Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

653 tävlingar hittades mellan 2014-01-01 och 2015-01-01 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne
distLResultat
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1Skigo Cup 3Seskarö IFNorrbotten
S
distS
ParsprintSeskarö IFNorrbotten
S
distSS
sön 5/1Skigo Cup 4Seskarö IFNorrbotten
S
distM
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1Mila Stockholm By NightCentrum OKStockholm
distLNResultat
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1SkidO SM MedelRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
S
mästM
SkidO SM Medel + PubliktävlingBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
mästMResultat
sön 12/1OBS-Tävling (Landslagen) + PubliktävlingBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
natLResultat
SkidO SM StafettRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
S
mästSM
SkidO Vännäs OK, individuell publiktävling till SM Stafett Robertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
S
natS
v 3mån 13/1
tis 14/1SkidO SM MasstartUmeå OKVästerbotten
S
mästM
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna
S
intM
tor 23/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna
S
intM
fre 24/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna
S
intM
lör 25/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna
S
intM
SkidO IFK Mora med JVM/UEM-testIFK Mora OKDalarna
S
natMResultat
SkidO Öppet DM Lång SödermanlandÄrla IFSödermanland
S
mästL
sön 26/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna
S
intM
IFK Mora skidorientering med JVM/UEM-testIFK Mora OKDalarna
S
natLResultat
SkidO HaningeHaninge SOKStockholm
S
distM
SkidO Öppet DM Sprint SödermanlandÄrla IFSödermanland
S
mästS
VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten
S
distS
VOF-cup 3Umeå OKVästerbotten
S
distM
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2SkidO SM, JSM, USM samt veteran-RMIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
mästS
SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RMHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Jämtland-Härjedalens OF
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
Jämtland-Härjedalen
S
mästLResultat
sön 2/2SkidO SM, JSM, USM samt veteran-RMIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
mästL
SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RMHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Jämtland-Härjedalens OF
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
Jämtland-Härjedalen
S
mästSResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2SkidO DM Lång StockholmTullinge SKStockholm
S
mästL
SkidO DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästM
SkidO DM Lång DalarnaSäterbygdens OKDalarna
S
mästLResultat
SkidO DM Lång Norrbotten + Skigo Cup 5I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
mästLResultat
sön 9/2SkidO DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
SkidO DM Stafett StockholmTullinge SKStockholm
S
mästSL
SkidO DM Medel Norrbotten + Skigo Cup 6I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
mästMResultat
SkidO DM Medel masstart DalarnaSäterbygdens OKDalarna
S
mästMResultat
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2Mila Stockholm By NightStockholms OFStockholm
distLNResultat
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten
S
distM
sön 16/2SkidO DM Lång ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
S
mästLResultat
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2SkidO DM Natt Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästLN
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2VOF-cup 4Umeå OKVästerbotten
S
distS
SunderbysvängenGammelstads IFNorrbotten
S
distMResultat
VOF-cup 5Umeå OKVästerbotten
S
distM
SunderbynattaGammelstads IFNorrbotten
S
distMNResultat
sön 23/2VOF-cup 3IFK UmeåVästerbotten
S
distM
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2Pan-Våren NattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNResultat
lör 1/3Pan-Våren MedelOK Pan-KristianstadSkåne
natMResultat
sön 2/3Pan-Våren LångOK Pan-KristianstadSkåne
natLResultat
Bergnäsets AIK, Skigo Cup 9, medeldistansBergnäsets AIKNorrbotten
S
natMResultat
Bergnäsets AIK, Skigo Cup 10, sprintdistansBergnäsets AIKNorrbotten
S
natSResultat
v 10mån 3/3
tis 4/3
ons 5/3
tor 6/3
fre 7/3Hallandspremiären, nattHalmstad OKHalland
natLNResultat
lör 8/3Hallandspremiären, medeldistansOK LindénaHalland
natMResultat
Nyköpings skidorientering med Öppet DM Medel SödermanlandNyköpings OKSödermanland
S
natM
Vansbrosprinten i skidorienteringHJS-Vansbro OKDalarna
S
natS
Arvidsjaurs OK, Skigo Cup 11, medeldistansArvidsjaurs OKNorrbotten
S
distMResultat
Vansbromedeln i skidorienteringHJS-Vansbro OKDalarna
S
natM
sön 9/3Hallandspremiären, långdistansLaholms OKHalland
natLResultat
SkidO Öppet DM Långdistans SödermanlandÄrla IFSödermanland
S
mästL
Arvidsjaurs OK, Skigo Cup 12, final, medeldistansArvidsjaurs OKNorrbotten
S
distLResultat
v 11mån 10/3
tis 11/3
ons 12/3Mila Stockholm By NightOK SödertörnStockholm
distLNResultat
tor 13/3
fre 14/3
lör 15/3SkidO Gynnarnas juniorcupBodens Bandyklubb OSNorrbotten
S
natL
sön 16/3SkidO Gynnarnas juniorcup, finalBodens Bandyklubb OSNorrbotten
S
natM
Odenracet på SöderåsenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLResultat
v 12mån 17/3
tis 18/3
ons 19/3
tor 20/3
fre 21/3
lör 22/3SkidO DM Lång MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
natL
SkidO Juniorcup + Norrlandsmästerskap, sprintdistans + USM H15Robertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbotten
S
natSResultat
SkidO SM StafettRobertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbotten
S
mästSL
Vårrännet Örkelljunga, medeldistansOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
natMResultat
Vårracet, långdistansOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
sön 23/3SkidO DM Medel MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästM
SkidO Juniorcup, masstart + Norrlandsmästerskap, medeldistansRobertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbotten
S
natMResultat
VOF-cup 6Umeå OKVästerbotten
S
distL
Vårracet, medeldistansOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
Vårrännet Örkelljunga, långdistansOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
natLResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natLResultat
v 13mån 24/3
tis 25/3
ons 26/3
tor 27/3
fre 28/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
natLNResultat
Hjortnatta med Långa nattenOK SkogshjortarnaVästergötland
natLNResultat
lör 29/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLResultat
Romeleträffen, medeldistansLunds OKSkåne
natMResultat
Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natSLKResultat
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natMResultat
sön 30/3Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natSLKResultat
Romeleträffen, långdistansLunds OKSkåne
natLResultat
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborg
natLResultat
Sydsvenska 7-mannakavlen, öppna individuella motionsklasserRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
distLResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLResultat
Kvillebyns KlassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLResultat
v 14mån 31/3
tis 1/4
ons 2/4
tor 3/4
fre 4/4DM Natt SkåneTockarps IKSkåne
mästLNResultat
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotland
distLNResultat
DM Natt GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
mästLNResultat
PreO NattFK Boken
Örkelljunga FK
Skåne
P
natLN
SvartnattaVingåkers OKSödermanland
natSLNResultat
lör 5/4OK Tors UngdomstävlingOK TorSödermanland
natLResultat
PreO Dag LångFK Boken
Örkelljunga FK
Skåne
P
natL
Tibrotrippeln, långdistansTibro OKVästergötland
natLResultat
VättefejdenTockarps IKSkåne
natMResultat
sön 6/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg
natMResultat
Tibrotrippeln, medeldistansTibro OKVästergötland
natMResultat
TorfejdenOK TorSödermanland
natLResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland
distMResultat
DM Ultralång Skåne + nationell tävlingFrosta OKSkåne
mästUResultat
Nybro OKNybro OKSmåland
natLResultat
PreO Dag LångFK Boken
Örkelljunga FK
Skåne
P
natL
EnenracetOK EnenUppland
natMResultat
v 15mån 7/4
tis 8/4
ons 9/4
tor 10/4
fre 11/4SM NattSigtuna OKUppland
mästLNResultat
lör 12/4Länna IF MedelLänna IFUppland
natMResultat
SSM individuell + Vårdubbeln, långdistansOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
Göteborgsdubbeln, långdistansLerums SOKGöteborg
natLResultat
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm
natMResultat
TraneträffenOK TrananVästergötland
natMResultat
Per & Kersti CupOK StigenSmåland
natM
sön 13/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natMResultat
IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholm
natLResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
Rånässtafetten 2014 öppna klasserRånäs OKUppland
distLResultat
SSM stafettOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natSLResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
Vårdubbeln, medeldistansOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natLResultat
Göteborgsdubbeln, medeldistansSävedalens AIKGöteborg
natMResultat
U-H KampenOK MotalaÖstergötland
natLResultat
v 16mån 14/4
tis 15/4
ons 16/4
tor 17/4Häxjakten Five-O 1IK GandvikVästergötland
natLNResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
fre 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natLResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMResultat
Kortfredan Five-O 2IK GandvikVästergötland
natSResultat
lör 19/4KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMResultat
Öjetrampen Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLResultat
Påsk-OLKjula IFSödermanland
natLResultat
PåskyranFK BokenSkåne
natLResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLResultat
Torsås OK nationellTorsås OKSmåland
natLResultat
sön 20/4Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMResultat
Silva League med FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natLResultat
SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanland
natLResultat
Helsingborgs SOK MedelHelsingborgs SOKSkåne
natMResultat
v 17mån 21/4Järfälla OK, långdistansJärfälla OKStockholm
natLResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLResultat
Kolmårdskavlen, öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland
distLResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLResultat
Helsingborgs SOK LångHelsingborgs SOKSkåne
natLResultat
Vikingaträffen Five-O 5Trollhättans SOKVästergötland
natMResultat
Växjö OKVäxjö OKSmåland
natLResultat
tis 22/4
ons 23/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
natSLKResultat
tor 24/4BauernattaJönköpings OKSmåland
natLNResultat
fre 25/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNResultat
lör 26/4Smedjebackens OKSmedjebackens OKDalarna
natLResultat
TrenneträffenIK Trenne UllaredHalland
natMResultat
OK BävernOK BävernSmåland
natMResultat
Silva League med BåstadsprintenHjärnarps OLSkåne
natSResultat
Hagenvåren medelIF HagenVästergötland
natMResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMResultat
Uppsala möte, medeldistansIF ThorUppland
natMResultat
sön 27/4IFK LinköpingIFK Linköpings OSÖstergötland
natLResultat
Smedjebackens OKSmedjebackens OKDalarna
natMResultat
Uppsala möte, långdistansOK LinnéUppland
natLResultat
VårträffenVisborgs OKGotland
distLResultat
OK BävernOK BävernSmåland
natLResultat
Silva League med Vallåsen-långenHjärnarps OLSkåne
natLResultat
Aprilköret, långdistansIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholm
natLResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLResultat
Skaraborgsmästerskap lång + HagenvårenIF HagenVästergötland
natLResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natLResultat
v 18mån 28/4
tis 29/4
ons 30/4
tor 1/5FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMResultat
Hammarslaget, etapp 1, sprintdistansOK HammarenGästrikland
natSResultat
Hammarslaget, etapp 2, medeldistansOK HammarenGästrikland
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMResultat
PreO SurahammarSurahammars SOKVästmanland
P
natL
PropagandanOK TyrVärmland
natLResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMResultat
Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholm
natMResultat
KroppefjällsträffenOK KroppefjällBohuslän-Dal
natLResultat
SprintCup 1Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
TiomilaprologenSOK AnebySmåland
natMResultat
fre 2/5PreO Öppet DM Västmanland Västerås SOKVästmanland
P
mästL
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland
distLKResultat
Silva League, sprintdistansSol TranåsSmåland
natSResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland
distLKResultat
lör 3/5Tiomila i EksjöEksjö SOK
IKHP Huskvarna
SOK Aneby
Småland
natSLKResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland
distLResultat
Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natMResultat
sön 4/5Tiomila i EksjöEksjö SOK
IKHP Huskvarna
SOK Aneby
Småland
natSLKResultat
Gällstad MediumGällstadbygdens SOKVästergötland
natMResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natLResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland
distLResultat
GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distMResultat
Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natLResultat
VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
SprintCup 2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
v 19mån 5/5
tis 6/5
ons 7/5
tor 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMResultat
SprintCup 3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fre 9/5JVM-test, sprintdistansIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Småland
natSResultat
lör 10/5DolkampenDalaportens OLDalarna
natMResultat
Jubileumsdubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm
natLResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natLResultat
Tisarträffen, dag 1, medeldistansOK TisarenÖrebro Län
natMResultat
JVM-test, långdistansIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Småland
natLResultat
Modubbeln, sprint med SkaraborgsmästerskapOK SkogsstjärnanVästergötland
natSResultat
VårspringetLinköpings OKÖstergötland
natMResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natLResultat
Modubbeln, medeldistansOK SkogsstjärnanVästergötland
natMResultat
sön 11/5AngermannastafettenÅngermanlands OFÅngermanland
distSM
DolkampenDalaportens OLDalarna
natMResultat
Jubileumsdubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMResultat
LundasprintenLunds OKSkåne
natSResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
OK Orinto lång med 7-häradsmästerskapOK OrintoVästergötland
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långdistansOK TisarenÖrebro Län
natLResultat
JVM-test, medeldistansIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Småland
natMResultat
Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dal
natMResultat
v 20mån 12/5
tis 13/5Ungdomsserien, krets 1 söderHellas OrienteringStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 söderOK RavinenStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderOK SödertörnStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 4 söderHaninge SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrIFK Lidingö SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 norrAttunda OKStockholm
distLResultat
ons 14/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
tor 15/5DM Sprint Gästrikland + UpplandSkutskärs OK
Upplands OF
Gästrikland
Uppland
mästSResultat
DM Ultralång VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästUResultat
fre 16/5Tour de Medelpad, etapp 1 Njurundabommen MedelNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpad
natMResultat
Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSResultat
lör 17/5Tour de Medelpad, etapp 2 Njurundabommen LångNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpad
natLResultat
PreO Öppet DM Natt UpplandSigtuna OKUppland
P
mästMN
HOK:s vårtävlingar, medeldistansHaparanda OKNorrbotten
distMResultat
Kils OKKils OKVärmland
natMResultat
Närkedubbeln, dag 1, långdistansHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLResultat
PreO Länna IFLänna IFUppland
P
natSL
PreO OK LinnéOK LinnéUppland
P
natL
OL-touren Dalarna, medeldistansOK KåreDalarna
natMResultat
TräslagetUmeå OKVästerbotten
natMResultat
sön 18/5Tour de Medelpad, etapp 3 Sundsvallsträffen LångNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpad
natLResultat
HOK:s vårtävlingar, långdistansHaparanda OKNorrbotten
distLResultat
Närkedubbeln, dag 2, medeldistansHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMResultat
PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland
P
natM
SätilasprintenOK RävenVästergötland
distS
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natLResultat
OL-touren Dalarna, långdistansOK KåreDalarna
natLResultat
SkärmfrossanUmeå OKVästerbotten
natLResultat
v 21mån 19/5
tis 20/5PreO DM DagOK RoslagenUppland
P
mästL
ons 21/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
tor 22/5Ungdomsserien, krets 1 norrVäsby OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 söderTullinge SKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 söderGustavsbergs OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrJärfälla OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderJärla OrienteringStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, krets 4 söderSöders-TyresöStockholm
distLResultat
fre 23/5Silva League, sprintdistansBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
natSResultat
lör 24/5DM Sprint SkåneIS KullenSkåne
mästSResultat
IFK Mora OK, medeldistansIFK Mora OKDalarna
natMResultat
JOKs MTB-O dubbelsprint, etapp 1Järfälla OKStockholm
M
natS
JOKs MTB-O dubbelsprint, etapp 2Järfälla OKStockholm
M
natS
Nipstigen, medeldistansOK NipanÅngermanland
natMResultat
PreO DM SkåneIS KullenSkåne
LP
mästL
Silva League, medeldistansBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
natMResultat
Skaraborgsmästerskapen StafettSOK TräffVästergötland
distSLResultat
UngdomstrolletVisborgs OKGotland
distLResultat
5-mannaKFUM Örebro OKÖrebro Län
distSMResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMResultat
sön 25/5EdetDubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
EdetDubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
IFK Mora OK, långdistansIFK Mora OKDalarna
natLResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSSResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland
natLResultat
Silva League, final med jaktstartBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
natLResultat
Peking-DuonMatteus SIÖstergötland
distSMResultat
v 22mån 26/5
tis 27/5DM Sprint SödermanlandSödertälje IFSödermanland
mästSResultat
Sandvikens Öppna KommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distLResultat
ons 28/5DM Sprint Örebro länGarphyttans IFÖrebro Län
mästS
tor 29/5FaxeträffenSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
MTB-O DM medel DalarnaIK Jarl RättvikDalarna
M
mästMResultat
Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanland
natMResultat
fre 30/5FaxeträffenSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
PreO i VästKungälvs OKGöteborg
P
natL
Sommarlägret, sprintTäby OKStockholm
distSResultat
lör 31/5Tour De Mösseberg SprintFalköpings AIK OKVästergötland
distSResultat
Älvsby IF OK:s vårtävlingar, medeldistansÄlvsby IF OKNorrbotten
natMResultat
SM Sprint, kvalOK LinnéUppland
mästSResultat
Rehns BK:s nationella medeldistansRehns BKHälsingland
natMResultat
PreO i VästStenungsunds OKBohuslän-Dal
P
natL
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMResultat
Rehns BK:s nationella sprint + DM Sprint HälsinglandRehns BKHälsingland
natSResultat
sön 1/6SM Sprint, finalOK LinnéUppland
mästSResultat
MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborg
natM
Södertälje MTBOSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
natL
Älvsby IF OK:s vårtävlingar, långdistansÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
SM Sprint, publiktävlingOK LinnéUppland
distSResultat
SommarlägerstafettenTäby OKStockholm
natSMResultat
PreO i VästOK SkogsmunkenBohuslän-Dal
P
natL
Rehns BK, långdistansRehns BKHälsingland
natLResultat
Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLResultat
v 23mån 2/6
tis 3/6
ons 4/6GävlesprintenGävle OKGästrikland
natSResultat
Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
tor 5/6DM Sprint Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
mästSResultat
fre 6/6DM Sprint VärmlandSäffle OKVärmland
mästSResultat
NAIS-träffenNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
distMResultat
Ösa-Träffen MTB-O, Svenska cupen Alfta-Ösa OKHälsingland
M
natLResultat
Ösa-Träffen, dag 1, medeldistansAlfta-Ösa OKHälsingland
natMResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 1IFK UmeåVästerbotten
natLResultat
DM Sprint SmålandVimmerby OKSmåland
mästSResultat
DM Sprintstafett SmålandVimmerby OKSmåland
mästSSResultat
lör 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2IFK UmeåVästerbotten
natMResultat
Bruksortssprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSResultat
Bruksortssprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötland
distSL
Ösa-Träffen, dag 2, långdistansAlfta-Ösa OKHälsingland
natLResultat
Hälleforsdubbeln fmHällefors OKÖrebro Län
distM
DM Sprint Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästSResultat
Sprinthelgen, dag 1 + DM Sprint Blekinge, etapp 1OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästSResultat
Sprinthelgen, dag 1 + DM Sprint Blekinge, etapp 2OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästSResultat
Faxeträffen MTBO, Svenska CupenSöderhamns OKHälsingland
M
natSResultat
Hälleforsdubbeln emHällefors OKÖrebro Län
distM
sön 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3IFK UmeåVästerbotten
natLResultat
Ösa-Träffen, dag 3, medeldistansAlfta-Ösa OKHälsingland
natMResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSResultat
Sprinthelgen, dag 2, stafettOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSSResultat
DM Ultralång Jämtland-Härjedalen och MagnumloppetOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästUResultat
v 24mån 9/6DM Sprint MedelpadKovlands IFMedelpad
mästSResultat
tis 10/6
ons 11/6Sommarsprinten #1Almby IKÖrebro Län
distSResultat
DM Sprint ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland
mästSResultat
tor 12/6
fre 13/6
lör 14/6PreO Öppet DM, Bohuslän-Dal, Göteborg, Västergötlands OFVänersborgs SKVästergötland
P
mästL
sön 15/6DM Medel MedelpadÅnge OKMedelpad
mästMResultat
v 25mån 16/6
tis 17/6Sidensjösprinten med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanland
distSResultat
ons 18/6DM Sprint GotlandGotlands Bro OKGotland
mästSResultat
Sommarsprinten #2Almby IKÖrebro Län
distSResultat
BrödkampenOckelbo OKGästrikland
distLResultat
tor 19/6
fre 20/6
lör 21/6
sön 22/6Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3Almby IKÖrebro Län
natSResultat
Örebro Sprintmixstafett - VM-norm (Mixed Sprint Relay)Almby IKÖrebro Län
natSSResultat
v 26mån 23/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
tis 24/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna
natLResultat
ons 25/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna
natMResultat
DM Sprint ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
mästSResultat
tor 26/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna
natLResultat
DM Ultralång Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Järbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUResultat
fre 27/6Sälen 3+3, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
lör 28/6Sälen 3+3, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natLResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
Kvarnsveden MTBO 2014Kvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
natMResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal
natMResultat
sön 29/6Sälen 3+3, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal
natLResultat
v 27mån 30/6Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm
distLResultat
tis 1/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm
distMResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland
natLResultat
ons 2/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm
distLResultat
Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland
natLResultat
tor 3/7Havs-OL Dag KastelletStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distSResultat
Havs-OL KvällStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distMResultat
fre 4/7Eskilstuna weekend, etapp 1IK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, Sprint i ÅreBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSResultat
lör 5/7Eskilstuna weekend, etapp 2IK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, Medel i VålådalenBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natMResultat
Vittjärvs 2-dagars, dag 1 + DM Medel NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästMResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1Svaide Roma SOKGotland
natMResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMKResultat
sön 6/7Eskilstuna weekend, etapp 3IK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, Lång i VålådalenBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natLResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 2Svaide Roma SOKGotland
natLResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMKResultat
Vittjärvs 2-dagars, dag 2, långdistansVittjärvs IKNorrbotten
natLResultat
v 28mån 7/7
tis 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 1Gotlands Bro OKGotland
natSResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 2Gotlands Bro OKGotland
natSResultat
ons 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3Gotlands Bro OKGotland
natMResultat
tor 10/7Gotlands 3-dagars, etapp 4Gotlands Bro OKGotland
natLResultat
fre 11/7Hallands 3-dagars, etapp 1Halmstad OK
Laholms OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natMResultat
lör 12/7Hallands 3-dagars, etapp 2Halmstad OK
Laholms OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natLResultat
sön 13/7Hallands 3-dagars, etapp 3Halmstad OK
Laholms OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natLResultat
v 29mån 14/7Sommar-3-kvällars, etapp 1Andrarums IFSkåne
natMResultat
tis 15/7Sommar-3-kvällars, etapp 2Andrarums IFSkåne
natMResultat
Hellas, MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
distSResultat
ons 16/7Sommar-3-kvällars, etapp 3Andrarums IFSkåne
natMResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
distMResultat
tor 17/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 1O-Ringen
natMResultat
fre 18/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 2O-Ringen
natMResultat
O-Ringen MTB-O WC Middle distanceO-Ringen
M
intMResultat
O-Ringen TräningsraceO-Ringen
natLResultat
lör 19/7AXA-stafettenO-Ringen
natSSResultat
sön 20/7O-Ringen MTB-O WC Long distanceO-Ringen
M
intLResultat
AXA Sprint CupO-Ringen
natL
O-Ringen Skåne 2014, etapp 1O-Ringen
LMP
natLResultat
v 30mån 21/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 2O-Ringen
LMP
natLResultat
tis 22/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 3O-Ringen
LMP
natMResultat
ons 23/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 3O-Ringen
natLResultat
tor 24/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 4O-Ringen
LMP
natLResultat
fre 25/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 5O-Ringen
LMP
natLResultat
lör 26/7
sön 27/7Sjätte etappenOK GyngeSkåne
natMResultat
v 31mån 28/7OK Hällens 3-dagars, etapp 1OK HällenSödermanland
distMResultat
tis 29/7OK Hällens 3-dagars, etapp 2OK HällenSödermanland
distLResultat
ons 30/7OK Hällens 3-dagars, etapp 3OK HällenSödermanland
distSResultat
ÅrrenjarkasprintenGrövelsjöfjällens OK
IFK Kiruna
Dalarna
Norrbotten
natSResultat
tor 31/7Fjällorienteringen, etapp 1Jämtland-Härjedalens OFJämtland-Härjedalen
natPL
Kvikkjokks Fjäll-O + Norrbottens Öppna Ultralång-DMGrövelsjöfjällens OK
IFK Kiruna
Dalarna
Norrbotten
natLResultat
fre 1/8Fjällorienteringen, etapp 2Jämtland-Härjedalens OFJämtland-Härjedalen
natPL
Ungdomens 10milaFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natSLKResultat
Kärkevagge BarentsprologGrövelsjöfjällens OK
IFK Kiruna
Dalarna
Norrbotten
natMResultat
lör 2/8Fjällorienteringen, etapp 3Jämtland-Härjedalens OFJämtland-Härjedalen
natPL
Markdubbeln, medeldistansFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natMResultat
Abisko 2-dagars (Barentskampen), etapp 1IFK KirunaNorrbotten
natMResultat
sön 3/8Abisko 2-dagars (Barentskampen), etapp 2IFK KirunaNorrbotten
natLResultat
DM Ultralång ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanland
mästU
Markdubbeln, långdistansFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland
natLResultat
v 32mån 4/8
tis 5/8Distriktsmatch, långdistansOK SkogsströvarnaÖstergötland
distLResultat
Distriktsmatch, sprintdistansGävle OKGästrikland
distSResultat
ons 6/8Distriktsmatch, sprintstafettOK SkogsströvarnaÖstergötland
distSS
Distriktsmatch, långdistansOK HammarenGästrikland
distLResultat
tor 7/8StjärnorpssprintenOK DenselnÖstergötland
natMResultat
fre 8/8Norrlandsmästerskap, sprintdistansLjusdals OKHälsingland
mästSResultat
SM MTBO SprintdistansEksjö SOKSmåland
M
mästSResultat
lör 9/8Hjo 2-dagars, medeldistansHjobygdens OKVästergötland
natMResultat
Norrlandsmästerskap, medeldistansLjusdals OKHälsingland
mästMResultat
Tuna Ting, medeldistansStora Tuna OKDalarna
natMResultat
Linköpings OK, medeldistansLinköpings OKÖstergötland
natM
SM MTBO LångdistansEksjö SOKSmåland
M
mästLResultat
sön 10/8Hjo 2-dagars LångHjobygdens OKVästergötland
natLResultat
Norrlandsmästerskap, långdistansLjusdals OKHälsingland
mästLResultat
Tuna Ting, långdistansStora Tuna OKDalarna
natLResultat
Linköpings OK, långdistansLinköpings OKÖstergötland
natL
SM MTBO MedeldistansEksjö SOKSmåland
M
mästLResultat
v 33mån 11/8
tis 12/8Stigfinnarcup, dagOK Älvsjö-Örby
Stigfinnarna
Stockholm
distLResultat
ons 13/8Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSLResultat
tor 14/8
fre 15/8Götalandsmästerskapen, sprintdistansStigsökarnaBohuslän-Dal
natSResultat
OL-rounden, nattOK HedströmmenVästmanland
natLNResultat
PreO Öppet DM DalarnaMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
P
mästL
lör 16/8Edsträffen, nationell publiktävling för GötalandsmästerskapenEds SKBohuslän-Dal
natLResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland
distSLResultat
Lindomedubbeln, etapp 1IK UvenGöteborg
natSResultat
Lindomedubbeln, etapp 2IK UvenGöteborg
natSResultat
OL-rounden, långdistansOK HedströmmenVästmanland
natLResultat
PreO Helsingehelg stafettRehns BKHälsingland
P
natSL
PreO Helsingehelg, Öppet DM DagRehns BKHälsingland
P
mästL
Svartviksmedeln, För-SM StockholmOK SödertörnStockholm
natMResultat
KlubbkampenIstrums SKVästergötland
distLResultat
Götalandsmästerskapen, individuell tävlingEds SK
Stigsökarna
Bohuslän-Dal
mästLResultat
LånghundradubbelnLånghundra IFUppland
natMResultat
sön 17/8Bottnaryds IFBottnaryds IFSmåland
natMResultat
Götalandsmästerskapen, stafettStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSLResultat
Lesjöfors-MixenLesjöfors SKVärmland
natLResultat
