Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League 2018

Skriv ut

Slutställning efter 5 deltävlingar.

D21

Plac Namn Klubb
13/4
14/4
15/4
20/4
22/4
Totalt
1 Karolin Ohlsson Järla Orientering 300 240 300 -> +0:00
2 Sara Hagström IFK Göteborg Orientering 264 264 264 (264) -> +4:17
3 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 240 162 198 -> +7:01
4 Lilian Forsgren OK Tisaren 216 150 (150) 240 -> +7:27
5 Helena Bergman OK Ravinen 180 240 -> +10:00
6 Elin Månsson IFK Göteborg Orientering 102 198 126 -> +10:07
7 Alva Olsson Linköpings OK 162 300 114 -> +11:18
8 Susen Lösch Ärla IF (60) 120 120 216 -> +15:46
9 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 150 102 (12) 138 -> +15:50
10 Johanna Öberg OK Linné 66 108 90 -> +16:10
11 Josefin Tjernlund OK Tisaren 198 126 162 -> +16:24
12 Lena Eliasson-Lööf OK Pan-Kristianstad 120 0 -> +17:47
13 Andrea Svensson OK Tisaren 0 48 (0) 300 -> +19:08
14 Sara Sjökvist Järla Orientering 96 -> +20:39
15 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad 6 84 60 -> +20:54
16 Louise Markstedt OK Södertörn 84 0 (0) 90 -> +20:56
17 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 78 102 -> +20:59
18 Lovisa Persson OK Tisaren 18 84 72 -> +21:01
19 Johanna Engström OK Hällen 180 -> +21:05
20 Rebecka Heinrup Tullinge SK 0 0 (0) 162 -> +21:07
21 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 42 -> +21:09
22 Tilda Johansson OK Orion 48 0 54 -> +21:12
23 Nadiya Volynska OK Orion 96 0 -> +23:48
24 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 54 30 126 -> +24:36
25 Elin Carlsson OK Pan-Kristianstad 0 90 24 -> +25:19
26 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 6 -> +25:28
27 Rebecka Lindberg OK Roslagen 102 -> +27:13
28 Aleksandra Hornik Paimion Rasti, FIN 138 114 108 -> +27:54
29 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 0 12 0 -> +28:04
30 Lisa Andersson Ärla IF 36 -> +30:57
31 Agata Stankiewicz OK Orion 36 0 -> +30:59
32 Kristin Hylander Nyköpings OK 0 0 (0) 30 -> +31:04
33 Rebecka Nylin OK Tisaren 6 -> +31:05
34 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 48 0 0 (0) -> +31:35
35 Louise Lundgren Växjö OK 0 0 (0) 18 -> +32:10
36 Pim Hedberg OK Pan-Kristianstad 0 0 48 -> +32:12
37 Filipa Rodrigues Järla Orientering 0 0 0 (0) -> +32:14
38 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 0 0 0 (0) -> +32:20
39 Hanna Wisniewska OK Orion -> +33:03
40 Josefine Wallenhammar Hagaby GoIF Örebro -> +33:14
41 Elin Pettersson IFK Göteborg Orientering 0 0 -> +33:22
42 Emma Bergman OK Pan-Kristianstad 0 24 0 -> +33:47
43 Erica Pettersson IFK Göteborg Orientering -> +35:37
44 Marianne Haug IK Hakarpspojkarna 0 0 -> +38:55
45 Linn Bränneby Ärla IF 0 -> +41:58
46 Sanna Skoog Kils OK 0 0 (0) 24 -> +47:42
47 Maria Björklund Stora Tuna OK 0 0 0 -> +47:49
48 Annika Björk OK Linné 0 0 0 (0) -> +50:07
49 Filippa Johansson Jönköpings OK 0 0 0 -> +51:05
50 Angelica Engström Skåneslättens OL 0 0 -> +51:06
51 Elin Johansson Finspångs SOK -> +1:04:10
52 Galina Ribediuc Hellas Orientering 0 0 0 -> +1:05:13
53 Alicia Friberg IF Hagen 0 0 0 (0) -> +1:17:43
Lina Strand Göteborg-Majorna OK 180 216 120
Lisa Risby OK Kåre 216 180
Josefine Klintberg OK Ravinen 18 72 150
Kristin Löfgren Johansen IFK Mora OK 78 150
Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 96 96 36
Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 90 138 0
Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 126 36 48
Maria Magnusson Sävedalens AIK 198
Ingjerd Myhre IFK Göteborg Orientering 120 0 78
Kristin Olovsson OK Linné 18 60 (0) 42
Aina Edgren Göteborg-Majorna OK 42 78
Frida Bakkman IFK Göteborg Orientering 114
Anastasia Dzianisava Sävedalens AIK 108
Linnea Claesdotter IFK Lidingö SOK 108
Elin Classon OK Orinto 84
Anna Bachman IFK Lidingö SOK 72 6
Anastasiia Borovkova Rehns BK 72 0 0
Annika Billstam OK Linné 66 0
Josefine Svensson IFK Göteborg Orientering 66
Kine Hallan Steiwer Halden SK, NOR 66
Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 0 0 (0) 60
Carina Polzer Sportunion Klagenfurt, AUT 54 0 0
Johanna Öberg OK Hällen 54
Beata Falk OK Kåre 30
Line Cederberg Göteborg-Majorna OK 6 24
Elsa Jansson Järla Orientering 30 0
Runa Fremstad Göteborg-Majorna OK 24 0
Elin Högstrand IFK Göteborg Orientering 0 12
Anika Gassner Långhundra IF 0 0 0
Annie Lennartsson Skåneslättens OL 0
Annika Carlberg Sundsvalls OK 0
Linnéa Holmqvist Hagaby GoIF Örebro 0 0
Sara Lundsten Sundsvalls OK 0
Lucyna Wiktor Göteborg-Majorna OK 0
Elisabeth Hansson IFK Lidingö SOK 0
Ekaterina Ryazanova Rehns BK 0 0 0
Frida Sandberg Stora Tuna OK 0 0 0
Kajsa Hammarström Linköpings OK 0
Lovisa Nilsson Sävedalens AIK 0
Ewa Gwó?d? OK Orion 0 0 0
Magdalena Olsson Stora Tuna OK 0 0 0
Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 0
Moa Gustafsson Uddevalla OK 0 0 0
Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 0
Sara Kindlund OK Tranan 0 0
Hedwig Haas Sundsvalls OK 0 0
Agnes Westerberg OK Roxen 0
Stina Nero Mullsjö SOK 0
Emma Helmersson OK Roxen 0 0
Amanda Leo Bredaryds SOK 0 0
Caroline Lindelöw Härlövs IF 0
Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 0 0 0
Amanda Johansson OK Orion 0
Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 0 0 0
Linnea Gustafsson Uddevalla OK 0
Jolanta Kolosinska Göteborg-Majorna OK 0
Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 0 0 0
Pia Olsson Skåneslättens OL 0 0
Vera Müllerova FarumTisvilde OK, DEN 0

H21

Plac Namn Klubb
13/4
14/4
15/4
20/4
22/4
Totalt
1 Emil Svensk Stora Tuna OK 300 108 240 -> +0:00
2 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 264 264 120 -> +0:07
3 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 162 180 138 -> +1:12
4 Ruslan Glebov OK Ravinen 198 102 90 -> +2:14
5 Oleksandr Kratov Koovee, FIN 90 180 216 -> +2:22
6 Albin Ridefelt OK Linné 162 108 264 -> +2:26
7 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 90 216 300 -> +3:20
8 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 120 198 -> +10:06
9 Filip Grahn Hestra IF 48 18 (12) 240 -> +10:18
10 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 0 54 72 -> +11:00
11 Rasmus Elmelid Linköpings OK 138 0 (0) 30 -> +11:05
12 Olle Kalered Stora Tuna OK 84 36 (0) 114 -> +11:08
13 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 78 60 24 -> +11:19
14 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 150 72 (0) 42 -> +11:28
15 Ville Johansson OK Kolmården 114 0 (0) 78 -> +11:37
16 Jens Wängdahl IFK Göteborg Orientering 0 (0) 102 84 -> +12:01
17 Rudolfs Zernis Ärla IF 18 0 30 (0) -> +13:44
18 Jakob Andersson OK Linné 0 0 (0) 96 -> +13:47
19 Denys Shcherbakov Ronneby OK 48 120 36 -> +13:51
20 Michal Olejnik Södertälje-Nykvarn OF 72 0 -> +13:56
21 Rassmus Andersson OK Linné 126 0 -> +13:58
22 Daniel Roos Attunda OK 0 0 12 -> +14:42
23 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 0 0 66 -> +15:10
24 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 0 6 (0) 150 -> +15:15
25 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 0 24 (0) 24 -> +15:20
26 Viktor Larsson Hagaby GoIF Örebro 30 0 60 -> +15:31
27 Henrik Jonsson Ärla IF 36 -> +16:50
28 Jens Rönnols Järla Orientering (0) 42 60 138 -> +17:20
29 Martin Ahlberger Göteborg-Majorna OK 66 0 -> +18:44
30 Niklas Aldén OK Linné 12 0 0 -> +18:47
31 Mathias Hallmén OK Denseln 6 0 120 -> +22:18
32 Erik Classon OK Orinto 0 0 (0) 6 -> +22:23
33 Anton Forsberg Stora Tuna OK 48 0 0 -> +22:29
34 Yves Aschwanden Stora Tuna OK -> +22:30
35 Erik Andersson OK Orion 0 0 0 -> +22:32
36 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 0 0 0 -> +22:35
37 Daniel Nilsson Nyköpings OK -> +22:37
38 Petter Eriksson Ärla IF -> +22:41
39 Love Berzell OK Ravinen 0 0 -> +22:42
40 Jakob Wallenhammar Hagaby GoIF Örebro -> +23:05
41 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 24 12 18 (0) -> +24:19
42 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 0 -> +24:43
43 Valentin Koziavin Snättringe SK -> +26:42
44 Lucas Sundblad Eksjö SOK 0 0 -> +26:44
45 Sven Aschwanden Stora Tuna OK -> +26:48
46 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 0 0 -> +26:51
47 Robbin Kantarp Ärla IF 0 -> +26:55
48 David Bejbom Järla Orientering 0 -> +26:56
49 Jonas Engström OK Hällen -> +26:58
50 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 0 -> +27:00
51 Flavio Poltéra Snättringe SK 0 0 0 (0) -> +27:01
52 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 0 0 -> +27:03
53 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 0 0 0 (0) -> +27:08
54 Felix Späth IFK Lidingö SOK -> +27:10
55 Oscar Björck Järla Orientering -> +27:12
56 Oscar Vångell Ärla IF -> +27:15
57 Emil Kalered OK Denseln 0 0 -> +27:17
58 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna -> +27:20
59 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 0 0 -> +27:32
60 Filip Karlsson IF Hagen 0 -> +27:36
61 Oskar Carlborg OK Hällen -> +27:52
62 Joël Morgenthaler Tullinge SK -> +27:58
63 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 0 0 -> +28:08
64 Albin Sjöhed Gävle OK 0 -> +30:03
65 Johan Aronsson OK Tisaren 0 -> +32:02
66 Simon Hector Snättringe SK 0 -> +33:19
67 Jonas Gustafsson OK Kåre 0 0 0 -> +34:18
68 Emil Åberg OK Kåre -> +34:44
69 Emil Andersson Tullinge SK -> +35:05
70 Ken Peeters OK Linné 0 -> +37:56
71 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 0 0 0 -> +38:08
72 Olof Eriksson OK Linné -> +38:27
73 Anton Sundgren Långhundra IF -> +39:30
74 Simon Andersson OK Rodhen -> +39:40
75 Simon Runefors Växjö OK -> +39:52
76 Kevin Ståhl OK Hammaren -> +41:59
77 Karl Enges Attunda OK -> +42:04
78 Tom Campbell OK Kolmården -> +42:32
79 Harri Karlsson Järla Orientering -> +42:51
80 Charlie Stolt Rehns BK -> +43:25
81 Anders Axling Sundsvalls OK -> +44:53
82 Johan Eklund Växjö OK -> +44:56
83 Erik Björklund OK Linné -> +45:28
84 Markus Lang Stora Tuna OK 0 0 -> +59:32
Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 240 300
Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 240 216 0
Magne Dæhli Halden SK, NOR 240 198
Olav Lundanes Paimion Rasti, FIN 150 264
Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 198 150
Gustav Bergman OK Ravinen 0 300 48
Johan Runesson OK Vivill 108 84 138 (0)
Eskil Kinneberg IFK Göteborg Orientering 138 162
Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 180 78
Karl Walheim Ärla IF 0 66 (0) 162
Thomas Natvig Årstad Halden SK, NOR 114 96
Fredrik Edén IFK Göteborg Orientering 0 66 126
Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 180
Per Harald Löfgren Johansen IFK Mora OK 120 42 6
Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 78 84
Isac von Krusenstierna OK Kåre 138
David Lingfors OK Linné 108
Joakim Svensk Stora Tuna OK 12 90
Adrien Delenne Linköpings OK 102 0
Emil Andersson Ärla IF 102
Luis Nogueira Kristiansand OK, NOR 0 48 54
Marcus Millegård Sävedalens AIK 96
Arnaud Perrin OK Denseln 96 0 0
Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 72
Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 66 0
Mathias Peter Södertälje-Nykvarn OF 54 0 0
Mats Troeng OK Linné 54
Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 48
Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 30 0 0
Johan Törnroth Hestra IF 0 0 (0) 18
Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 6 0 0
Morten Jarvis Westergård IFK Göteborg Orientering 0
Måns Östman Göteborg-Majorna OK 0
Hector Haines IFK Lidingö SOK 0
Mikolaj Dutkowski Ronneby OK 0 0
Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 0
Göran Winblad Rehns BK 0
Ruairi Short OK Linné 0
Axel Wrådhe Attunda OK 0
Ludvig Eriksson Kils OK 0 0 0
Nick Barrable OK Ravinen 0
Oskar Daniels Attunda OK 0 0 0
Joao Pedro Jaber Karlskrona SOK 0
Alvaro Prieto Attunda OK 0 0 0
Nikita Gurevich OK Södertörn 0
Wing Chung Tam OAHK, HKG 0
Mads K. Larsen FIF Hillerød, DEN 0
Kin Kwan Kwok OAHK, HKG 0
Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 0 0
Heino Ollin Sävedalens AIK 0
Emil Øbro OK Orion 0 0
Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 0
Simon Lundin Finspångs SOK 0
Anton Nilsson Järla Orientering 0
Josef Nordlund OK Linné 0
Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 0
Erik Berzell Järla Orientering 0 0
Gustav Hindér OK Tisaren 0
Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 0 0
Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 0 0
Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 0
Pontus Karlsson Markbygdens OK 0
Anders Carlsson IFK Göteborg Orientering 0
Sven Engström Linköpings OK 0
Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 0
Leonas Mockunas Hellas Orientering 0 0
Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 0
Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 0 0
Olivier Blanc-Tranchant OK Denseln 0 0
Raphael Mak Göteborg-Majorna OK 0
Erik Fernlund OK Tisaren 0
Oskar Andrén OK Tisaren 0 0
Marius Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering 0

D20

Plac Namn Klubb
13/4
14/4
15/4
20/4
22/4
Totalt
1 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 198 240 (162) 216 -> +0:00
2 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 300 198 240 (36) -> +1:11
3 Ida Øbro OK Orion 180 264 (84) 300 -> +1:27
4 Hanna Hugosson Sundsvalls OK (0) 180 264 264 -> +4:07
5 Emma Hagrot Täby OK (12) 138 48 108 -> +5:18
6 Vilma Karlsson Snättringe SK 240 0 102 (0) -> +5:22
7 Rebecca Waldenfjord OK Ravinen 162 (48) 72 60 -> +5:45
8 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna (60) 150 114 102 -> +6:25
9 Hanna Hänström OK Ravinen 102 (96) 138 114 -> +6:26
10 Lisa Johansson OK Tranan 90 (90) 126 198 -> +6:32
11 Klara Axelsson Eksjö SOK (36) 114 150 90 -> +6:33
12 Jenny Wegebro Sundsvalls OK (0) 54 78 150 -> +6:35
13 Myrra Carlsson OK Orion 138 66 138 -> +6:36
14 Hanna Mårtensson Göteborg-Majorna OK (42) 102 96 180 -> +7:26
15 Sanna Fast Eksjö SOK -> +9:33
16 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 120 120 198 (120) -> +9:36
17 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 72 300 240 -> +9:52
18 Klara Djerf Lerums SOK 48 66 0 -> +10:08
19 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 78 36 (0) 54 -> +11:02
20 Moa Hansson Bredaryds SOK 54 126 (54) 66 -> +14:14
21 Lisa Berggren OK Kolmården (0) 84 96 78 -> +14:56
22 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 84 6 12 (6) -> +14:57
23 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 108 300 180 -> +16:11
24 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 0 0 (0) 12 -> +19:17
25 Tone Albrektsson OK Ravinen 0 0 96 -> +20:17
26 Sofie Josefsson OK Pan-Kristianstad (0) 12 60 42 -> +20:48
27 Hanna Kjellin Forsa OK 96 0 (0) 30 -> +21:15
28 Elise Josefsson OK Pan-Kristianstad 24 0 (0) 72 -> +23:06
29 Fanny Sundblad Eksjö SOK 0 42 30 (0) -> +23:13
30 Maria Eriksson Eds SK 0 24 (0) 24 -> +23:17
31 Kristina Tedhamre Snättringe SK (0) 60 36 48 -> +23:36
32 Elif Gökce Avci OK Tisaren -> +25:14
33 Elsa Holmgård Kils OK 0 -> +26:02
34 Klara Ljunggren Linköpings OK -> +26:33
35 Johanna Hagström Falköpings AIK OK -> +29:38
36 Saga Sander OK Milan 6 108 0 (0) -> +30:23
37 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna -> +31:49
38 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 0 -> +32:10
39 Emma Blixt OK Hammaren -> +35:44
40 Elin Wihlborg OK Gynge 0 (0) 6 84 -> +37:10
41 Stina Eriksson Jönköpings OK 0 0 0 (0) -> +1:03:26
Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 264 (78) 120 162
Agnes Kracht FarumTisvilde OK, DEN 150 162 216
Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 216 216 18
Gabriella S Bergander Eksjö SOK (0) 72 108 126
Emma Pettersson OK Roxen 114 30 0 (0)
Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 126
Lise Termansen OK Pan Århus, DEN 66
Jonna Jungåker Sundsvalls OK 0 18 42
Sofia Westin Vittjärvs IK 30 0 24
Emelie Karlsson Sävedalens AIK 18
Ellen Skoog OK Hammaren 18 0 0
Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 0 0
Alice Aroneng Hestra IF 0 0 0
Tove Flodman OK Hammaren 0
Emma Djerf Lerums SOK 0 0
Victoria Asketun OK Roxen 0
Sarah Magnusson Linköpings OK 0
Tova Hermodsson Lunds OK 0 0
Johanna Gustås Linköpings OK 0 0
Jonna Fors Västerås SOK 0
Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 0
Sofia Klasson Hestra IF 0 0
Amanda Karlsson OK Ravinen 0 0 0
Alice Hultin OK Löftan 0 0
Moa Westblad OK Ravinen 0 0 0
Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 0 0
Ronja Jungåker OK Kåre 0 0 0
Nevena Simeonova FIF Hillerød, DEN 0 0
Stina Nordin Sundsvalls OK 0 0
Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 0 0
Johanna Rundqvist OK Nackhe 0 0

H20

Plac Namn Klubb
13/4
14/4
15/4
20/4
22/4
Totalt
1 Simon Imark Tullinge SK (162) 300 240 300 -> +0:00
2 Isac von Krusenstierna OK Kåre 264 300 216 -> +4:25
3 Jesper Svensk Stora Tuna OK 108 180 (66) 162 -> +9:19
4 August Mollén OK Denseln (0) 102 114 198 -> +9:25
5 Elias Bäcklund Ekvall Halden SK, NOR 96 216 114 (18) -> +9:34
6 Simon Larsson OK Hällen 216 138 96 -> +9:38
7 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 264 264 264 -> +10:10
8 Felix Axelsson Markbygdens OK 150 (42) 90 114 -> +11:32
9 Erik Herne OK Ravinen 138 108 (42) 126 -> +11:38
10 Victor Imark Tullinge SK 54 (0) 198 66 -> +12:04
11 Nils Hammaräng Grip OK Orion 180 114 0 -> +12:12
12 Oskar Edvardsson Järfälla OK 84 72 (54) 138 -> +13:32
13 Axel Granqvist OK Ravinen 240 162 162 (0) -> +14:15
14 Andreas Uller Kils OK 198 240 216 (198) -> +16:37
15 Filip Trofast Bredaryds SOK (72) 150 126 90 -> +16:46
16 Jonas Andersson OK Roxen (48) 78 120 240 -> +17:06
17 Tomas Krivda Tullinge SK 54 -> +17:24
18 Ludvig Ek Nyköpings OK (0) 96 150 48 -> +17:42
19 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 24 0 102 (0) -> +19:32
20 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 120 48 30 -> +19:40
21 Emil Ljungemyr OK Kolmården 30 6 -> +19:44
22 Lukas Lundgren Växjö OK (0) 60 84 36 -> +19:49
23 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 0 66 (0) 78 -> +19:50
24 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 12 54 (0) 30 -> +20:00
25 Otto Stuhlhofer OK Landehof 114 126 (0) 102 -> +21:44
26 Hugo Lillieström OK Roxen 18 (0) 6 72 -> +23:13
27 Victor Helgesson Hestra IF 0 (0) 30 150 -> +23:34
28 Olle Grywenz OK Linné 0 6 0 -> +25:40
29 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 0 0 (0) 24 -> +25:53
30 Emil Pettersson Karlskrona SOK 0 6 0 (0) -> +26:00
31 Oscar Johansson Karlskrona SOK (60) 90 78 90 -> +26:03
32 Albin Andersson Tullinge SK 102 18 (0) 108 -> +26:11
33 Oskar Forsberg Tullinge SK 0 0 (0) 60 -> +26:21
34 Viktor Wassén Halden SK, NOR 120 -> +26:54
35 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 0 24 (0) 42 -> +29:39
36 Andreas Jonsson OK Orion 0 0 48 (0) -> +30:14
37 Emil Karlsson Hestra IF 30 0 36 (0) -> +30:26
38 Georg Gröll Eksjö SOK 0 0 (0) 96 -> +30:32
39 Ondrej Hlavac Ärla IF 0 -> +30:54
40 Arvid Claesson Jönköpings OK 0 0 0 (0) -> +34:12
41 Carl Carlsson Nyköpings OK 0 12 66 (0) -> +34:27
42 Benjamin Sturek SOK Viljan 0 0 0 -> +34:55
43 Johan Hagströmer OK Hällen 0 -> +34:56
44 Emil Grehn OK Rodhen 0 0 0 -> +35:04
45 Johan Persson Attunda OK 0 0 0 (0) -> +35:06
46 Pontus Lindblom OK Roxen 0 0 0 -> +35:08
47 Arvid Linder OK Hällen 0 -> +35:10
48 Fritjof Axelsson FK Göingarna 0 0 0 (0) -> +35:24
49 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 0 0 0 -> +35:26
50 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 0 0 0 (0) -> +35:55
51 Viktor Skoog Kils OK 0 0 0 -> +35:59
52 Olle Sörqvist Markbygdens OK 0 0 0 -> +36:02
53 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 0 0 0 -> +36:17
54 David Risberg Kils OK 0 0 0 -> +39:10
55 Erik Winbladh Karlskrona SOK 0 0 0 (0) -> +39:16
56 Mårten Olsson Gävle OK 0 0 0 (0) -> +39:48
57 Hannes Svahn OK Ravinen 0 -> +40:04
58 Kacper Kuca OK Kolmården -> +42:12
59 Gustav Öhgren OK Kåre 0 0 0 (0) -> +46:22
60 Joel Karnehed OK Roxen 0 -> +48:24
61 Andreas Magnvall OK Södertörn -> +1:06:07
62 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 0 0 0 (0) -> +1:06:56
63 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 0 -> +1:35:18
Mathieu Perrin OK Denseln 0 198 180
Jannis Bonek OK Linné 126 120 72
Håvard Sandstad Eidsmo Freidig, NOR 300
Oliwer Lundberg Freidig, NOR 42 84 138
Olle Hedman IF Hagen 90 36 (0) 12
Mads Møller Skaug OK Pan Århus, DEN 78 0 0
Robin Salén Bergnäsets AIK 66 0 0
Rasmus Møller Jess OK Linné 36 0 0
Oreste Garbani Eksjö SOK 12 0 18
Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 12 0
Laurits Bidstrup Møller OK Pan Århus, DEN 0 0 0
Rune Østergaard Søllerød OK, DEN 0 0
Mikkel Lyskjær Jensen FarumTisvilde OK, DEN 0 0
Lasse August Helweg FarumTisvilde OK, DEN 0 0 0
Lasse Fugmann Thamdrup FarumTisvilde OK, DEN 0
Albin Larsson Gotlands Bro OK 0 0 0
Harald Larsson Bergnäsets AIK 0 0
Jesper Vikman OK Nolaskogsarna 0 0
Przemyslaw Zuchmanski UKS Orientus Lodz, POL 0 0
Henrik Hamrefors Västerås SOK 0 0
Rasmus Möller Arboga OK 0
Adam Segerslätt Skåneslättens OL 0
Fredrik Johansson OK Nackhe 0 0 0
Olof Skoglund Kils OK 0 0 0 (0)
Jonas Toftered IF Rigor 0 0
Edvin Nordström Täby OK 0
Hugo Lindbärg OK Södertörn 0 0 0
Tobias Karlsson Snättringe SK 0 0 0
Lukas Hellgren OK Ravinen 0
Georg Eklöw OK Södertörn 0 0
Oskar Enges Attunda OK 0 0 0
Carl Ekbring Kexholms SK 0
Hampus Nyström IF Hagen 0 0 0 (0)
Albin Alsiö IF Hagen 0 0 0
Christopher Wilestedt Attunda OK 0 0
Alfred Lönn Västerås SOK 0 0
Isak Prellner Skåneslättens OL 0 0
Hugo Dalhammer OK Roxen 0 0 0 (0)
Oscar Stomberg IF Hagen 0 0 0
Erik Olsson Gävle OK 0 0 0 (0)
Carl Holmberg IF Hagen 0 0 0 (0)
Hampus Lindman OK Gränsen 0
Johan Olson IK Uven 0 0 0 (0)

D18

Plac Namn Klubb
13/4
14/4
15/4
20/4
22/4
Totalt
1 Annika Simonsen IK Hakarpspojkarna 216 (126) 216 300 -> +0:00
2 Ella Olsson Grycksbo IF OK 264 240 (150) 216 -> +0:10
3 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 240 300 (114) 240 -> +0:25
4 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 300 264 90 -> +4:03
5 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 84 300 264 -> +4:55
6 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 102 138 126 -> +6:28
7 Ella Sjöberg Tullinge SK (78) 198 162 180 -> +6:32
8 Petrina Costermans Järla Orientering 126 54 (18) 108 -> +6:34
9 Tove Pettersson OK Roxen 96 216 84 -> +6:41
10 Ebba Berglin OK Orion 138 72 84 -> +6:45
11 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 150 78 96 (0) -> +6:55
12 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 114 114 (0) 162 -> +7:17
13 Sofia Johansson OK Skärmen 0 (0) 108 138 -> +9:00
14 Tilde Backlund OK Södertörn 24 (24) 84 120 -> +9:06
15 Frida Vikström Sundsvalls OK 60 120 264 (48) -> +9:21
16 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 0 42 (0) 198 -> +9:51
17 Hanna Lagerberg OK Södertörn (0) 90 138 36 -> +9:59
18 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 66 (0) 48 150 -> +11:24
19 Maja Mörth Leksands OK 96 60 (0) 114 -> +11:28
20 Frida Hector Snättringe SK 0 0 66 -> +13:56
21 Hanna Johannesson Ronneby OK 30 42 72 -> +14:04
22 Alicia Lundgren Växjö OK 72 66 24 (0) -> +14:12
23 Signe Nilsson Nyköpings OK 108 36 (12) 42 -> +15:16
24 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 12 (6) 120 96 -> +16:56
25 Johanna Nilsson Kungälvs OK 0 (0) 60 90 -> +19:25
26 Elin Lindblad OK Djerf 0 0 (0) 24 -> +19:44
27 Tove Ekström Linköpings OK 18 72 -> +20:13
28 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 0 0 (0) 102 -> +20:45
29 Hilda Axelsson FK Göingarna 0 (0) 36 6 -> +22:08
30 Vera Chiusole Eksjö SOK 6 0 0 -> +22:24
31 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 0 0 0 -> +22:25
32 Stina Johansson OK Bävern 0 -> +22:26
33 Elsa Lindeblom Hestra IF 0 0 (0) 54 -> +22:38
34 Alva Lindell IF Thor 0 -> +22:40
35 Ylva Sandén OK Södertörn 0 0 0 (0) -> +22:41
36 Elin Svensson OK Älme 0 0 0 (0) -> +22:47
37 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 0 30 30 -> +22:49
38 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 48 0 0 (0) -> +22:56
39 Ellen Wahlbom OK Orion 0 0 0 (0) -> +22:57
40 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 0 0 0 -> +23:06
41 Ebba Hjertberg Hestra IF 0 0 0 -> +23:11
42 Ella Andersson OK Södertörn 0 0 (0) 18 -> +23:37
43 Ebba Jensen Skåneslättens OL 0 0 (0) 12 -> +23:51
44 Lovisa Blomgren SOK Aneby 0 -> +26:36
45 Linnéa Gustafsson OK Hällen 0 -> +26:41
46 Alva Ringi OK Kåre -> +26:43
47 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 0 0 0 (0) -> +26:46
48 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 0 0 0 (0) -> +26:50
49 Nora Aroneng Hestra IF 0 0 -> +27:03
50 Malva Steen OK Enen 0 -> +27:04
51 Maja Kindlund OK Tranan 0 0 0 -> +27:19
52 Moa Karlsson Storviks IF 0 0 0 (0) -> +27:22
53 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 0 0 -> +27:34
54 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 0 -> +33:37
55 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 0 0 0 -> +33:55
56 Amanda Jansson OK Djerf 0 0 0 (0) -> +35:33
57 Clara Dahl Härlövs IF 0 0 0 -> +42:00
58 Linn Lugne Kils OK 0 0 -> +42:16
59 Claudia Walti OK Kolmården 0 -> +45:00
60 Malva Eveborn OK Roxen -> +45:30
61 Klara Höglund Eksjö SOK -> +46:25
62 Lotten Sandén OK Södertörn 0 0 -> +1:09:50
63 Sofia Zilling OK Södertörn 0 -> +1:11:46
64 Katarina Norrby OK Södertörn 0 0 0 -> +1:11:48
Alva Sonesson Falköpings AIK OK 180 150 102
Lotte Jauhojärvi Markussen Asker SK, NOR 126 48 240
Emma Ling IK Hakarpspojkarna 180 180
Siri Suter Eksjö SOK 180 162
Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 114 198
Hedvig Valbjørn Gydesen OK Melfar, DEN 198 102
Lotta Weyhenmeyer IF Thor 96 96 0
Lotten Kindlundh FK Finn 0 126
Alberte Kaae-Nielsen Søllerød OK, DEN 30 0 66
Moa Alsiö IF Hagen 12 6 66
Ellika Groth Kungälvs OK 0 0 (0) 78
Lina Svärd IF Thor 60
Mathilde Smedegaard Madsen Søllerød OK, DEN 54 0 0
Malin Kristiansson Trollhättans SOK 48 0 0 (0)
Lovisa Lager Halmstad OK 36 0
Linnea Dagsberg OK Orion 18
Elina Hanson Kungälvs OK 0 0 (0) 6
Maja Porle Växjö OK 0 0
Vera Rolfsson Skarpnäcks OL 0 0
Alma Leijon Härlövs IF 0
Ida Helgesson Hestra IF 0 0
Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 0 0
Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 0
Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 0
Isabella Aumo Kungälvs OK 0
Johanna Nilsson FK Göingarna 0
Matilda Hagstrand Lerums SOK 0
Elin Berg OK Ravinen 0
Lovisa Weiden Skåneslättens OL 0 0 0
Amanda Karmetun OK Njudung 0 0 0
Wilma Bergander Eksjö SOK 0
Elin Dahlmark Västerås SOK 0
Frida Arnesson Skarpnäcks OL 0
Frida Sahlman Linköpings OK 0 0
Linda Renner OK Södertörn 0 0
Clara Spik Leksands OK 0 0
Emilia Engel OK Ravinen 0 0 0
Wilma Larsson OK Tor 0 0
Alice Palmgren Sundsvalls OK 0
Tindra Jernström Avesta OK 0
Julia Wanner Avesta OK 0
Johanna Wilhelmsson Karlskrona SOK 0
Lovisa Johansson Karlskrona SOK 0 0
Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 0 0
Tilda Melkstam Lerums SOK 0
Klara Bolin Tullinge SK 0
Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 0 0 0

H18

Plac Namn Klubb
13/4
14/4
15/4
20/4
22/4
Totalt
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK (0) 300 264 216 -> +0:00
2 Gustav Runefors Växjö OK 264 240 300 (96) -> +1:52
3 Emil Auselius Bredaryds SOK 198 264 (162) 300 -> +2:23
4 Samuel Pihlström OK Landehof 216 198 240 (0) -> +5:12
5 Simon Harden FK Boken (0) 150 126 180 -> +8:23
6 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 240 84 (78) 150 -> +8:38
7 Erik Hannrup IF Thor (42) 126 102 240 -> +9:16
8 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 0 216 198 -> +11:28
9 Axel Elmblad Bredaryds SOK 114 (108) 114 120 -> +11:30
10 Simon Frisk Järla Orientering 48 180 66 (0) -> +11:31
11 Jesper Lidmar Snättringe SK 126 114 0 (0) -> +11:33
12 Benjamin Näslund Skogslöparna 162 0 0 (0) -> +11:35
13 Johan Calleberg Snättringe SK 0 (0) 138 72 -> +11:36
14 Jonas Soldini Eksjö SOK 0 162 0 (0) -> +11:37
15 Lukas Olm Kils OK (0) 36 6 264 -> +13:07
16 Leo Johansson OK Kolmården 180 48 0 (0) -> +13:26
17 Victor Hansson Jönköpings OK (30) 102 150 60 -> +13:44
18 Hugo Setthagen OK Tranan 6 (0) 12 126 -> +17:28
19 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 90 18 0 (0) -> +17:29
20 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 96 54 0 (0) -> +17:31
21 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad (24) 42 126 30 -> +17:33
22 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 0 138 60 (0) -> +17:39
23 Marcus Carlsson IF Hagen 36 (0) 180 138 -> +18:05
24 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 84 0 96 (0) -> +19:23
25 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 0 66 0 (0) -> +19:28
26 William Lundstedt Mullsjö SOK 120 0 0 (0) -> +19:35
27 Philip Carlsson Nyköpings OK 0 6 48 (0) -> +19:38
28 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 0 0 30 (0) -> +19:40
29 Martin Roudny Finspångs SOK 108 -> +19:42
30 Oskar Nyman OK Tyr 18 0 (0) 198 -> +19:45
31 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 0 0 (0) 78 -> +19:48
32 Felix Persson Haninge SOK (0) 96 78 36 -> +20:26
33 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 12 (0) 84 54 -> +20:51
34 Isac Ericsson Växjö OK 162 (0) 18 102 -> +23:16
35 Axel Olsson IF Hagen 0 12 (0) 90 -> +24:41
36 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 0 0 (0) 66 -> +24:42
37 Filip Bengtsson OK Orion 60 0 6 -> +24:45
38 Gustav Olsson OK Orion 0 0 (0) 84 -> +24:46
39 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö -> +24:54
40 Ondrej Volak Finspångs SOK 120 -> +24:56
41 Melker Forsberg KFUM Örebro OK -> +25:00
42 Lukas Katvala Karlskrona SOK 66 24 0 (0) -> +26:01
43 Arvid Umegård Långhundra IF 60 0 -> +26:48
44 Jan Rusin Finspångs SOK 24 -> +27:14
45 Pascal Schmid OK Linné 0 -> +27:33
46 Mattis Persson Eksjö SOK 0 0 0 (0) -> +27:34
47 Simon Freyland Eksjö SOK 0 -> +29:49
48 Albin Falk Nyköpings OK 0 0 (0) 48 -> +29:52
49 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 0 -> +29:54
50 Mattias Kallhauge Snättringe SK 0 0 0 -> +30:03
51 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 0 0 0 -> +30:10
52 Emanuel Herberthson Linköpings OK 0 0 0 (0) -> +30:23
53 Sixten Törnqvist Västerås SOK -> +30:32
54 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 0 0 -> +30:35
55 Gabriel Sturesson Lerums SOK 0 -> +30:36
56 Hugo Ström Mullsjö SOK 0 0 18 -> +30:43
57 William Nilsson Nyköpings OK 0 0 0 (0) -> +30:46
58 Jacob Moberg Helsingborgs SOK -> +30:49
59 Noa Sjöstrand Västerås SOK -> +30:50
60 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 0 0 0 -> +30:52
61 Andreas Näslund Västerås SOK -> +30:55
62 Anton Silier Järfälla OK 0 0 0 (0) -> +30:56
63 Anton Hänström Täby OK 0 -> +31:02
64 Oskar Svahn Eksjö SOK -> +31:03
65 Petter Bergstedt Markbygdens OK -> +31:10
66 Olle Svangren Gotlands Bro OK 0 -> +31:20
67 Jonas Wepfer Karlskrona SOK 0 -> +31:25
68 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 0 -> +31:29
69 Olle Bergstedt Markbygdens OK 0 -> +31:30
70 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb -> +31:32
71 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 0 -> +31:52
72 Daniel Hellberg Lunds OK 0 -> +31:59
73 Simon Svahn Eksjö SOK -> +32:06
74 Mattias Ivares OK Södertörn 0 -> +32:38
75 Olof Ljunggren Linköpings OK 0 0 0 -> +34:41
76 Thorsten Svensson Finspångs SOK -> +34:45
77 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 0 0 0 (0) -> +34:53
78 Victor Bylund IF Thor -> +35:03
79 Mattias Österdahl Visborgs OK -> +35:12
80 Arvid Westerberg OK Kolmården 0 0 0 -> +35:13
81 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 0 -> +35:21
82 Noel Waldenfjord Järfälla OK 0 0 0 -> +35:39
83 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb -> +36:25
84 Arvid Roos OK Linné -> +36:26
85 Emil Jonsell IF Thor -> +36:37
86 Ludvig Holmqvist OK Tor 0 0 -> +40:19
87 Martin Sandqvist Västerås SOK -> +46:21
88 Johannes Öhgren OK Kåre 0 0 0 (0) -> +46:30
89 Elias Röstin Söders-Tyresö -> +51:38
90 Linus Malm KFUM Örebro OK -> +57:27
91 William Segura KFUM Örebro OK -> +1:02:56
92 Martin Skärlén Haninge SOK -> +1:03:00
93 Albin Lindgren Visborgs OK -> +1:12:21
Andreas Bock Bjørnsen OK Pan Århus, DEN 300 0 216
Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 108 120 114 (0)
Malte Kjær Hemmingsen FarumTisvilde OK, DEN 138 0 90
Mikkel Holm Nielsen OK Pan Århus, DEN 78 78 42
Martin Lamm Frölunda OL 0 0 (0) 162
Anton Werner Løhndorf Søllerød OK, DEN 108 30 0
Johan Langerak Järfälla OK 0 72 42 (0)
Jonathan Uller Kils OK 60 0 (0) 48
Elias Hinge Krogsgaard Silkeborg OK, DEN 0 90 0
Malthe Poulsen Karlskrona SOK 78 0
Carl Josefsson Sävedalens AIK 0 (0) 54 12
Jesper Johansson OK Löftan 30
Daniel Bogren IF Hagen 6 0 0
Karl Petersén OK Njudung 0
Linus Lundberg OK Bävern 0 0 0
Noel Braun Växjö OK 0 0
Morten Örnhagen Jørgensen OK Snab, DEN 0 0
Jonas Gabs OK Melfar, DEN 0
Albin Toll OK Njudung 0 0 0
Axel Blom Frölunda OL 0
Bruno Deredos UKS Orientus Lodz, POL 0
Emil Axelsson Lerums SOK 0
Gustav Björklund IFK Mora OK 0
Felix Bäckstäde Visborgs OK 0 0
Rasmus Pettersson OK Djerf 0
Allan Hedberg Lunds OK 0
Valter Pettersson OK Tisaren 0
Jakob Sjöberg Gävle OK 0 0
Albin Persson Halmstad OK 0
Per Nordholm Sävedalens AIK 0
Lasse Falck Weber FarumTisvilde OK, DEN 0 0 0
Matviy Khotyaintsev IF Thor 0
Adrian Vartia OK Löftan 0
Isak Hagberg Kalmar OK 0
Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 0
Søren Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering 0 0
Erik Åkesson Växjö OK 0
Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 0
Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 0 0 0

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2018-04-13 Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellssprinten OK Silva, Rävetofta OK sprint
2018-04-14 Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbeln OK Silva, Rävetofta OK lång
2018-04-15 Swedish League, #4, medel (WRE), med Klåverödsdubbeln OK Silva, Rävetofta OK medel
2018-04-20 SM, natt med Swedish League, #5 IK Hakarpspojkarna, Jönköpings OK lång
2018-04-22 Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång Linköpings OK lång

Annonser