Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sprintdistans, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sprintdistans
Arrangörsorganisation: Gästriklands Orienteringsförbund
Datum: lördag 25 augusti 2012 - söndag 26 augusti 2012

KvalFinalFinal (totalt)

H20 B-final

2 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK14:05
2Henrik JonssonOK Rodhen14:17+0:12
3Oscar BjörckOK Älme14:18+0:13
4Erik JanssonKFUM Örebro OK14:21+0:16
5Martin OlssonTäby OK14:26+0:21
6Linus RappIFK Moras OK14:27+0:22
7Tobias ForsénTullinge SK14:29+0:24
8Karl DannbringSkåneslättens OL14:44+0:39
9Martin JanssonOK Rodhen14:49+0:44
10Martin LarssonHestra IF14:59+0:54
11Alexander NilssonGotlands Bro OK15:00+0:55
12Axel WrådheAttunda OK15:06+1:01
13Marcus BerggrenNyköpings OK15:09+1:04
14Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK15:14+1:09
15Charlie StoltRehns BK15:16+1:11
15Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF15:16+1:11
17Albin SjöhedGävle OK15:17+1:12
18Rasmus ElmertoftNorbergs OK15:25+1:20
19Johan ForsgrenOK Kåre15:26+1:21
20Martin AhlbergerHestra IF15:29+1:24
21Mårten LundquistSundbybergs IK15:40+1:35
22Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL15:42+1:37
23Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF15:43+1:38
24Felix PalmgrenEksjö SOK15:47+1:42
25Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF15:48+1:43
26Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF16:02+1:57
27Anders JohanssonRehns BK16:13+2:08
28Jonathan AnderssonStora Tuna OK16:26+2:21
29Robert PetterssonIF Thor16:32+2:27
30Harald HenrikssonJärla Orientering16:45+2:40
31Andreas BergqvistStora Tuna OK16:53+2:48
32Isak LundgrenUmeå OK17:03+2:58
Gunnar HolmgrenBergnäsets AIKej start
Joel LenellOK Linnéej start
Torbjörn JacobssonOK Rodhenej start
Jon ÅkessonForsa OKej start
Anton PhilipssonOK Skogsfalkenej start
Joar SvartholmGammelstads IFej start
Daniel WejåsNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser