SM, medel (Swedish League, #8) final - H21 C-Final
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
38 |
Mattias Kallhauge
|
Snättringe SK |
00:53:18 |
-123,72 |
|
37 |
Johan Söderlund
|
OK Tyr |
00:51:50 |
-121,90 |
|
36 |
Albin Thunberg
|
Sävedalens AIK |
00:51:26 |
-121,40 |
|
35 |
Daniel Nilsson
|
Nyköpings OK |
00:46:40 |
-115,47 |
|
34 |
Mikael Håkansson
|
OK Kolmården |
00:46:22 |
-115,10 |
|
33 |
Erik Fernlund
|
OK Tisaren |
00:45:54 |
-114,52 |
|
32 |
Tuve Möller
|
OK Linné |
00:45:47 |
-114,38 |
|
31 |
Jan Troeng
|
OK Linné |
00:45:29 |
-114,00 |
|
30 |
Rickard Djerf
|
IKHP Huskvarna |
00:45:02 |
-113,44 |
|
29 |
Hugo Lillieström
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:44:45 |
-113,09 |
|
28 |
Joel Hallberg
|
IFK Hedemora OK |
00:44:44 |
-113,07 |
|
27 |
Johannes Ridefelt
|
OK Linné |
00:44:42 |
-113,03 |
|
26 |
Niklas Sundqvist
|
Tullinge SK |
00:44:34 |
-112,86 |
|
25 |
Emil Rankka
|
OK Roxen |
00:44:31 |
-112,80 |
|
24 |
Arvid Nord
|
IKHP Huskvarna |
00:43:57 |
-112,10 |
|
23 |
Jakob Enmark
|
Stora Tuna OK |
00:43:25 |
-111,43 |
|
22 |
Gustav Öhgren
|
OK Kåre |
00:43:04 |
-111,00 |
|
21 |
Linus Bohman
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:42:50 |
-110,71 |
|
20 |
Simon Lundin
|
OK Kåre |
00:42:45 |
-110,60 |
|
19 |
Mathias Hallmén
|
OK Denseln |
00:42:21 |
-110,11 |
|
18 |
Simon Hedlund
|
OK Orion |
00:42:14 |
-109,96 |
|
17 |
Tim Johansson
|
OK Orion |
00:41:54 |
-109,55 |
|
16 |
Hugo Djurstedt
|
Eksjö SOK |
00:41:44 |
-109,34 |
|
15 |
Arvid Våg
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:41:42 |
-109,30 |
|
14 |
Niklas Aldén
|
OK Linné |
00:41:26 |
-108,97 |
|
13 |
Hugo Mattsson
|
OK Pan-Kristianstad |
00:41:13 |
-108,70 |
|
12 |
Pontus Karlsson
|
Markbygdens OK |
00:41:07 |
-108,57 |
|
11 |
Martin Djerf
|
IKHP Huskvarna |
00:41:03 |
-108,49 |
|
10 |
Emil Öhlund
|
IKHP Huskvarna |
00:40:52 |
-108,26 |
|
9 |
Carl Josefsson
|
Sävedalens AIK |
00:40:51 |
-108,24 |
|
8 |
Albin Andersson
|
Tullinge SK |
00:40:46 |
-108,14 |
|
6 |
Andrei Lamov
|
Stora Tuna OK |
00:40:20 |
-107,60 |
|
6 |
Olof Skoglund
|
Kils OK |
00:40:20 |
-107,60 |
|
5 |
Rickard Börjesson
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
00:40:08 |
-107,35 |
|
4 |
Edvin Smedberg
|
OK Pan-Kristianstad |
00:39:12 |
-106,19 |
|
3 |
Jakob Andersson
|
OK Linné |
00:38:45 |
-105,63 |
|
2 |
Ruslan Glebov
|
OK Ravinen |
00:38:36 |
-105,45 |
|
1 |
Filip Jacobsson
|
OK Tisaren |
00:38:26 |
-105,24 |
|
|
Martin Hederskog
|
Kalmar OK |
|
|
|
|
Axel Olsson
|
IF Hagen |
|
|