Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nissadalszonens ungdomscup etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nissadalszonens ungdomscup etapp 2
Arrangörsorganisation: Anderstorps OK
Datum: torsdag 26 maj 2016

OK Vivill

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lea FribergD12 (14)21:09+3:198:08
2Kajsa IsidorssonD17-20 (2)1:24:56+45:3819:18
2Vendela LönkvistD16 (8)50:18+4:5311:25
2Tim KarlssonU2 (38)24:02+0:199:14
2Oskar Andrén SkoglundH10 (11)15:31+1:179:07
2Clara SamuelssonD14 (4)35:01+3:3910:17
2Elias ThunbergH12 (14)19:23+1:547:27
3Elias SamuelssonH10 (11)16:48+2:349:52
3Elma FribergD10 (8)18:16+1:5310:44
4Tor LindqvistH12 (14)21:09+3:408:08
4Oskar WardH10 (11)17:43+3:2910:25
4Linus BägebyH14 (9)41:47+18:0812:17
5Sebastian LundU2 (38)26:19+2:3610:07
5Arvid JosefssonH10 (11)17:46+3:3210:27
6Alvin LönkvistH10 (11)18:36+4:2210:56
6Kajsa WardD16 (8)1:17:42+32:1717:39
8Emelie BägebyD12 (14)28:11+10:2110:50
8Isabell IsidorssonD16 (8)1:24:52+39:2719:17
9Albin ThunbergH10 (11)19:51+5:3711:40
10Neo HolménH10 (11)23:08+8:5413:36
11Samuel PerssonH10 (11)30:15+16:0117:47
12Adam KarlssonU2 (38)29:57+6:1411:31
12David WieslanderH12 (14)26:32+9:0310:12
13Alice LundströmD12 (14)33:23+15:3312:50
14Emelie ThomD12 (14)35:18+17:2813:34
15Pontus ErikssonU2 (38)30:56+7:1311:53
17Siri PerssonU2 (38)32:11+8:2812:22
18Filippa SöderlindU2 (38)32:15+8:3212:24
19Meja FridholtU2 (38)32:47+9:0412:36
20Nellie NilssonU2 (38)32:48+9:0512:36
21Charlie EmterbyU2 (38)34:33+10:5013:17
26Linus ErikssonU2 (38)37:53+14:1014:34
27Signe TheorinU2 (38)38:10+14:2714:40
28Elvira WieslanderU2 (38)38:42+14:5914:53
30Ida ThomU2 (38)39:51+16:0815:19
31Agnes LundströmU2 (38)42:31+18:4816:21
32Tilde JaldevikU2 (38)42:33+18:5016:21
33Elvira EdvardssonU2 (38)42:37+18:5416:23
35Mingus EmterbyU2 (38)43:53+20:1016:52
Charlie AnderssonInskolning (33)fullföljt
Algot NordlundInskolning (33)fullföljt
Ellen NordlundInskolning (33)fullföljt
Sixten ThunbergInskolning (33)fullföljt
Emma IsidorssonD14 (4)ej godkänd
Olivia LönkvistD17-20 (2)ej start
Albin SamuelssonH12 (14)ej start
Sara ErlandssonD16 (8)ej start
Linn PeterssonD16 (8)ej start
Gry EmterbyU2 (38)ej start
Ylva LindqvistU2 (38)ej start
Jonathan ThelinU3ej start
Eddie AnderssonInskolning (33)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser