Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hökensåsracet, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hökensåsracet, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: söndag 23 augusti 2015

IK Hakarpspojkarna

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fridolf EskilssonH45 (16)39:056:58
2Per LindgrenH60 (23)38:25+1:498:56
2Stella RangertD12 (15)34:23+5:5910:25
2Moa GranstedtD18 (4)54:23+1:4611:38
2Isak EskilssonH12 (8)28:44+1:248:52
2Karin SpjuthD21 (6)37:08+0:587:28
2Alva LoreforsD14 Kort (2)1:03:54+12:0619:43
2Maria OssianssonD45 (17)43:23+5:5710:05
2Julia RangertD14 (14)27:41+0:368:23
3Peter JacobssonH45 (16)41:01+1:567:19
3Viktor GunnarssonH14 (23)27:26+0:347:37
3Alma Holmqvist JohanssonD14 (14)30:52+3:479:21
4Elin TudénD35 (5)1:00:50+15:4012:46
4Hans LundgrenH45 (16)42:12+3:077:32
4Adrian SjödinH12 (8)36:24+9:0411:14
4Adam GranstedtH21 (18)46:02+2:586:33
4Kurt SvenssonH55 (17)40:56+3:308:35
4Ebba LindmanD14 (14)31:03+3:589:24
4Peter TudénH40 (14)40:18+1:387:11
5Lena BarkestamD65 (16)45:56+6:0814:29
5Andreas RangertH45 (16)42:42+3:377:37
5Ida EskilssonD14 (14)32:08+5:039:44
6Ellen LoreforsD10 (8)25:23+9:0610:48
6Mats GranstedtH45 (16)45:08+6:038:03
7Anders YngveÖppen motion 10 (11)1:04:14+19:5710:52
7Arto BlomdahlH55 (17)46:03+8:379:40
7Bengt AnderssonH50 (17)40:49+5:548:12
7Weine CarlssonH75 (16)52:04+18:0716:25
8Mattias OssianssonH45 (16)46:18+7:138:16
9Maja ÅkessonD14 (14)36:37+9:3211:05
10Johan SjödinÖppen motion 5 (40)45:04+9:4012:31
10Tommy LjungdahlH55 (17)48:01+10:3510:05
10Staffan DittmerH65 (17)48:54+13:2412:48
11Lukas GranstedtH16 (20)42:11+9:128:29
11Anton ThorstenssonH21 (18)57:47+14:438:13
11Ola AllvinH50 (17)45:14+10:199:06
12Klas LoreforsÖppen motion 8 (26)1:02:28+23:5212:34
12Henrik TällbergÖppen motion 7 (46)45:27+11:4912:13
13Bernt KlassonÖppen motion 7 (46)45:55+12:1712:20
14Viktor OssianssonH16 (20)48:43+15:449:48
17Klara Stefansson -ThorstenssonÖppen motion 5 (40)48:05+12:4113:21
18Daniel BjärsvikÖppen motion 8 (26)1:09:37+31:0114:00
25Klas BjörkÖppen motion 7 (46)53:14+19:3614:18
30Hilda Holmqvist JohanssonÖppen motion 7 (46)55:44+22:0614:58
31Håkan JohanssonÖppen motion 7 (46)55:52+22:1415:01
33Sven-Åke KarlssonÖppen motion 7 (46)57:44+24:0615:31
39Lennart BarkestamÖppen motion 7 (46)59:31+25:5315:59
40Anders ThorstenssonÖppen motion 7 (46)1:00:54+27:1616:22
Edwin OtterborgInskolning (12)fullföljt
Hampus LindmanH16 (20)diskvalificerad
Elis TällbergH75 (16)diskvalificerad
Signe EskilssonD10 (8)ej start
Lennart SöderbergH45 (16)ej start
Åsa EskilssonD40 (12)ej start
Susanne DittmerD60 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser