Svenska Orienteringsförbundet

Gynnarnas juniorcup skidorientering 2013-2014

Skriv ut

Slutställning efter 8 deltävlingar.

H20

Plac Namn Klubb
11/1
12/1
25/1
26/1
1/2
2/2
22/3
23/3
Totalt
1 Simon Fors Kvarnsvedens GOIF OK 60 50 60 (50) (50) 60 60 (50) 290
2 Filip Salén OK Renen 50 (36) 45 60 60 (36) 45 (45) 260
3 Jonatan Höjlind IFK Moras OK 45 45 50 (45) (45) (40) 50 60 250
4 Anders Vedin Sundsvalls OK 36 (33) 40 40 40 45 201
5 Sixten Walheim Robertsfors IK 60 50 110
6 Martin Ericson ÖSeT SkidO 40 40 80
7 Daniel Roos Attunda OK 36 36

D20

Plac Namn Klubb
11/1
12/1
25/1
26/1
1/2
2/2
22/3
23/3
Totalt
1 Evelina Wickbom Sävast Ski Team IF 50 (50) 60 60 60 60 290
2 Frida Sandberg Säterbygdens OK 60 60 40 50 50 260
3 Kristin Olovsson Säterbygdens OK 45 (33) 45 40 (30) (30) 45 45 220
4 Hanna Eriksson IFK Moras OK 60 60 45 50 215
5 Frida Lövgren IFK Moras OK 36 40 36 40 45 197
5 Rebecka Hylander Nyköpings OK 40 36 40 45 36 (36) 197
7 Helena Lundkvist OK Vargen 50 50 50 150
8 Josefine Tuoremaa Sävast Ski Team IF 33 45 33 33 144

H18

Plac Namn Klubb
11/1
12/1
25/1
26/1
1/2
2/2
22/3
23/3
Totalt
1 Kalle Henriksson Gammelstads IF 60 (45) 50 (40) 60 (50) 60 60 290
2 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 50 50 60 60 (50) 60 (50) 280
3 Rasmus Wickbom Sävast Ski Team IF 40 36 40 (30) 45 50 211
4 Filip Jacobsson ÖSeT SkidO 45 60 36 50 191
5 Nils Henriksson Seskarö IF 33 36 36 (30) 40 45 190
6 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 27 33 36 36 40 172
7 Adrian Dahlström IFK Moras OK 30 30 36 40 33 169
8 Filip Grahn Hestra IF 33 33 45 45 156
9 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 28 27 33 36 124
10 Henning Sjökvist Stora Tuna IK SK 45 45 90
11 Oscar Westin Sävast Ski Team IF 36 40 76
12 Emil Eriksson Tierps SOK 30 40 70
13 Johannes Ridefelt OK Linné 30 28 58
14 Robin Salén OK Renen 28 28
15 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 27 27
16 Olle Nilsson OK Linné 26 26

D18

Plac Namn Klubb
11/1
12/1
25/1
26/1
1/2
2/2
22/3
23/3
Totalt
1 Isabel Salén OK Renen 60 60 60 60 60 (60) (60) (60) 300
2 Ellen Sarenmark Leksands OK (36) 50 50 45 50 50 245
3 Karin Håll HJS-Vansbro OK 45 (36) (40) 45 45 45 50 230
4 Stefania Corradini IFK Moras OK 40 (25) 30 26 50 45 191
5 Klara Yngvesson Robertsfors IK 50 45 28 27 (27) 40 190
6 Ida Nordlund Piteå IF 28 45 33 36 36 178
7 Elsa Andersson Domnarvets GOIF 27 36 26 33 30 152
8 Freja Vredin IFK Umeå 26 30 40 36 132
9 Erica Edman Säterbygdens OK 30 28 40 33 131
10 Elin Fjellström IFK Moras OK 25 24 28 27 104
11 Susanne Nilsson OK Renen 26 28 40 94
12 Sigrid Holmgren OK Renen 40 40 80
13 Gabriella Gustafsson IK Vista 33 36 69
14 Sara Wadman IFK Moras OK 50 50
15 Elin Lundgren Sävast Ski Team IF 33 33
15 Jenny Wegebro Umeå OK 33 33
17 Sofia Westin Sävast Ski Team IF 30 30
17 Sarah Persson Åtvidabergs IF 30 30
19 Signe Leffler-Rosendahl OK Renen 28 28
20 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 27 27
21 Emma Rönn OK Tranan 25 25

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2014-01-11 SkidO SM Medel + Publiktävling Bodens BK, Älvsby IF OK, Sävast Ski Team IF, I 19 IF medel
2014-01-12 OBS-Tävling (Landslagen) + Publiktävling Sävast Ski Team IF, I 19 IF, Bodens BK, Älvsby IF OK lång
2014-01-25 SkidO IFK Mora med JVM/UEM-test IFK Moras OK medel
2014-01-26 IFK Mora skidorientering med JVM/UEM-test IFK Moras OK lång
2014-02-01 SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RM Säterbygdens OK, HJS-Vansbro OK, Jämtland-Härjedalens OF, Leksands OK, IK Jarl Rättvik lång
2014-02-02 SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RM Leksands OK, IK Jarl Rättvik, Säterbygdens OK, HJS-Vansbro OK, Jämtland-Härjedalens OF sprint
2014-03-22 SkidO Juniorcup + Norrlandsmästerskap, sprintdistans + USM H15 Umeå OK, Vännäs OK, Robertsfors IK sprint
2014-03-23 SkidO Juniorcup, masstart + Norrlandsmästerskap, medeldistans Vännäs OK, Robertsfors IK, Umeå OK medel

Annonser