In English
Produkter och tjänster
Förbundssida
Livesida
Omaps
Livelox
hitta orientering
Tävlingskalender
Sverigelistan
Pressresultat
Forum
Skapa konto
Logga in
Blekingecupen 2022
Skriv ut
Slutställning efter 13 deltävlingar.
D16
Plac
Namn
Klubb
20/3
10/4
29/4
29/5
11/6
9/7
10/7
20/8
27/8
2/9
2/9
4/9
25/9
Totalt
1
Hannah Josefsson
OK Skogsfalken
20
20
20
20
20
20
(17)
20
20
5
(17)
(20)
165
2
Lova Kronmar
Karlskrona SOK
17
(9)
(10)
11
17
15
17
15
5
15
13
125
3
Elin Saleskog
Ronneby OK
15
17
13
17
15
11
15
13
116
4
Märta Svennerud
Karlskrona SOK
15
17
20
17
5
20
17
111
5
Alva Engström
OK Orion
13
15
11
11
13
11
15
89
6
Hanna Bäcklund
Ronneby OK
13
13
10
13
5
54
7
Selma Leopold
OK Orion
10
9
13
11
43
8
Barbora Holasova
Karlskrona SOK
17
17
9
Karolina Rychla
Karlskrona SOK
15
15
10
Matilda Söderberg
OK Skogsfalken
11
11
H16
Plac
Namn
Klubb
20/3
10/4
29/4
29/5
11/6
9/7
10/7
20/8
27/8
2/9
2/9
4/9
25/9
Totalt
1
Eddie Karlsson
OK Vilse 87
20
(15)
17
20
20
17
20
20
5
17
156
2
Filip Myrén
OK Orion
(13)
15
17
(15)
17
20
17
17
5
20
20
148
3
Jakob Omelchenko
OK Orion
20
17
20
20
15
17
15
15
(15)
139
4
Arvid Ericsson
Ronneby OK
15
13
13
13
11
15
5
13
13
111
5
Emil Jacobsson
OK Orion
17
11
13
13
13
15
82
6
Alfons Johansen
OK Vilse 87
11
15
17
43
7
Viktor Sundquist
Karlskrona SOK
10
13
23
8
Wille Wernström
Ronneby OK
10
10
20
9
Emil Ring
Ronneby OK
11
11
9
David Häggström
Stigmännen Karlshamns OK
11
11
11
Noah Mulari
OK Vilse 87
9
9
D14
Plac
Namn
Klubb
20/3
10/4
29/4
29/5
11/6
9/7
10/7
20/8
27/8
2/9
2/9
4/9
25/9
Totalt
1
Hilma Paulin
OK Vilse 87
20
20
20
20
20
20
20
20
(20)
5
(20)
(20)
165
2
Alice Lagerström
Ronneby OK
17
17
13
15
15
15
17
5
17
131
3
Kajsa Jakobsson
Karlskrona SOK
15
17
13
17
17
13
17
109
4
Olivia Myrén
OK Orion
15
15
30
5
Åsa Håkansson
Karlskrona SOK
10
17
27
6
Elin Nilsson
Karlskrona SOK
9
17
26
7
Linnea Hedman
Karlskrona SOK
11
15
26
8
Nelly Carlsson
Stigmännen Karlshamns OK
13
13
26
9
Thelma Erlandsson
OK Vilse 87
8
11
19
10
Maja Björnsson
OK Skogsfalken
15
15
11
Miroslava Janabaeva
Karlskrona SOK
11
11
H14
Plac
Namn
Klubb
20/3
10/4
29/4
29/5
11/6
9/7
10/7
20/8
27/8
2/9
2/9
4/9
25/9
Totalt
1
Elias Lindström
Ronneby OK
20
20
(3)
20
17
(17)
20
(17)
20
5
20
20
162
2
Troj Gunnarsson
OK Vilse 87
15
17
17
20
15
(13)
20
15
5
(13)
15
139
3
Filip Paulin
OK Vilse 87
10
13
(10)
15
11
11
(10)
15
17
5
15
(10)
112
4
Elias Kronmar
Karlskrona SOK
11
15
17
13
20
15
17
108
5
Oskar Söderberg
OK Skogsfalken
9
13
15
13
11
13
13
5
11
103
6
Olle Saleskog
Ronneby OK
8
11
7
9
9
10
10
8
72
7
Erik Zettervall
Karlskrona SOK
13
20
17
17
67
8
Erik Leopold
OK Orion
17
6
11
