Official results for Crazy Town Forest Race
Name: Crazy Town Forest Race
Organiser:
Södertälje IF
Date: Sunday 3 June 2012
Classes: Show all | B1 | B2 | B3 | B4 | B5 | B6 | B7 | B8 | B9
Bana 2
2 930 m, 2 starting competitorsPlac | Name | Organisation | Time | Diff | Km time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Cecilia Öhrnell | OK Grip | 38:06 | 13:00 | |
2 | Rebecka Öhrnell | OK Grip | 42:29 | +4:23 | 14:29 |
Bana 3
4 210 m, 1 starting competitorPlac | Name | Organisation | Time | Diff | Km time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Olof Nordqvist | Okänd | 46:01 | 10:55 |
Bana 4
3 510 m, 2 starting competitorsPlac | Name | Organisation | Time | Diff | Km time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Patrik Öhrnell | OK Grip | 52:40 | 15:00 | |
2 | Siv Berg | OK Klemmingen | 1:22:15 | +29:35 | 23:25 |
Bana 6
3 010 m, 6 starting competitorsPlac | Name | Organisation | Time | Diff | Km time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leif Thorsson | OK Grip | 42:14 | 14:01 | |
2 | Ingvar Jansson | Sundbybergs IK | 46:51 | +4:37 | 15:33 |
3 | Glenn Widerström | OK Ravinen | 55:10 | +12:56 | 18:19 |
4 | Olle Arman | Nyköpings OK | 1:02:39 | +20:25 | 20:48 |
Sune Lindell | OK Hällen | mispunched | |||
Ulla Lindell | OK Hällen | mispunched |
Bana 7
4 830 m, 5 starting competitorsPlac | Name | Organisation | Time | Diff | Km time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sofia Smitt | Södertälje-Nykvarn OF | 1:02:18 | 12:53 | |
2 | Anna Blomgren | Tullinge SK | 1:13:09 | +10:51 | 15:08 |
3 | Anita Talltjärn | Västerås SOK | 1:24:00 | +21:42 | 17:23 |
4 | Arvid Berg | OK Klemmingen | 1:27:24 | +25:06 | 18:05 |
5 | Berit Edengren | Nyköpings OK | 1:57:57 | +55:39 | 24:25 |
Mattias Jansson | OK Klemmingen | did not start |
Bana 8
5 320 m, 14 starting competitorsPlac | Name | Organisation | Time | Diff | Km time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Lina Bäckström | OK Linné | 40:02 | 7:31 | |
2 | Rebecka Lindberg | OK Linné | 44:14 | +4:12 | 8:18 |
3 | Thomas Pettersson | Strängnäs-Malmby OL | 44:57 | +4:55 | 8:26 |
4 | Sofia Heldt | Södertälje-Nykvarn OF | 47:23 | +7:21 | 8:54 |
5 | Bengt-Arne Franksson | Eskilstuna OL | 49:56 | +9:54 | 9:23 |
6 | Inga Kazlauskaite | OK Linné | 51:25 | +11:23 | 9:39 |
7 | Eva Gustavsson | Hellas Orientering | 51:35 | +11:33 | 9:41 |
8 | Elin Karlsson | OK Linné | 52:25 | +12:23 | 9:51 |
9 | Claes Andersson | Tullinge SK | 59:37 | +19:35 | 11:12 |
10 | Micael Thollander | Södertälje-Nykvarn OF | 59:44 | +19:42 | 11:13 |
11 | Rebecka Hylander | Nyköpings OK | 1:00:31 | +20:29 | 11:22 |
Christer Östlund | Strängnäs-Malmby OL | mispunched | |||
Bodil Nord | Södertälje IF | mispunched | |||
Kristina Roberto | OK Linné | did not finish |
Bana 9
8 460 m, 23 starting competitorsPlac | Name | Organisation | Time | Diff | Km time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Tomas Stenström | OK Linné | 50:46 | 6:00 | |
2 | Jan Troeng | OK Linné | 53:09 | +2:23 | 6:16 |
3 | Henrik Löfås | OK Linné | 55:36 | +4:50 | 6:34 |
4 | Mandus Ridefelt | OK Linné | 56:38 | +5:52 | 6:41 |
5 | Liutauras Bilevicius | OK Linné | 58:46 | +8:00 | 6:56 |
6 | David Lingfors | OK Linné | 1:00:37 | +9:51 | 7:09 |
7 | Ulrik Imberg | OK Linné | 1:01:30 | +10:44 | 7:16 |
8 | Johan Hamelius | OK Linné | 1:03:29 | +12:43 | 7:30 |
9 | Oscar Arman | Nyköpings OK | 1:05:27 | +14:41 | 7:44 |
10 | Anders Thureson | Hellas Orientering | 1:08:04 | +17:18 | 8:02 |
11 | Jörgen Ohlin | OK Linné | 1:10:29 | +19:43 | 8:19 |
12 | Lars Eriksson | Okänd | 1:17:38 | +26:52 | 9:10 |
13 | Ulf Hylander | Nyköpings OK | 1:24:09 | +33:23 | 9:56 |
14 | Kari Talltjärn | Västerås SOK | 1:38:05 | +47:19 | 11:35 |
15 | Gunilla Kreiss | Järla Orientering | 1:41:41 | +50:55 | 12:01 |
16 | My Heinrup | Järla Orientering | 1:41:43 | +50:57 | 12:01 |
17 | Ellen Larsson | Sävedalens AIK | 1:42:26 | +51:40 | 12:06 |
18 | Lena Jansson | Järla Orientering | 1:59:59 | +1:09:13 | 14:10 |
Peter Ingemarsson | Skogsluffarnas OK | mispunched | |||
Fanni Gyurko | Södertälje-Nykvarn OF | mispunched | |||
Charlotte Watson | OK Ravinen | mispunched | |||
Albin Ridefelt | OK Linné | mispunched | |||
Mats Windstedt | Fredrikshofs IF Skid & OK | mispunched | |||
Simon Eklöv | OK Linné | did not start | |||
Ulf Troeng | OK Linné | did not start |
Please report errors in the result list to the organiser.