OL-rounden, medeldistansOK HedströmmenVästmanland
natMResultat
Oppsättralången, För-SM StockholmSöders-TyresöStockholm
natLResultat
PreO HelsingehelgRehns BKHälsingland
P
natL
Stigsökarträffen, nationell publiktävling för GötalandsmästerskapenStigsökarnaBohuslän-Dal
natMResultat
MTBO IFK Mora OKIFK Mora OKDalarna
M
natMResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natMResultat
LånghundradubbelnLånghundra IFUppland
natLResultat
High Coast, medeldistans + DM Medel ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
mästMResultat
v 34mån 18/8
tis 19/8Stigfinnarcup, nattOK Älvsjö-Örby
Stigfinnarna
Stockholm
distLNResultat
ons 20/8DM Sprint Örebro LänGarphyttans IFÖrebro Län
mästSResultat
StorviksnattaStorviks IFGästrikland
natLNResultat
tor 21/8
fre 22/8EuromeetingGöteborg-Majorna OKGöteborg
intM
Göteborg O-meeting, etapp 1Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg
natMResultat
lör 23/8Göteborg O-meeting, etapp 2Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg
natSResultat
Avestapropagandan, medeldistansAvesta OKDalarna
natMResultat
DM Lång NorrbottenBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbotten
mästLResultat
DM Medel VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten
mästMResultat
EuromeetingFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg
intS
Golden Weekend, medeldistansArboga OKVästmanland
natMResultat
OK RodhenOK RodhenUppland
natMResultat
Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholm
natLResultat
Kolmårdsträffen, medeldistansTjalve OrienteringsklubbÖstergötland
natMResultat
Blåbärskavlen med Vetlanda Team Sportia CupVäxjö OKSmåland
natSLResultat
Blåbärskavlen, öppna motionsklasserVäxjö OKSmåland
distMResultat
DM Lång Medelpad + ÅngermanlandTimrå SOK
VK Uvarna
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästLResultat
DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästMResultat
Öka fartaTidaholm SOK SisuVästergötland
natMResultat
sön 24/8Göteborg O-meeting, etapp 3Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg
natLResultat
Avestapropagandan, långdistansAvesta OKDalarna
natLResultat
DM Stafett NorrbottenBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbotten
mästSLResultat
DM Stafett VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten
mästSLResultat
DM Stafett Västerbotten, öppna motionsklasserStöcksjö ISVästerbotten
distLResultat
EuromeetingFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg
intL
Golden Weekend, långdistansArboga OKVästmanland
natLResultat
Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm
natMResultat
DM Stafett Medelpad + Ångermanland, öppna motionsklasserTimrå SOK
VK Uvarna
Medelpad
distMResultat
Kolmårdsträffen, långdistansTjalve OrienteringsklubbÖstergötland
natLResultat
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natLResultat
TormestorpsträffenOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne
natLResultat
DM Stafett Medelpad + ÅngermanlandTimrå SOK
VK Uvarna
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSMResultat
DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLResultat
v 35mån 25/8
tis 26/8Friska Södertälje - SprintSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
distS
ons 27/8Ungdomsserien, region norrOK ÖsteråkerStockholm
distMResultat
DM Sprint Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dal
mästSResultat
Ungdomsserien, region sydIFK Tumba SOKStockholm
distMResultat
tor 28/8
fre 29/8DM Natt Dalarna och öppna FalumästerskapOK KåreDalarna
mästLNResultat
DM Natt VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästMNResultat
DM Natt ÅngermanlandKramfors-AlliansenÅngermanland
mästLNResultat
lör 30/8DM Lång Värmland + Kristinehamns OL-Weekend, dag 1Kristinehamns OKVärmland
mästLResultat
DubbelfajtenAlmby IKÖrebro Län
distPMResultat
För-SM Hemfosa, medeldistansSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
natMResultat
Hökensåsracet, medeldistansOK GränsenSmåland
distMResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natLResultat
Valbos NationellaValbo AIFGästrikland
natMResultat
Bredareds IFBredareds IFVästergötland
natMResultat
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMResultat
PreO Öppet DM HallandOK Gläntan VessigebroHalland
P
mästL
Virsbo MöteSK Trim/Virsbo
Vandrarringen
Västmanland
natM
sön 31/8AugustiloppetMotala AIF OLÖstergötland
natL
DM Ultralång Småland + Hökensåsracet, Ingemars minneOK GränsenSmåland
mästLResultat
FyrklubbsOK TyringeSkåne
distLResultat
För-SM Hemfosa, långdistansSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
natLResultat
GripträffenOK GripSödermanland
natLResultat
HöstträffenGarda OKGotland
distLResultat
Kristinehamns OL-Weekend, dag 2Kristinehamns OKVärmland
natMResultat
PreO FyrklubbsOK TyringeSkåne
LP
distL
Tierps SOKOK Borgen
Tierps SOK
Uppland
distMResultat
Öppna Falumästerskapen Korsnäs IF OKDalarna
distLResultat
KorpenOK TylöskogÖrebro Län
distLResultat
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMResultat
Umedalsrännet DM-Lång VästerbottenUmedalens IFVästerbotten
mästLResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLResultat
v 36mån 1/9
tis 2/9NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Län
distLNResultat
ons 3/9
tor 4/9
fre 5/9DM Natt GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästLNResultat
DM Natt VärmlandOK MangenVärmland
mästLNResultat
DM Natt Östergötland + SödermanlandOK Kolmården
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästLNResultat
DM Natt BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 6/9DM Lång Uppland + StockholmSigtuna OK
Skogsluffarnas OK
Uppland
Stockholm
mästLResultat
DM Medel GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästMResultat
DM Medel HallandHylte OKHalland
mästMResultat
DM Medel SmålandJönköpings OKSmåland
mästMResultat
DM Medel VästergötlandMariestads FK
OK Amne
Västergötland
mästMResultat
DM Medel Örebro LänOK MilanÖrebro Län
mästMResultat
DM Sprint VästerbottenIFK Umeå
SK Björnen
Västerbotten
mästSResultat
DM Medel DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästMResultat
DM Medel VästmanlandHallstahammars OKVästmanland
mästMResultat
DM Medel Bohuslän-DalOK KroppefjällBohuslän-Dal
mästMResultat
sön 7/9DM Lång Gästrikland + HälsinglandGävle OK
Hälsinglands OF
Gästrikland
Hälsingland
mästLResultat
