Svenska Orienteringsförbundet

Lilla VM 2020

Skriv ut

Slutställning efter 6 deltävlingar.

En serie för ungdomar i Värmland i klasserna HD12-HD16 med fem deltävlingar där de 3 bästa resultaten räknas fram till final den 4 oktober som ingår som obligatorisk poäng. Deltagandepoäng kan även fås i kortklasser som sedan kan tas med till eventuellt finaldeltagande i huvudklass.
Mer info på http://www.orientering.se/Distrikt/VarmlandsOrienteringsforbund/
StyrelseochKommitteer/Ungdom/LillaVM/
http://www.orientering.se/Distrikt/VarmlandsOrienteringsforbund/
StyrelseochKommitteer/Ungdom/LillaVM/

H12

Plac Namn Klubb
29/8
30/8
6/9
12/9
2/10
4/10
Totalt
1 Linus Bodin-Liliegren OK Djerf 12 12 (10) 12 (12) (12) 36
2 Malte Granefelt OK Tyr 12 10 10 (10) 32
3 Gilbert Karlström OK Tyr (6) 10 7 8 25
4 Albin Sjökvist Västvärmlands OK 10 8 (0) 7 (7) 25
5 Joel Holmgård Kils OK 8 8 8 24
6 Henry Nordström Kils OK 7 7 (5) 6 (5) (6) 20
7 Axel Lindblad OK Djerf 8 6 6 (1) 20
8 Felix Grundin OK Tyr 5 5 7 (5) 17
9 Elias Cajdell Västvärmlands OK 0 4 4 8
10 Frode Wallberg OK Älgen 6 2 8
11 Sture Högsell Kristinehamns OK 4 1 (0) 1 6
12 Johannes Isaksson OK Tyr 5 5
13 William Lundqvist OK Tyr 2 3 5
14 Tage Nyman OK Tyr 4 4
15 Nils Gälterstad Luff OK Tyr 3 3

D12

Plac Namn Klubb
29/8
30/8
6/9
12/9
2/10
4/10
Totalt
1 Elsa Höglund IK Vikings OK (0) 12 (8) 12 10 34
2 Irma Eriksson OK Tyr (5) 12 10 8 (8) 30
3 Mira Karlström OK Tyr 10 8 (7) 10 (7) 28
4 Edith Bergenfur Skattkärrs SOK 12 (0) (0) 10 6 28
5 Hanna Lilja OK Älgen 8 10 8 (0) 26
6 Wilma Jonsson OK Tyr 12 12 24
7 Malin Nilsson OK Tyr 7 7 6 (6) (5) 20
8 Ella Nyberg Skattkärrs SOK 6 7 13
9 Tindra Blomkvist Skattkärrs SOK 6 6

H14

Plac Namn Klubb
29/8
30/8
6/9
12/9
2/10
4/10
Totalt
1 Anton Jonsson OK Tyr 12 12 12 (10) 36
2 Edvard Pelander OK Djerf 10 12 (10) (10) (10) 12 34
3 Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 12 8 8 (5) (7) (6) 28
4 Ivar Wikström OK Tyr (7) 10 (7) 8 8 (7) 26
5 Elias Josefsson Västvärmlands OK 6 6 8 20
6 Anton Cajdell Västvärmlands OK 5 6 7 (4) 18
7 Oscar Andersson OK Tyr 8 7 15
8 Malte Blomgren OK Hierne 6 3 9
9 Lucas Jansson Säffle OK 4 5 0 9
9 Victor Johansson Säffle OK 5 4 9
11 Albin Isaksson OK Tyr 5 5

D14

Plac Namn Klubb
29/8
30/8
6/9
12/9
2/10
4/10
Totalt
1 Lina Uller Kils OK 12 12 (10) (8) 12 (12) 36
2 Izabella Ljungberg OK Tyr 10 (8) 12 12 (10) (10) 34
3 Tuva Henricsson OK Tyr 8 10 10 (8) 28
4 Ellen Kringstad Säffle OK 7 8 7 (7) 22
5 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 7 6 7 (6) (6) (6) 20
6 Linnea Johnsson Skattkärrs SOK 6 (5) 6 7 (5) 19
7 Joline Petri OK Djerf 5 5 4 14
8 Tilda Kindlund OK Tyr 0 4 (0) 4 (0) 8
8 Sara Storm-Andersson OK Tyr 8 8

H16

Plac Namn Klubb
29/8
30/8
6/9
12/9
2/10
4/10
Totalt
1 Linus Nilsson OK Tyr 12 12 12 (12) (12) (12) 36
2 Fredrik Westlund Kils OK 8 (0) (8) (8) 10 10 28
3 Hjalmar WIlhelmsson Filipstads OK 10 (0) 10 8 28
4 William Rebane Kils OK (6) 8 7 (7) 8 (6) 23
5 Arvid Eriksson OK Tyr 10 7 5 22
6 Gustav Jörg OK Tyr 7 6 7 20
7 Hjalmar Högsell Kristinehamns OK 7 6 5 (0) 18
8 Isak Holmgård Kils OK 4 10 0 14

D16

Plac Namn Klubb
29/8
30/8
6/9
12/9
2/10
4/10
Totalt
1 Milla Forkéus OK Tyr 10 (10) (8) 12 12 (10) 34
2 Julia Forsgren OK Tyr 12 12 10 (10) (0) 34
3 Cornelia Kindlund OK Tyr 12 (0) 8 12 32
4 Linn Andersson OK Tyr 6 8 10 24
5 Emma Alfredsson OK Tyr (5) 7 (7) 8 (0) 8 23
6 Ellen Pelander OK Djerf 7 6 (6) 7 20
7 Emelie Forslund Kristinehamns OK 4 4 7 15
8 Jonna Lindblad OK Djerf 8 5 13

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2020-08-29 Vikingträffen IK Vikings OK medel
2020-08-30 Sisu-/Dejeträffen Deje SF, Sisu Forshaga SK medel
2020-09-06 DM, lång, Värmland Kils OK lång
2020-09-12 DM, medel, Värmland OK Jösse, Årjängs OK medel
2020-10-02 Värmlandstrippeln, natt + DM, natt, Värmland OK Älgen lång
2020-10-04 Värmlandstrippeln, lång OK Tyr lång

Annonser