Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #1, krets söder 4
Tävlingens namn: Ungdomsserien, #1, krets söder 4
Arrangörsorganisation:
Söders-Tyresö
Datum: torsdag 12 maj 2016
Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4
IFK Enskede
35 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Lovisa Lindqvist | D12 (5) | 33:45 | 11:45 | |
2 | Hannes Lindqvist | H12 (14) | 27:13 | +0:22 | 9:28 |
3 | Elis Forsberg Rundström | H12 (14) | 27:42 | +0:51 | 9:39 |
4 | Elvira Rehbäck | U1 (53) | 18:54 | +0:56 | 9:56 |
4 | Teodor Norberg | H14 Kort (6) | 52:02 | +19:53 | 18:07 |
4 | Emma Hallendal | D12 (5) | 48:06 | +14:21 | 16:45 |
5 | Lucas De Boussard | U2 (22) | 27:24 | +4:06 | 10:57 |
5 | Hanna Lundin | D12 Kort (8) | 32:21 | +8:31 | 12:56 |
5 | Klas Bränström | H14 Kort (6) | 1:00:05 | +27:56 | 20:56 |
7 | Edit Wik | U1 (53) | 20:25 | +2:27 | 10:44 |
8 | Ludde Blom | H14 (19) | 57:20 | +21:25 | 13:31 |
8 | Karl Peeker | U1 (53) | 21:20 | +3:22 | 11:13 |
9 | Gustav Björklund | H14 (19) | 57:38 | +21:43 | 13:35 |
11 | Kalle Blom | U2 (22) | 33:43 | +10:25 | 13:29 |
12 | Molly Green | U2 (22) | 35:20 | +12:02 | 14:08 |
13 | Elin Lindhagen | U1 (53) | 22:21 | +4:23 | 11:45 |
13 | Nils Forsberg Rundström | H14 (19) | 1:04:08 | +28:13 | 15:07 |
14 | Iris Wik | U1 (53) | 22:48 | +4:50 | 12:00 |
16 | Pontus Axell | H14 (19) | 1:15:26 | +39:31 | 17:47 |
17 | Sofia Lindhagen | U2 (22) | 39:51 | +16:33 | 15:56 |
18 | Lovisa Magnusson | U1 (53) | 23:24 | +5:26 | 12:18 |
19 | Smilla Green | U2 (22) | 43:15 | +19:57 | 17:18 |
21 | Hedvig Leffler | U1 (53) | 24:06 | +6:08 | 12:41 |
26 | Bastian Karlsson Strömö | U1 (53) | 25:04 | +7:06 | 13:11 |
27 | Jon Forsberg Rundström | U1 (53) | 25:17 | +7:19 | 13:18 |
28 | Uma Öjve | U1 (53) | 25:49 | +7:51 | 13:35 |
30 | Lilly Hejdenberg | U1 (53) | 26:43 | +8:45 | 14:03 |
34 | Märta Wirén | U1 (53) | 28:22 | +10:24 | 14:55 |
39 | Stina Källström | U1 (53) | 31:17 | +13:19 | 16:27 |
44 | Sonja Lundberg | U1 (53) | 35:45 | +17:47 | 18:48 |
Felix Ahlström | Inskolning (12) | fullföljt | |||
Simon Ahlström | Inskolning (12) | fullföljt | |||
Hugo Nelsson | H16 Kort (2) | ej godkänd | |||
Jonathan Derwinger | H14 Kort (6) | ej godkänd | |||
Nils Engstrand | H10 (7) | ej godkänd | |||
Dawit Nisser | U1 (53) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!