Svenska Orienteringsförbundet

Norra Hallands ungdomsserie

Skriv ut

Slutställning efter 6 deltävlingar.

Tävlingsserie för ungdomar i Norra Hallands orienteringsklubbar.
6 deltävlingar där de 4 bästa resultaten räknas.

H16

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 10 10 10 10 (10) 40
2 Filip Svensson OK Löftan 9 9 (8) 9 9 36
3 Daniel Glimtén OK Löftan 8 8 9 (7) 8 33
4 Alexander Bokerud IF Rigor 7 10 17
5 Viktor Karlsson IK Trenne Ullared 9 8 17
August Lindahl Fjärås AIK 0 0

D16

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 8 10 (6) 10 10 38
2 Emelie Svensson IF Rigor 9 8 (8) 10 9 36
3 Alice Hultin OK Löftan 9 9 7 8 33
4 Amanda Carlsson IK Trenne Ullared 7 (6) 7 9 7 30
5 Felizia Zienkiewicz IF Rigor 10 7 10 0 27
6 Lina Erdelius IF Rigor 6 (5) 9 6 6 27
7 Johanna Rundqvist OK Nackhe 8 8

H14

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Jesper Johansson OK Löftan 10 10 9 10 39
2 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 8 9 9 8 (8) 34
3 Måns Henningsson IK Trenne Ullared 9 8 (0) 6 7 30
4 Adrian Vartia OK Löftan 10 10 9 29
5 Amadeus Ahlstrand FK Friskus-Varberg 7 6 10 (5) 6 29
6 John Persson Fjärås AIK 5 7 (0) 9 (4) 5 26
7 Axel Eriksson OK Löftan 6 7 0 7 20
8 Malte Kristiansson Halmstad OK 8 8

D14

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 9 8 9 9 35
2 Evelina Olsson OK Nackhe 8 6 10 10 (6) 34
3 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 7 9 9 8 (7) 33
4 Matilda Rundqvist OK Nackhe 10 10 10 30
5 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 6 5 10 (4) 9 30
6 Johanna Svensson OK Löftan 7 7 9 5 (5) 28
7 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 5 8 6 4 23
8 Hanna Brorson OK Nackhe 4 6 7 17
9 Alice Strömbäck Fjärås AIK 8 8

H12

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Victor Hansson OK Löftan 10 10 (8) 10 9 (8) 39
2 Tobias Johansson OK Löftan 8 10 9 (3) 10 37
3 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 8 9 7 (4) 10 (7) 34
4 Jakob Moberg OK Löftan 7 5 9 8 (4) (4) 29
5 Alfred Erdelius IF Rigor 9 7 (0) 7 6 29
6 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 6 6 (0) 7 8 (5) 27
7 Gustav Andersson OK Löftan 5 (1) 2 5 (2) 9 21
8 Andreas Handin OK Löftan (1) 2 5 6 5 (1) 18
9 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 2 3 6 11
10 Elias Persson Fjärås AIK 1 6 1 3 11
11 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 4 4 1 1 10
12 Olavi Aho OK Löftan 1 1 4 1 (1) (1) 7
13 Martin Hansson IF Rigor 3 1 1 1 (1) (1) 6
14 Fabian Odén Fjärås AIK 1 1 1 3 (1) 6
15 Melwin Wildheim FK Friskus-Varberg 1 3 1 1 6
16 Lukas Norlander OK Nackhe 1 1 2 1 (1) 5
17 Hugo Åkerberg OK Löftan 1 1 1 1 4
18 Ivar Lampa IF Rigor 1 1 1 3
19 Linus Zederin OK Nackhe 2 2

D12

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Thilda Seldén IF Rigor 10 9 10 (9) (9) 10 39
1 Unni Granfors IF Rigor 9 10 (9) 10 10 (9) 39
3 Maja Graad IF Rigor 8 (6) 7 8 8 (7) 31
4 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 7 7 8 (6) (7) 8 30
5 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 6 (3) 4 7 6 (4) 23
6 Elsa Boberg IF Rigor 4 (3) 5 5 5 19
7 Anna Svensson IF Rigor 4 8 5 1 18
8 Ida Bruhn IF Rigor 5 2 6 4 17
9 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 2 5 (1) 3 6 16
10 Julia Arvidsson IF Rigor 1 1 1 3 6
11 Annie Eriksson OK Löftan 3 2 5
12 Wilma Hagman Fjärås AIK 2 2
13 Emma Svensson IK Trenne Ullared 1 1

H10

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Simon Corneliusson OK Löftan 10 10 10 10 (9) (10) 40
2 Emil Seldén IF Rigor 9 (8) 9 9 10 (5) 37
3 Vilhelm Frank OK Löftan (5) 9 6 (3) 8 8 31
4 Albin Paulsson OK Löftan 8 5 8 (5) 6 27
5 Gottfrid Alexandersson IF Rigor 6 (1) 7 7 7 (1) 27
6 Adam Sjööarv OK Nackhe 8 3 9 20
7 Oskar Blom OK Löftan 7 4 (1) 2 7 20
8 Melwin Arvidsson IF Rigor 7 4 (1) 6 3 20
9 Max Törnqvist Fjärås AIK 4 6 3 4 (1) (1) 17
10 Samuel Dahlberg IK Trenne Ullared 2 2 (2) 6 4 (2) 14
11 Filip Hansson OK Löftan (1) 3 5 2 (1) 4 14
12 Simon Hansson IF Rigor 3 1 1 5 (1) (1) 10

D10

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Ida Andersson OK Löftan 10 10 10 10 (10) (9) 40
2 Frida Odén Fjärås AIK 9 8 (8) (8) 9 10 36
3 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 8 (7) (7) 9 8 8 33
4 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 9 9 7 7 (7) 32
5 Leah Elvesson OK Löftan 6 6 12
6 Signe Johansson FK Friskus-Varberg 5 6 11

D16K

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Hanna Rymark FK Friskus-Varberg 10 10 20

H14K

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 David Johansson FK Friskus-Varberg (9) 10 10 10 10 40
2 Alexander Mayer IF Rigor 10 10 (8) (0) 9 9 38
3 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 9 8 7 5 29
4 Daniel Andersson Fjärås AIK 8 6 8 7 (6) 29
5 Oscar Karlsson IK Trenne Ullared 8 8 16
6 Felix Johansson FK Friskus-Varberg 9 9
6 Anton Svensson IK Trenne Ullared 9 9
8 Erik Hultander IF Rigor 7 7

D14K

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Alice Strömbäck Fjärås AIK 10 (9) 10 10 10 40
2 Alvina Axelsson OK Nackhe 10 9 10 9 (8) 38
3 Annielle Antonsson Fjärås AIK 9 9 9 27
4 Malin Norlander OK Nackhe 8 8 16

H12K

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Hugo Åkerberg OK Löftan 10 10 20

D12K

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Emelie Rengmyr IF Rigor 9 10 19
2 Smilla Strömbäck Fjärås AIK 9 8 17
3 Olivia Elvesson OK Löftan 10 10
3 Linnea Höök Fjärås AIK 10 10
5 Frida Johansson FK Friskus-Varberg 8 8

U2

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Lova Johansson FK Friskus-Varberg 1 1 1 (1) 10 13
2 Alice Carlqvist FK Friskus-Varberg 1 1 1 9 12
3 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 1 1 1 (1) (1) 8 11
4 Wilhelm Skärbäck OK Nackhe 1 1 7 9
5 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 1 1 1 5 8
6 Alva Andersson FK Friskus-Varberg 1 6 7
7 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 4 4
8 Anna Nilsson OK Nackhe 1 1 1 1 4
8 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 4
10 Alice Nordqvist IF Rigor 1 1 1 3
10 Linus Gustafsson IF Rigor 1 1 1 3
10 Max Gustafsson IF Rigor 1 1 1 3
10 Emelie Rengmyr IF Rigor 1 1 1 3
10 Klara Nilsson OK Nackhe 1 1 1 3
15 Zebastian Ardfors OK Löftan 1 1 2
15 Linus Zederin OK Nackhe 1 1 2
15 Signe Johansson FK Friskus-Varberg 1 1 2
15 Wilma Olofsson FK Friskus-Varberg 1 1 2
19 Axel Willstrand OK Löftan 1 1
19 Elin Andersson OK Löftan 1 1
19 Linus Gustavsson IF Rigor 1 1
19 Max Gustavsson IF Rigor 1 1
19 Åsa Enander IF Rigor 1 1
19 Vincent Carlberg IF Rigor 1 1
19 Karin Brorson OK Nackhe 1 1
19 Clara Nilsson OK Nackhe 1 1
19 Erik Broms FK Friskus-Varberg 1 1
19 Olivia Elvesson OK Löftan 1 1
19 Adam Broms FK Friskus-Varberg 1 1

U1

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Elias Zederin OK Nackhe 1 1 1 10 13
2 Elvira Karmstig FK Friskus-Varberg 1 1 1 (1) (1) 9 12
3 David Carlsson IK Trenne Ullared 1 1 1 (1) 8 11
4 Andy Granfors IF Rigor 1 1 1 7 10
5 Hugo Corneliusson OK Löftan 1 1 6 8
6 Gustav Axelsson OK Nackhe 5 5
7 Daniel Axelsson OK Nackhe 4 4
8 Johannes Dahlberg IK Trenne Ullared 1 1 1 1 (1) (1) 4
9 Elin Andersson OK Löftan 1 1 1 1 4
9 Axel Johansson OK Nackhe 1 1 1 1 4
9 Arvid Johansson FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 4
12 Tilde Blom OK Nackhe 3 3
13 Oskar Moberg OK Löftan 1 2 3
14 Thea Willstrand OK Löftan 1 1 1 3
14 Alva Andersson FK Friskus-Varberg 1 1 1 3
14 Agnes Bengtsson OK Nackhe 1 1 1 3
14 Alice Andersson OK Nackhe 1 1 1 3
14 Tilda Willstrand OK Löftan 1 1 1 3
19 Nora Dahlqvist IK Trenne Ullared 1 1 2
19 Nils Martini OK Nackhe 1 1 2
19 Siri Kaspersson FK Friskus-Varberg 1 1 2
19 Erik Johansson OK Nackhe 1 1 2
19 Alice Lundqvist IF Rigor 1 1 2
19 Alva Olofsson FK Friskus-Varberg 1 1 2
19 Melker Johansson OK Löftan 1 1 2
19 Tilde Blom OK Nackhe 1 1 2
19 Ella Andersson OK Löftan 1 1 2
19 Jacob Ruderfelt IF Rigor 1 1 2
19 Vidar Ljungblom FK Friskus-Varberg 1 1 2
19 Isak Persson OK Nackhe 1 1 2
19 Agnes Paulsson OK Löftan 1 1 2
19 Kasper Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1 2
19 Sixten Törnström FK Friskus-Varberg 1 1 2
19 Joar Dahlqvist IK Trenne Ullared 1 1 2
35 Erik Grill IF Rigor 1 1
35 Siri Kaspersson FK Friskus-Varberg 1 1
35 Stina Andersson OK Löftan 1 1
35 Klara Arvidsson OK Nackhe 1 1
35 Lea Larsson OK Nackhe 1 1
35 Lemonie Khalil OK Nackhe 1 1
35 Lova Larsson OK Nackhe 1 1
35 Zebastian Ardfors OK Löftan 1 1
35 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 1 1
35 Alice Brandt OK Löftan 1 1
35 Agnes Johansson FK Friskus-Varberg 1 1
35 Frej Eliasson Öfverlind OK Nackhe 1 1

Inskolning

Plac Namn Klubb
2/5
9/5
23/5
30/5
13/8
23/8
Totalt
1 Noomi Persson OK Nackhe 1 1 1 1 4
1 Molly Graad IF Rigor 1 1 1 1 4
1 Anna Nordqvist IF Rigor 1 1 1 1 4
1 Mimmie Strömbäck Fjärås AIK 1 1 1 1 4
1 Maja Eliasson FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 4
1 Veronica Andersson Fjärås AIK 1 1 1 1 4
7 Oscar Andreasson FK Friskus-Varberg 1 1 1 3
7 Adam Norlander OK Nackhe 1 0 1 1 3
7 Alinda Rundqvist OK Nackhe 1 1 1 3
7 Daniel Axelsson OK Nackhe 1 1 1 3
7 Isak Persson OK Nackhe 1 1 1 3
7 Gustav Frank OK Löftan 1 1 1 3
7 Gustav Axelsson OK Nackhe 1 1 1 3
14 Freja Enander IF Rigor 1 1 2
14 Agnes Martini OK Nackhe 1 1 2
14 Linus Björk Fjärås AIK 1 1 2
14 Elin Björk Fjärås AIK 1 1 2
14 Andy Granfors IF Rigor 1 1 2
14 Lukas Moberg OK Löftan 1 1 2
14 Sixten Törnström FK Friskus-Varberg 1 1 2
14 Erik Johansson OK Nackhe 1 1 2
14 Frej Eliasson Överling OK Nackhe 1 1 2
14 Lukas Schale OK Nackhe 1 1 2
14 Folke Fransson FK Friskus-Varberg 1 1 2
14 Ivan Aho OK Löftan 1 1 2
14 Alice Lundqvist IF Rigor 1 1 2
14 Alma Carlberg IF Rigor 1 1 2
14 Alvin Frigert IF Rigor 1 1 2
14 Ella Ruderfelt IF Rigor 1 1 2
14 Jacob Ruderfelt IF Rigor 1 1 2
14 Alicia Åhl FK Friskus-Varberg 1 1 2
14 Nils Frigert IF Rigor 1 1 2
33 Jakob Andersson OK Löftan 1 1
33 Emil Lundborg IF Rigor 1 1
33 Vidar Johansson FK Friskus-Varberg 1 1
33 Vidar Ljungblom FK Friskus-Varberg 1 1
33 William Johansson FK Friskus-Varberg 1 1
33 Hugo Davidsson Fjärås AIK 1 1
33 Viktor Laffrenzen OK Löftan 1 1
33 Anton Nystun FK Friskus-Varberg 1 1
33 Arne Bornefalk Markbygdens OK 1 1
33 Jakob Andersson IF Rigor 1 1
33 Lukas Moberg OK Löftan 1 1
33 Douglas Casselblad Fjärås AIK 1 1
33 Agnes Besterman IK Trenne Ullared 1 1
33 Agnes Pålsson OK Löftan 1 1
33 Isabella Sjöö OK Nackhe 1 1
33 Stina Andersson OK Löftan 1 1
33 Alex Sjöö OK Nackhe 1 1
33 Vincent Schale OK Nackhe 1 1
33 Melvin Schale OK Nackhe 1 1
33 Stella Elvesson OK Löftan 1 1
33 Kasper Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1
33 Emelie Rengmyr IF Rigor 1 1
33 Albin Brandt OK Löftan 1 1
33 Märta Andersson FK Friskus-Varberg 1 1
33 Hugo Askerdal OK Löftan 1 1
33 Ebba Lundborg IF Rigor 1 1
33 Oskar Andersson FK Friskus-Varberg 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2015-05-02 Norra Hallands ungdomsserie Etapp 1 Fjärås AIK lång
2015-05-09 Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2 OK Löftan medel
2015-05-23 Norra Hallands Ungdomsserie etapp 3 IK Trenne Ullared medel
2015-05-30 Norra Hallands ungdomsserie etapp 4 IF Rigor lång
2015-08-13 Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5 FK Friskus-Varberg sprint
2015-08-23 Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6 OK Nackhe medel

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr