Officiell resultatlista för Slottssprinten, 2-mannastafett, sprint
Tävlingens namn: Slottssprinten, 2-mannastafett, sprint
Arrangörsorganisation:
Sigtuna OK
Datum: lördag 10 juni 2017
Långhundra IF
12 startandePlac | Namn | Klass | Strtid | Strpl | Strdiff | Tid | Vxlpl | Diff | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Långhundra IF / IF Thor 1 | D32 | 39:17 | |||||||
1. Ebba Lindell (IF Thor) | 18:09 | 1 | 18:09 | 1 | ||||||
2. Lovisa Hambäck | 21:08 | 2 | +0:42 | 39:17 | 1 | 0 | 0:00 | |||
4 | Långhundra IF / OK Linné 3 | H32 | 34:51 | +3:10 | ||||||
1. Arvid Roos (OK Linné) | 18:05 | 4 | +2:57 | 18:05 | 4 | +2:57 | ||||
2. Axel Leijon Thorell | 16:46 | 3 | +1:16 | 34:51 | 4 | 0 | +3:10 | +0:13 | ||
5 | Långhundra IF 1 | HD90 | 34:49 | +4:28 | ||||||
1. Magnus Johansson | 15:56 | 3 | +1:36 | 15:56 | 3 | +1:36 | ||||
2. Peter Hambäck | 18:53 | 7 | +3:08 | 34:49 | 5 | +2 | +4:28 | +2:52 | ||
5 | Långhundra IF 1 | D24 | 52:37 | +26:05 | ||||||
1. Ida Warvelin | 17:35 | 4 | +4:24 | 17:35 | 4 | +4:24 | ||||
2. Nora Svedin Jakobsson | 35:02 | 5 | +21:41 | 52:37 | 5 | +1 | +26:05 | +21:41 | ||
6 | Långhundra IF 1 | D28 | 39:35 | +6:53 | ||||||
1. Agnes Weiss | 17:13 | 4 | +0:47 | 17:13 | 4 | +0:47 | ||||
2. Fanny Cedstedt | 22:22 | 6 | +6:06 | 39:35 | 6 | +2 | +6:53 | +6:06 | ||
7 | Långhundra IF 1 | H28 | 33:22 | +3:40 | ||||||
1. Albin Warvelin | 19:02 | 10 | +5:42 | 19:02 | 10 | +5:42 | ||||
2. Edvin Nilsson | 14:20 | 2 | +1:30 | 33:22 | 7 | -3 | +3:40 | -2:02 | ||
8 | Långhundra IF 2 | D28 | 47:35 | +14:53 | ||||||
1. Sara Sundqvist | 22:54 | 9 | +6:28 | 22:54 | 9 | +6:28 | ||||
2. Junia Winninge | 24:41 | 7 | +8:25 | 47:35 | 8 | -1 | +14:53 | +8:25 | ||
9 | Långhundra IF / Sigtuna OK 3 | D28 | 1:04:06 | +31:24 | ||||||
1. Emilia Karlsson | 18:36 | 6 | +2:10 | 18:36 | 6 | +2:10 | ||||
2. Emelie Wilhelm (Sigtuna OK) | 45:30 | 9 | +29:14 | 1:04:06 | 9 | +3 | +31:24 | +29:14 | ||
10 | Långhundra IF 1 | Mix-Öppen | 41:41 | +8:22 | ||||||
1. Klas Birgersson | 15:31 | 4 | +0:54 | 15:31 | 4 | +0:54 | ||||
2. Johanna Weiss | 26:10 | 15 | +9:41 | 41:41 | 10 | +6 | +8:22 | +7:28 | ||
16 | Långhundra IF 2 | Mix-Öppen | 52:02 | +18:43 | ||||||
1. Fredrik Nilsson | 19:48 | 12 | +5:11 | 19:48 | 12 | +5:11 | ||||
2. Linda Nilsson | 32:14 | 17 | +15:45 | 52:02 | 16 | +4 | +18:43 | +13:32 | ||
Långhundra IF 2 | H28 | ej godkänd | ||||||||
1. Arvid Umegård | 13:20 | 1 | 13:20 | 1 | ||||||
2. Love Umegård | ej godkänd | ej godkänd | ||||||||
Långhundra IF 3 | Mix-Öppen | utgått | ||||||||
1. Heidi Warvelin | utgått | utgått | ||||||||
2. Mats Warvelin | 2:01:37 | 19 | +1:45:08 | utgått |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!