Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingträffen, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingträffen, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: IK Vikings OK
Datum: söndag 21 maj 2017

OK Tyr

73 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sixten WestlundH60 (16)28:077:59
1Marie AlfredssonD50 (5)35:0211:22Ladda ner rutt i gpx-format
1Cornelia KindlundD14 (7)25:259:00
1Tone HollowellD55 (8)42:4514:03Ladda ner rutt i gpx-format
1Izabella LjungbergD10 (6)17:198:52
1Sören KindlundH40 (8)29:407:12
1Malin AnderssonÖppen motion 1 (2)28:2911:49
1Martin LjungbergÖppen motion 7 (22)29:339:35
1Anton JonssonH12 (8)16:036:48
1Lars GranefeltH70 (14)28:318:54
1Julia ForsgrenD12 (3)20:138:33
2Christian HedqwistH21 (3)45:51+2:009:54
2Danilo MobergH12 (8)17:58+1:557:36
2Kirsty Mc IntyreÖppen motion 3 (12)27:44+1:0211:45
2Andreas MobergÖppen motion 7 (22)31:19+1:4610:10
3Birger KarlströmU2 (4)45:23+15:0418:00
3Nicolina MobergD16 (4)37:26+6:0511:31
3Catarina HögkvistD50 (5)40:13+5:1113:03
3Lotta RåbergD65 (7)34:20+6:5614:04
3Henric BrohedeÖppen motion 9 (8)44:21+6:169:34
3Rebecca TakeD14 (7)29:40+4:1510:31
3Gustav PermanH16 (6)34:30+2:599:43
3Mira KarlströmD10 (6)22:58+5:3911:46
3Karin Creutzer BlomgrenD70 (6)38:21+9:0816:27
3Oskar NymanH18 Elit (5)31:44+3:357:44
3Daniel BrohedeH40 (8)31:07+1:277:33
3Linda TakeD21 Elit (8)39:58+2:219:02
3Colin Mc IntyreH55 (11)32:06+1:209:04
4Monica DjurbergD65 (7)34:31+7:0714:08
4Erik HögkvistÖppen motion 9 (8)45:02+6:579:43
4Tuva HenricssonD10 (6)28:41+11:2214:42
4Ingrid KensbyD55 (8)46:43+3:5815:22
4Linn AnderssonD14 (7)33:29+8:0411:52
4Olle GranefeltU1 (6)33:54+7:2516:46
4Matteo MobergH10 (5)19:50+3:429:37
4Linn NilssonD21 Elit (8)39:59+2:229:02
4Olov ÖströmH60 (16)33:43+5:369:34
4Jenny NilssonÖppen motion 7 (22)34:16+4:4311:07
4Örjan BeckiusH45 (8)39:03+2:109:28
4Per HögkvistH55 (11)34:31+3:459:45
5Börje RåbergH70 (14)40:38+12:0712:41
5Albert BrohedeH12 (8)22:58+6:559:43
5Tilda KindlundD10 (6)31:17+13:5816:02
5Johanna KindlundD21 Elit (8)40:03+2:269:03
5Elisabeth ÖströmD60 (5)35:02+7:5014:21
5Malin JonssonÖppen motion 9 (8)45:38+7:339:51
5Rolf WikströmH55 (11)36:05+5:1910:11
6Eva TrangiusD65 (7)44:57+17:3318:25
6Melvin JörrlenU1 (6)41:27+14:5820:31
6Karin MoodhD55 (8)58:18+15:3319:10
6Oscar AnderssonH12 (8)27:33+11:3011:40
6Stina GranefeltD21 Elit (8)40:47+3:109:13
7Ann-Sofie HultsvedD55 (8)1:09:55+27:1022:59
7Charlotta Edquist MobergÖppen motion 3 (12)37:16+10:3415:47
7Ola PermanÖppen motion 7 (22)40:32+10:5913:09
7Jerker AnderssonH40 (8)51:16+21:3612:26
7Ola HoltÖppen motion 9 (8)53:30+15:2511:33
7Leif SalinH65 (8)49:20+16:3716:43
7Lars AnderssonH55 (11)43:20+12:3412:14
8Richard TakeÖppen motion 9 (8)57:29+19:2412:24
8Mats KensbyH55 (11)43:26+12:4012:16
9Johan HenricssonÖppen motion 7 (22)43:14+13:4114:02
9Marcus BeckiusH21 Elit (9)46:30+14:478:34
9Leif SandahlH55 (11)47:05+16:1913:18
12Viktor AlfredssonÖppen motion 7 (22)46:25+16:5215:04
17Göran KarlströmÖppen motion 7 (22)53:43+24:1017:26
Isak ForsgrenInskolning (9)fullföljt
Vincent LjungbergInskolning (9)fullföljt
Anna Weckner WestlundD55 (8)ej godkänd
Gilbert KarlströmH10 (5)utgått
Wilma JonssonU2 (4)utgått
Lova FalkbornU2 (4)utgått
Lottis BrohedeD21 (8)ej start
Amanda AlfredssonD14 (7)ej start
Carola KarlssonD60 (5)ej start
Mattias PerssonH40 (8)ej start
Emma AlfredssonD12 (3)ej start
Bengt JohanssonH55 (11)ej start
Emil ForsgrenInskolning (9)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser