Svenska Orienteringsförbundet

Uppland League 2016 (lång)

Skriv ut

Slutställning efter 5 deltävlingar.

D14

Plac Namn Klubb
24/4
7/5
14/8
21/8
4/9
Totalt
1 Ebba Lindell IF Thor (22) 25 (22) 25 50
2 Cornelia Krafft Länna IF (1) 22 (20) 25 (19) 47
3 Emilia Bergström OK Rodhen 25 (19) (16) (16) 20 45
4 Emma Lundberg OK Roslagen 25 18 (14) (18) 43
5 Hanna Jonsell IF Thor (19) 20 (19) (20) 22 42
6 Elsa Bäsén IF Thor 18 22 (17) 40
7 Lovisa Hambäck Långhundra IF 20 (18) (15) 19 39
8 Malin Svensson Rånäs OK 17 17 (10) 34
8 Agnes Weiss Långhundra IF 16 (13) 18 34
10 Emma Palm OK Roslagen 16 (11) 16 32
10 Elsa Karlsson IF Thor 15 17 32
12 Fanny Cedstedt Långhundra IF 17 (12) 14 31
13 Joni Müller af Uhr OK Linné 14 14 28
14 Linn Risto OK Linné 15 (10) (8) 12 27
15 Ellen Hannrup IF Thor (1) 12 (12) 13 25
16 Maja Wilmar IF Thor 7 15 22
17 Ellen Grantinger IF Thor 9 9 18
18 Maja Martinell OK Linné 11 6 17
19 Amanda Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 15 15
20 Felicia Svensson Rasbo IK 1 13 14
21 Alva Nyström IF Thor 13 13
22 Malva Möller OK Linné 1 1

D16

Plac Namn Klubb
24/4
7/5
14/8
21/8
4/9
Totalt
1 Malva Steen OK Enen (1) 25 (20) 25 50
1 Lina Svärd IF Thor 25 25 (22) (18) 50
3 Agnes Broman OK Roslagen 22 (16) 25 (22) 47
4 Lovisa Wigertz Långhundra IF (19) 22 22 (19) (17) 44
5 Lotta Weyhenmeyer IF Thor (16) 20 (13) (16) 20 40
5 Alva Jonsson Långhundra IF 20 20 (14) (15) 40
7 Alva Lindell IF Thor (1) 18 19 37
8 Klara Möller OK Linné 19 16 35
8 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 18 (1) 17 (17) (1) 35
10 Vendela Jonsell Vallentuna-Össeby OL 14 18 (1) (13) 32
11 Astrid Ander Vallentuna-Össeby OL 19 (11) 12 31
12 Anna Lithell OK Linné 15 15 (14) 30
13 Anna Nordström Sigtuna OK 17 (1) 10 27
13 Emma Bernersson OK Enen 15 12 27
15 Kari Löe OK Linné 13 13 26
16 Emma Jansson OK Linné 14 11 25
17 Eleanore Nealis Länna IF 18 18
18 Felicia Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 10 10

H14

Plac Namn Klubb
24/4
7/5
14/8
21/8
4/9
Totalt
1 Karl Grywenz OK Linné (18) (17) 25 (1) 22 47
1 Pelle Nilsson OK Linné (19) 25 22 (18) (18) 47
1 David Melin OK Rodhen 22 (19) (17) (10) 25 47
4 Aron Hellgren IF Thor 25 20 (20) 45
5 Oskar Sundblom Rånäs OK (17) 22 (14) (17) 20 42
6 Albin Forsberg Långhundra IF 15 (6) 25 40
7 Emil Boström OK Linné 20 19 (15) (16) 39
8 Gustav Kügler Sigtuna OK 16 22 (13) 38
9 Elliot Angelsiöö OK Linné (16) 18 19 37
10 Kevin Sjölander OK Rodhen (14) 20 (12) 15 35
11 John McLelland OK Rodhen 18 (9) 16 34
12 Carl Henriksson Rånäs OK 15 (4) 17 32
13 Pontus Gustafsson OK Linné 12 (11) 19 31
14 Edvin Hellström Långhundra IF 13 13 26
15 Simon Wahlnäs OK Linné 11 (3) 14 25
16 Simon Petersson OK Roslagen 14 7 (3) 21
17 David Näslund OK Roslagen 15 3 (3) 18
18 Hugo Hansson IF Thor 8 9 17
19 Jacob Wale OK Roslagen 16 16
19 Hampus Persson OK Enen 13 (1) 3 16
19 Arvid Bylund IF Thor 4 (3) 12 16
22 Lukas Aarnio OK Linné 1 (1) 14 15
23 Emil Weiselius OK Linné 10 3 13
24 Hampus Görl OK Enen 8 8
25 Viktor Granberg IF Thor 7 7
25 Sven Nyström OK Linné 1 (1) 6 7
27 Oskar Bengtsson OK Linné 5 1 6
27 Gabriel Östlund Länna IF 3 3 6
27 Albin Warvelin Långhundra IF 5 1 6
30 Erik Cnattingius Länna IF 3 3
30 Anton Karlsson Länna IF 3 3
30 Viktor Jansson OK Roslagen 3 3
30 Zakarias Koren OK Linné 3 3
34 Alex Österman Rasbo IK 1 1
34 Arthur Faxén OK Roslagen 1 1
34 Zebastian Jönsson-Ulate OK Triangeln 1 1
34 Fabian Nilsson IF Thor 1 1

H16

Plac Namn Klubb
24/4
7/5
14/8
21/8
4/9
Totalt
1 Axel Bergström OK Rodhen (1) 25 (17) (20) 25 50
2 Emil Jonsell IF Thor 25 22 (22) (22) 47
2 Arvid Roos OK Linné 22 (19) 25 47
4 Erik Hannrup IF Thor 25 18 43
5 Andreas Johnson Sigtuna OK 22 (16) 18 40
6 Victor Bylund IF Thor (18) 19 20 39
7 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 19 19 (14) (19) 38
8 Hugo Bäsén IF Thor 20 16 (16) 36
9 Joel Wahlqvist OK Roslagen 20 15 35
10 Felix Svensson Rasbo IK 16 18 (8) (7) 34
11 Karl Brahm Långhundra IF 18 (12) (6) 15 33
12 Oskar Stenvi OK Linné (1) 15 (5) 17 32
13 Arvid Umegård Långhundra IF 17 13 (12) (13) 30
14 Matviy Khotyaintsev IF Thor 20 8 28
15 Ville Fontell OK Enen 15 (9) 10 25
15 Filip Elihn OK Linné 14 11 25
17 Samuel Norén OK Enen 17 17
18 Gustaf Mårsäter OK Linné 11 4 15
18 Oscar Palm OK Linné 1 14 15
20 Gunnar Karlström OK Linné 13 13
21 Anton Segerman IF Thor 10 10
22 Johan Lüning OK Enen 9 9
23 Elias Larsson OK Enen 1 3 4
24 Maximilian Berglund Länna IF 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2016-04-24 Uppsala möte, lång OK Linné lång
2016-05-07 Roslagshelg, lång OK Roslagen lång
2016-08-14 Linnéklassikern OK Linné lång
2016-08-21 Långhundradubbeln, lång Långhundra IF lång
2016-09-04 DM, lång, Uppland Rånäs OK lång

Annonser