Svenska Orienteringsförbundet

Pölders Ungdomsserie 2021

Skriv ut

Ställning efter 1 av 11 deltävlingar.

4 tävlingar ingår i år då flera arrangemang blivit inställda. Alla resultat räknas.
Om två löpare hamnar på samma poäng i totalställningen avgör resultatet vid DM långdistans.

H16

Plac Namn Klubb
8/5
9/5
13/5
14/5
15/5
16/5
12/6
3/8
4/9
5/9
10/9
Totalt
1 Måns Bergqvist Garphyttans IF 12 12
2 Olle Malm KFUM Örebro OK 9 9
3 Rasmus Doering Garphyttans IF 7 7
4 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 6 6
5 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 5 5
6 Viggo Holmberg OK Tylöskog 4 4
7 Alvin Isenström Almby IK 3 3
8 Emil Ekdahl KFUM Örebro OK 2 2
Robin Helmersson OK Tisaren 0 0
Sven Ottonius KFUM Örebro OK 0 0

D16

Plac Namn Klubb
8/5
9/5
13/5
14/5
15/5
16/5
12/6
3/8
4/9
5/9
10/9
Totalt
1 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 12 12
2 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 9 9
3 Johanna Berg KFUM Örebro OK 7 7
4 Elsa Gustafsson OK Tylöskog 6 6
5 Elsa Carlberg Almby IK 5 5
6 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 4 4

H14

Plac Namn Klubb
8/5
9/5
13/5
14/5
15/5
16/5
12/6
3/8
4/9
5/9
10/9
Totalt
1 Axel Thybeck Lindebygdens OK 12 12
2 Ted Nilsson KFUM Örebro OK 9 9
3 Philip Sjödin OK Tisaren 7 7
4 Arvid Andersson Almby IK 6 6
5 Fabian Bergqvist Garphyttans IF 5 5
6 Oliver Arnesson Lindebygdens OK 4 4
7 Adam Montén Almby IK 3 3
8 Edwin Säker Hagaby GoIF Örebro 2 2
9 Arvid Larsson OK Milan 1 1
9 Fabian Larsson OK Milan 1 1
9 Mikael Gustafsson Hällefors OK 1 1
9 Arvid Carleson KFUM Örebro OK 1 1
9 HampusFredman KFUM Örebro OK 1 1
Axel Gustafsson OK Tylöskog 0 0
Henning Janegren KFUM Örebro OK 0 0
Edvin Lindh OK Milan 0 0

D14

Plac Namn Klubb
8/5
9/5
13/5
14/5
15/5
16/5
12/6
3/8
4/9
5/9
10/9
Totalt
1 Ella Kruse KFUM Örebro OK 12 12
2 Emma Lindkvist Almby IK 9 9
3 Lovisa Thybeck Lindebygdens OK 7 7
4 Malin Niggli OK Tisaren 6 6
5 Julia Ekdahl KFUM Örebro OK 5 5
6 Ebba Fryxell Garphyttans IF 4 4
7 Wilma Wikström OK Milan 3 3
8 Elin Doering Garphyttans IF 2 2
9 Sanna Kallin KFUM Örebro OK 1 1

H12

Plac Namn Klubb
8/5
9/5
13/5
14/5
15/5
16/5
12/6
3/8
4/9
5/9
10/9
Totalt
1 Måns Dahlberg Almby IK 12 12
2 Arne Lagerqvist Garphyttans IF 9 9
3 Simon Marklund OK Milan 7 7
4 Petter Bergqvist Garphyttans IF 6 6
5 Rasmus Kruse KFUM Örebro OK 5 5
6 William Sallros OK Milan 4 4
7 Vilmer Sundeman Almby IK 3 3
8 Ture Carlsson KFUM Örebro OK 2 2
9 Arvid Strand OK Tisaren 1 1
9 Oweis Alshammat Hagaby GoIF Örebro 1 1

D12

Plac Namn Klubb
8/5
9/5
13/5
14/5
15/5
16/5
12/6
3/8
4/9
5/9
10/9
Totalt
1 Sofia Halldin KFUM Örebro OK 12 12
2 Annie Lindkvist Almby IK 9 9
3 Allis Sjödin OK Tisaren 7 7
4 Moa Pettersson OK Tisaren 6 6
5 Alva Nilsson KFUM Örebro OK 5 5
6 Julia Vestman Almby IK 4 4
7 Märta Carleson KFUM Örebro OK 3 3
8 Jonna Doering Garphyttans IF 2 2

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2021-05-08 Tisarträffen, dag 1, medel OK Tisaren lång
2021-05-09 Tisarträffen, dag 2, lång OK Tisaren lång
2021-05-13 Närkekvartetten, #1, medel Garphyttans IF, Hagaby GoIF Örebro medel
2021-05-14 Närkekvartetten, #2, lång Garphyttans IF, Hagaby GoIF Örebro lång
2021-05-15 Närkekvartetten, #3, medel Almby IK, KFUM Örebro OK medel
2021-05-16 Närkekvartetten, #4, lång Almby IK, KFUM Örebro OK lång
2021-06-12 DM, sprint, Örebro Län Hagaby GoIF Örebro sprint
2021-08-03 Askersundssprinten Askersunds OK sprint
2021-09-04 DM, medel, Örebro län Lindebygdens OK medel
2021-09-05 DM, lång, Örebro län Lindebygdens OK lång
2021-09-10 DM, natt, Örebro Län Garphyttans IF lång

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr