Norra Hallands Ungdomsserie

Skriv ut

Slutställning efter 6 deltävlingar.

De fyra bästa resultaten räknas

H10

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Andy Granfors IF Rigor 10 10 9 10 39
1 Vilmer Antonsson FK Friskus-Varberg 10 (6) (8) 10 9 10 39
3 Kasper Hellerström FK Friskus-Varberg 8 9 (6) 8 7 (7) 32
4 Alvar Alexandersson IF Rigor 9 9 5 8 31
5 Hugo Corneliusson OK Löftan (6) 7 7 8 9 31
6 Arvid Johansson FK Friskus-Varberg 7 8 7 6 (5) (6) 28
7 Jacob Ruderfelt IF Rigor 6 4 10
8 Pelle Runevad OK Nackhe 5 4 9
9 William Rönn FK Friskus-Varberg 5 5

H12

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Emil Seldén IF Rigor (9) 10 10 10 (8) 10 40
2 Albin Paulsson OK Löftan 10 (8) 9 9 9 (9) 37
3 Adam Sjööarv OK Nackhe 9 8 10 9 36
4 Olle Florén IF Rigor 8 (5) 7 7 7 (7) 29
5 Samuel Dahlberg IK Trenne Ullared 7 6 6 6 (3) (3) 25
6 Max Törnqvist Fjärås AIK 7 5 6 18
7 Simon Hansson IF Rigor 6 3 3 5 (1) (2) 17
8 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 2 2 (1) 6 5 15
9 Olle Runevad OK Nackhe 3 2 4 4 13
10 Filip Hansson OK Löftan 4 8 12
11 Melwin Arvidsson IF Rigor 4 3 1 1 9
12 Vilhelm Skärbäck OK Nackhe 1 5 1 7
13 Adam Broms FK Friskus-Varberg 4 2 6
14 Edvin Alexandersson IF Rigor 1 1 4 6
15 Gottfrid Alexandersson IF Rigor 5 5
16 Melker Johansson OK Löftan 1 1 2
16 Viktor Wressmark OK Nackhe 1 1 2
16 Walter Hällås OK Löftan 1 1 2
19 Albert Langenbach OK Nackhe 1 1
19 Elias Zederin OK Nackhe 1 1

H14

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Alfred Erdelius IF Rigor 9 10 10 10 (9) 39
1 Tobias Johansson OK Löftan 10 10 9 (9) 10 39
3 Simon Corneliusson OK Löftan 8 7 (6) 9 8 (6) 32
4 Jakob Moberg OK Löftan (4) 6 8 8 7 29
5 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 7 8 6 6 (5) 27
6 Elias Persson Fjärås AIK 6 5 7 (4) 8 26
7 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 9 7 7 23
8 Gustav Andersson OK Löftan 5 4 4 2 (1) (2) 15
9 Andreas Handin OK Löftan 3 3 5 1 12
10 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 5 1 4 10
11 Martin Hansson IF Rigor 1 2 (1) 3 3 (1) 9
12 Ivar Lampa IF Rigor 1 4 2 1 8
13 Fabian Odén Fjärås AIK 1 5 6
14 Edvin Sahlin OK Löftan 1 1 3 1 (1) (1) 6
15 Linus Zederin OK Nackhe 1 3 4
16 Hugo Åkerberg OK Löftan 2 1 1 4
17 Hugo Davidsson Fjärås AIK 2 2
18 Oskar Blom OK Löftan 1 1 2
18 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 1 1 2

H16

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Jesper Johansson OK Löftan 10 10 10 9 39
2 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 8 9 10 10 (7) 37
3 Erik Hultander IF Rigor 7 (6) (6) 8 9 8 32
4 Axel Eriksson OK Löftan (5) 8 7 9 8 (6) 32
5 Adrian Vartia OK Löftan 9 9 10 28
6 Alexander Mayer IF Rigor 5 8 5 18
7 David Johansson FK Friskus-Varberg 4 7 4 15
8 Måns Henningsson IK Trenne Ullared 6 7 13

D10

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Lova Johansson FK Friskus-Varberg (7) 10 9 10 10 (9) 39
2 Elin Andersson OK Löftan 9 9 10 (9) (9) 10 38
3 Elvira Karmstig FK Friskus-Varberg 10 8 8 8 34
4 Alice Brandt OK Löftan 8 8 5 6 27
5 Agnes Paulsson OK Löftan 5 (5) 7 7 (4) 6 25
6 Molly Graad IF Rigor 7 6 4 (3) 7 24
7 Alice Carlqvist FK Friskus-Varberg 8 5 6 4 23
8 Ella Andersson OK Löftan 6 6 7 19
9 Amanda Wressmark OK Nackhe 6 2 1 9
10 Cornelia Hällås OK Löftan 1 3 4
11 Alice Sjööarv OK Nackhe 1 2 3

D12

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Ida Andersson OK Löftan (6) 10 10 10 8 38
2 Frida Odén Fjärås AIK 9 9 9 (8) 10 (9) 37
3 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 10 8 7 9 (6) 34
4 Tilde Blom OK Nackhe 5 9 7 10 31
5 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 7 8 5 7 27
6 Signe Johansson FK Friskus-Varberg 4 6 6 8 24
7 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 7 5 6 5 23
8 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 8 7 4 19

D14

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Thilda Seldén IF Rigor 10 10 10 9 (9) 39
2 Maja Graad IF Rigor 9 10 8 10 37
3 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg (5) 8 8 9 10 (3) 35
4 Annie Eriksson OK Löftan 8 5 9 6 (4) (5) 28
5 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 7 6 (5) 7 8 28
6 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 9 8 6 4 27
7 Emelie Rengmyr IF Rigor 4 7 7 (3) 7 25
8 Elsa Boberg IF Rigor 6 7 (4) 5 6 24
9 Ida Bruhn IF Rigor 3 6 5 2 16
10 Alice Nordqvist IF Rigor 4 3 7
11 Linnea Höök Fjärås AIK 4 1 5
12 Julia Arvidsson IF Rigor 1 2 3

D16

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 10 (9) 10 10 10 (10) 40
2 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 8 8 9 (8) 9 34
3 Evelina Olsson OK Nackhe 6 9 8 9 32
4 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 9 7 7 8 31
5 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 7 6 7 20
6 Alvina Axelsson OK Nackhe 7 6 13
7 Matilda Rundqvist OK Nackhe 10 10

H12K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Zebastian Ardfors OK Löftan (4) 10 8 9 10 37
2 Melker Johansson OK Löftan 8 10 8 9 35
3 Oscar Moberg OK Löftan 5 10 8 7 30
4 Walter Hällås OK Löftan 7 9 9 25
5 Viktor Wressmark OK Nackhe 6 8 7 21
6 Noa Torstensvik FK Friskus-Varberg 9 10 19
7 Edvin Alexandersson IF Rigor 10 10
8 Vilhelm Skärbäck OK Nackhe 9 9

H14K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Edvin Tolestam IF Rigor 10 10 9 8 37
2 Erik Broms FK Friskus-Varberg 10 10 10 30
3 Hugo Davidsson Fjärås AIK 9 9

H16K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Daniel Andersson Fjärås AIK 10 10 (9) 10 (9) 10 40
2 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 10 9 10 29

D12K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Alva Sahlin OK Löftan 10 10 10 10 (10) 40

D14K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Linnea Höök Fjärås AIK 10 10 20

INSK

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Oskar Andersson FK Friskus-Varberg 1 1 1 3
1 Märta Johansson FK Friskus-Varberg 1 1 1 3
1 Felicia Persson Fjärås AIK 1 1 1 3
4 Ebba Fransson FK Friskus-Varberg 1 1 2
4 Ztella Ardfors OK Löftan 1 1 2
4 Arvid Törnqvist Fjärås AIK 1 1 2
4 Hilma Agrell FK Friskus-Varberg 1 1 2
4 Izabelle Bertilsson OK Nackhe 1 1 2
4 Alva Björemark Fjärås AIK 1 1 2
4 Veronica Andersson Fjärås AIK 1 1 2
4 Matilda Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1 2
12 Elsa Andersson FK Friskus-Varberg 1 1
12 Miranda Wallenius Fjärås AIK 1 1
12 Melker Wramling OK Nackhe 1 1
12 Max Johansson OK Nackhe 1 1
12 Emma Jonasson OK Nackhe 1 1
12 Arne Bornefalk FK Friskus-Varberg 1 1
12 Vanessa Johansson IF Rigor 1 1
12 Hugo Andesson IF Rigor 1 1
12 Hampus Edström IF Rigor 1 1
12 Oskar Armini OK Löftan 1 1
12 Elis Marmander FK Friskus-Varberg 1 1
12 Viktor Larsson OK Nackhe 1 1
12 Josefin Frick OK Nackhe 1 1
12 Alenda Rundqvist OK Nackhe 1 1
12 Viktor Larsson OK Nackhe 1 1
12 Alexander Levin IF Rigor 1 1
12 Axel Andersson IF Rigor 1 1
12 Elias Edström IF Rigor 1 1
12 Anita Toreson OK Löftan 1 1
12 Alva Björemark Fjärås AIK 1 1
12 Alinda Rundqvist OK Nackhe 1 1
12 Nicolina Langenbach OK Nackhe 1 1
12 Astrid Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1
12 Klara Nilsson FK Friskus-Varberg 1 1
12 Oliver Kjellgren FK Friskus-Varberg 1 1
12 Edward Arnell OK Löftan 1 1
12 Agnes Aspegren OK Löftan 1 1
12 Nanny Aspegren OK Löftan 1 1
12 Hilma Agrell FK Friskus-Varberg 1 1
12 Elisa Lindberg OK Löftan 1 1
12 Ralf Gustavsson OK Löftan 1 1
12 Viola Rönn FK Friskus-Varberg 1 1
12 Hatsaya Olindersson OK Löftan 1 1
12 Elis Marmander FK Friskus-Varberg 1 1
12 Oskar Warnström IF Rigor 1 1
12 Vidar Hanning OK Löftan 1 1
12 Anton Svensson OK Nackhe 1 1
12 Svante Florén IF Rigor 1 1
12 Raquel Florén IF Rigor 1 1
12 Nova Örwall Fjärås AIK 1 1
12 Vidar Kjellerup IF Rigor 1 1
12 Frida Axelsson IF Rigor 1 1
12 Vidar Hanning OK Löftan 1 1

U1

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Ralf Gustavsson OK Löftan 1 1 1 1 (1) 4
1 Albin Brandt OK Löftan 1 1 1 1 4
1 Erik Axelsson IF Rigor 1 1 1 1 (1) (1) 4
1 Almer Hanning OK Löftan 1 1 1 1 (1) 4
1 Gustav Frank OK Löftan 1 1 1 1 (1) 4
1 Jakob Andersson OK Löftan 1 1 1 1 (1) 4
1 Stina Andersson OK Löftan 1 1 1 1 (1) 4
1 Sixten Törnström FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 (1) 4
1 Lukas Moberg OK Löftan 1 1 1 1 4
1 Elisa Lindberg OK Löftan 1 1 1 1 4
1 Edward Arnell OK Löftan 1 1 1 1 4
12 Astrid Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1 1 3
12 Majken Rosenqvist OK Löftan 1 1 1 3
12 Ella Ruderfelt IF Rigor 1 1 1 3
12 Maja Eliasson FK Friskus-Varberg 1 1 1 3
16 Folke Fransson FK Friskus-Varberg 1 1 2
16 Lukas Söderberg IF Rigor 1 1 2
16 Evelina Johansson FK Friskus-Varberg 1 1 2
16 Elin rönnqvist IF Rigor 1 1 2
16 Matilda Skärbäck OK Nackhe 1 1 2
16 Zmilla Ardfors OK Löftan 1 1 2
16 Viola Rönn FK Friskus-Varberg 1 1 2
16 Albin Wennerberg OK Löftan 1 1 2
16 Matilda Edström IF Rigor 1 1 2
16 Cornelia Hällås OK Löftan 1 1 2
16 Ztella Ardfors OK Löftan 1 1 2
27 Samuel Dyrman IF Rigor 1 1
27 Karoline Graffner OK Löftan 1 1
27 Gabriel Langenbach OK Nackhe 1 1
27 Ludvig Overland IF Rigor 1 1
27 Alfred Arnell OK Löftan 1 1
27 Elias Zederin OK Nackhe 1 1
27 Matilda Edström (Hellberg) IF Rigor 1 1
27 Hjalmar Antonsson FK Friskus-Varberg 1 1
27 Zmillla Ardfors OK Löftan 1 1
27 Nanny Aspegren OK Löftan 1 1
27 Agnes Aspegren OK Löftan 1 1
27 Frans Kaiser FK Friskus-Varberg 1 1
27 Freja Andreasson OK Löftan 1 1
27 Ebba Söderberg IF Rigor 1 1
27 Astrid Kjellerup IF Rigor 1 1

U2

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Johannes Dahlberg IK Trenne Ullared 1 1 1 1 (1) (1) 4
1 David Carlsson IK Trenne Ullared 1 1 1 1 (1) 4
1 Noa Torstensvik FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 4
1 Hjalmar Antonsson FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 (1) 4
1 Adam Johansson OK Nackhe 1 1 1 1 4
6 Wilhelm Björemark Fjärås AIK 1 1 1 3
6 Egon Edman IF Rigor 1 1 1 3
8 Anna Nordqvist IF Rigor 1 1 2
8 Simon Tolestam IF Rigor 1 1 2
8 Max Appelgren IF Rigor 1 1 2
8 Elin Rönnqvist IF Rigor 1 1 2
8 Zmilla Ardfors OK Löftan 1 1 2
8 Pelle Runevad OK Nackhe 1 1 2
8 Jonathan Larsson OK Nackhe 1 1 2
8 Amanda Wressmark OK Nackhe 1 1 2
8 Folke Fransson FK Friskus-Varberg 1 1 2
8 Alice Sjööarv OK Nackhe 1 1 2
8 Hugo Tolestam IF Rigor 1 1 2
19 William Rönn FK Friskus-Varberg 1 1
19 Samuel Bengtsson OK Nackhe 1 1
19 Gustav Bengtsson OK Nackhe 1 1
19 Wilhelm Ek Fjärås AIK 1 1
19 Isak Persson OK Nackhe 1 1
19 Viggo Lindgren IF Rigor 1 1
19 Axel Andersson IF Rigor 1 1
19 Hugo Andersson IF Rigor 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2017-05-06 Norra Hallands Ungdomsserie IK Trenne Ullared medel
2017-05-13 Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2 OK Nackhe lång
2017-05-20 Norra Hallands Ungdomsserie etapp 3 Fjärås AIK lång
2017-08-10 Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4 OK Löftan medel
2017-08-17 Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5 FK Friskus-Varberg lång
2017-08-26 Norra Hallands ungdomsserie, etapp 6, final IF Rigor medel

Annonser