Svenska Orienteringsförbundet

MOF flitpris 2017

Skriv ut

Slutställning efter 7 deltävlingar.

Flitpris för deltagande barn i klasserna D10, H10, U1 och U2

Flitpris

Plac Namn Klubb
20/5
21/5
10/6
11/8
13/8
26/8
3/9
Totalt
1 Alex Andersson Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 1 1 7
1 Herman Eliasson Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 1 1 7
1 Alexander Dufva Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 1 1 7
1 Ylvalie Enström Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 1 1 7
5 Ivar Granholm Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 1 6
5 Klara Edström Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 1 6
7 Agnes Feil Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 5
7 Albin Tuvesson Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 5
7 Wilma Lindström Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 5
7 Hugo Lindström Sundsvalls OK 1 1 1 1 1 5
11 Elin Karlsson Kovlands IF 1 1 1 1 4
11 Vidar Sjöblom Sundsvalls OK 1 1 1 1 4
11 Kalle Grahn-Birve Sundsvalls OK 1 1 1 1 4
11 Emma Jakobsson Sundsvalls OK 1 1 1 1 4
15 Agnes Vågberg Sundsvalls OK 1 1 1 3
15 Tobias Opel Sundsvalls OK 1 1 1 3
15 Selma Ytterström Sundsvalls OK 1 1 1 3
15 Nino Näätänen Sundsvalls OK 1 1 1 3
15 Jonas Lind Sundsvalls OK 1 1 1 3
15 Alfred Dahlin Kovlands IF 1 1 1 3
15 Felix Dahlin Kovlands IF 1 1 1 3
15 Linus Opel Sundsvalls OK 1 1 1 3
15 Lina Grahn-Birve Sundsvalls OK 1 1 1 3
24 Inez Olsson Wallin Sundsvalls OK 1 1 2
24 Lisen Moberg Sundsvalls OK 1 1 2
24 Sara Jacobson Sundsvalls OK 1 1 2
24 Elsa Lake Sundsvalls OK 1 1 2
24 Klara Hedin Sundsvalls OK 1 1 2
24 Teresia Ytterbom Kovlands IF 1 1 2
24 Freja Loré Sundsvalls OK 1 1 2
24 Carl Erngrund Selånger SOK 1 1 2
24 Axel Danielsson Sundsvalls OK 1 1 2
24 Elisabet Engberg Sundsvalls OK 1 1 2
34 Fanny Vikström Sundsvalls OK 1 1
34 Edith Tuvesson Sundsvalls OK 1 1
34 Ida-Marie Tuvesson Sundsvalls OK 1 1
34 Kalle Moberg Sundsvalls OK 1 1
34 Ivar Lake Sundsvalls OK 1 1
34 Valter Hoffman Sundsvalls OK 1 1
34 Kajsa Erlandsson Sundsvalls OK 1 1
34 Linnea Dufva Sundsvalls OK 1 1
34 Jonathan Walter VK Uvarna 1 1
34 Vilmer Forsell Sundsvalls OK 1 1
34 Arvid Sjöblom Sundsvalls OK 1 1
34 Ikaros Svensson Sundsvalls OK 1 1
34 Selma Walker Sundsvalls OK 1 1
34 Wilma Lindstrom Sundsvalls OK 1 1
34 Lukas Walther VK Uvarna 1 1
34 Kalle Hedin Sundsvalls OK 1 1
34 Mijo Forsell Sundsvalls OK 1 1
34 Elsa Von Essen Sundsvalls OK 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2017-05-20 Tour de Medelpad, dag 1, lång Njurunda OK lång
2017-05-21 Tour de Medelpad, dag 2, medel VK Uvarna medel
2017-06-10 DM, medel, Medelpad Selånger SOK medel
2017-08-11 Norrlandsmästerskapen, sprint Sundsvalls OK sprint
2017-08-13 Norrlandsmästerskapen, lång Sundsvalls OK lång
2017-08-26 DM, lång, Medelpad + Ångermanland Medelpads OF, OK Nolaskogsarna lång
2017-09-03 DM, sprint, Ångermanland + Medelpad Medelpads OF, Härnösands OK sprint

Annonser

Mila