Officiell resultatlista för Idre 3-dagars, etapp 1
Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation:
Idrefjällens OK
Datum: tisdag 24 juni 2014 - torsdag 26 juni 2014
Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | H90 | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM7 | ÖM9 | CH10
Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner
H45
6 640 m, 23 startandePlac | Namn | Organisation | Tid | Diff | Km-tid | R |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lars Håkan Sandvik | Attunda OK | 45:01 | 6:46 | ||
2 | Thomas Persson | OK Denseln | 47:58 | +2:57 | 7:13 | |
3 | Lennart Söderberg | IK Hakarpspojkarna | 49:27 | +4:26 | 7:26 | |
4 | Eric Roller | Järfälla OK | 49:56 | +4:55 | 7:31 | |
5 | Björn Mårtensson | OK Skogsstjärnan | 50:55 | +5:54 | 7:40 | |
6 | Magnus Fredriksson | Korsnäs IF OK | 58:33 | +13:32 | 8:49 | |
7 | Anders Lamm | Frölunda OL | 1:03:13 | +18:12 | 9:31 | |
8 | Johan Ohlström | IF Thor | 1:05:34 | +20:33 | 9:52 | |
9 | Håkan Blomkvist | Skattkärrs IF | 1:05:42 | +20:41 | 9:53 | |
10 | Sven Lundgren | Växjö OK | 1:06:20 | +21:19 | 9:59 | |
11 | Peter Strömdahl | OK Skogsvargarna | 1:07:23 | +22:22 | 10:08 | |
12 | Jörgen Dalén | Sala OK | 1:11:25 | +26:24 | 10:45 | |
13 | Frode Haugskott | OL Trollelg | 1:13:55 | +28:54 | 11:07 | |
14 | Stefan Spetz | Ulricehamns OK | 1:14:30 | +29:29 | 11:13 | |
15 | Jonas Detterfelt | Linköpings OK | 1:14:32 | +29:31 | 11:13 | |
16 | Erik Åberg | Korsnäs IF OK | 1:23:36 | +38:35 | 12:35 | |
17 | Mikael Gustafsson | OK Gynge | 1:25:26 | +40:25 | 12:51 | |
18 | Peter Eriksson | KFUM Örebro OK | 1:27:27 | +42:26 | 13:10 | |
19 | Peter Thörn | Tenhults SOK | 1:31:31 | +46:30 | 13:46 | |
Nicklas Nilsson | Stockholmspolisens IF OF | ej godkänd | ||||
Mikael Palgrim | Vänersborgs SK | ej godkänd | ||||
Niclas Nilsson | OK Österåker | ej godkänd | ||||
Magnus Elwin | IFK Enskede | ej godkänd | ||||
Rickard Ekman | OK Roslagen | ej start |
Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!