Svenska Orienteringsförbundet

Stockholms Skogskarlars Juniorpris 2018

Skriv ut

Slutställning efter 5 deltävlingar.

De tre bästa resultaten i de utvalda tävlingarna räknas, varav ett måste vara från en nattävling.

D20

Plac Namn Klubb
6/4
5/5
25/8
26/8
21/9
Totalt
1 Rebecca Waldenfjord OK Ravinen 17 20 20 15 72
2 Hanna Hänström OK Ravinen 20 15 11 17 63
3 Tone Albrektsson OK Ravinen 13 11 9 20 53
4 Emma Hagrot Täby OK 17 17 13 47
5 Kristina Tedhamre Snättringe SK 15 6 8 11 40
6 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 11 13 7 31
7 Ann-Charlotte Spangenberg Täby OK 9 15 24
8 Moa Westblad OK Ravinen 11 10 21
9 Mia Mathisen Bekhus IFK Lidingö SOK 13 13
10 Caroline Pigerre IFK Lidingö SOK 8 4 12
11 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 7 5 12
12 Tilda Andersson OK Ravinen 5 6 11
13 Isabella Tapper IFK Lidingö SOK 4 1 5
14 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 3 3
15 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 2 2

H20

Plac Namn Klubb
6/4
5/5
25/8
26/8
21/9
Totalt
1 Oskar Edvardsson Järfälla OK 20 20 20 17 13 90
2 Hannes Svahn OK Ravinen 17 15 9 10 11 62
3 Victor Imark Tullinge SK 15 20 17 52
4 Erik Herne OK Ravinen 13 15 20 48
5 Axel Granqvist OK Ravinen 17 11 15 43
6 Benjamin Langerak Järfälla OK 11 8 10 29
7 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 10 13 23
8 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 11 9 20
9 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 17 17
10 Edvin Nordström Täby OK 7 8 15
11 Albin Andersson OK Ravinen 6 7 13
12 Lukas Hellgren OK Ravinen 13 13
13 Christian Redtzer Attunda OK 5 6 11
14 Simon Österling OK Södertörn 10 10
15 Oskar Forsberg Tullinge SK 9 9
15 Hampus Norrby Järfälla OK 9 9
17 Oskar Enges Attunda OK 5 5
18 Kasper Fransson OK Ravinen 4 4
19 Christian Lindh Sundbybergs IK 4 4

D18

Plac Namn Klubb
6/4
5/5
25/8
26/8
21/9
Totalt
1 Ella Sjöberg Tullinge SK 20 17 20 57
2 Hanna Lagerberg OK Södertörn 15 15 11 15 56
3 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 17 11 9 17 54
4 Tilde Backlund OK Södertörn 13 15 20 48
5 Veronika Kalinina OK Södertörn 20 17 37
6 Petrina Costermans Järla Orientering 10 13 11 34
7 Katarina Norrby OK Södertörn 9 1 1 13 24
8 Frida Hector Snättringe SK 13 3 2 18
9 Lizzie Stansfield OK Ravinen 7 8 15
10 Anika Schwarze OK Ravinen 9 4 13
11 Lovisa Längheim Tullinge SK 11 1 1 13
12 Tilda Andersson Tullinge SK 1 1 9 11
12 Megan Keith OK Ravinen 1 10 11
14 Lotten Sandén OK Södertörn 1 10 11
15 Vera Rolfsson Skarpnäcks OL 2 8 10
16 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 10 10
17 Ella Andersson OK Södertörn 4 5 9
18 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 8 1 9
18 Malin Strandberg Gustavsbergs OK 7 1 1 9
20 Eilidh Campbell OK Ravinen 8 8
21 Isabella Nilsson Gustavsbergs OK 6 1 1 8
22 Alice Wilson OK Ravinen 1 6 7
23 Emilia Engel OK Ravinen 7 7
24 Kirsty Campbell OK Ravinen 6 6
25 Ylva Sandén OK Södertörn 5 5
26 Sarah Pedley OK Ravinen 1 3 4
27 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 1 1 2
27 Evie Conway OK Ravinen 1 1 2
27 Mairi Eades OK Ravinen 1 1 2
27 Josefine Andersson Täby OK 1 1 2
31 Sara Sundin Waxholms OK 1 1
31 Tyra Alm Järla Orientering 1 1
33 Linnea Johansson Täby OK 1 1
33 Tilda Bellander Gustavsbergs OK 1 1

H18

Plac Namn Klubb
6/4
5/5
25/8
26/8
21/9
Totalt
1 Jesper Lidmar Snättringe SK 17 20 20 15 72
2 Filip Möller OK Södertörn 17 15 17 49
3 Anton Silier Järfälla OK 20 7 5 6 8 46
4 Mattias Kallhauge Snättringe SK 11 3 9 20 43
5 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 13 9 5 13 40
6 Felix Persson Haninge SOK 10 17 9 36
7 Johan Langerak Järfälla OK 11 11 11 33
8 Simon Frisk Järla Orientering 17 13 30
9 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 15 15 30
10 Anton Hänström Täby OK 15 8 1 24
11 Niklas Svensson Järfälla OK 8 1 5 7 21
11 Johan Calleberg Snättringe SK 1 10 10 21
13 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 20 20
14 Martin Skärlén Haninge SOK 13 1 1 2 17
15 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 13 2 15
16 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 7 7 14
17 Matthew Gooch OK Ravinen 6 8 14
18 Alexander Schandl OK Södertörn 6 1 1 5 13
19 Victor Sadarangani Järla Orientering 9 1 1 11
20 Noel Waldenfjord Järfälla OK 10 1 11
21 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 1 1 6 8
22 Fredrik Hansson Täby OK 4 1 1 6
23 Mattias Ivares OK Södertörn 4 1 5
24 Peter Molloy OK Ravinen 2 3 5
25 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 5 5
26 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 3 1 4
27 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 4 4
27 Max Hoppe Waxholms OK 1 3 4
29 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 1 1 1 3
30 Gustav Nirvin Haninge SOK 1 1 2
30 Stanley Heap OK Ravinen 1 1 2
30 Elias Röstin Söders-Tyresö 1 1 2
30 Thomas Howell OK Ravinen 1 1 2
30 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 1 1 2
30 Johannes Bladh Tullinge SK 1 1 2
30 Dominic Dakin OK Ravinen 1 1 2
37 Adam Bratt Tullinge SK 1 1
37 Alistair Chapman OK Ravinen 1 1
37 Luke Graham OK Ravinen 1 1
40 Viggo Klasson OK Ravinen 1 1
40 Ludvig Lindén Attunda OK 1 1
40 Melvin Jakobsson OK Södertörn 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2018-04-06 Väsby OK, Grymnatta Väsby OK lång
2018-05-05 Haningeträffen Haninge SOK lång
2018-08-25 DM, lång, Stockholm IFK Enskede, Snättringe SK lång
2018-08-26 DM, medel, Stockholm IFK Enskede, Snättringe SK medel
2018-09-21 DM, natt, Stockholm IFK Tumba SOK lång

Annonser