tis 19/9 | Stafetträning inför DM,25-manna och DD. | IFK Mora OK | Dalarna | | klubb | | M | | | |
Dala Veteran-OL Kåre | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
KM Domnarvets GoIF | Domnarvets GOIF | Dalarna | | klubb | | M | | | |
Leksandsserien | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | | | |
ons 20/9 | | | | | | | | | | |
tor 21/9 | Siljansserien #5 | IFK Mora OK | Dalarna | | när | | M | | | |
DOST nr 1 a´la DSA Elit Orientering | Korsnäs IF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Motionsorientering Lillsjön | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
VB-serien | Ludvika OK | Dalarna | | när | | S | | | |
Borlänge träningsorientering Ny plats Vargliden | Domnarvets GOIF | Dalarna | | klubb | | L | | | |
fre 22/9 | | | | | | | | | | |
lör 23/9 | DM, medel, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | mäst | | M | | | |
sön 24/9 | DM, stafett, Dalarna | Säterbygdens OK | Dalarna | | mäst | S | L | | | |
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna klasser | Säterbygdens OK | Dalarna | | nat | | L | | | |
v 39 | mån 25/9 | | | | | | | | | | |
tis 26/9 | Öppet Natt-KM | IFK Mora OK | Dalarna | | klubb | | L | N | | |
ons 27/9 | | | | | | | | | | |
tor 28/9 | Borlänge 25-manna träning | Domnarvets GOIF | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Hälsinggårdsskolan natt | Korsnäs IF OK | Dalarna | | klubb | | L | N | | |
Dala Veteran-OL | Säterbygdens OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Motionsorientering Hommansbenning | Avesta OK | Dalarna | | när | | M | | | |
fre 29/9 | Hälsinggårdsskolan dag | Korsnäs IF OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
lör 30/9 | Skärmjakten, dag 1, lång | HJS-Vansbro OK | Dalarna | | nat | | L | | | |