Svenska Orienteringsförbundet

JHOF:s Ungdomsserie 2021

Skriv ut

Slutställning efter 7 deltävlingar.

H16

Plac Namn Klubb
19/5
25/5
15/6
15/8
4/9
11/9
24/9
Totalt
1 Olle Hamberg Östersunds OK 10 10 10 (5) 10 (3) 10 50
2 Oskar Boström Östersunds OK 6 5 1 8 (1) 6 26
3 Jonatan Green Östersunds OK 5 3 6 1 (1) 8 23
4 Olov Norin Sundsvalls OK 10 10 20
4 Oskar Nowén Frösö IF 4 6 8 1 1 20
6 Tore Hamberg Östersunds OK 8 8 1 17
7 Mattias Larsson Sundsvalls OK 8 8 16
8 Mattis Fahlgren Östersunds OK 2 2 4 1 5 14
9 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK 6 6 12
10 Toste Wallskog Östersunds OK 1 5 3 1 10
11 Axel Lodin Östersunds OK 1 4 4 9
12 Carl Erngrund Selånger SOK 4 4 8
13 Wilmer Rex Sundsvalls OK 1 5 6
13 Emil Nordin Östersunds OK 6 6
15 Joar Bäckman Frösö IF 3 1 1 5
16 Liam Hälldal Skogslöparna 3 3
16 Emil Lundgren Sundsvalls OK 1 2 3
18 Arvid Ingvarsson OK Renen 2 2
19 Viktor Öhman Skogslöparna 1 1
19 Sixten Persson Skogslöparna 1 1
19 Linus Nordin OK Renen 1 1

D16

Plac Namn Klubb
19/5
25/5
15/6
15/8
4/9
11/9
24/9
Totalt
1 Filippa Bernsten Östersunds OK 10 10 10 10 5 45
2 Stina Eriksson Åsarna IK 6 5 8 1 1 21
2 Hanna Lindqvist Östersunds OK 1 10 10 21
4 Isa Wickenberg Östersunds OK 8 8 1 17
5 Alice Rytterstedt Skogslöparna 6 8 14
6 Liv Pauler Skogslöparna 10 10
7 Maja Lundholm Umeå OK 8 8
7 Wilma Larsson Sundsvalls OK 2 6 8
9 Greta Hedman Östersunds OK 1 6 7
10 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 5 5
10 Linnea Björklund Skogslöparna 1 4 5
12 Alva Eliasson Sundsvalls OK 1 3 4
12 Tyra Larsson IFK Umeå 4 4
14 Alva Perbo Skogslöparna 1 2 3
14 Alva Engström OK Renen 3 3
16 Saga Rydberg Umeå OK 1 1
16 Meia Berglund Sundsvalls OK 1 1
16 Moa Karlsson Sundsvalls OK 1 1

H14

Plac Namn Klubb
19/5
25/5
15/6
15/8
4/9
11/9
24/9
Totalt
1 Viktor Timrén Östersunds OK 10 10 10 (1) 5 10 45
2 Erik Maripuu Östersunds OK 8 6 8 (1) 10 (3) 8 40
3 Nils Rönnestrand Frösö IF 8 8 6 22
4 Alex Andersson Sundsvalls OK 10 10 20
5 Mattis Halvarsson OK Storsjön 4 4 6 14
6 Vidar Eneland Frösö IF 3 3 6 1 13
7 Melker Israelsson OK Storsjön 6 2 4 12
8 Heimer Junkka Östersunds OK 5 3 8
8 Hugo Hässler Sundsvalls OK 8 8
8 Karl-Axel Utterström OK Renen 8 8
11 Simon Falkeström Frösö IF 5 1 1 7
12 Albin Tuvesson Sundsvalls OK 6 6
12 Martin Nilsson Skogslöparna 6 6
14 Vilgot Kuokkanen OK Renen 5 5
14 Isak Oscarsson Frösö IF 5 5
16 Jakob Engström Härnösands OK 4 4
16 Ivar Granholm Sundsvalls OK 4 4
18 Hugo Danielsson Lycksele IF 3 3
19 Arvid Berggren Östersunds OK 1 1 2
19 Nils Wallberg Skogslöparna 2 2
19 Elmer Nordlander Härnösands OK 2 2
22 Frans Persson Skellefteå OK 1 1
22 Martti Joki Forsa OK 1 1
22 Linus Opel Sundsvalls OK 1 1
22 Karl Persson OK Renen 1 1
22 Axel Engström OK Renen 1 1
22 Karl Lindblom OK Renen 1 1
22 Gustav Lindberg OK Roslagen 1 1
22 Sixten Kjellqvist Sidensjö IK 1 1

