Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 1
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: söndag 19 juni 2016

Bana 4

3 300 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas OlmKils OK26:10
2Per FredbergKristinehamns OK26:27+0:17
3Daniel BrohedeOK Tyr29:06+2:56
4Joachim FribergFalköpings AIK OK29:10+3:00
5Lars NymanKristinehamns OK29:34+3:24
6Per HåstlundAlmby IK31:09+4:59
7Mikael NybergSkattkärrs SOK32:00+5:50
8Thord SalenbäckKristinehamns OK32:09+5:59
9Per NymanKristinehamns OK32:20+6:10
9Arvid JohnsonDegerfors OK32:20+6:10
11Anders PelanderOK Djerf34:00+7:50
12Linda GustafssonOK Tyr34:50+8:40
13Örjan BeckiusOK Tyr34:58+8:48
14Alicia FribergFalköpings AIK OK36:41+10:31
15Jonas LarssonKristinehamns OK36:50+10:40
16Håkan LindbergOK Djerf36:59+10:49
17Ola HoltOK Tyr37:18+11:08
17Lars HolmgårdKils OK37:18+11:08
19Lars AnderssonOK Tyr37:44+11:34
20Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:45+11:35
21Adam NymanHagaby GoIF Örebro37:53+11:43
22Anna GundSkattkärrs SOK37:57+11:47
23Jan HanssonOK Djerf38:03+11:53
24Lars JacobssonDegerfors OK38:12+12:02
25Marie AlfredssonOK Tyr38:28+12:18
26Sofia HolmgårdKils OK39:06+12:56
27Bengt SvedjebySkattkärrs SOK39:47+13:37
28Elin LindbergOK Djerf40:02+13:52
29Tore MartinssonDegerfors OK40:19+14:09
30Ola HoltbringOK Amne40:46+14:36
31Jan DalheimerIK Vikings OK41:35+15:25
32Larseric LarssonDegerfors OK42:48+16:38
33Mattias Jašic ModinSK Örnen44:33+18:23
34Anna-Lena SarfveKroppa IF44:35+18:25
35Björn EngströmLustens OK48:04+21:54
36Britt FredrikssonKroppa IF48:06+21:56
37Östen ErikssonAvesta OK52:13+26:03
38Börje MüllerKristinehamns OK53:22+27:12
39Fredrik CampbellAlmby IK53:40+27:30
40Anna NordströmKils OK55:02+28:52
41Lars MellqvistOK Hierne58:13+32:03
42Tanja DalheimerIK Vikings OK1:08:35+42:25
Andreas MobergOK Tyrej godkänd
Bengt CarlssonSkattkärrs SOKej godkänd
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Lars NordströmKils OKej godkänd
Jesper HaglundOK Djerfej godkänd
Stina LindbergOK Djerfej godkänd
Olof SkoglundKils OKej godkänd
Ulf SkoglundKils OKej godkänd
Per JanssonOK Djerfej godkänd
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Lars LönnbergKristinehamns OKutgått
Elsa HolmgårdKils OKej start
Ella NordströmKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser