04/03/2022 |
Sverigepremiären, natt |
OK Pan-Kristianstad |
lång |
05/03/2022 |
Sverigepremiären, medel |
OK Pan-Kristianstad |
medel |
06/03/2022 |
Sverigepremiären, lång |
OK Pan-Kristianstad |
lång |
11/03/2022 |
Kattegattnatt |
Halmstad OK |
lång |
12/03/2022 |
Hallandspremiären, medel |
Halmstad OK, Laholms IF OK |
medel |
13/03/2022 |
Hallandspremiären, lång |
Halmstad OK, Laholms IF OK |
lång |
17/03/2022 |
Natt KM |
FK Friskus-Varberg, OK Nackhe |
lång |
19/03/2022 |
Tolereds vårmedel |
Tolereds Allmänna IK |
medel |
20/03/2022 |
Laxträffen |
Falkenbergs OK |
lång |
26/03/2022 |
SOK Viljans vårtävling |
SOK Viljan |
medel |
26/03/2022 |
IK Trenne Ullared |
IK Trenne Ullared |
medel |
27/03/2022 |
Rävdagen |
OK Räven |
medel |
27/03/2022 |
Kalmarträffen |
Kalmar OK |
lång |
02/04/2022 |
Vättefejden/Gränsfejden, dag 1, lång |
Markaryds FK, Tockarps IK |
lång |
02/04/2022 |
Medeluven |
IK Uven |
medel |
03/04/2022 |
Tibrotrippeln, söndag |
Tibro OK |
lång |
03/04/2022 |
Vättefejden/Gränsfejden, dag 2, medel |
Markaryds FK, Tockarps IK |
medel |
09/04/2022 |
Bredaryds SOK, dag 1, medel |
Bredaryds SOK |
medel |
09/04/2022 |
Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel |
BroSö OK, OK Skogsfalken, OK Vilse 87 |
medel |
09/04/2022 |
Göteborgsdubbeln, dag 1, lång |
Sjövalla FK |
lång |
09/04/2022 |
Björkforskampen |
Björkfors GOIF |
medel |
10/04/2022 |
Göteborgsdubbeln, dag 2, medel |
Lerums SOK |
medel |
10/04/2022 |
Bredaryds SOK, dag 2, lång |
Bredaryds SOK |
lång |
10/04/2022 |
Gudhems vårtävling |
Gudhems IF |
medel |
10/04/2022 |
Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång |
BroSö OK, OK Skogsfalken, OK Vilse 87 |
lång |
15/04/2022 |
Friskusträffen |
FK Friskus-Varberg |
medel |
16/04/2022 |
Öjetrampen, Five-O, #3, lång |
Främmestads IK, OK Kullingshof |
lång |
16/04/2022 |
Nackheträffen |
OK Nackhe |
lång |
18/04/2022 |
Letälvsträffen |
Degerfors OK, OK Djerf |
medel |
18/04/2022 |
Snötrampen |
Fjärås AIK, OK Löftan |
lång |
18/04/2022 |
Spring Knutstorp |
OK Silva, Rävetofta OK |
lång |
20/04/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 1 |
Falkenbergs OK |
sprint |
23/04/2022 |
Herkules skogsdåd |
FK Herkules |
lång |
24/04/2022 |
Aleträffen |
OK Alehof |
lång |
24/04/2022 |
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medel |
Örkelljunga FK |
medel |
27/04/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 2 |
Falkenbergs OK |
sprint |
30/04/2022 |
RSK-träffen |
Rydboholms SK |
medel |
02/05/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 3 |
Falkenbergs OK |
sprint |
05/05/2022 |
Norra Hallands ungdomsserie etapp 1 |
FK Friskus-Varberg |
sprint |
09/05/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 4 |
Falkenbergs OK |
sprint |
14/05/2022 |
Norra Hallands ungdomsserie etapp 2 |
IK Trenne Ullared |
lång |
16/05/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 5 |
IK Trenne Ullared |
sprint |
22/05/2022 |
DM, sprint, Halland |
IF Rigor |
sprint |
23/05/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 6 |
Falkenbergs OK |
sprint |
26/05/2022 |
Norra Hallands ungdomsserie etapp 3 |
OK Löftan |
lång |
26/05/2022 |
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 1, sprint |
Borås GIF, Bredareds IF, Hestra IF, IK Ymer, Rydboholms SK |
sprint |
27/05/2022 |
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 2, medel |
Borås GIF, Bredareds IF, Hestra IF, IK Ymer, Rydboholms SK |
medel |
28/05/2022 |
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel |
Borås GIF, Bredareds IF, Hestra IF, IK Ymer, Rydboholms SK |
medel |
30/05/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 7 |
Falkenbergs OK |
sprint |
04/06/2022 |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4 |
Fjärås AIK |
lång |
04/06/2022 |
Skogskarlsfejden |
Stigmännen Karlshamns OK |
lång |
06/06/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 8 |
Falkenbergs OK |
sprint |
06/06/2022 |
Sommarlandssprinten |
IK Gandvik |
sprint |
13/06/2022 |
FOK:s Sprintcup etapp 9 |
Falkenbergs OK |
sprint |
17/06/2022 - 19/06/2022 |
Tre skåningar och en dansk |
Helsingborgs SOK |
|
21/06/2022 |
KM - Sprint för OK Nackhe och FK Friskus |
OK Nackhe |
sprint |
28/06/2022 |
Lång-KM Friskus & Nackhe |
FK Friskus-Varberg |
lång |
07/07/2022 |
Sommarorientering Lerbergsskogen |
IS Kullen |
medel |
09/07/2022 |
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medel |
Svaide Roma SOK |
medel |
10/07/2022 |
Gotlands 2-dagars, etapp 2, lång |
Svaide Roma SOK |
lång |
11/07/2022 |
Friskus Sommarsprint Cup - Etapp 1 |
FK Friskus-Varberg |
sprint |
12/07/2022 |
Friskus Sommarsprint Cup - Etapp 2 |
FK Friskus-Varberg |
sprint |
12/07/2022 |
Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel |
Gotlands Bro OK |
medel |
13/07/2022 |
Friskus Sommarsprint Cup - Etapp 3 |
FK Friskus-Varberg |
sprint |
13/07/2022 |
Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel |
Gotlands Bro OK |
medel |
13/07/2022 |
Nissaströms 2-dagars dag 2 |
Halmstad OK, Oskarströms OK |
medel |
14/07/2022 |
Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart |
Gotlands Bro OK |
lång |
15/07/2022 |
Hallands 3-dagars, etapp 1, medel |
Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF |
medel |
16/07/2022 |
Hallands 3-dagars, etapp 2, lång |
Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF |
lång |
17/07/2022 |
Hallands 3-dagars, etapp 3, lång |
Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF |
lång |
25/07/2022 |
O-Ringen Uppsala, etapp 1 |
O-Ringen |
medel |
26/07/2022 |
O-Ringen Uppsala, etapp 2 |
O-Ringen |
lång |
28/07/2022 |
O-Ringen Uppsala, etapp 3 |
O-Ringen |
lång |
29/07/2022 |
O-Ringen Uppsala, etapp 4 |
O-Ringen |
medel |
30/07/2022 |
O-Ringen Uppsala, etapp 5 |
O-Ringen |
lång |
06/08/2022 |
Medeltidskampen, etapp 1, medel |
Garda OK |
medel |
06/08/2022 |
Medeltidskampen, etapp 2, medel |
Garda OK |
medel |
06/08/2022 |
Lassalyckans medeldistans |
OK Tranan, Ulricehamns OK |
medel |
07/08/2022 |
Medeltidskampen, etapp 3, lång |
Garda OK |
lång |
07/08/2022 |
Lassalyckans långdistans |
OK Tranan, Ulricehamns OK |
lång |
14/08/2022 |
Kariadubbeln, dag 2, lång |
Falköpings AIK OK, Mullsjö SOK |
lång |
27/08/2022 |
PreO-DM Småland och Östergötland |
Bodafors OK |
PreO |
27/08/2022 |
DM, medel, Halland |
Laholms IF OK |
medel |
28/08/2022 |
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasser |
Oskarströms OK |
medel |
02/09/2022 |
DM, natt, Halland |
OK Nackhe |
lång |
03/09/2022 |
DM, medel, Småland |
Hultsfreds OK, Vimmerby OK |
medel |
03/09/2022 |
DM, medel, Östergötland |
Tjalve Orienteringsklubb |
medel |
03/09/2022 |
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5 |
IF Rigor |
medel |
04/09/2022 |
DM, lång, Halland + Göteborg |
FK Friskus-Varberg, Frölunda OL |
lång |
04/09/2022 |
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasser |
Härlövs IF |
lång |
10/09/2022 |
Norra Hallands Ungdomsserie Finalen |
OK Nackhe |
medel |
11/09/2022 |
Västersjölången |
Hjärnarps OL |
lång |
13/09/2022 |
VM - Medel + Närtävling |
OK Nackhe |
medel |
17/09/2022 |
Veteran-SM, medel |
OK Njudung |
medel |
18/09/2022 |
Ringsjömedeln |
Ringsjö OK |
medel |
18/09/2022 |
Rigorträffen |
IF Rigor |
medel |
18/09/2022 |
Veteran-SM, lång |
OK Njudung |
lång |
24/09/2022 |
Landehofs hösttävling |
OK Landehof |
medel |
01/10/2022 |
Växjödubbeln, medel |
Växjö OK |
medel |
02/10/2022 |
Göingeträffen |
Hässleholms OK |
medel |
02/10/2022 |
Växjödubbeln, lång |
Växjö OK |
lång |
09/10/2022 |
25mannamedeln + Swedish League, #9 (WRE) |
OK Södertörn, Snättringe SK |
medel |
15/10/2022 |
PreO-DM, OK Löftan |
Bohuslän-Dals OF, Göteborgs OF, Hallands OF, Västergötlands OF, OK Löftan |
PreO |
16/10/2022 |
Daladubbeln, patrull |
Karlsbyhedens OK, Korsnäs IF OK, OK Kåre |
ultralång |
16/10/2022 |
Publiktävling PreO |
OK Orinto |
PreO |
22/10/2022 |
GMOK:s höstmedel |
Göteborg-Majorna OK |
medel |
05/11/2022 |
PreO SM Dag Tidaholm |
Tidaholm SOK Sisu |
PreO |
11/11/2022 |
O-event, dag 1, Sprint by Night |
Borås GIF |
sprint |
12/11/2022 |
O-event, dag 2, Downhill sprint |
Hestra IF |
sprint |
13/11/2022 |
O-event, dag 3, Zoorientering |
IK Ymer |
sprint |
20/11/2022 |
Höstrusket i Örkelljunga |
Örkelljunga FK |
medel |