Officiell resultatlista för SM Sprintdistans, final
Tävlingens namn: SM Sprintdistans
Arrangörsorganisation:
Gästriklands OF
Datum: lördag 25 augusti 2012 - söndag 26 augusti 2012
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 heat A | D21 heat B | D21 heat C | D21 heat D | H21 heat A | H21 heat B | H21 heat C | H21 heat D | H21 heat E | D20 heat A | D20 heat B | D20 heat C | D20 heat D | H20 heat A | H20 heat B | H20 heat C | H20 heat D | D18 heat A | D18 heat B | D18 heat C | D18 heat D | H18 heat A | H18 heat B | H18 heat C | H18 heat D | D21 A-final | D21 B-final | D21 C-final | D21 D-final | H21 A-final | H21 B-final | H21 C-final | H21 D-final | H21 E-final | D20 A-final | D20 B-final | D20 C-final | D20 D-final | H20 A-final | H20 B-final | H20 C-final | H20 D-final | D18 A-final | D18 B-final | D18 C-final | D18 D-final | H18 A-final | H18 B-final | H18 C-final | H18 D-final
OK Linné
21 startandePlac | Namn | Klass | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Hanna Axelsson-Meyerson | D20 A-final | 14:07 | +0:18 | 5:32 | |
2 | Annika Billstam | D21 A-final | 14:17 | +0:30 | 5:06 | |
3 | Anna Linde | D20 B-final | 15:18 | +0:33 | 6:14 | |
3 | Lisa Rönnols | D21 B-final | 14:30 | +0:21 | 5:48 | |
4 | Elin Karlsson | D21 B-final | 14:43 | +0:34 | 5:53 | |
4 | Mattias Millinger | H21 B-final | 14:16 | +0:47 | 4:54 | |
5 | David Lingfors | H21 B-final | 14:22 | +0:53 | 4:56 | |
8 | Filip Axelsson Meyerson | H18 A-final | 15:29 | +0:51 | 5:05 | |
9 | Mandus Ridefelt | H20 A-final | 15:58 | +0:53 | 5:02 | |
11 | Ursula Kadan | D21 A-final | 15:21 | +1:34 | 5:28 | |
12 | Jan Troeng | H21 A-final | 15:46 | +1:02 | 4:46 | |
12 | Lina Bäckström | D21 A-final | 15:24 | +1:37 | 5:30 | |
14 | Niklas Aldén | H20 A-final | 16:15 | +1:10 | 5:07 | |
14 | Oskar Sjöberg | H21 A-final | 15:55 | +1:11 | 4:49 | |
17 | Marta Zdravkovic | D21 C-final | 17:56 | +3:13 | 7:10 | |
18 | Rebecka Lindberg | D21 B-final | 15:29 | +1:20 | 6:11 | |
20 | Johan Hamelius | H21 B-final | 15:07 | +1:38 | 5:11 | |
22 | Henrik Löfås | H21 A-final | 16:26 | +1:42 | 4:58 | |
26 | Rasa Ptasekaite | D21 A-final | 16:10 | +2:23 | 5:46 | |
26 | Josef Nordlund | H21 A-final | 16:32 | +1:48 | 5:00 | |
29 | Ross Smith | H21 B-final | 17:30 | +4:01 | 6:00 | |
Klara Alm | D20 B-final | ej start | ||||
Joel Lenell | H20 B-final | ej start | ||||
Elisa Elstner | D21 B-final | ej start | ||||
Hilda Forsgren | D20 A-final | ej start | ||||
Albin Ridefelt | H21 A-final | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!