D14

Plac Namn Klubb
19/5
25/5
15/6
15/8
4/9
11/9
24/9
Totalt
1 Ida Pauler Skogslöparna 10 8 18
2 Tindra Rytterstedt Skogslöparna 6 10 16
3 Kajsa Bernsten Östersunds OK 10 10
3 Elin Lundmark Åre OK 10 10
5 Minna Turesson OK Renen 8 8
6 Emma Jakobsson Sundsvalls OK 1 6 7
7 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK 1 5 6
8 Klara Edström Sundsvalls OK 4 1 5
8 Ebba Jensen Sundsvalls OK 2 3 5
8 Iris Bergkvist OK Renen 5 5
8 Signe Forsberg Skogslöparna 1 4 5
12 Nora Uddman Sundsvalls OK 3 1 4
13 Elisabet Engberg Sundsvalls OK 1 2 3
14 Emilie Eriksson Östersunds OK 1 1 2
14 Wilma Lindström Sundsvalls OK 1 1 2
16 Emma Perbo Skogslöparna 1 1
16 Felicia Aspnäs Ferm Sidensjö IK 1 1
16 Delisia Nyström OK Nolaskogsarna 1 1

Övriga deltagare

Plac Namn Klubb
19/5
25/5
15/6
15/8
4/9
11/9
24/9
Totalt
1 Wilmer Ek Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) (1) 5
1 Malte Novén Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) (1) 5
1 Hanna Tronde Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) (1) 5
1 Saga Larserud OK Storsjön 1 1 1 1 1 (1) (1) 5
1 Majken Söderhjelm Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 (1) (1) 5
1 Helge Larserud OK Storsjön 1 1 1 1 1 (1) (1) 5
1 Linus Halvarsson OK Storsjön 1 1 1 1 1 (1) (1) 5
8 Gunnar Bodén Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Victor Green Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Sigrid Ohlsson OK Storsjön 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Thea Halvarsson Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Moa Söderström OK Storsjön 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Julia Söderström OK Storsjön 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Oskar Söderhjelm Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Ludvig Björk Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Bertil Bodén Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Stella Boström Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Axel Vikberg OK Storsjön 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Anton Sehlstedt Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Hugo Eneland Frösö IF 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Tea Norström Richardson Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Elias Falkeström Frösö IF 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Silje Brandén Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Alexander Eriksson Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Alma Sehlstedt Östersunds OK 1 1 1 1 1 (1) 5
8 Eskil Eneland Frösö IF 1 1 1 1 1 (1) 5
27 Signe Skoglund Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 5
27 Wilhelm Yri OK Storsjön 1 1 1 1 1 5
27 Erik Hedström Östersunds OK 1 1 1 1 1 5
27 Eivind Yri OK Storsjön 1 1 1 1 1 5
27 Ella Maripuu Östersunds OK 1 1 1 1 1 5