8
10
13
65
9
Theo Porshult
OK Orion
10
8
11
11
5
11
9
65
10
Folke Tyrberg
Karlskrona SOK
15
13
9
37
11
Kasper Sundquist
Karlskrona SOK
9
7
9
25
12
Arvid Håkansson
Karlskrona SOK
5
10
15
13
Oliwer Sjökvist
OK Orion
4
8
12
14
Vaclav Mrkvica
Karlskrona SOK
11
11
15
Tage Karlsson
Karlskrona SOK
8
8
15
Melker Swärdh
Karlskrona SOK
8
8
D12
Plac
Namn
Klubb
20/3
10/4
29/4
29/5
11/6
9/7
10/7
20/8
27/8
2/9
2/9
4/9
25/9
Totalt
1
Meja Håkansson
Ronneby OK
(17)
20
20
20
(15)
20
20
20
5
20
20
165
2
Esther Allwood
Karlskrona SOK
13
17
15
17
17
79
3
Astrid Byheden
Karlskrona SOK
15
17
20
20
72
4
Elsa Engström
OK Orion
20
17
15
13
65
5
Filippa Karkulehto
OK Vilse 87
17
15
32
6
Emilia Janzon
OK Vilse 87
17
17
H12
Plac
Namn
Klubb
20/3
10/4
29/4
29/5
11/6
9/7
10/7
20/8
27/8
2/9
2/9
4/9
25/9
Totalt
1
Olle Schyberg
OK Skogsfalken
17
20
20
20
20
20
(15)
17
(10)
5
(17)
20
159
2
Emil Johansson
OK Orion
20
(9)
17
(15)
17
17
20
20
(15)
5
20
17
153
3
Leo Larsson
Karlskrona SOK
13
17
10
(10)
15
13
15
(7)
5
13
15
116
4
Sam Mårtensson
Karlskrona SOK
15
13
11
15
10
(9)
11
5
15
13
108
5
Sixten Eliasson
Karlskrona SOK
(10)
13
15
13
13
11
13
13
5
11
107
6
Hugo Bäcklund
Ronneby OK
17
17
10
17
5
66
7
Mattis Lindström
Ronneby OK
8
9
9
9
11
11
57
8
Noah Augustsson
Karlskrona SOK
9
11
11
10
9
50
9
Hjalmar Svennerud
Karlskrona SOK
15
9
5
29
10
Isak Mattsson
Stigmännen Karlshamns OK
11
10
8
29
11
Zeb Millbourn
OK Skogsfalken
20
5
25
12
Emil Kärrman Sjöberg
Stigmännen Karlshamns OK
10
7
6
23
13
Ville Bergstrand
Stigmännen Karlshamns OK
13
7
20
14
Otto Porshult
OK Orion
8
5
13
15
Kjetil Skarmyr
OK Orion
11
11
15
Dominykas Prakapas
OK Vilse 87
11
11
17
Hugo Röman
OK Vilse 87
10
10
18
Axel Karlsson
Karlskrona SOK
9
9
19
Ville Stenberg
OK Skogsfalken
8
8
Deltävlingar
Datum
Namn
Arrangör
Gren
2022-03-20
Vårracet
OK Orion
medel
2022-04-10
Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång
BroSö OK, OK Skogsfalken, OK Vilse 87
lång
2022-04-29
Vittussprinten
Karlskrona SOK
sprint
2022-05-29
DM, sprint, Blekinge
Karlskrona SOK
sprint
2022-06-11
Sprinthelgen, etapp 1
OK Orion
sprint
2022-07-09
Havs-OL, dag 1, sprint
BroSö OK, Stigmännen Karlshamns OK
sprint
2022-07-10
Havs-OL, dag 2, lång
BroSö OK, Stigmännen Karlshamns OK
lång
2022-08-20
Brunnsdubbeln Ronneby, dag 1
Ronneby OK
medel
2022-08-27
DM, medel, Blekinge
OK Skogsfalken
medel
2022-09-02
DM, natt, Blekinge
Ronneby OK
lång
2022-09-02
DM, natt, Blekinge - Nattpoäng
Ronneby OK
lång
2022-09-04
DM, lång, Blekinge
OK Orion
lång
2022-09-25
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge
OK Vilse 87
lång
Annonser
Vill du annonsera här?