Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

43 tävlingar hittades mellan 2012-01-01 och 2013-01-01 med följande urval: Uppland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med avlysta områden för tävling inom kvalitetsnivå 1 (röd färg) och övriga områden för tävling inom nivå 2-3 (gul färg).

Du som avser delta i åldersklass på tävling inom kvalitetsnivåerna 1-3 får inte skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören.

Det betyder att du endast får vistas i och passera området på bestämda platser och tidpunkter. Det gäller också personer som inte själva avser delta i åldersklass på tävlingen, men som på ett eller annat sätt kan påverka tävlingens resultat.

För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 22/1DM Uppland + StockholmSigtuna OKUppland
S
mästM
sön 5/2DM Uppland + StockholmSigtuna OKUppland
S
mästM
lör 31/3EnenracetOK EnenUppland
natMResultat
lör 14/4LännasprintenLänna IFUppland
natMResultat
sön 15/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
fre 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNResultat
lör 21/4Uppsala möte, medeldistansIF ThorUppland
natMResultat
sön 22/4Uppsala möte, långdistansOK LinnéUppland
natLResultat
lör 28/4Silva League (WRE) med HusadubbelnTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
natLResultat
sön 29/4Silva League med HusadubbelnTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
natMResultat
mån 30/4RoslagshelgOK RoslagenUppland
natMResultat
tis 1/5RoslagshelgOK RoslagenUppland
natMResultat
fre 11/5PreO Natt Björklinge SOKUppland
P
natLN
lör 12/5PreO TempO OK LinnéUppland
P
natS
lör 12/5PreOLänna IFUppland
P
natM
sön 13/5PreO OK RodhenUppland
P
natL
tor 31/5DM Sprint UpplandSigtuna OKUppland
mästSResultat
ons 6/6Uppsala Sprint Cup, Etapp 3OK LinnéUppland
distSResultat
ons 6/6Uppsala Sprint Cup, Etapp 4IF ThorUppland
distSResultat
fre 8/6SM MTBO SprintdistansJärfälla OK
Sigtuna OK
Stockholm
Uppland
M
mästSResultat
ons 4/7PreO DM Dag öppet Uppland och Roslagsmästerskap i PreOOK RodhenUppland
P
mästL
tis 17/7 - ons 18/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
distSResultat
ons 8/8DistriktsmatchOK LinnéUppland
distLResultat
tor 9/8DistriktsmatchOK LinnéUppland
distSResultat
lör 11/8Öppet RM DagLänna IFUppland
distLResultat
sön 12/8LinnéklassikernOK LinnéUppland
natLResultat
sön 19/8OK RodhenOK RodhenUppland
natMResultat
lör 25/8L-100-DubbelnLånghundra IFUppland
natMResultat
sön 26/8L-100-DubbelnLånghundra IFUppland
natLResultat
fre 31/8DM Natt UpplandOK RoslagenUppland
mästLNResultat
sön 2/9DM Lång UpplandIF ThorUppland
mästLResultat
lör 8/9DM Medel UpplandSigtuna OKUppland
mästMResultat
sön 9/9DM Stafett Stockholm och UpplandAttunda OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
mästSLResultat
lör 22/9PreO Björklinge SOKUppland
P
natM
lör 22/9PreO DM Natt öppet UpplandLänna IFUppland
P
mästLN
sön 23/9PreO OK LinnéUppland
P
natL
lör 29/9OK Triangeln, medeldistansOK TriangelnUppland
natMResultat
sön 30/9Uppsala MTBOIF ThorUppland
M
natMResultat
sön 21/10OktoberracetOK EnenUppland
natMResultat
lör 3/11PreO RodhenloppetOK RodhenUppland
P
natLN
lör 3/11PreO TempO Sigtuna OKUppland
P
natS
lör 3/11RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLN
sön 4/11PreO i RoslagenOK RoslagenUppland
P
natL

Annonser

Bagheera