Svenska Orienteringsförbundet

Uppland League 2019 (lång)

Skriv ut

FinalStandings

D14

PlaceAbbreviated Namn Klubb
22/4
4/5
18/8
1/9
22/9
TotalScore
1 Elsa Hedin OK Linné 25 25 (25) (18) (25) 50
2 Elise Magnusson Sigtuna OK 22 (18) 25 (1) 47
3 Frida Melin OK Rodhen 22 (20) (19) 22 44
4 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 22 (16) 20 42
5 Ida Palm OK Linné 19 (14) 22 (19) 41
6 Olivia Unnerud Långhundra IF (15) 20 19 (13) 39
7 Klara Hart OK Linné 20 17 37
7 Isabel Unnerud Långhundra IF 19 18 (15) (17) 37
7 Emily Kruys IF Thor 17 (17) 20 37
10 Nadine Huss Landström OK Linné 18 (10) 18 36
11 Alva Olá Rånäs OK 16 16 (15) (16) 32
12 Emelie Svärd IF Thor 14 9 23
13 Ida Warvelin Långhundra IF 6 12 18
14 Frida Österman Rasbo IK 15 15
15 Hanna Frisk OK Linné 14 14
16 Emma Lundberg OK Linné 11 11
17 Nora Svedin Jakobsson Långhundra IF 1 1
17 Hillevi Larsson OK Enen 1 1
17 Sara Ekström OK Linné 1 1
17 Alva Larsson OK Linné 1 1

H14

PlaceAbbreviated Namn Klubb
22/4
4/5
18/8
1/9
22/9
TotalScore
1 Elias Westerbergh Rasbo IK 25 (20) (22) 25 50
1 Love Bylund IF Thor (22) 25 (16) (22) 25 50
3 Aron Broman Länna IF (16) 22 25 (17) (20) 47
4 Emil Åberg OK Linné (15) 19 (18) (18) 22 41
5 Hugo Örtlund Rånäs OK (18) 19 20 39
5 Axel Andersson IF Thor 20 19 (14) 39
7 Edvin Tögenmark OK Linné 18 20 38
8 Valle Larsson IF Thor 19 17 (17) 36
9 Viktor Fischer OK Linné (1) 16 (12) 17 33
10 Felix Johnsson OK Linné 17 15 32
11 Joel Ahlberg OK Linné (1) 11 13 24
12 Love Umegård Långhundra IF 19 19
13 Miro Mårtensson IF Thor 18 18
14 Adam Sparrman OK Linné 16 16
15 Erik Guggi IF Thor 15 15
16 Joel Ahlberg Eriksson OK Linné 13 13
17 Karl Weimarck IF Thor 12 12
18 Svante Nelander OK Linné 11 11
19 Simon Spets Långhundra IF 10 10
20 Gustav Svensson Rånäs OK 9 9
20 Henrik Larsson OK Enen 9 9
22 Tor Nylund OK Linné 8 8
23 Sebastian Rönnqvist Sigtuna OK 7 7
23 Viggo Ingwersen OK Enen 7 7
25 Elis Hansson IF Thor 1 1

D16

PlaceAbbreviated Namn Klubb
22/4
4/5
18/8
1/9
22/9
TotalScore
1 Hanna Jonsell IF Thor 25 25 (25) (25) 50
2 Johanna Roos OK Linné (19) 22 22 44
2 Cornelia Krafft Länna IF 22 (1) 22 (22) 44
4 Fannie Sjölander OK Rodhen 18 (17) (17) 25 43
5 Moa Lundin OK Linné 20 20 (20) (20) (18) 40
6 Agnes Weiss Långhundra IF 19 (1) 20 39
7 Ellen Hannrup IF Thor (18) 19 (18) 19 38
8 Sara Sundqvist Långhundra IF 17 17 (16) 34
9 Lovisa Bolander Sigtuna OK 16 16 32
10 Fanny Cedstedt Långhundra IF 16 14 (1) (10) 30
11 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK (1) 15 14 (12) 29
12 Linn Risto OK Linné 16 11 (11) 27
13 Erica Karlsson OK Rodhen 14 12 (9) 26
14 Lisa Nilsson OK Linné 1 19 20
15 Joni Müller af Uhr OK Linné 17 17
16 Ines Aarnio OK Linné 15 15
16 Junia Winninge Långhundra IF 15 15
18 Anna Castilho Marcao OK Linné 14 14
18 Agnes Söllvander Eklund OK Rodhen 1 13 14
20 Malin Svensson Rånäs OK 12 12
21 Liana Lagervik OK Linné 8 8
22 Felicia Svensson Rasbo IK 1 1

H16

PlaceAbbreviated Namn Klubb
22/4
4/5
18/8
1/9
22/9
TotalScore
1 Edvin Nilsson Långhundra IF (22) 25 25 (25) 50
2 Aron Hellgren IF Thor 25 22 47
3 Simon Claesson OK Rodhen 25 18 43
4 Albin Warvelin Långhundra IF 20 22 (19) (19) 42
4 Axel Gidlund OK Linné (19) 22 20 (14) (18) 42
6 Pelle Nilsson OK Linné 18 22 40
7 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 19 19 (17) (16) 38
7 David Berglund IF Thor 18 20 (16) 38
9 Jacob Henriksson Rånäs OK 17 20 37
9 Viktor Boström OK Linné 17 20 37
11 Elias Strömland Sigtuna OK 18 16 (15) 34
12 William Leijonspjuth Sigtuna OK 16 15 (11) 31
13 Sean Berglund Sigtuna OK 17 (12) 13 30
14 Simon Wahlnäs OK Linné 13 15 28
15 Elias Westerbergh Rasbo IK 17 17
16 Mathias Nordlinder OK Linné 1 14 15
17 Gustav Vising OK Triangeln 12 12
18 Erik Bernersson OK Enen 11 11

Events

Datum Namn Arrangör Gren
2019-04-22 Uppsala möte, lång IF Thor lång
2019-05-04 Roslagshelg, lång OK Roslagen lång
2019-08-18 Långhundradubbeln, lång Långhundra IF lång
2019-09-01 DM, lång, Stockholm och Uppland Vallentuna-Össeby OL, Waxholms OK lång
2019-09-22 Rasbo IK Rasbo IK lång

Annonser

Mila