27 Lukas Skoglund Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 5
27 Ida Sehlstedt Östersunds OK 1 1 1 1 1 5
27 Ellen Meschaks Östersunds OK 1 1 1 1 1 5
27 Lo Brakke OK Storsjön 1 1 1 1 1 5
27 Ella Engman OK Storsjön 1 1 1 1 1 5
27 Oskar Halvarsson OK Storsjön 1 1 1 1 1 5
27 Grete Ohlsson OK Storsjön 1 1 1 1 1 5
27 Isak Lindholm Östersunds OK 1 1 1 1 1 5
27 Karin Bodén Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 5
27 Ebba Wall Andersson OK Storsjön 1 1 1 1 1 5
27 Tiril Jufvas Litsbygdens SK 1 1 1 1 1 5
27 Viktor Lindholm Östersunds OK 1 1 1 1 1 5
44 Molly Söderström OK Storsjön 1 1 1 1 4
44 Elis Jufvas Litsbygdens SK 1 1 1 1 4
44 Ingemar Jonsson Strandfors OK Storsjön 1 1 1 1 4
44 Emilie Eriksson Östersunds OK 1 1 1 1 4
48 Otto Berglund Östersunds OK 1 1 1 3
48 Eldrick Steging Litsbygdens SK 1 1 1 3
48 Olle Nilsson Östersunds OK 1 1 1 3
48 Emil Olsson Litsbygdens SK 1 1 1 3
48 Ebba Andersson OK Storsjön 1 1 1 3
48 Emma Wickenberg Östersunds OK 1 1 1 3
48 Nils Jonsson Strandfors OK Storsjön 1 1 1 3
48 John Jonsson Strandfors OK Storsjön 1 1 1 3
48 Alice Nordbrandt Östersunds OK 1 1 1 3
48 Ellen Wickenberg Östersunds OK 1 1 1 3
58 Eira Lo Ranbrandt 1 1 2
58 Rim Ranbrandt 1 1 2
58 Lykke Andersson OK Storsjön 1 1 2
58 Viljar Norbeck Litsbygdens SK 1 1 2
58 Johanna Söderberg OK Storsjön 1 1 2
58 Lilly Pauler Skogslöparna 1 1 2
58 Laila Brakke OK Storsjön 1 1 2
58 Liv Älvbåge OK Storsjön 1 1 2
58 Jarl Älvbåge OK Storsjön 1 1 2
58 Tilda Olsson OK Storsjön 1 1 2
58 Herman Eliasson Sundsvalls OK 1 1 2
58 Nicolai Kuzmin Sundsvalls OK 1 1 2
58 Ture Forsberg Skogslöparna 1 1 2
58 Elsa Woxlin Skogslöparna 1 1 2
58 Tobias Opel Sundsvalls OK 1 1 2
58 Linnea Dufva Sundsvalls OK 1 1 2
58 Kajsa Erlandsson Sundsvalls OK 1 1 2
58 Lisen Moberg Sundsvalls OK 1 1 2
58 Fanny Vikström Sundsvalls OK 1 1 2
58 Ruben Jensen Sundsvalls OK 1 1 2
58 Oskar Kullberg Sundsvalls OK 1 1 2
58 Klemens Opel Sundsvalls OK 1 1 2
58 Svea Thor Åre OK 1 1 2
58 Wilma Unander Sundsvalls OK 1 1 2
58 Agnes Israelsson OK Storsjön 1 1 2
83 Moltas Olsson Berggren Östersunds OK 1 1
83 Rasmus Kjellqvist Sidensjö IK 1 1
83 Michael Kuzmin Sundsvalls OK 1 1
83 Alexander Dufva Sundsvalls OK 1 1
83 Joel Löfvenring OK Storsjön 1 1
83 Greta Hoffman Sundsvalls OK 1 1
83 Astrid Gottås Frösö IF 1 1
83 Olov Persson OK Renen 1 1
83 Halvar Hellström Litsbygdens SK 1 1
83 Ville Sundqvist OK Renen 1 1
83 Nils Hellström Litsbygdens SK 1 1
83 Irma Ingvarsson OK Renen 1 1
83 Elsa Lindblom OK Renen 1 1
83 Theodor Kallio Östersunds OK 1 1
83 Ellen Bergkvist OK Renen 1 1
83 Vilma Kuokkanen OK Renen 1 1
83 Saga Sjölund Örnsköldsviks OK 1 1
83 Stina Persson Skogslöparna 1 1
83 Olle Schyberg OK Skogsfalken 1 1
83 Stefan Fries Umeå OK 1 1
83 Martin Lind Sundsvalls OK 1 1
83 Herman Schyberg OK Skogsfalken 1 1
83 Alva Maripuu Östersunds OK 1 1
83 Marike Ståhl Frösö IF 1 1
83 Leah Kautto Litsbygdens SK 1 1
83 Jack Steging Litsbygdens SK 1 1
83 Iris Nyman Ericsson Sundsvalls OK 1 1
83 Hedvig Åhrén Frösö IF 1 1
83 Eddie Olsson Litsbygdens SK 1 1
83 Rasmus Rickström Klubblös 1 1
83 Alva Kautto Litsbygdens SK 1 1
83 Filip Toven Frösö IF 1 1
83 Nils Bengtsson Sundsvalls OK 1 1
83 Rakel Ståhl Frösö IF 1 1
83 Emilia Toven Frösö IF 1 1
83 Astrid Flordal Sundsvalls OK 1 1
83 Vilgot Nowén Östersunds OK 1 1
83 Wilma Nordström OK Storsjön 1 1
83 Lo Aspgård Klubblös 1 1
83 Tilde Norström Richardsson Litsbygdens SK 1 1
83 Moltas Olsson Berggren Östersunds OK 1 1
83 Isak Rodin Åre OK 1 1
83 Elmer Aspgård Klubblös 1 1
83 Alfred Kereby OK Storsjön 1 1
83 Liv Söderkvist Litsbygdens SK 1 1
83 Axel Danielsson Sundsvalls OK 1 1
83 Anne Opel Sundsvalls OK 1 1
83 Ruth Hoffman Sundsvalls OK 1 1
83 Knut Lindholm Sundsvalls OK 1 1
83 Sofie Lind Sundsvalls OK 1 1
83 Betty Ström Östersunds OK 1 1
83 Tristan Jonsson Östersunds OK 1 1
83 Simon Unander Sundsvalls OK 1 1
83 Selma Flordal Sundsvalls OK 1 1
83 Kerstin Kereby OK Storsjön 1 1
83 Olle Danielsson Sundsvalls OK 1 1
83 Nova Strid Sundsvalls OK 1 1
83 Sam Thomasson Östersunds OK 1 1
83 Frida Lundmark Åre OK 1 1
83 Nanouk Bergström Åre OK 1 1
83 Hanna Hässler Sundsvalls OK 1 1
83 David Hässler Sundsvalls OK 1 1
83 Josefin Moberg Sundsvalls OK 1 1
83 Edith Tuvesson Sundsvalls OK 1 1
83 Vidar Eneland Frösö IF 1 1
83 Blanka Älvbåge OK Storsjön 1 1
83 Ida Nyman Ericsson Sundsvalls OK 1 1
83 Filip Aspnäs Färm Sidensjö IK 1 1
83 Sofia Otten Umeå OK 1 1
83 Calle Moberg Sundsvalls OK 1 1
83 Jonas Lind Sundsvalls OK 1 1
83 Svante Strängby Litsbygdens SK 1 1
83 Kalle Hedin Sundsvalls OK 1 1
83 Mille Wallin Ås IF 1 1
83 Johanna Matthias Söderberg OK Storsjön 1 1
83 Agnes Feil Sundsvalls OK 1 1
83 Sara Jakobsson Sundsvalls OK 1 1
83 Elliot Brodin Litsbygdens SK 1 1
83 Alfons Gustafsson Litsbygdens SK 1 1
83 Hanna Otten Umeå OK 1 1
83 Alvar Älvbåge OK Storsjön 1 1
83 Roger Perbo Skogslöparna 1 1
83 Siri Edvardsson Umeå OK 1 1
83 Hugo Rydberg Umeå OK 1 1
83 Hampus Danielsson Lycksele IF 1 1
83 Melinda Eriksson Lycksele IF 1 1
83 Tim Nordin Östersunds OK 1 1
83 Ida-Marie Tuvesson Sundsvalls OK 1 1
83 Märta Malmgren Östersunds OK 1 1
83 Nils Sandström Umeå OK 1 1
83 Hilding Kjellqvist Sidensjö IK 1 1
83 Embla Sjölund Örnsköldsviks OK 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2021-05-18 - 2021-05-19 Jämtland Härjedalens Ungdomsserier 2021 Frösö IF lång
2021-05-25 Jämtland Härjedalens Ungdomsserie, del 2 Östersunds OK lång
2021-06-15 Jämtland Härjedalens Ungdomsserie Frösö IF lång
2021-08-15 Norrlandsmästerskapen, lång Frösö IF, OK Storsjön, Östersunds OK lång
2021-09-04 DM, medel, Jämtland-Härjedalen OK Storsjön, Åre OK medel
2021-09-11 Loffelunken Östersunds OK medel
2021-09-24 Natt-DM

Annonser

OOCup 2022