Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Lång
Tävlingens namn: Klubbmästerskap Lång
Arrangörsorganisation:
Lunds OK
Datum: lördag 6 juni 2015
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D16 | H16 | D12 | H12 | D40 | H40 | D55 | H55 | D65 | H65 | UngVit | UngGrö
Lunds OK
63 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sara Ljungqvist | Ungdom Vit (1) | 19:56 | 10:39 | |
1 | Norman Kuusk | Ungdom Grön (2) | 48:33 | 28:23 | |
1 | Aina Jeppsson | D55 (2) | 1:10:07 | 16:41 | |
1 | Tina Ljungqvist | D16 (3) | 1:01:43 | 13:18 | |
1 | Fabian Ljungqvist | H40 (11) | 52:43 | 7:41 | |
1 | Torill Svendsen | D65 (3) | 53:53 | 15:13 | |
1 | Kajsa Heyden | D12 (3) | 22:10 | 10:30 | |
1 | Sara Snogerup Linse | D21 (3) | 46:43 | 8:27 | |
1 | Patrick Adlercreutz | H55 (3) | 55:12 | 10:00 | |
1 | Kristina Spångberg | D40 (7) | 56:34 | 10:59 | |
1 | Loke Hedberg | H12 (4) | 16:16 | 7:42 | |
1 | Erik Vinblad | H16 (8) | 52:29 | 9:30 | |
1 | Roy Dawson | H65 (4) | 1:06:17 | ||
1 | Martin Wendt | H21 (9) | 56:08 | 7:26 | |
2 | Marie Grönlund | D21 (3) | 1:09:50 | +23:07 | 12:39 |
2 | Isak Grönlund | Ungdom Grön (2) | 1:00:42 | +12:09 | 35:29 |
2 | Klas Ljungqvist | H12 (4) | 17:12 | +0:56 | 8:09 |
2 | Anna Ljungqvist | D40 (7) | 1:00:45 | +4:11 | 11:47 |
2 | Anders Johansson | H55 (3) | 1:05:54 | +10:42 | 11:56 |
2 | Barbro Hugosson | D65 (3) | 1:13:21 | +19:28 | 20:43 |
2 | Lina Ås | D12 (3) | 24:41 | +2:31 | 11:41 |
2 | Rune Berg | H65 (4) | 1:12:49 | +6:32 | |
2 | Mats Bredfelt | H40 (11) | 56:57 | +4:14 | 8:18 |
2 | Joel Bergkvist (utom tävl) | H21 (9) | 59:01 | +2:53 | 7:49 |
2 | Allan Hedberg | H16 (8) | 56:52 | +4:23 | 10:18 |
2 | Astrid Ericsson | D16 (3) | 1:31:10 | +29:27 | 19:38 |
2 | Catherine Dawson | D55 (2) | 1:10:16 | +0:09 | 16:43 |
3 | Margareta Sjöberg | D65 (3) | 1:39:17 | +45:24 | 28:02 |
3 | Karin Wikforss | D40 (7) | 1:06:51 | +10:17 | 12:58 |
3 | Marcus Henningsson | H40 (11) | 57:06 | +4:23 | 8:20 |
3 | Selma Larsson | D12 (3) | 26:17 | +4:07 | 12:27 |
3 | Thomas Vinblad (utom tävl) | H65 (4) | 1:35:27 | +29:10 | |
3 | Kyrre Thalberg | H55 (3) | 1:13:52 | +18:40 | 13:22 |
3 | Linnea Gillberg | D21 (3) | 1:12:14 | +25:31 | 13:05 |
3 | Carl Rämmal | H21 (9) | 1:00:32 | +4:24 | 8:01 |
3 | Axel Toresson | H16 (8) | 58:55 | +6:26 | 10:40 |
3 | Felix Gustafsson | H12 (4) | 19:34 | +3:18 | 9:16 |
4 | Carl Ås | H16 (8) | 59:37 | +7:08 | 10:48 |
4 | Åsa Ericsson | D40 (7) | 1:12:11 | +15:37 | 14:00 |
4 | Jakob Termén | H12 (4) | 30:10 | +13:54 | 14:17 |
4 | Peter Hedberg | H40 (11) | 58:39 | +5:56 | 8:33 |
4 | Rasmus Grönlund | H21 (9) | 1:00:45 | +4:37 | 8:03 |
5 | Raul Hindov | H40 (11) | 1:01:15 | +8:32 | 8:56 |
5 | Daniel Hellberg | H16 (8) | 1:01:40 | +9:11 | 11:10 |
5 | Jonas Enarsson | H21 (9) | 1:03:24 | +7:16 | 8:24 |
5 | Ingela Andersson | D40 (7) | 1:16:28 | +19:54 | 14:50 |
6 | Johan Vinblad | H16 (8) | 1:09:44 | +17:15 | 12:37 |
6 | Stefan Nilsson | H21 (9) | 1:03:37 | +7:29 | 8:26 |
6 | Jalle Josefsson | H40 (11) | 1:05:10 | +12:27 | 9:30 |
6 | Jenny Gustafsson | D40 (7) | 1:19:54 | +23:20 | 15:30 |
7 | Anna Ås | D40 (7) | 1:21:21 | +24:47 | 15:47 |
7 | Johan Gustafson | H21 (9) | 1:22:53 | +26:45 | 10:59 |
7 | Gert Pettersson | H40 (11) | 1:10:30 | +17:47 | 10:17 |
7 | Anton Håkansson | H16 (8) | 1:19:35 | +27:06 | 14:25 |
8 | Örjan Larsson | H40 (11) | 1:10:38 | +17:55 | 10:18 |
9 | Robert Bertilsson | H40 (11) | 1:17:04 | +24:21 | 11:15 |
10 | Anders Ericsson | H40 (11) | 1:20:19 | +27:36 | 11:43 |
11 | Niklas Rystedt | H40 (11) | 1:20:41 | +27:58 | 11:46 |
Folke Sjöberg | H65 (4) | diskvalificerad | |||
Sofia Rämmal | D16 (3) | ej godkänd | |||
Povel Hedberg | H16 (8) | ej godkänd | |||
Björn Linse | H21 (9) | utgått | |||
Jens Termén | H21 (9) | utgått |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!