Officiell resultatlista för Gripträffen
Tävlingens namn: Gripträffen
Arrangörsorganisation:
OK Grip
Datum: söndag 2 september 2018
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM10
Södertälje-Nykvarn OF
40 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Johan Ek-Larsson | H21 (16) | 35:48 | 6:37 | ||
1 | Linnea Rönngård | Öppen motion 3 (11) | 41:20 | 17:30 | ||
1 | Moni Winsnes | Öppen motion 5 (13) | 57:06 | 15:13 | ||
1 | Annika Bygdén | D45 (6) | 37:35 | 10:42 | ||
1 | Katarina Borg | D50 (8) | 30:50 | 9:45 | ||
1 | Margareta Lundh | D60 (3) | 50:53 | 18:42 | ||
1 | Stina Bygdén | D14 (10) | 32:09 | 10:22 | ||
2 | Bengt-Arne Franksson | Öppen motion 10 (12) | 47:42 | +8:07 | 12:53 | |
2 | Lars Bygdén | H45 (10) | 33:26 | +2:31 | 8:52 | |
2 | Vuk Radakovits | Öppen motion 3 (11) | 44:40 | +3:20 | 18:55 | |
2 | Emma Enckell | U2 (4) | 39:32 | +7:30 | 17:06 | |
3 | Lovisa Westbom | D21 (9) | 38:31 | +6:25 | 10:12 | |
3 | Kari Enckell | Öppen motion 7 (43) | 34:50 | +8:02 | 11:32 | |
3 | Isak Westbom Lampinen | U1 (10) | 31:40 | +4:29 | 15:17 | |
4 | Per Molin | H60 (5) | 57:23 | +19:11 | 17:36 | |
4 | Roland Kusgård | H70 (12) | 35:19 | +4:13 | 11:41 | |
4 | Alexander Ahlsén | H14 (18) | 31:58 | +6:00 | 10:18 | |
5 | Rebecca Winsnes | Öppen motion 5 (13) | 1:19:48 | +22:42 | 21:16 | |
5 | Tore Eklund | H55 (6) | 52:46 | +23:13 | 14:39 | |
6 | Jo Stevenson | Öppen motion 10 (12) | 1:00:15 | +20:40 | 16:17 | |
6 | Christoffer Ahlsén | H18 (10) | 38:01 | +12:24 | 10:09 | |
7 | Ida Strind | U1 (10) | 42:02 | +14:51 | 20:18 | |
7 | Henrik Willamo | H18 (10) | 39:27 | +13:50 | 10:32 | |
7 | Tilde Lampinen | D12 (7) | 55:36 | +28:03 | 23:33 | |
7 | Rolf Skoglund | H70 (12) | 42:37 | +11:31 | 14:06 | |
8 | Karin Almström | D70 (9) | 1:01:55 | +12:00 | 24:57 | |
8 | Svante Sandberg | Öppen motion 7 (43) | 43:42 | +16:54 | 14:28 | |
9 | Kristina Skoglund | Öppen motion 3 (11) | 1:16:43 | +35:23 | 32:30 | |
10 | Susanne Stål | Öppen motion 10 (12) | 1:39:55 | +1:00:20 | 27:00 | |
10 | Jan Brolund | H70 (12) | 46:05 | +14:59 | 15:15 | |
13 | Johan Strind | Öppen motion 7 (43) | 49:50 | +23:02 | 16:30 | |
15 | Bert Koskinen | Öppen motion 7 (43) | 51:14 | +24:26 | 16:57 | |
17 | Sebastian Radakovits | H14 (18) | 1:51:55 | +1:25:57 | 36:06 | |
20 | Linda Strind | Öppen motion 7 (43) | 1:00:20 | +33:32 | 19:58 | |
29 | Weine Johansson | Öppen motion 7 (43) | 1:11:22 | +44:34 | 23:37 | |
34 | Monica Lindquist Möller | Öppen motion 7 (43) | 1:21:28 | +54:40 | 26:58 | |
35 | Möller Sten | Öppen motion 7 (43) | 1:23:17 | +56:29 | 27:34 | |
Jeanette Enckell | D45 (6) | ej godkänd | ||||
Kristina Johander | Öppen motion 8 (18) | ej godkänd | ||||
Arne Almström | Öppen motion 7 (43) | utgått | ||||
Mats Johansson | H60 (5) | ej start | ||||
Joakim Eriksson | H50 (12) | ej start | ||||
Christer Andén | H65 (12) | ej start | ||||
Alexandra Stål | D14 (10) | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!