Svenska Orienteringsförbundet

FIVE-O 2012

Skriv ut

Ställning efter 4 av 5 deltävlingar.

Det här är en automatisk beräkning i Eventor och anses därmed preliminär. Definitiv poängställning anslås ute på tävlingsarenorna.

D14

Plac Namn Klubb
5/4
6/4
7/4
8/4
9/4
Totalt
1 Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 50 40 40 44 174
2 Sanna Fasth Boxholm-Mjölby OL 15 44 44 50 153
3 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 36 33 36 18 123
4 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 17 50 50 117
5 Synne Strand Lierbygda O-lag, NOR 30 25 16 40 111
6 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 44 30 25 11 110
7 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 16 36 27 27 106
8 Klara Axelsson Markbygdens OK 12 20 30 25 87
9 Klara Ask Markbygdens OK 21 23 3 36 83
10 Sofia Grahn Hestra IF 27 18 30 75
11 Elsa Holmgård Kils OK 14 16 21 23 74
12 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 40 6 7 20 73
13 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 18 27 17 62
14 Johanna Strandberg Falköpings AIK OK 19 18 21 58
15 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 23 33 56
16 Emma Nordberg OK Tranan 25 15 11 51
17 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 9 12 15 12 48
18 Lina Lundberg Istrums SK 33 8 41
18 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 20 21 41
20 Hanne Grandal IL Tyrving, NOR 7 17 0 16 40
21 Sofia Österman Vänersborgs SK 13 8 0 13 34
22 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 33 33
23 Alice Aroneng Hestra IF 11 20 31
24 Emelie Udd Markbygdens OK 10 19 29
25 Stine Njåstein IL Tyrving, NOR 8 4 0 15 27
26 Klara Wassenius Uddevalla OK 12 14 26
26 Oda Sikkeland IL Tyrving, NOR 9 17 26
28 Agnes Berglund Ulricehamns OK 10 14 24
28 Johanne Bratland Tjernshaugen OK Moss, NOR 5 19 24
30 Emma Djerf Lerums SOK 23 23
31 Fanny Andersson Göteborg-Majorna OK 5 7 8 20
32 Klara Djerf Lerums SOK 19 19
33 Malin Fritzell Mullsjö SOK 4 14 18
34 Lisa Lindkvist IK Hakarpspojkarna 13 13
34 Natalie Larsson Ryda SK 13 0 13
36 Alice Södervall IK Gandvik 2 0 10 12
37 Malin Jansson Hjobygdens OK 11 0 11
37 Margrethe Wisløff Asker SK, NOR 2 9 11
39 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 10 10
40 Siri Björklund Trollhättans SOK 9 9
41 Matilda Tengström Främmestads IK 3 1 4 8
42 Synne Eide Rapp Raumar Orientering, NOR 0 7 7
43 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 6 6
43 Alice Axelsson Mullsjö SOK 6 6
43 Emma Hagrot Täby OK 6 6
46 Saga Backteman Lerums SOK 5 5
46 Clara Jacobsson Tidaholm SOK Sisu 5 5
48 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 4 4
49 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 3 3
50 Sofia Klasson Hestra IF 1 1
Marie Lindh Främmestads IK 0 0
Elin Lood Larsson IK Gandvik 0 0
Emilia Järsenholt Ulricehamns OK 0 0 0
Maja Andersson Trollhättans SOK 0 0
Jessica Almyren Falköpings AIK OK 0 0
Lisa Johansson OK Tranan 0 0
Clara Cox Lerums SOK 0 0
Maria Eriksson Eds SK 0 0
Hanna Åsedal Ulricehamns OK 0 0
Olivia Björklund OK Ravinen 0 0
Josefin Bernhed Sävedalens AIK 0 0
Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 0 0
Emelie Karlsson OK Landehof 0 0
Maja Gunnarsson Lerums SOK 0 0
Emma Karlsson OK Landehof 0 0

H14

Plac Namn Klubb
5/4
6/4
7/4
8/4
9/4
Totalt
1 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 50 50 25 40 165
2 Victor Helgesson Hestra IF 33 30 50 50 163
3 Emil Pettersson OK Dacke 30 40 27 44 141
4 Felix Axelsson Markbygdens OK 36 36 21 36 129
5 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 44 44 30 118
6 Elias Jonsson Nydalens SK, NOR 40 36 18 94
7 Erik Svensson OK Klyftamo 27 25 17 23 92
8 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 23 11 19 30 83
9 Simon Wiklund Falköpings AIK OK 25 40 65
10 Olle Hedman IF Hagen 20 27 16 63
11 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 25 15 15 55
12 Linus Andersson OK Skogshjortarna 19 33 52
13 Viktor Wassén Vänersborgs SK 20 27 47
14 Eric Rosjö Jönköpings OK 44 44
15 Carl Holmberg IF Hagen 16 18 6 40
16 Rickard Olsson Tibro OK 17 21 38
17 Eric Jansson OK Tranan 36 36
18 Andreas Uller Kils OK 33 33
18 Gustav Nyman Vänersborgs SK 8 25 33
20 Emil Karlsson Hestra IF 18 14 32
20 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 19 13 32
22 Joel Leander OK Landehof 23 23
23 Sverre Narum OL Vallset/Stange, NOR 0 21 21
23 Waldemar Andersson OK Roslagen 21 21
25 Albin Claesson Sävedalens AIK 20 20
26 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 17 17
27 Carl Jungert Mariestads FK 16 16
28 Johan Höög OK Kullingshof 14 14
29 Douglas Fransson Lee OK Alehof 13 13
30 Martin Jellvert-Börjesson Göteborg-Majorna OK 12 0 12
30 Hampus Nyström IF Hagen 12 12
32 Rasmus Bäcklund IFK Göteborg 11 11
33 Olle Sörqvist Markbygdens OK 10 10
33 Arvid Karlsson SOK Träff 10 10
35 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 9 9
35 Axel Lomander Markbygdens OK 9 9
37 Elias Langenbach OK Skogshjortarna 8 8
38 Gustav Hjellström Gränna-Bygdens OK 7 7
38 Karl Pettersson-Palm Lerums SOK 7 7
Patrik Gustafsson OK Kullingshof 0 0
Tim Olsson Brattås CK 0 0
Samuel Ekman OK Kullingshof 0 0

D16

Plac Namn Klubb
5/4
6/4
7/4
8/4
9/4
Totalt
1 Erica Edman Korsnäs IF OK 50 36 36 44 166
2 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 44 40 50 25 159
3 Moa Gustafsson Uddevalla OK 19 30 40 50 139
4 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 40 44 44 128
5 Julie Hjortland Larvik OK, NOR 33 21 30 33 117
6 Johanna Öberg Ryda SK 23 50 33 106
7 Elvira Björklund Trollhättans SOK 25 19 27 23 94
8 Evine Westli Andersen Løten O-Lag, NOR 18 17 20 36 91
9 Hanna Karlsson Markbygdens OK 36 33 16 85
10 Astrid Fiskum IL Tyrving, NOR 27 19 7 21 74
11 Line Cederberg Vänersborgs SK 5 20 17 30 72
12 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 8 25 15 16 64
13 Moa Pettersson OK Dacke 21 13 27 61
13 Dorte Narum OL Vallset/Stange, NOR 30 11 0 20 61
15 Idun Baekken Nord-Østerdal OK, NOR 12 15 13 14 54
15 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 15 16 23 54
17 Lina Landergren Hestra IF 10 5 21 11 47
18 Stina Larsson IF Hagen 13 12 11 10 46
19 Hanna Lindström OK Tranan 17 27 44
20 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 6 11 10 15 42
21 Elvira Larsson Ryda SK 23 18 41
22 Olivia Nyman Vänersborgs SK 20 7 0 13 40
22 Hanna Gustavsson OK Tyr 40 40
24 Siri Grandal IL Tyrving, NOR 4 1 25 6 36
25 Klara Holmgård Kils OK 9 7 6 12 34
26 Sigrid Bjørgen OL Vallset/Stange, NOR 14 0 0 19 33
27 Nora Hui Andersen Hamar OK, NOR 16 3 5 8 32
28 Anna Kristiansson Trollhättans SOK 11 0 9 9 29
29 Linn Eriksson Ryda SK 8 14 22
30 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 3 0 0 18 21
31 Sofia Löseth Falköpings AIK OK 0 19 19
32 Anna Moberg Vänersborgs SK 1 0 0 17 18
33 Johanna Niklasson SOK Träff 15 15
34 Klara Andrén Tibro OK 7 4 0 3 14
35 Outi Hasu FSO Finland 12 12
36 Linnea Larsson Ulricehamns OK 9 2 11
37 Kajsa Mattsson OK Kåre 8 8
38 Anna Björklund Bjursås OK 7 7
38 Jenny Edgren Trollhättans SOK 2 0 0 5 7
40 Stine Frogner Tømmervold Hamar OK, NOR 0 4 4
40 Filippa Andersson Lidköpings VSK 4 4
42 Emelie Andersson Vänersborgs SK 3 3
43 Sofie Svennungsson OK Gipen 2 2
43 Soffie Andersson Ryda SK 2 2
45 Emma Nilsson OK Tranan 1 1
Sara Hägnander Lidköpings VSK 0 0
Johanna Andersson Lidköpings VSK 0 0
Ida Nordberg OK Tranan 0 0 0
Linnéa Bogren IF Hagen 0 0 0
Amy Lundberg Ulricehamns OK 0 0 0
Lisa Wassén Vänersborgs SK 0 0
Elin Wahlgren Sjövalla FK 0 0

H16

Plac Namn Klubb
5/4
6/4
7/4
8/4
9/4
Totalt
1 Vegard Rønning Huber Tynset IF, NOR 50 44 44 21 159
2 Ivar Akrust Osmoen Nord-Østerdal OK, NOR 33 40 33 40 146
3 Samuel Plumppu Bredareds IF 44 33 40 25 142
4 Filip Grahn Hestra IF 40 50 50 140
5 Linus Landergren Hestra IF 27 25 16 44 112
6 Heino Ollin Sävedalens AIK 30 30 19 23 102
7 Jonas Gustafsson OK Kåre 19 12 18 20 69
8 Erik Fors Hestra IF 15 17 17 17 66
9 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 20 23 20 63
10 Filip Södervall IK Gandvik 16 20 12 14 62
10 Filip Karlsson IF Hagen 21 19 10 12 62
12 Klas Udd Markbygdens OK 25 36 61
13 Martin Olsson Tibro OK 36 21 57
14 Mattias Johansson Stångenäs AIS 23 30 53
15 Simon Hector Snättringe SK 50 50
16 Henrik Eijsink Ås-UMB Orientering, NOR 18 18 9 45
17 Erik Widmark IF Hagen 23 16 5 44
18 John Kasper Svergja Nord-Østerdal OK, NOR 17 11 2 13 43
19 Erik Dukefoss Lillehammer OK, NOR 0 27 0 15 42
20 Sigurd Ruud Skjeseth OL Vallset/Stange, NOR 15 15 10 40
21 Albin Bergkvist Bjursås OK 36 36
21 Filip Wadsten OK Landehof 36 36
23 Adrian Dahlström Åmåls OK 8 27 35
24 Noak Sanderberg Åmåls OK 33 33
25 Jonas Jern FSO Finland 30 30
26 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 27 27
27 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 25 25
28 Gabriel Jansson OK Linné 10 0 11 21
28 John Gabrielsson Sävedalens AIK 21 21
30 Oscar Renberg Sävedalens AIK 19 19
31 Are Nygåra Säter Vegårshei IL, NOR 18 18
32 Adam Johansson Trollhättans SOK 14 3 17
33 Elias Wiklund Nydalens SK, NOR 16 16
33 Oskar Johansson OK Klyftamo 9 7 16
35 Ola Holtbring OK Amne 14 14
35 William Johnsson OK Skogshjortarna 8 6 14
35 Tobias Pentonen Hestra IF 14 14
38 John Gordon Stigsökarna 13 13
38 Jonatan Bernhed Sävedalens AIK 13 13
38 Markus Pettersson Vänersborgs SK 4 0 9 13
38 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 13 13
42 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 11 11
43 Marcus Bengtsson Mariestads FK 0 6 4 10
44 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL, NOR 7 1 8
45 Christoffer Wallgren Istrums SK 5 5
46 Erik Andersson Ryda SK 3 0 3
47 Martin Scott Mariestads FK 2 2
48 Adam Wesselhoff OK Skogshjortarna 1 1
Jonatan Andersson Mariestads FK 0 0
Carl Strandby SOK Träff 0 0
Gustav Johansson Ulricehamns OK 0 0
Ludwig Johansson Ulricehamns OK 0 0
Edvin Carlsson Markbygdens OK 0 0
Oskar Vamling Frölunda OL 0 0
Albin Pålsson Kungälvs OK 0 0
Erik Hagman Lerums SOK 0 0
Erik Larsson Lerums SOK 0 0

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2012-04-05 Häxjakten, Five-O 1 IK Gandvik, Lidköpings VSK lång
2012-04-06 Kortfredan, Five-O 2 IK Gandvik, Lidköpings VSK sprint
2012-04-07 Öjetrampen, Five-O 3 Främmestads IK, OK Kullingshof lång
2012-04-08 Bohuslunken, Five-O 4 Uddevalla OK medel
2012-04-09 Vikingaträffen, Five-O 5 Trollhättans SOK lång

Annonser