DM Lång GöteborgUtby IKGöteborg
mästLResultat
DM Lång SkåneLunds OKSkåne
mästLResultat
DM Lång Örebro LänOK MilanÖrebro Län
mästLResultat
DM Lång ÖstergötlandBoxholms OKÖstergötland
mästLResultat
DM Medel Uppland + StockholmRånäs OK
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
mästMResultat
DM Stafett GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSLResultat
DM Stafett SmålandJönköpings OKSmåland
mästSLResultat
DM Stafett Småland, individuella öppna motionsklasserJönköpings OKSmåland
distMResultat
DM Stafett Gotland, individuella öppna motionsklasserSvaide Roma SOKGotland
distLResultat
DM Lång DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästLResultat
DM Lång BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång SödermanlandÅkers IFSödermanland
mästLResultat
DM Lång VästmanlandHallstahammars OKVästmanland
mästLResultat
DM Stafett HallandFalkenbergs OKHalland
mästSLResultat
DM Stafett VästergötlandMariestads FK
OK Amne
Västergötland
mästSLResultat
DM Stafett Västergötland, individuella öppna motionsklasserMariestads FK
OK Amne
Västergötland
distMResultat
DM Lång Bohuslän-DalOK KroppefjällBohuslän-Dal
mästLResultat
VärmlandsserienDegerfors OKVärmland
natLResultat
UngdomsstafettSundsvalls OKMedelpad
distSMResultat
v 37mån 8/9
tis 9/9
ons 10/9
tor 11/9
fre 12/9DM Natt GotlandVisborgs OKGotland
mästLNResultat
DM Natt Stockholm + UpplandTäby OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
mästLNResultat
DM Natt VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötland
mästLNResultat
DM Natt Örebro LänAskersunds OKÖrebro Län
mästLNResultat
DM Sprint DalarnaLeksands OKDalarna
mästSResultat
DM Natt HallandOK LöftanHalland
mästLNResultat
DM Natt Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal
mästLNResultat
DM Natt SmålandAlstermo IFSmåland
mästLNResultat
lör 13/9DM Medel BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästMResultat
DM Medel GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästMResultat
DM Medel SörmlandEskilstuna OLSödermanland
mästMResultat
DM Medel ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
mästMResultat
DM Sprint VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötland
mästSResultat
DM Stafett DalarnaLeksands OKDalarna
distSLResultat
DM Medel SkåneHästveda OKSkåne
mästMResultat
DM Medel VärmlandOK HierneVärmland
mästMResultat
DM Sprint VästmanlandSurahammars SOKVästmanland
mästSResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
distMResultat
MTBO Stafett FalunOK KåreDalarna
M
natSSResultat
sön 14/9DM Lång HallandFjärås AIKHalland
mästLResultat
DM Lång SmålandOK VivillSmåland
mästLResultat
DM Lång VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötland
mästLResultat
DM Stafett BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Bohuslän-DalSvanesunds GIFBohuslän-Dal
mästSLStarttider
DM Stafett Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästSLResultat
DM Stafett GöteborgOK AlehofGöteborg
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm + UpplandSundbybergs IK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
mästSLResultat
DM Stafett Örebro LänLaxå OKÖrebro Län
mästSLResultat
DM Stafett ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
mästSLResultat
DM Stafett Östergötland, individuella öppna motionsklasserTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
distLResultat
Falu-finalen MTBO, Svenska cupenOK KåreDalarna
M
natLResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbotten
distMResultat
DM Stafett Skåne, individuella öppna motionsklasserHästveda OKSkåne
distLResultat
DM Stafett SkåneHästveda OKSkåne
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm + Uppland, individuella öppna motionsklasserSundbybergs IK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
distLResultat
DM Stafett SödermanlandOK MåsenSödermanland
mästSLResultat
DM Stafett VärmlandOK JösseVärmland
mästSLResultat
DM Stafett VästmanlandSurahammars SOKVästmanland
mästSLResultat
DM Stafett Västmanland, öppna motionsklasserSurahammars SOKVästmanland
distLResultat
DM Lång GotlandVisborgs OKGotland
mästLResultat
DM Stafett Blekinge, individuella öppna motionsklasserRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
distLResultat
v 38mån 15/9
tis 16/9DM Natt MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästLNResultat
ons 17/9
tor 18/9
fre 19/9Nacka By NightOK RavinenStockholm
distLResultat
Ungdoms-SM, sprintdistans, publiktävlingKöping-Kolsva OKVästmanland
mästSResultat
Ungdoms-SM, sprintdistansKöping-Kolsva OKVästmanland
mästSResultat
lör 20/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natMResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLResultat
Landehofs hösttävlingOK LandehofGöteborg
natMResultat
NOKs NationellaNorbergs OKVästmanland
natL
Ungdoms-SM, långdistansKöping-Kolsva OKVästmanland
mästLResultat
SM Lång, kvalOK RoslagenUppland
mästLResultat
Ungdoms-SM, långdistans, publiktävlingKöping-Kolsva OKVästmanland
distLResultat
sön 21/9SM Lång, finalOK RoslagenUppland
mästLResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natMResultat
UngdomsstafettenLidköpings VSKVästergötland
natSMResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dal
natM
Ungdoms-SM, distriktsstafettKöping-Kolsva OKVästmanland
mästSLResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
distMResultat
OK GisleOK GisleSmåland
distMResultat
Ringsjö OKRingsjö OKSkåne
natLResultat
SkärgårdsmedelnWaxholms OKStockholm
natMResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natLResultat
v 39mån 22/9
tis 23/9
ons 24/9BAIK-A-NATT 1Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNResultat
tor 25/9
fre 26/9PreO SM NattOK RodhenUppland
P
mästLN
PreO SM TempOOK RodhenUppland
P
mästS
SM Medel, kvalOK LinnéUppland
mästMResultat
Veteransprinten, prolog för Veteran-SMSöderhamns OKHälsingland
natSResultat
Kils nattpatrullKils OKVärmland
distPLNResultat
OK Njudung: Team Sportia Cup, avslutningOK NjudungSmåland
natMNResultat
lör 27/9SM Medel, finalOK LinnéUppland
mästMResultat
Lindebygdsträffen, medeldistansLindebygdens OKÖrebro Län
natM
Mullsjö SOK, medeldistansMullsjö SOKVästergötland
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMResultat
PreO SM DagOK RodhenUppland
P
mästL
Veteran-SM, medeldistansLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
