Svenska Orienteringsförbundet

Aktivitet: Järlas Äventyrsvecka 2025

Aktivitet Järlas Äventyrsvecka 2025
Arrangör Järla Orientering
Information

Järlas Äventyrsvecka 2025, 11-15 augusti

Ta chansen att springa orientering och ha kul varje dag i en hel vecka!

Äventyrsveckan är ett dagläger för alla mellan 7-14 år. Du är beredd att orientera själv eller i grupp. Det finns utmaningar för alla! Vi kommer också att leka, spela kärrfotboll och göra många andra roliga saker tillsammans. Lite bilder från förra året!

Du kan delta alla dagar eller så många dagar du kan. Hoppas att du kommer!

Ledare under veckan är klubbens juniorer och äldre ungdomar. 

Lägret har Järlagården som utgångspunkt och pågår kl 9-16 varje dag. 

Avgiften är för medlemmar 1500 kr eller 300 kr per dag, annars 2000 kr eller 400 kr per dag, vilken betalas i samband med anmälan via Swish till 0704422331, ange barnets namn och “äventyrsveckan”. Obs! Om ej medlem, säkerställ egen försäkring. 

Anmälan senast 1 juni här i första hand, annars mejl till michael@momsom.se 

Vi behöver hjälp med maten till lägret, dvs luncher. Anmäl gärna att du har möjlighet att laga en dags lunchmat. (antingen på plats eller lämna färdigt att värma plus enklare lagning som att koka pastan…). Tack!

Vi tar emot upp till 50 deltagare och beroende på ledartillgång. Först till kvarn gäller, medlemmar prioriteras. Bekräftelse skickas efter 1 juni. 

Välkommen!

Önskar Ungdomskommittén, gm Michael Ahlquist

Anmälningsstopp söndag 1 juni 2025 klockan 23:59
Starttid måndag 11 augusti 2025
Kontaktperson Michael Ahlquist
Antal anmälda deltagare 35
Du måste vara inloggad och medlem i Järla Orientering för att se anmälningarna.

Annonser

Bagheera