Norra Hallands Ungdomsserie

Skriv ut

Ställning efter 5 av 6 deltävlingar.

De fyra bästa resultaten räknas

H10

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Andy Granfors IF Rigor 10 10 9 10 39
2 Vilmer Antonsson FK Friskus-Varberg 10 (6) 8 10 9 37
3 Kasper Hellerström FK Friskus-Varberg 8 9 (6) 8 7 32
4 Hugo Corneliusson OK Löftan 6 7 7 8 28
4 Arvid Johansson FK Friskus-Varberg 7 8 7 6 (5) 28
6 Alvar Alexandersson IF Rigor 9 9 5 23
7 Pelle Runevad OK Nackhe 5 4 9
8 Jacob Ruderfelt IF Rigor 6 6

H12

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Emil Seldén IF Rigor 9 10 10 10 (8) 39
2 Albin Paulsson OK Löftan 10 (8) 9 9 9 37
3 Olle Florén IF Rigor 8 (5) 7 7 7 29
4 Adam Sjööarv OK Nackhe 9 8 10 27
5 Samuel Dahlberg IK Trenne Ullared 7 6 6 6 (3) 25
6 Simon Hansson IF Rigor 6 3 3 5 (1) 17
7 Olle Runevad OK Nackhe 3 2 4 4 13
8 Filip Hansson OK Löftan 4 8 12
9 Max Törnqvist Fjärås AIK 7 5 12
10 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 2 2 1 6 11
11 Melwin Arvidsson IF Rigor 4 3 1 8
12 Vilhelm Skärbäck OK Nackhe 1 5 1 7
13 Adam Broms FK Friskus-Varberg 4 2 6
14 Gottfrid Alexandersson IF Rigor 5 5
15 Melker Johansson OK Löftan 1 1 2
15 Edvin Alexandersson IF Rigor 1 1 2
17 Albert Langenbach OK Nackhe 1 1
17 Viktor Wressmark OK Nackhe 1 1
17 Elias Zederin OK Nackhe 1 1
17 Walter Hällås OK Löftan 1 1

H14

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Alfred Erdelius IF Rigor 9 10 10 10 39
2 Tobias Johansson OK Löftan 10 10 9 9 38
3 Simon Corneliusson OK Löftan 8 7 (6) 9 8 32
4 Jakob Moberg OK Löftan (4) 6 8 8 7 29
5 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 7 8 6 6 27
6 Elias Persson Fjärås AIK 6 5 7 4 22
7 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 9 7 16
8 Gustav Andersson OK Löftan 5 4 4 2 (1) 15
9 Andreas Handin OK Löftan 3 3 5 1 12
10 Martin Hansson IF Rigor 1 2 (1) 3 3 9
11 Ivar Lampa IF Rigor 1 4 2 7
12 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 5 1 6
12 Fabian Odén Fjärås AIK 1 5 6
14 Edvin Sahlin OK Löftan 1 1 3 1 (1) 6
15 Hugo Åkerberg OK Löftan 2 1 1 4
16 Hugo Davidsson Fjärås AIK 2 2
17 Oskar Blom OK Löftan 1 1
17 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 1 1
17 Linus Zederin OK Nackhe 1 1

H16

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 8 9 10 10 37
2 Axel Eriksson OK Löftan (5) 8 7 9 8 32
3 Jesper Johansson OK Löftan 10 10 10 30
4 Erik Hultander IF Rigor 7 6 (6) 8 9 30
5 Adrian Vartia OK Löftan 9 9 18
6 Alexander Mayer IF Rigor 5 8 13
7 Måns Henningsson IK Trenne Ullared 6 7 13
8 David Johansson FK Friskus-Varberg 4 7 11

D10

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Lova Johansson FK Friskus-Varberg (7) 10 9 10 10 39
2 Elin Andersson OK Löftan 9 9 10 9 (9) 37
3 Elvira Karmstig FK Friskus-Varberg 10 8 8 26
4 Agnes Paulsson OK Löftan 5 5 7 7 (4) 24
5 Alice Brandt OK Löftan 8 8 5 21
6 Molly Graad IF Rigor 7 6 4 3 20
7 Alice Carlqvist FK Friskus-Varberg 8 5 6 19
8 Ella Andersson OK Löftan 6 6 7 19
9 Amanda Wressmark OK Nackhe 6 2 8
10 Alice Sjööarv OK Nackhe 1 1
10 Cornelia Hällås OK Löftan 1 1

D12

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Ida Andersson OK Löftan (6) 10 10 10 8 38
2 Frida Odén Fjärås AIK 9 9 9 (8) 10 37
3 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 10 8 7 9 34
4 Tilde Blom OK Nackhe 5 9 7 21
5 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 7 8 5 20
6 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 8 7 4 19
7 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 7 5 6 18
8 Signe Johansson FK Friskus-Varberg 4 6 6 16

D14

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Thilda Seldén IF Rigor 10 10 10 9 39
2 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg (5) 8 8 9 10 35
3 Annie Eriksson OK Löftan 8 5 9 6 (4) 28
4 Maja Graad IF Rigor 9 10 8 27
5 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 7 6 5 7 25
6 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 9 8 6 23
7 Elsa Boberg IF Rigor 6 7 4 5 22
8 Emelie Rengmyr IF Rigor 4 7 7 3 21
9 Ida Bruhn IF Rigor 3 6 5 2 16
10 Alice Nordqvist IF Rigor 4 3 7
11 Linnea Höök Fjärås AIK 4 4
12 Julia Arvidsson IF Rigor 1 1

D16

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 10 (9) 10 10 10 40
2 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 8 8 9 8 33
3 Evelina Olsson OK Nackhe 6 9 8 9 32
4 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 9 7 7 23
5 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 7 6 13
6 Matilda Rundqvist OK Nackhe 10 10
7 Alvina Axelsson OK Nackhe 7 7

H12K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Zebastian Ardfors OK Löftan (4) 10 8 9 10 37
2 Oscar Moberg OK Löftan 5 10 8 7 30
3 Melker Johansson OK Löftan 8 10 8 26
4 Walter Hällås OK Löftan 7 9 9 25
5 Viktor Wressmark OK Nackhe 6 8 7 21
6 Edvin Alexandersson IF Rigor 10 10
7 Vilhelm Skärbäck OK Nackhe 9 9
7 Noa Torstensvik FK Friskus-Varberg 9 9

H14K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Edvin Tolestam IF Rigor 10 10 9 29
2 Erik Broms FK Friskus-Varberg 10 10 20

H16K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Daniel Andersson Fjärås AIK 10 10 9 10 (9) 39
2 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 10 9 10 29

D12K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Alva Sahlin OK Löftan 10 10 10 10 40

D14K

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Linnea Höök Fjärås AIK 10 10 20

INSK

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Veronica Andersson Fjärås AIK 1 1 2
1 Ztella Ardfors OK Löftan 1 1 2
1 Ebba Fransson FK Friskus-Varberg 1 1 2
1 Märta Johansson FK Friskus-Varberg 1 1 2
1 Felicia Persson Fjärås AIK 1 1 2
1 Oskar Andersson FK Friskus-Varberg 1 1 2
7 Anita Toreson OK Löftan 1 1
7 Alva Björemark Fjärås AIK 1 1
7 Frida Axelsson IF Rigor 1 1
7 Elias Edström IF Rigor 1 1
7 Hampus Edström IF Rigor 1 1
7 Miranda Wallenius Fjärås AIK 1 1
7 Melker Wramling OK Nackhe 1 1
7 Hilma Agrell FK Friskus-Varberg 1 1
7 Izabelle Bertilsson OK Nackhe 1 1
7 Emma Jonasson OK Nackhe 1 1
7 Arne Bornefalk FK Friskus-Varberg 1 1
7 Axel Andersson IF Rigor 1 1
7 Hugo Andesson IF Rigor 1 1
7 Alva Björemark Fjärås AIK 1 1
7 Oskar Armini OK Löftan 1 1
7 Elis Marmander FK Friskus-Varberg 1 1
7 Max Johansson OK Nackhe 1 1
7 Nova Örwall Fjärås AIK 1 1
7 Anton Svensson OK Nackhe 1 1
7 Svante Florén IF Rigor 1 1
7 Alinda Rundqvist OK Nackhe 1 1
7 Nicolina Langenbach OK Nackhe 1 1
7 Astrid Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1
7 Klara Nilsson FK Friskus-Varberg 1 1
7 Oliver Kjellgren FK Friskus-Varberg 1 1
7 Edward Arnell OK Löftan 1 1
7 Agnes Aspegren OK Löftan 1 1
7 Nanny Aspegren OK Löftan 1 1
7 Raquel Florén IF Rigor 1 1
7 Hilma Agrell FK Friskus-Varberg 1 1
7 Ralf Gustavsson OK Löftan 1 1
7 Viola Rönn FK Friskus-Varberg 1 1
7 Hatsaya Olindersson OK Löftan 1 1
7 Matilda Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1
7 Elis Marmander FK Friskus-Varberg 1 1
7 Oskar Warnström IF Rigor 1 1
7 Vidar Hanning OK Löftan 1 1
7 Viktor Larsson OK Nackhe 1 1
7 Elisa Lindberg OK Löftan 1 1
7 Arvid Törnqvist Fjärås AIK 1 1

U1

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Ralf Gustavsson OK Löftan 1 1 1 1 4
1 Erik Axelsson IF Rigor 1 1 1 1 (1) 4
1 Almer Hanning OK Löftan 1 1 1 1 4
1 Gustav Frank OK Löftan 1 1 1 1 4
1 Jakob Andersson OK Löftan 1 1 1 1 (1) 4
1 Stina Andersson OK Löftan 1 1 1 1 4
1 Sixten Törnström FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 4
1 Lukas Moberg OK Löftan 1 1 1 1 4
9 Elisa Lindberg OK Löftan 1 1 1 3
9 Edward Arnell OK Löftan 1 1 1 3
9 Albin Brandt OK Löftan 1 1 1 3
12 Zmilla Ardfors OK Löftan 1 1 2
12 Majken Rosenqvist OK Löftan 1 1 2
12 Matilda Edström IF Rigor 1 1 2
12 Elin rönnqvist IF Rigor 1 1 2
12 Folke Fransson FK Friskus-Varberg 1 1 2
12 Matilda Skärbäck OK Nackhe 1 1 2
12 Maja Eliasson FK Friskus-Varberg 1 1 2
12 Albin Wennerberg OK Löftan 1 1 2
12 Ella Ruderfelt IF Rigor 1 1 2
12 Ztella Ardfors OK Löftan 1 1 2
12 Cornelia Hällås OK Löftan 1 1 2
12 Astrid Hellerström FK Friskus-Varberg 1 1 2
24 Viola Rönn FK Friskus-Varberg 1 1
24 Ludvig Overland IF Rigor 1 1
24 Gabriel Langenbach OK Nackhe 1 1
24 Samuel Dyrman IF Rigor 1 1
24 Alfred Arnell OK Löftan 1 1
24 Karoline Graffner OK Löftan 1 1
24 Evelina Johansson FK Friskus-Varberg 1 1
24 Ebba Söderberg IF Rigor 1 1
24 Lukas Söderberg IF Rigor 1 1
24 Matilda Edström (Hellberg) IF Rigor 1 1
24 Frans Kaiser FK Friskus-Varberg 1 1
24 Hjalmar Antonsson FK Friskus-Varberg 1 1
24 Agnes Aspegren OK Löftan 1 1
24 Nanny Aspegren OK Löftan 1 1
24 Freja Andreasson OK Löftan 1 1
24 Zmillla Ardfors OK Löftan 1 1

U2

Plac Namn Klubb
6/5
13/5
20/5
10/8
17/8
26/8
Totalt
1 Johannes Dahlberg IK Trenne Ullared 1 1 1 1 (1) 4
1 David Carlsson IK Trenne Ullared 1 1 1 1 4
1 Noa Torstensvik FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 4
1 Hjalmar Antonsson FK Friskus-Varberg 1 1 1 1 4
5 Wilhelm Björemark Fjärås AIK 1 1 1 3
5 Adam Johansson OK Nackhe 1 1 1 3
7 Anna Nordqvist IF Rigor 1 1 2
7 Simon Tolestam IF Rigor 1 1 2
7 Alice Sjööarv OK Nackhe 1 1 2
7 Max Appelgren IF Rigor 1 1 2
7 Egon Edman IF Rigor 1 1 2
7 Amanda Wressmark OK Nackhe 1 1 2
7 Pelle Runevad OK Nackhe 1 1 2
7 Zmilla Ardfors OK Löftan 1 1 2
15 Wilhelm Ek Fjärås AIK 1 1
15 Elin Rönnqvist IF Rigor 1 1
15 William Rönn FK Friskus-Varberg 1 1
15 Viggo Lindgren IF Rigor 1 1
15 Samuel Bengtsson OK Nackhe 1 1
15 Folke Fransson FK Friskus-Varberg 1 1
15 Gustav Bengtsson OK Nackhe 1 1
15 Isak Persson OK Nackhe 1 1
15 Jonathan Larsson OK Nackhe 1 1
15 Hugo Tolestam IF Rigor 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2017-05-06 Norra Hallands Ungdomsserie IK Trenne Ullared medel
2017-05-13 Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2 OK Nackhe lång
2017-05-20 Norra Hallands Ungdomsserie etapp 3 Fjärås AIK lång
2017-08-10 Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4 OK Löftan medel
2017-08-17 Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5 FK Friskus-Varberg lång
2017-08-26 Norra Hallands ungdomsserie, etapp 6, final IF Rigor medel

Annonser