Officiell resultatlista för Gustavsbergs OK, långdistans
Tävlingens namn: Gustavsbergs OK, långdistans
Arrangörsorganisation:
Gustavsbergs OK
Datum: lördag 25 april 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
Öppen motion 8
4 520 m, 58 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Björn Axelsson | Tullinge SK | 38:08 | 8:26 | |
2 | Bengt Ivars | Väsby OK | 41:08 | +3:00 | 9:06 |
3 | Johan Vestring | Järfälla OK | 41:37 | +3:29 | 9:12 |
4 | Göran Johansson | OK Österåker | 42:22 | +4:14 | 9:22 |
5 | Jessica Sjöberg | Tullinge SK | 43:34 | +5:26 | 9:38 |
6 | Daniel Andersson | IK Gandvik | 44:15 | +6:07 | 9:47 |
7 | Henrik Trofast | Tullinge SK | 44:24 | +6:16 | 9:49 |
8 | Alistair Landels | Stora Tuna OK | 44:49 | +6:41 | 9:54 |
9 | Anna Ek | OK Grip | 45:00 | +6:52 | 9:57 |
10 | Jonas Holmgren | Västerbergslagens OL | 45:17 | +7:09 | 10:01 |
11 | Frida Aspnäs | OK Kolmården | 45:32 | +7:24 | 10:04 |
12 | Johan Alenius | IFK Lidingö SOK | 46:00 | +7:52 | 10:10 |
13 | Mark Åkesson | Järfälla OK | 46:31 | +8:23 | 10:17 |
14 | Joakim Lönnkvist | Tullinge SK | 46:55 | +8:47 | 10:22 |
15 | Guillermo Bossi Silva | Järfälla OK | 47:18 | +9:10 | 10:27 |
16 | Ulrika Forsberg | OK Ravinen | 50:38 | +12:30 | 11:12 |
17 | Emma Tarandi | IFK Lidingö SOK | 50:50 | +12:42 | 11:14 |
18 | Helena Adebrant | Tumba-Mälarhöjden OK | 51:19 | +13:11 | 11:21 |
19 | Pär Hellstadius | Vallentuna-Össeby OL | 51:26 | +13:18 | 11:22 |
20 | Katarina Tallhage | Centrum OK | 51:35 | +13:27 | 11:24 |
21 | Filip Brunander | Attunda OK | 51:38 | +13:30 | 11:25 |
22 | Katarina Rundström | IFK Enskede | 51:48 | +13:40 | 11:27 |
23 | Petter Skantze | IFK Lidingö SOK | 52:00 | +13:52 | 11:30 |
24 | Erik Möller | OK Södertörn | 52:01 | +13:53 | 11:30 |
25 | Kerstin Sjökvist | OK Österåker | 52:03 | +13:55 | 11:30 |
26 | Lena Risby | OK Ravinen | 52:07 | +13:59 | 11:31 |
27 | Emil Tallhage | Centrum OK | 52:30 | +14:22 | 11:36 |
28 | Henning Peinerud | Centrum OK | 53:05 | +14:57 | 11:44 |
29 | Astrid Segerlund | Sidensjö IK | 53:13 | +15:05 | 11:46 |
30 | Lena Nilsson | Attunda OK | 53:54 | +15:46 | 11:55 |
31 | Curt Rahlén | OK Ravinen | 55:49 | +17:41 | 12:20 |
32 | Tomas Borg | Sundbybergs IK | 56:04 | +17:56 | 12:24 |
33 | Linus Holmqvist | OK Österåker | 56:41 | +18:33 | 12:32 |
34 | Gunnar Hedin | Söders-Tyresö | 57:00 | +18:52 | 12:36 |
35 | Oskar Eklund | Målilla OK | 57:21 | +19:13 | 12:41 |
36 | Henny Samuelsson | Centrum OK | 57:35 | +19:27 | 12:44 |
37 | Gustaf Gerge | Centrum OK | 57:37 | +19:29 | 12:44 |
38 | Lars Mongård | Skogsluffarnas OK | 58:09 | +20:01 | 12:51 |
39 | Urban Ståhl | Sundbybergs IK | 1:00:09 | +22:01 | 13:18 |
40 | Fredrik Huldt | Tumba-Mälarhöjden OK | 1:00:23 | +22:15 | 13:21 |
41 | Eddie Bjärrenholt | Rånäs OK | 1:00:35 | +22:27 | 13:24 |
42 | Rene Ballnus | Järfälla OK | 1:00:44 | +22:36 | 13:26 |
43 | Klaus Siegel | Klubblös | 1:01:39 | +23:31 | 13:38 |
44 | Torbj;rn Stenbeck | Mälarö SOK | 1:01:42 | +23:34 | 13:39 |
45 | Fredrik Brandhorst-Satzkorn | Järla Orientering | 1:03:14 | +25:06 | 13:59 |
46 | Martin johansson | Göteborg-Majorna OK | 1:04:10 | +26:02 | 14:11 |
47 | Anders Röstin | Söders-Tyresö | 1:04:31 | +26:23 | 14:16 |
48 | Håkan Svahn | OK Ravinen | 1:05:35 | +27:27 | 14:30 |
49 | Linnea Carlsson | Skarpnäcks OL | 1:07:30 | +29:22 | 14:56 |
50 | Martina Sundberg | IFK Enskede | 1:10:16 | +32:08 | 15:32 |
51 | Josefin Lindqvist | IFK Enskede | 1:12:15 | +34:07 | 15:59 |
52 | Jonas Hellström | Attunda OK | 1:13:35 | +35:27 | 16:16 |
53 | Andreis Danebergs | Okänd | 1:17:08 | +39:00 | 17:03 |
54 | Per Ånmark | Tumba-Mälarhöjden OK | 1:18:15 | +40:07 | 17:18 |
55 | Markus Aggefors | OK Ravinen | 1:19:08 | +41:00 | 17:30 |
56 | Yngve Rahlén | OK Ravinen | 1:21:34 | +43:26 | 18:02 |
Stefan Abrahamsson | Sundbybergs IK | ej godkänd | |||
Svante Barck-Holst | Snättringe SK | utgått |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!