mästMResultat
Hässleholms OK, medeldistansHässleholms OKSkåne
natMResultat
Hellas, medeldistansHellas OrienteringStockholm
natMResultat
OK Njudung: Team Sportia Cup, avslutningOK NjudungSmåland
natMResultat
Linnéklassikern med SM-publiktävlingOK LinnéUppland
natMResultat
sön 28/9Lindebygdsträffen, långdistansLindebygdens OKÖrebro Län
natL
Mälarmårdsdubbeln, förlängd medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMResultat
SM StafettIF ThorUppland
mästSLResultat
SM Stafett, publiktävlingIF ThorUppland
natM
Veteran-SM, långdistansLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
mästLResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLResultat
Hässleholms OK, långdistansHässleholms OKSkåne
natLResultat
v 40mån 29/9
tis 30/9
ons 1/10BAIK-A-NATT 2Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNResultat
Natti NattiIFK EnskedeStockholm
natSSNResultat
tor 2/10
fre 3/10Skaraborgs NattTibro OKVästergötland
natLNResultat
lör 4/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
IFKs HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLResultat
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natMResultat
Älgdrevet, långdistansHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna
natLResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSMResultat
SelångerträffenSelånger SOKMedelpad
natMResultat
Älgot Cup, finalÖrkelljunga FKSkåne
natLResultat
IFKs Höstbudkavle, öppna individuella motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMResultat
RSK-träffen med 7-häradsmästerskapRydboholms SKVästergötland
distMResultat
DM Natt Västerbotten + BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
mästLNResultat
sön 5/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMResultat
SM UltralångOK EnenUppland
mästUResultat
Ungdomsseriefinalen, StockholmSolna OKStockholm
distLResultat
Älgdrevet, medeldistansHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna
natMResultat
Ungdomens 7-mannaÖrkelljunga FKSkåne
natSLResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natMResultat
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpad
natSMResultat
GMOK höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMResultat
v 41mån 6/10
tis 7/10
ons 8/10BAIK-A-NATT 3Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNResultat
tor 9/10
fre 10/10
lör 11/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholm
natSLResultat
25manna, öppna individuella motionsklasserHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholm
natLResultat
MTBO Järfälla OK, sprint, nattJärfälla OKStockholm
M
natSNResultat
sön 12/1025manna, medeldistansHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholm
natMResultat
v 42mån 13/10
tis 14/10DM Natt HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästLNResultat
ons 15/10
tor 16/10
fre 17/10NattstafettLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLN
AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distLNResultat
lör 18/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSS
Daladubbeln, öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSResultat
Helg utan Älg, etapp 1Garda OKGotland
natLResultat
sön 19/10Helg utan Älg, etapp 2Garda OKGotland
natMResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natU
Daladubbeln, öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLResultat
Hedjakten Lunds OKSkåne
natPLStarttider
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLResultat
v 43mån 20/10
tis 21/10
ons 22/10
tor 23/10
fre 24/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNResultat
lör 25/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMResultat
HaningestafettenHaninge SOKStockholm
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1Anderstorps OK
Bredaryds SOK
OK Gisle
Småland
distLNResultat
SmålandskavlenAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Småland
natSLK
sön 26/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2Anderstorps OK
Bredaryds SOK
OK Gisle
Småland
distLResultat
SmålandskavlenAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Småland
natSLK
v 44mån 27/10
tis 28/10
ons 29/10
tor 30/10
fre 31/10
lör 1/11Golden RingsHellas OrienteringStockholm
distSL
PreO TempO OK LinnéOK LinnéUppland
P
mästS
RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLNResultat
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
natPL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMResultat
PreO RodhenloppetOK RodhenUppland
P
natLN
sön 2/11PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland
P
natM
Sydsvenska 2-milenHylte OKHalland
natUResultat
NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSM
HöstlunkenSnättringe SKStockholm
natPUResultat
v 45mån 3/11
tis 4/11
ons 5/11
tor 6/11PreO Öppet DM Natt Göteborg OK LandehofGöteborg
P
mästLN
fre 7/11O-Event, e1 - Sprint by NightBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötland
natSNResultat
lör 8/11O-Event, e2 - Up n Downhill SprintBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötland
natSResultat
Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholm
distMResultat
sön 9/11O-Event, e3 - ZOOrienteringBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötland
natSResultat
Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholm
distLResultat
v 46mån 10/11
tis 11/11
ons 12/11Mila Stockholm By NightJärla OrienteringStockholm
distLNResultat
tor 13/11
fre 14/11
lör 15/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
sön 16/11DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSResultat
FK GöingarnaFK GöingarnaSkåne
distMResultat
FakirenArboga OKVästmanland
natUResultat
v 47mån 17/11
tis 18/11
ons 19/11
tor 20/11
fre 21/11
lör 22/11
sön 23/11
v 48mån 24/11
tis 25/11
ons 26/11
tor 27/11
fre 28/11
lör 29/11
sön 30/11SkidO, ArvidsjaurArvidsjaurs OKNorrbotten
S
natS
v 49mån 1/12
tis 2/12
ons 3/12
tor 4/12
fre 5/12
lör 6/12
sön 7/12
v 50mån 8/12
tis 9/12
ons 10/12Mila Stockholm By NightJärfälla OKStockholm
distLNResultat
tor 11/12
fre 12/12
lör 13/12
sön 14/12
v 51mån 15/12
tis 16/12
ons 17/12
tor 18/12
fre 19/12
lör 20/12
sön 21/12
v 52mån 22/12
tis 23/12
ons 24/12
tor 25/12
fre 26/12
lör 27/12
sön 28/12
v 1mån 29/12
tis 30/12
ons 31/12
tor 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne
distLResultat

Annonser

Bagheera