Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sprintdistans, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sprintdistans
Arrangörsorganisation: Gästriklands Orienteringsförbund
Datum: lördag 25 augusti 2012 - söndag 26 augusti 2012

KvalFinalFinal (totalt)

OK Ravinen

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Dane BlomqvistH18 C-final15:075:33
3Nick BarrableH21 C-final15:05+0:495:10
3Zac FieldH18 C-final15:22+0:155:38
3Matthew ElkingtonH18 B-final14:36+0:165:22
3Assar HellströmH18 A-final15:05+0:274:57
4Julie EmmersonD18 B-final15:48+0:116:38
6Craig NolanH18 C-final15:30+0:235:41
6Katarina HemmingwayD18 C-final17:04+1:147:10
6Harriet LawsonD18 B-final15:57+0:206:42
7Benjamin BeresfordH18 C-final15:32+0:255:42
7Sarah-Jane GaffneyD21 C-final16:23+1:406:33
7Gustav BergmanH21 A-final15:31+0:474:42Ladda ner rutt i gpx-format
8Karen MaxwellD18 C-final17:19+1:297:16
9Joshua DudleyH18 C-final15:39+0:325:45
12Douglas TullieH21 B-final14:43+1:145:03
13Heather GardnerD21 C-final16:47+2:046:42
14Oliver WilliamsH18 A-final15:50+1:125:12
15Torbjörn KölzowH21 C-final17:26+3:105:59
16Frances WrightD18 B-final16:49+1:127:03
17Alex McCannH18 C-final16:30+1:236:03
17Christopher GallowayH18 A-final15:57+1:195:14
18Jon MarsdenH21 C-final18:29+4:136:21
19Frida ForsbergD21 B-final15:34+1:256:13
20Aidan SmithH18 A-final16:05+1:275:17
21Olle ForsbergH18 C-final17:05+1:586:16
22Krister KölzowH20 A-final16:47+1:425:17
23Rhona McMillanD18 A-final15:34+2:216:16
24Anette ÖnerudD20 A-final16:08+2:196:19
26Jonas RinnbäckH18 B-final15:31+1:115:42
30Bex HardingD21 A-final16:33+2:465:54Ladda ner rutt i gpx-format
32Ida KallurD18 A-final18:30+5:177:27
33Joe WoodleyH18 B-final16:27+2:076:02
34Adam PotterH18 A-final16:44+2:065:30
Katherine HallD18 C-finalej godkänd
Annie ForsbergD20 B-finalej start
Emil GranqvistH18 B-finalej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser