Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien i Linköping 2019

Skriv ut

Slutställning efter 5 deltävlingar.

H14

Plac Namn Klubb
2/5
15/5
29/5
4/9
14/9
Totalt
1 Otto Nilsson Linköpings OK 14 15 15 44
2 Ludvig Eronn Linköpings OK (13) 14 14 (12) 15 43
2 Jacob Påledal OK Roxen 15 (13) (12) 14 14 43
4 Edvin Åtting Linköpings OK 10 15 13 38
5 Vilgot Elnegård Linköpings OK 11 11 10 32
6 Olle Malmström Linköpings OK 9 (7) 9 11 29
7 Elis Bönner Björkfors GOIF 8 10 (8) (8) 10 28
8 Arvid Roth Linköpings OK (7) 9 10 9 28
9 Arvid Svensson Björkfors GOIF 8 8 11 (8) 27
10 Theo Årbrink Linköpings OK 9 7 8 24
11 Ludvig Eriksson Linköpings OK 7 7 (4) (6) 8 22
12 Rasmus Viberg OK Roxen 8 6 7 21
12 Lucas Berggren Linköpings OK 8 6 7 21
14 Ian Johansson Linköpings OK 7 8 15
15 Theodor Thomassen Linköpings OK 7 7 14
15 Otto Åkerblom Linköpings OK 7 7 14
17 Adam Plawski OK Roxen 13 13
18 Edvard Bönner Björkfors GOIF 4 8 12
19 Oscar Kjellman Linköpings OK 5 7 12
20 Adrian Sandell OK Roxen 1 1 5 7
21 Gabriel Blomvall Linköpings OK 6 6
21 Maksym Ignatiev KSO O-Compass, UKR 6 6
23 Maximilian Nath Linköpings OK 1 1
23 Melker Fyrsten OK Eken 1 1

D14

Plac Namn Klubb
2/5
15/5
29/5
4/9
14/9
Totalt
1 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 15 15 15 45
2 Ellen Lindfors Björkfors GOIF (7) (9) 14 14 15 43
3 Sigrid Forsman Linköpings OK 13 13 15 (10) 41
4 Moa Pihlström OK Roxen 11 (10) 12 (10) 13 36
5 Stina Söderqvist Linköpings OK 10 11 (10) 13 (9) 34
6 Alva Forsman Linköpings OK 9 (8) 11 14 34
7 Mindra Langer OK Roxen (4) 7 7 (7) 9 23
8 Frida Samuelsson Björkfors GOIF (5) (2) 9 7 7 23
9 Ida Selim OK Roxen (5) 6 (5) 7 6 19
10 Line Nideborn OK Roxen (1) (1) 5 6 7 18
11 Ebba Skullman Linköpings OK 12 12
12 Fanny Waltersson OK Roxen 7 4 11
13 Malva Österberg OK Eken 4 1 (1) 4 9
14 Tyra Lindell OK Roxen 6 6

H12

Plac Namn Klubb
2/5
15/5
29/5
4/9
14/9
Totalt
1 Joel Frodin OK Roxen 15 15 15 (15) 45
2 Love Otterström Linköpings OK (7) 13 (10) 14 15 42
3 Karl Kullberg Björkfors GOIF 11 (6) 12 (7) 12 35
4 Vilhelm Thomassen Linköpings OK (5) 12 8 14 34
5 Linus Söderberg Linköpings OK 12 (8) 11 10 (8) 33
6 Edwin Otterborg Linköpings OK 8 14 7 29
7 Vilgot Lidvik Linköpings OK 10 7 11 28
8 Linus Fredsberg OK Roxen 5 (5) 6 (1) 9 20
9 Alvin Wänström Linköpings OK 5 6 9 20
10 Felix Gustafsson Björkfors GOIF 5 5 (1) 6 16
11 Fredrik Selldin Stjärnorps SK 4 (1) 5 5 (2) 14
12 Anton Nino OK Roxen 10 10
13 Alve Adolfsson Linköpings OK 1 6 7
14 Erik Sjöstrand Linköpings OK 3 3
15 Hugo Rantzer Linköpings OK 1 1 1 3
16 Axel Lenger Linköpings OK 1 1

D12

Plac Namn Klubb
2/5
15/5
29/5
4/9
14/9
Totalt
1 Ebba Skullman Linköpings OK 15 15 (13) 15 45
2 Frida Söderqvist Linköpings OK 13 (13) 15 (11) 14 42
3 Tilde Eveborn OK Roxen 14 14 14 (14) 42
4 Jennifer Nyström OK Roxen (9) 12 13 15 40
5 Stina Berggren Linköpings OK 9 10 12 31
6 Hannah Åkerblom Linköpings OK 12 11 5 28
7 Stina Wallin OK Roxen (3) 7 8 9 24
8 Whilma Lindblad OK Roxen 6 7 (3) 10 23
9 Stina Jonsson OK Roxen 6 8 (1) 6 20
10 Tora Kolmodin OK Roxen 4 7 9 20
11 Alva Lindfors Björkfors GOIF (5) 6 7 6 (2) 19
12 Elin Rydberg Linköpings OK 1 5 2 (1) 8
13 Elina Olsson Sidensjö IK 1 1 1 (1) 3
14 Ebba Haapaniemi OK Roxen 1 1 2
15 Katie Samuelsson Björkfors GOIF 1 1
15 Amanda Blomwall Linköpings OK 1 1
15 Elna Molin OK Roxen 1 1

H10

Plac Namn Klubb
2/5
15/5
29/5
4/9
14/9
Totalt
1 Felix Nideborn OK Roxen (14) 15 (14) 15 15 45
2 Hugo Aldén OK Roxen (9) 13 15 13 (13) 41
3 Lukas Larsson OK Roxen 15 (1) (8) 12 14 41
4 Oskar Selldin Stjärnorps SK 11 (1) 12 11 (11) 34
5 Teodor Sparf Stjärnorps SK 13 10 (1) 11 34
6 Ludvig Rantzer Linköpings OK (4) 12 6 7 25
7 Edvin Nobrant OK Roxen 8 9 7 24
8 Vidar Hultman Björkfors GOIF (6) (6) 8 7 7 22
9 Hjalmar Öberg Björkfors GOIF 11 7 18
10 Jakob Eveborn OK Roxen 9 7 16
11 Ebbe Arlid Stjärnorps SK 3 4 5 12
12 Sverker Rönnmark Linköpings OK 10 10
13 Jakob Rattfält Linköpings OK 6 4 10
14 Arvid Boman Linköpings OK 1 (1) 2 5 8
15 Leon Johansson Linköpings OK 8 8
15 Axel Lenger Linköpings OK 8 8
17 Olle Sognell Linköpings OK 4 3 7
18 Simon Olsson Sidensjö IK 1 1
18 Arvid Nobrant OK Roxen 1 1
18 Ivar Kihlberg Linköpings OK 1 1

D10

Plac Namn Klubb
2/5
15/5
29/5
4/9
14/9
Totalt
1 Saga Lindell OK Roxen 15 15 15 45
2 Linnéa Påledal OK Roxen 15 (11) 14 14 43
3 Anna Enberg Linköpings OK 14 13 15 (13) (11) 42
4 Tyra Fyrsten OK Eken 12 9 14 (7) 35
5 Tilde Söderberg Linköpings OK 9 12 (8) 9 30
6 Signe Tillmar OK Eken 11 6 9 (6) 26
7 Cassandra Gustafsson Björkfors GOIF 13 7 20
8 Märta Hageström Linköpings OK 8 6 14
9 Inna Ignatieva KSO O-Compass, UKR 13 13
10 Tuva Sandh OK Roxen 11 11
11 Josefine Cederholm Linköpings OK 10 10
12 Elvira Österberg OK Eken 5 2 7
13 Tuva Sundberg Linköpings OK 4 4
14 Meja Lindblad OK Roxen 3 3

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2019-05-02 Ungdomsserien deltävling 1 IFK Linköpings OS medel
2019-05-15 Ungdomsserien deltävling 2 Linköpings OK lång
2019-05-29 Ungdomsserien deltävling 3 Björkfors GOIF medel
2019-09-04 Ungdomsserien deltävling 4 Linköpings OK lång
2019-09-14 Ungdomsserien deltävling 5 - Final OK Skogsströvarna medel

Annonser