Officiell resultatlista för DM Sprint Gästrikland
Tävlingens namn: DM Sprint Gästrikland
Arrangörsorganisation:
Årsunda IF
Datum: onsdag 23 maj 2012
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D45 | H45 | D55 | H55 | Insk | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3
OK Hammaren
60 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid |
---|---|---|---|---|---|
1 | Olivia Ederström | Öppen motion 1 (24) | 12:15 | 7:20 | |
1 | Linus Täck | H10 (6) | 9:33 | 5:43 | |
1 | Rasmus Täck | H12 (14) | 11:14 | 5:09 | |
1 | Filip Ivarsson | H16 (7) | 11:28 | 4:31 | |
2 | Sonja Welander | Öppen motion 1 (24) | 14:03 | +1:48 | 8:24 |
2 | Håkan Olsson | Öppen motion 3 (10) | 14:38 | +2:17 | 5:47 |
2 | Eira Blomberg | D12 (5) | 22:27 | +1:13 | 10:17 |
2 | Ellen Skoog | D14 (12) | 12:32 | +0:50 | 5:44 |
3 | Albin Björk | Öppen motion 1 (24) | 14:37 | +2:22 | 8:45 |
3 | Jacob Ederström | Öppen motion 2 (3) | 35:43 | +15:07 | 16:23 |
3 | Anton Persson | H10 (6) | 11:23 | +1:50 | 6:48 |
3 | Cornelia Ivarsson | D10 (7) | 16:12 | +4:24 | 9:42 |
3 | Tove Flodman | D14 (12) | 12:35 | +0:53 | 5:46 |
4 | Torbjörn Danielsson | Öppen motion 3 (10) | 18:30 | +6:09 | 7:18 |
4 | Josefin Lindström | D10 (7) | 17:15 | +5:27 | 10:19 |
4 | Moa Backlund | D12 (5) | 36:51 | +15:37 | 16:54 |
4 | Laila Ingelsson | D21 (17) | 15:05 | +2:46 | 5:57 |
5 | Holger Lundvik | Öppen motion 1 (24) | 16:24 | +4:09 | 9:49 |
5 | Nelly Hedlund | D10 (7) | 17:38 | +5:50 | 10:33 |
5 | Vanja Johansson | D12 (5) | 37:48 | +16:34 | 17:20 |
5 | Viktor Ivarsson | H14 (8) | 13:08 | +2:27 | 6:01 |
5 | Joline Ingelsson | D21 (17) | 15:23 | +3:04 | 6:04 |
6 | Hampus Stenegård | Öppen motion 1 (24) | 16:37 | +4:22 | 9:57 |
6 | Joel Forslin | H10 (6) | 32:25 | +22:52 | 19:24 |
6 | Kalle Johansson | H16 (7) | 15:29 | +4:01 | 6:07 |
7 | Gustaf Björk | Öppen motion 1 (24) | 16:41 | +4:26 | 9:59 |
7 | Måns Holmgren | H12 (14) | 14:42 | +3:28 | 6:44 |
7 | Andreas Persson | H14 (8) | 13:49 | +3:08 | 6:20 |
7 | Ola Hedin | H55 (11) | 17:24 | +3:15 | 6:52 |
7 | Ida Palmberg | D14 (12) | 14:06 | +2:24 | 6:28 |
8 | Felix Bergström | Öppen motion 1 (24) | 16:53 | +4:38 | 10:06 |
8 | Samuel Sundström | H12 (14) | 17:26 | +6:12 | 7:59 |
8 | Nils Kangas | H14 (8) | 15:29 | +4:48 | 7:06 |
9 | Malte Johansson | Öppen motion 1 (24) | 17:19 | +5:04 | 10:22 |
9 | Samuel Johansson | H12 (14) | 18:08 | +6:54 | 8:19 |
9 | Frida Olofsson | D14 (12) | 18:40 | +6:58 | 8:33 |
10 | Elis Welander | Öppen motion 1 (24) | 19:56 | +7:41 | 11:56 |
10 | Felix Nyström | H12 (14) | 20:36 | +9:22 | 9:26 |
11 | Jan Andersson | H45 (15) | 15:59 | +2:32 | 6:19 |
11 | Linn Palmberg | Öppen motion 1 (24) | 20:51 | +8:36 | 12:29 |
11 | Joakim Ingelsson | H21 (26) | 16:35 | +3:11 | 5:38 |
12 | Zeb Henriksson | Öppen motion 1 (24) | 21:36 | +9:21 | 12:56 |
12 | Anders Johansson | H45 (15) | 16:22 | +2:55 | 6:28 |
12 | Erik Flodman | H12 (14) | 26:11 | +14:57 | 12:00 |
12 | Emma Johansson | D14 (12) | 45:43 | +34:01 | 20:58 |
12 | Maja Ingelsson | D21 (17) | 16:58 | +4:39 | 6:42 |
13 | Selma Ivarsson | Öppen motion 1 (24) | 21:40 | +9:25 | 12:58 |
13 | Erik Jönsson | H12 (14) | 29:40 | +18:26 | 13:36 |
14 | Anna Jönsson | Öppen motion 1 (24) | 23:46 | +11:31 | 14:13 |
14 | Ture Lundvik | H12 (14) | 30:40 | +19:26 | 14:04 |
15 | Pasi Kangas | H45 (15) | 17:39 | +4:12 | 6:58 |
19 | Loke Holmgren | Öppen motion 1 (24) | 26:24 | +14:09 | 15:48 |
21 | Hjalmar Sjöberg | Öppen motion 1 (24) | 27:17 | +15:02 | 16:20 |
23 | Märta Dufvenberg | Öppen motion 1 (24) | 28:14 | +15:59 | 16:54 |
23 | Magnus Flodman | H21 (26) | 21:37 | +8:13 | 7:21 |
24 | Elis Wernh | Öppen motion 1 (24) | 38:27 | +26:12 | 23:01 |
Ebba Flodman | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Kajsa Lundgren | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Anton Sundström | Inskolning (7) | fullföljt | |||
Björn Ljunggren | H21 (26) | ej godkänd |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!