Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien i Linköping 2018

Skriv ut

Slutställning efter 5 deltävlingar.

H14

Plac Namn Klubb
2/5
23/5
7/6
23/8
15/9
Totalt
1 Johan Årbrink Linköpings OK 15 15 15 45
2 Jacob Påledal OK Roxen (11) 14 (13) 15 15 44
3 Ludvig Eronn Linköpings OK 14 (9) 12 (12) 14 40
4 Rasmus Påledal OK Roxen 13 13 (10) (10) 13 39
5 Otto Nilsson Linköpings OK 8 14 13 35
6 Arvid Svensson Björkfors GOIF 9 11 (9) (5) 11 31
7 Vilgot Elnegård Linköpings OK (1) 6 12 8 26
8 Albin Kjellberg Björkfors GOIF (5) 7 9 (5) 8 24
9 Elis Bönner Björkfors GOIF 10 (4) 8 (3) 6 24
10 Mattias Josefsson OK Roxen 8 7 6 21
11 Theodor Thomassen Linköpings OK 7 5 8 (2) 20
12 Rasmus Viberg OK Roxen 5 (2) 5 5 15
13 Samuel Klein Björkfors GOIF 6 9 15
14 Olle Malmström Linköpings OK 7 6 13
15 Axel Borg Björkfors GOIF 7 2 9
16 Adam Plawski OK Roxen 7 7
17 Marcus Pettersson OK Roxen 3 1 1 5

D14

Plac Namn Klubb
2/5
23/5
7/6
23/8
15/9
Totalt
1 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 15 15 15 45
2 Sigrid Forsman Linköpings OK 14 (8) (10) 14 14 42
3 Ellen Lindfors Björkfors GOIF (10) (10) 12 15 12 39
4 Ida Hjort OK Roxen 12 12 (12) 15 39
5 Mindra Langer OK Roxen (4) (3) 9 11 8 28
6 Alva Forsman Linköpings OK (3) 6 6 (6) 9 21
7 Lova Frodin OK Roxen 2 8 8 18
8 Greta Berglund Linköpings OK 6 4 10
9 Fanny Waltersson OK Roxen 1 3 5 9
10 Tyra Lindell OK Roxen 6 6
11 Malva Österberg OK Eken 3 1 1 (1) 5
12 Hanna Ejlertsson Björkfors GOIF 1 1 2

H12

Plac Namn Klubb
2/5
23/5
7/6
23/8
15/9
Totalt
1 Edvin Åtting Linköpings OK 15 15 (14) 15 45
2 Mille Langer OK Roxen 14 14 (9) 14 42
3 Ludvig Eriksson Linköpings OK (1) 8 14 15 (1) 37
4 Theo Årbrink Linköpings OK 15 (9) 11 10 36
5 Joel Frodin OK Roxen 10 (10) 13 12 35
6 Otto Åkerblom Linköpings OK 8 13 12 33
7 Oscar Kjellman Linköpings OK 11 11 10 (9) (9) 32
8 Lucas Berggren Linköpings OK 13 8 8 29
9 Ludvig Magnusson OK Roxen (5) 13 7 6 (4) 26
10 Adrian Sandell OK Roxen 9 6 9 (5) 24
11 Edvard Bönner Björkfors GOIF 9 5 (5) 8 22
12 Linus Söderberg Linköpings OK (5) (6) 7 7 7 21
13 Gabriel Blomvall Linköpings OK 9 11 1 21
14 Melker Fyrsten OK Eken 5 (1) 9 6 (3) 20
15 Vilhelm Thomassen Linköpings OK (1) 5 2 8 (1) 15
16 Vilgot Lidvik Linköpings OK 1 (1) 6 6 13
17 Felix Gustafsson Björkfors GOIF 6 1 4 11
18 Alfred Eng Björkfors GOIF 6 6
19 Hugo Rantzer Linköpings OK 1 1 1 (1) 3
20 Emil Molin OK Roxen 1 1

