Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Östergötland
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: söndag 11 september 2016

OK Kolmården

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 1D20 (3)2:08:16
1. Lisa Berggren43:47143:471
2. Emilia Östlund39:202+0:191:23:072+1
3. Märta Berggren45:092+5:372:08:161-1
1OK Kolmården 1D180 (3)2:04:48
1. Eva-Karin Jönsson54:092+13:0954:092
2. Britt-Marie Aldén30:4311:24:5220
3. Maria Nordvall39:5612:04:481-1
1OK Kolmården 1H14 (4)1:14:19
1. Carl Hedegård29:493+5:4729:493
2. Yrsa Röjgård17:56147:452-1
2. Erik Johnsson20:332+2:3750:22
2. Aron Enström22:363+4:4052:25
3. Sverre Röjgård26:3411:14:191-1
1OK Kolmården 1D14 (5)1:09:18
1. Linnea Lund26:42126:421
2. Annie Lund17:55144:3710
2. Fanny Östlund18:032+0:0844:45
2. Elin Netz19:584+2:0346:40
3. Kerstin Ljungemyr24:4111:09:1810
2OK Kolmården 1H16 (4)1:38:39
1. Leo Johansson42:472+6:2442:472
2. Simon Johansson20:0711:02:5420
3. Arvid Westerberg35:4511:38:3920
2OK Kolmården 1D120 (11)1:57:43
1. Annika Berggren44:324+7:4044:324
2. Agneta Eriksson33:522+3:111:18:243-1
3. Jenny Röjgård39:1911:57:432-1
4OK Kolmården 1H21 (10)3:02:27
1. Oskar Leinonen1:02:175+5:361:02:175
2. Mats Röjgård1:01:174+1:512:03:344-1
3. Ville Johansson58:534+4:273:02:2740
5OK Kolmården 1D150 (8)2:35:31
1. Sofia Westerberg37:28137:281
2. Kerstin Jagesten52:136+9:011:29:412+1
3. Ebba Hedegård1:05:506+31:422:35:315+3
10OK Kolmården 1H150 (18)2:25:45
1. Peter Berggren47:1211+14:1347:1211
2. Bengt Schwartz42:147+4:211:29:2610-1
3. Johan Malm56:1913+24:402:25:45100
OK Kolmården 1H120 (13)ej godkänd
1. Peter Lund45:213+0:0445:213
2. Henrik Ljungemyr39:384+6:041:24:5930
3. Mikael Westerbergej godkändej godkänd
OK Kolmården 2D180 (3)ej godkänd
1. Karin Renbergej godkändej godkänd
2. Kerstin Blom44:503+14:07ej godkänd
3. Catharina Johanssonej startej godkänd
OK Kolmården 1H210 (7)utgått
1. Runar Aldén42:294+1:5042:294
2. Ove Johansson43:132+0:331:25:421-3
3. ej startej start
OK Kolmården 1D12 (5)ej start
1. Yrsa Röjgårdej startej start
2. ej startej start
3. Annie Lundej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser