Svenska Orienteringsförbundet

Aktivitet: GOF resa till Daladubbeln 2019

Anmälan är stängd.

Aktivitet GOF resa till Daladubbeln 2019
Arrangör Göteborgs OF
Information

Höstens höjdpunkt, Daladubbeln, går som vanligt kring Falun, och i år i Danholn c:a 5 km öster om Falun.

Fredagen 18:e oktober samlas vi 13:45 vid parkeringen vid Lisebergs södra entré för avresa 14:00.

Vi kommer att bo på hårt underlag i en skola. I år kommer vi tyvärr inte att erbjuda plats för 12-åringar att följa med. 13-16-åringar från andra distrikt får följa med i mån av plats då de springer med Gbg-löpare

Frukost lör+söndag, middag lördag samt fältlunch söndag ingår. Matsäck / snabbmat under matstopp på dit- och hemresa samt matsäck / lunch på arenan på lördagen handlar och betalar deltagarna själva.

Själva tävlingarna består av en stafett på lördagen och en patrulltävling på söndagen. I båda fallen består lagen av två personer och dessa behöver inte vara från samma klubb.

Om du saknar någon att springa med kan du vända dig till antingen din klubbledare eller till någon av oss GOF-ledare så hjälper vi till.

Till tävlingarna anmäler sig var och en själv på:

https://eventor.orientering.se/Events/Show/20422

På fredagen arrangeras också en sprint på kvällen, men den skippar vi i år.

Kostnaden för resan beräknas preliminärt till max 900 kr per deltagare, tack vare ett generöst bidrag från Skogsveteranerna. Faktureras klubbvis.

RESE-PM: http://www.svenskorientering.se/contentassets/470e3eaef10449f680a732a1ba1fc70b/resepm2019.pdf

 

Anmälningsstopp söndag 6 oktober 2019 klockan 0:00
Starttid fredag 18 oktober 2019
Antal anmälda deltagare 96

Anmälningar

Namn Namn Klass Allergier
Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK H16
Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK H14
Erik Aderstedt Kungälvs OK Ledare
Eleonora Alinder Sjövalla FK D16 OBS endast boende, resa på egen hand
Fabian Alinder Sjövalla FK H14
Linus Alinder Sjövalla FK H14
Melvin Andersson Tolered-Utby Ol-klubb H14
Jakob Asp IFK Göteborg Orientering H16 Laktosfri (mjölk/yoghurt/grädde/Crème Fraiche)
Linus Augustsson Göteborgs SK H14
Maja Axelsson Lerums SOK D14
Isabella Baier Tolered-Utby Ol-klubb D14
Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb H14
Per Baier Tolered-Utby Ol-klubb Ledare
Victor Beischer IK Uven H16
Ida Bengtsson OK Alehof D16
Sara Bengtsson OK Alehof D14
Gustav Berts OK Alehof H16
Julia Boge OK Alehof D14
Lucas Boström OK Alehof H16
Simon Bååth Sävedalens AIK H16
Gustav Carlsson OK Landehof H16
Amanda Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb D14
Alwin Einarsson Kungälvs OK H14
Martin Ek Frölunda OL H14
Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering H14
Lisa Eriksson OK Landehof D14
Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering D16
Åke Falkenström Skogsluffarnas OK H14
Alexander Fedje Frölunda OL H14
Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK H16
Simon Grahn IK Uven H14
Karl Granfors OK Landehof H16
Molly Granäng Kungälvs OK D16
Lukas Groth Kungälvs OK H16 Vegetariskt
Audrey Hansson Frölunda OL D14 Ej kött
Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb H14 jordnötsallergi
Gustav Hedlund Lerums SOK H14
Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb H14
Arvid Hermansson Kungälvs OK H14
Ebbe Holmqvist Sjövalla FK H16 Mjölkprotein, ägg, fisk, mandel
Signe Hördegårdh IFK Göteborg Orientering D14
Alfred Johansson OK Alehof H16
Felix Johansson OK Alehof H14
Albin Karlsmo IK Uven H14
Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb D14 Vegetarian
Anton Kastrup Sävedalens AIK H16
Anna-Lisa Kinell IFK Göteborg Orientering D14
Stefan Kinell IFK Göteborg Orientering Ledare
Tage Kinell IFK Göteborg Orientering H16 Nötter, råa rotfrukter, stenfrukter
Ida Körle OK Landehof D14
Anders Lamm Frölunda OL Ledare
Marcus Lamm Frölunda OL H14
Anton Larsson OK Landehof H16
Ola Leire Göteborg-Majorna OK H14
Harry Liderfelt Tolered-Utby Ol-klubb H14
Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb H16
Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb H16
Levin Lummander Lerums SOK H14
Oscar Lundborg Kungälvs OK H16
Signe Lundqvist Sjövalla FK D14
Emilia Lundstedt Sjövalla FK D14 Mjölkfritt
Olivia Lundstedt Sjövalla FK D16 Glutenfritt
Clara Lövgärd OK Alehof D14
Elsa Moqvist Lerums SOK D14
Arvid Mårild Göteborgs SK H14
Isak Nilsson OK Landehof H14
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK H16
Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb D14
Albin Nyqvist OK Landehof H16 OBS endast boende, resa på egen hand
Elias Nyqvist OK Landehof H14
Ebba Näsman Lerums SOK D16
Alvin Ollander OK Landehof H16
Linnea Oskarsson Sjövalla FK D14
Hannes Persson FK Herkules H14
Ella Pettersson Sävedalens AIK D14
Johanna Pihlström OK Landehof D14
Rebecka Pihlström OK Landehof D16
Elina Reinholdsson OK Alehof D16
Wilma Reinholdsson OK Alehof D14
Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb D14
Joel Ringström OK Landehof H16 Gluten
Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK H14
David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb H14
Axel Rydgren Tolered-Utby Ol-klubb H14
William Rönnborg IK Uven H16
Casper Skepp Sävedalens AIK H16 OBS endast boende, resa på egen hand
Erik Slätt OK Alehof H14
William Sturesson Lerums SOK H16 OBS. Endast boende + resa där uppe, åker ditt och hem på egen hand.
Julia Svarfvar Sjövalla FK D14
Ingrid Toresäter IK Uven D14 Vegetarian men äter fisk och ägg.
Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK H16
Matilda Wallström Sävedalens AIK D16
Miranda Wallström Sävedalens AIK D14 Gluten, Mjölk
Tove Wedberg Kilnäs Sjövalla FK D14
Emil Werner OK Landehof H16
Melker Åkesson OK Landehof H16

Annonser

Bagheera