Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hökensåsracet, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hökensåsracet, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: söndag 23 augusti 2015

Jönköpings OK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin GeorgssonH10 (9)14:166:23
1Erik GranathH14 Kort (1)1:00:3318:20
1Johan GranathÖppen motion 5 (40)35:249:50
1Sandra LingD10 (8)16:176:55
1Klas GrönqvistÖppen motion 8 (26)38:367:45
1Emma LingD14 (14)27:058:12
2Maria R ThelinD40 (12)43:17+8:4110:03
2Erland LingH75 (16)35:29+1:3211:11
3Mikael TrofastH21 Kort (9)32:04+3:428:23
3Ida RosjöD12 (15)35:03+6:3910:37
3Maritha HenrikssonD50 (12)41:56+4:3710:58
3Ida GeorgssonD10 (8)24:35+8:1810:27
3Anna-Cajsa ErikssonD75 (5)1:01:07+14:4522:33
3Fredrik SvenssonH40 (14)38:50+0:106:56
3Susanne AxelssonÖppen motion 3 (36)36:56+1:0511:11
4Emil LingH10 (9)15:44+1:287:03
4Hedda WestlundD10 (8)24:42+8:2510:30
4Victor HanssonH16 (20)36:08+3:097:16
4Anna JohanssonD50 (12)42:00+4:4110:59
5Sophia SkaarD12 (15)38:57+10:3311:48
5Filip RosjöH16 (20)38:29+5:307:44
5Ingemar SkaarH55 (17)42:18+4:528:53
5Carin RosjöD40 (12)53:10+18:3412:21
5Rune AhlanderH75 (16)49:14+15:1715:31
6Mathilda WestlundÖppen motion 3 (36)40:39+4:4812:19
6Peter WaldenströmH21 Kort (9)38:17+9:5510:01
6Olivia GrönkvistD12 (15)40:19+11:5512:13
8Emil GranathU2 (16)25:15+9:1011:19
8Lennart LarssonH60 (23)45:37+9:0110:36
9Mårten MellbyÖppen motion 10 (11)1:12:07+27:5012:12
9Sören BråhnH75 (16)53:14+19:1716:47
9Lena HögrellD45 (17)52:27+15:0112:11
10Felix SvenssonU1 (18)19:08+4:109:57
10Fredrik RosénH21 (18)57:05+14:018:07
10Per LarssonH75 (16)54:05+20:0817:03
11Ayan LingÖppen motion 3 (36)47:28+11:3714:23
11Hanna MellbyÖppen motion 8 (26)59:53+21:1712:02
11Gerd WallinD70 (18)1:01:36+20:5619:52
11Peter WestlundH40 (14)58:13+19:3310:23
11Bengt SörensenH65 (17)49:45+14:1513:01
12Lennart GustafssonH60 (23)50:18+13:4211:41
12Monica BråhnD65 (16)58:00+18:1218:17
12Vega SlottnerD70 (18)1:01:53+21:1319:57
13Lilly AxelssonU2 (16)32:43+16:3814:40
13Erik LingH14 (23)34:01+7:099:26
14Ulla LingD70 (18)1:02:23+21:4320:07
15Colin AxelssonU2 (16)58:49+42:4426:22
15Karin ClaessonD70 (18)1:06:46+26:0621:32
16Ella JohanssonU2 (16)58:53+42:4826:24
16Agneta Hallberg HanssonD45 (17)1:02:45+25:1914:35
17Gunnar WallinH70 (44)52:32+11:3714:00
18Alva GrönkvistU1 (18)28:09+13:1114:39
18Per GranevikH70 (44)52:44+11:4914:03
22Emma HolmbergÖppen motion 5 (40)53:08+17:4414:45
23Tova LarssonÖppen motion 5 (40)53:16+17:5214:47
24Monica GrönqvistÖppen motion 7 (46)52:50+19:1214:12
31John-Erik ErikssonÖppen motion 3 (36)1:05:07+29:1619:43
37Bo KarlströmÖppen motion 5 (40)1:06:44+31:2018:32
41Lars WürsigH70 (44)1:25:10+44:1522:42
Saga GrönqvistInskolning (12)fullföljt
Assar ThelinInskolning (12)fullföljt
Jonny AdolfssonH45 (16)ej start
Anna DolkD50 (12)ej start
Rolf JonassonH65 (17)ej start
Krister RosjöH50 (17)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser