In English
Produkter och tjänster
Förbundssida
Livesida
Omaps
Livelox
hitta orientering
Tävlingskalender
Sverigelistan
Pressresultat
Forum
Skapa konto
Logga in
Östgötaserien i MTBO 2018
Skriv ut
Slutställning efter 4 deltävlingar.
Lång herr
Plac
Namn
Klubb
14/5
18/6
13/8
15/9
Totalt
1
Eronn Bertil
Linköpings OK
35
33
40
35
143
2
Jareland Martin
Linköpings OK
33
40
30
31
134
3
Petersson Thomas
NAIS Orienteringsklubb
25
25
29
79
4
Jonas Detterfelt
Linköpings OK
24
25
27
76
5
Tobias Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
40
31
71
6
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
35
35
70
7
Nilsson Gunnar
Finspångs SOK
28
40
68
8
Eriksson Mats
OK Roxen
31
1
33
65
9
Peter Fahlstedt
Skogspojkarnas OK
20
20
24
64
10
Andreas Karlqvist
Tjällmo-Godegårds OK
29
29
58
11
Anders Knutsson
Linköpings OK
28
29
57
11
Rikard Eriksson
Tjällmo-Godegårds OK
30
27
57
11
Håkan Samor
Tjällmo-Godegårds OK
27
30
57
14
Anders Ekinge
OK Motala
22
24
46
15
Hans Arkesten
Tjällmo-Godegårds OK
21
22
43
16
Olof Ljunggren
Linköpings OK
33
33
17
Christer Casselsjö
OK Kolmården
31
31
18
Johansson Stefan
Trosabygdens OK
30
30
19
Olle Lindman
Finspångs SOK
28
28
19
Lindgren Benny
Finspångs SOK
28
28
21
Karlsson Morgan
Sundbybergs IK
27
27
22
Erik Ernstsson
Finspångs SOK
26
26
22
Mattias Tunesson
Skogspojkarnas OK
26
26
22
Nicklas Jonsson
Finspångs SOK
26
26
22
Walther Gustaf
OK Denseln
26
26
26
Mårtensson Arne
Klubblös
25
25
27
Kristian Samuelsson
Björkfors GOIF
23
23
27
Adam Lidvik
Linköpings OK
23
23
29
George Ekström
Linköpings OK
21
21
30
Martin Blomberg
Klubblös
1
1
30
Träff Gustav
NAIS Orienteringsklubb
1
1
Lång dam
Plac
Namn
Klubb
14/5
18/6
13/8
15/9
Totalt
1
Eronn Mia
Linköpings OK
40
40
40
40
160
2
Lisa Åberg Samor
Tjällmo-Godegårds OK
33
35
68
3
Malin Pilvinge
OK Kolmården
31
35
66
4
Johanna Jonsson
SOK Aneby
30
33
63
5
Madeleine Ölfvingsson
Linköpings OK
35
35
6
Lena Lindman
Finspångs SOK
33
33
7
Annica Crispin
OK Denseln
1
1
7
Elin Gunnarsson
Finspångs SOK
1
1
Mellan herr
Plac
Namn
Klubb
14/5
18/6
13/8
15/9
Totalt
1
Hans Persson
OK Kolmården
40
40
40
120
2
Karlqvist Ludvig
Tjällmo-Godegårds OK
35
35
35
105
3
Pelle Skullman
Linköpings OK
29
30
30
89
4
Christer Broström
OK Denseln
30
29
29
88
5
Gredeskog Jan-Anders
Tjällmo-Godegårds OK
33
31
64
6
Albin Eronn
Linköpings OK
31
31
62
7
Ingemar Löfqvist
Stjärnorps SK
28
28
56
8
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
27
27
54
9
Tord Fransson
Motala AIF OL
27
25
52
10
Ljungemyr Henrik
OK Kolmården
40
40
11
Per-Martin Gustavson
Tjällmo-Godegårds OK
35
35
12
Simon Karlsson
OK Motala
33
33
12
Årbrink Johan
Linköpings OK
33
33
12
Jonas Petersson
NAIS Orienteringsklubb
33
33
15
Thomas Karlsson
Klubblös
31
31
16
Göran Andersson
Motala AIF SK
28
28
17
Alfred Karlsson
Klubblös
26
26
17
Johan Karlsson
Tjällmo-Godegårds OK
26
26
19
Torbjörrn Lindgren
NAIS Orienteringsklubb
1
1
2
19
Sten Granath
Tjällmo-Godegårds OK
1
1
2
Mellan dam
Plac
Namn
Klubb
14/5
18/6
13/8
15/9
Totalt
1
Emma Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
33
30
33
96
2
Lena Ström
Tjällmo-Godegårds OK
40
40
80
3
Ida Dalhammer
OK Roxen
35
35
70
4
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
25
40
65
5
Maria Bergstrand
Motala AIF OL
31
29
60
6
Karin Skullman
Linköpings OK
1
27
31
59
7
Karin Freyland
SOK Aneby
30
26
56
8
Lindgren Eva
Finspångs SOK
40
40
9
Jensine Svensson
Finspångs SOK
35
35
10
Karin Svensson
Finspångs SOK
33
33
11
Tove Ekström
Linköpings OK
31
31
12
Maria Broström
OK Denseln
30
30
13
Klara Ljunggren
Linköpings OK
29
29
13
Susanne Pettersson
OK Roxen
29
29
15
Ingrid Svensson
Finspångs SOK
28
28
15
Ellen Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
28
28
17
Anna Martin
NAIS Orienteringsklubb
24
24
18
Emma Kantarp
Ãrla IF
1
1
Kort herr
Plac
Namn
Klubb
14/5
18/6
13/8
15/9
Totalt
1
Ohlsson Elias
Tjällmo-Godegårds OK
40
40
40
40
160
2
Ludvig Eronn
Linköpings OK
29
28
35
92
3
Årbrink Theo
Linköpings OK
28
27
35
90
4
Sven Granath
Tjällmo-Godegårds OK
35
35
70
5
Arvid Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
33
33
66
6
Johan Årbrink
Linköpings OK
31
31
62
7
Arvid Svensson
Björkfors GOIF
30
30
60
7
Karlqvist Oskar
Tjällmo-Godegårds OK
27
33
60
9
Lucas Berggren
Linköpings OK
26
24
50
10
Kenneth Svensson
Finspångs SOK
33
33
11
Theo Ãrbrink
Linköpings OK
31
31
12
Alexander Crispin
OK Denseln
30
30
13
Oscar Svensk
Tjällmo-Godegårds OK
29
29
14
Oscar Lilliecreutz
IFK Linköpings OS
26
26
15
August Ekinge
OK Motala
25
25
15
Johan Lilliecreutz
OK Roxen
25
25
17
Ivar Frisell
Boxholm-Mjölby OL
23
23
Kort dam
Plac
Namn
Klubb
14/5
18/6
13/8
15/9
Totalt
1
Ebba Skullman
Linköpings OK
33
30
40
103
2
Ellen Trofast
Tjällmo-Godegårds OK
35
40
75
3
Sofia Tunesson
Skogspojkarnas OK
40
40
4
Moa Göhl
Finspångs SOK
35
35
4
Marie Svensk
Tjällmo-Godegårds OK
35
35
6
Maria Broström
OK Denseln
33
33
6
Alicia Dyverfelt
Klubblös
33
33
8
Julia Åtting
Linköpings OK
31
31
8
Irma Frisell
Boxholm-Mjölby OL
31
31
10
Stina Berggren
Linköpings OK
29
29
11
Malin Göhl
Finspångs SOK
1
1
Deltävlingar
Datum
Namn
Arrangör
Gren
2018-05-14
Östgötaserien i MTBO deltävling 1
Tjällmo-Godegårds OK
lång
2018-06-18
Östgötaserien i MTBO deltävling 2
Tjällmo-Godegårds OK
lång
2018-08-13
Östgötaserien i MTBO deltävling 3
Finspångs SOK
sprint
2018-09-15
Östgötaserien i MTBO deltävling 4
OK Kolmården
Medel
Annonser
Vill du annonsera här?