D12

Plac Namn Klubb
2/5
23/5
7/6
23/8
15/9
Totalt
1 Ebba Skullman Linköpings OK (13) 15 (14) 15 15 45
2 Ida Ekholm Björkfors GOIF 14 (9) 15 11 (3) 40
3 Tilde Eveborn OK Roxen 15 13 (10) 11 39
4 Moa Pihlström OK Roxen 12 12 13 37
5 Frida Samuelsson Björkfors GOIF 9 (1) (5) 10 9 28
6 Stina Söderqvist Linköpings OK 8 7 13 28
7 Emilia Marcusson Linköpings OK 8 11 8 (7) 27
8 Jennifer Nyström OK Roxen 6 9 8 23
9 Hannah Åkerblom Linköpings OK 5 7 10 22
10 Alva Lindfors Björkfors GOIF 3 5 (2) 4 12
11 Tove Pihlström OK Roxen 12 12
12 Tova Kihlberg Linköpings OK 5 1 6
13 Line Nideborn OK Roxen 3 3
14 Nora Klein Björkfors GOIF 1 1

H10

Plac Namn Klubb
2/5
23/5
7/6
23/8
15/9
Totalt
1 Felix Nideborn OK Roxen 14 (5) 15 15 (12) 44
2 Karl Kullberg Björkfors GOIF 15 15 14 (10) 44
3 Love Otterström Linköpings OK (12) (12) 13 13 15 41
4 Hugo Aldén OK Roxen 10 9 13 32
5 Erik Sjöstrand Linköpings OK (1) 14 7 10 (7) 31
6 Lukas Larsson OK Roxen 9 (1) 8 14 31
7 Oskar Selldin Stjärnorps SK 11 6 8 25
8 Anton Nino OK Roxen 14 8 2 24
9 Edwin Otterborg IK Hakarpspojkarna 12 11 23
10 Linus Fredsberg OK Roxen 7 8 (6) (2) 7 22
11 Axel Nygårdhs Björkfors GOIF 13 7 20
12 Fredrik Selldin Stjärnorps SK 7 1 8 16
13 Arvid Boman Linköpings OK 5 3 7 15
14 Teodor Sparf Stjärnorps SK 8 8
15 Ebbe Arlid Stjärnorps SK 1 1
15 Ivar Kihlberg Linköpings OK 1 1

D10

Plac Namn Klubb
2/5
23/5
7/6
23/8
15/9
Totalt
1 Frida Söderqvist Linköpings OK 15 15 15 (15) (15) 45
2 Stina Berggren Linköpings OK 14 14 12 40
3 Tilde Söderberg Linköpings OK (4) 11 11 (5) 14 36
4 Stina Wallin OK Roxen (8) 12 (8) 10 13 35
5 Stina Jonsson OK Roxen (5) 10 9 11 30
6 Linnéa Påledal OK Roxen 10 9 (5) 8 27
7 Amanda Blomvall Linköpings OK 8 (1) 4 7 19
8 Tyra Fyrsten OK Eken 4 6 7 17
9 Stina Klein Björkfors GOIF 7 8 15
10 Elna Molin OK Roxen 12 1 13
11 Saga Lindell OK Roxen 3 10 13
12 Moa Öberg Björkfors GOIF 2 6 8
13 Anna Enberg Linköpings OK 7 7
13 Ebba Haapaniemi OK Roxen 7 7
15 Elina Nyqvist Linköpings OK 1 1
15 Saga Lindell OK Roxen 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2018-05-02 Ungdomsserien deltävling 1 Björkfors GOIF lång
2018-05-23 Ungdomsserien deltävling 2 IFK Linköpings OS lång
2018-06-07 Ungdomsserien deltävling 3 Linköpings OK medel
2018-08-23 Ungdomsserien deltävling 4 OK Skogsströvarna lång
2018-09-15 Ungdomsserien deltävling 5 - Final Stjärnorps SK medel

Annonser