Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
Öppen motion 7
3 250 m, 39 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Per Ljung | Stockholms OK | 31:06 | 9:34 | |
2 | Göran Hedström | IFK Enskede | 34:03 | +2:57 | 10:28 |
3 | Eric Salomonsson | Klubblös | 36:27 | +5:21 | 11:12 |
4 | Anders S Nyberg | Säterbygdens OK | 37:29 | +6:23 | 11:32 |
5 | Hans Malmberg | Waxholms OK | 37:58 | +6:52 | 11:40 |
6 | Patrik Fagerström | OK Österåker | 38:11 | +7:05 | 11:44 |
7 | Håkan Carlqvist | Snättringe SK | 38:16 | +7:10 | 11:46 |
8 | Lena Gumaelius | Waxholms OK | 39:50 | +8:44 | 12:15 |
9 | Eva Gustavsson | Hellas Orientering | 40:56 | +9:50 | 12:35 |
10 | Vilma Gothe | OK Ravinen | 40:57 | +9:51 | 12:36 |
11 | Stefan Gothe | OK Ravinen | 41:02 | +9:56 | 12:37 |
12 | Magnus Nygren | Tumba-Mälarhöjden OK | 44:18 | +13:12 | 13:37 |
13 | Cecilia Simonsson | Sundbybergs IK | 44:21 | +13:15 | 13:38 |
14 | Charlotte Ståhl | Sundbybergs IK | 44:25 | +13:19 | 13:40 |
15 | Christina Granath | OK Södertörn | 44:54 | +13:48 | 13:48 |
16 | Ylva Fornander | Västerbergslagens OL | 50:21 | +19:15 | 15:29 |
17 | Elinor Lange | OK Ravinen | 50:23 | +19:17 | 15:30 |
17 | Anna Axelsson | OK Österåker | 50:23 | +19:17 | 15:30 |
19 | Anna-Karin Karlsson | OK Södertörn | 51:17 | +20:11 | 15:46 |
20 | Katarina Sahlsten | Skarpnäcks OL | 51:35 | +20:29 | 15:52 |
21 | Henrik Dikvall | Saab FF Järfälla | 52:10 | +21:04 | 16:03 |
22 | Katarina Lindbärg | OK Södertörn | 53:50 | +22:44 | 16:33 |
23 | Börje Gustafsson | Hägersta GF | 54:06 | +23:00 | 16:38 |
24 | Annica Hedberg | OK Södertörn | 54:41 | +23:35 | 16:49 |
25 | Anders Hänström | Täby OK | 55:56 | +24:50 | 17:12 |
26 | Priscilla Ferrera | Skarpnäcks OL | 56:35 | +25:29 | 17:24 |
27 | Björn Sandén | OK Södertörn | 57:41 | +26:35 | 17:44 |
28 | Barbro Bransome | Skogsluffarnas OK | 1:00:21 | +29:15 | 18:34 |
29 | Kerstin Loenberg | Skarpnäcks OL | 1:00:43 | +29:37 | 18:40 |
30 | Anneli Lidmar | Snättringe SK | 1:02:23 | +31:17 | 19:11 |
31 | Lisa Österling | OK Södertörn | 1:03:36 | +32:30 | 19:34 |
32 | Anna Brandhorst-Satzkorn | Järla Orientering | 1:07:15 | +36:09 | 20:41 |
33 | Viviann Andersson | Snättringe SK | 1:10:41 | +39:35 | 21:44 |
34 | Jeanette Jonsson | OK Österåker | 1:13:09 | +42:03 | 22:30 |
35 | Anders Friström | Skarpnäcks OL | 1:15:07 | +44:01 | 23:06 |
36 | Anki Landarv | Okänd | 1:20:15 | +49:09 | 24:41 |
37 | Gunnel Balck | IFK Enskede | 1:26:23 | +55:17 | 26:34 |
38 | Christina Wilén | OK Ravinen | 1:34:56 | +1:03:50 | 29:12 |
Tomas Möller | OK Södertörn | utgått |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!