Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
distLResultat
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1Skigo Cup 3Seskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund74
S
distS
ParsprintSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund23
S
distSS
sön 5/1Skigo Cup 4Seskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund69
S
distM
v 2mån 6/1
tis 7/1
ons 8/1Mila Stockholm By NightCentrum OKStockholm0
distLNResultat
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1SkidO SM MedelRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten30
S
mästM
SkidO SM Medel + PubliktävlingBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
mästMResultat
sön 12/1OBS-Tävling (Landslagen) + PubliktävlingBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
natLResultat
SkidO SM StafettRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten4
S
mästSM
SkidO Vännäs OK, individuell publiktävling till SM Stafett Robertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten7
S
natS
v 3mån 13/1
tis 14/1SkidO SM MasstartUmeå OKVästerbotten12
S
mästM
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna1
S
intM
tor 23/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna1
S
intM
fre 24/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna1
S
intM
lör 25/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna1
S
intM
SkidO IFK Mora med JVM/UEM-testIFK Mora OKDalarna177
S
natMResultat
SkidO Öppet DM Lång SödermanlandÄrla IFSödermanland0
S
mästL
sön 26/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarna1
S
intM
IFK Mora skidorientering med JVM/UEM-testIFK Mora OKDalarna140
S
natLResultat
SkidO HaningeHaninge SOKStockholm0
S
distM
SkidO Öppet DM Sprint SödermanlandÄrla IFSödermanland0
S
mästS
VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten33
S
distS
VOF-cup 3Umeå OKVästerbotten-
S
distM
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2SkidO SM, JSM, USM samt veteran-RMIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna127
S
mästS
SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RMHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Jämtland-Härjedalens OF
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
Jämtland-Härjedalen
0
S
mästLResultat
sön 2/2SkidO SM, JSM, USM samt veteran-RMIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna118
S
mästL
SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RMHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Jämtland-Härjedalens OF
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
Jämtland-Härjedalen
0
S
mästSResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2SkidO DM Lång StockholmTullinge SKStockholm11
S
mästL
SkidO DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen-
S
mästM
SkidO DM Lång DalarnaSäterbygdens OKDalarna71
S
mästLResultat
SkidO DM Lång Norrbotten + Skigo Cup 5I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
mästLResultat
sön 9/2SkidO DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen-
S
mästL
SkidO DM Stafett StockholmTullinge SKStockholm1
S
mästSL
SkidO DM Medel Norrbotten + Skigo Cup 6I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund0
S
mästMResultat
SkidO DM Medel masstart DalarnaSäterbygdens OKDalarna62
S
mästMResultat
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2Mila Stockholm By NightStockholms OFStockholm0
distLNResultat
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten27
S
distM
sön 16/2SkidO DM Lång ÅngermanlandOK NipanÅngermanland30
S
mästLResultat
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2SkidO DM Natt Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen-
S
mästLN
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2VOF-cup 4Umeå OKVästerbotten0
S
distS
SunderbysvängenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMResultat
VOF-cup 5Umeå OKVästerbotten0
S
distM
SunderbynattaGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMNResultat
sön 23/2VOF-cup 3IFK UmeåVästerbotten23
S
distM
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2Pan-Våren NattOK Pan-KristianstadSkåne638
natLNResultat
lör 1/3Pan-Våren MedelOK Pan-KristianstadSkåne1117
natMResultat
sön 2/3Pan-Våren LångOK Pan-KristianstadSkåne1012
natLResultat
Bergnäsets AIK, Skigo Cup 9, medeldistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natMResultat
Bergnäsets AIK, Skigo Cup 10, sprintdistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
natSResultat
v 10mån 3/3
tis 4/3
ons 5/3
tor 6/3
fre 7/3Hallandspremiären, nattHalmstad OKHalland467
natLNResultat
lör 8/3Hallandspremiären, medeldistansOK LindénaHalland937
natMResultat
Nyköpings skidorientering med Öppet DM Medel SödermanlandNyköpings OKSödermanland0
S
natM
Vansbrosprinten i skidorienteringHJS-Vansbro OKDalarna3
S
natS
Arvidsjaurs OK, Skigo Cup 11, medeldistansArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distMResultat
Vansbromedeln i skidorienteringHJS-Vansbro OKDalarna2
S
natM
sön 9/3Hallandspremiären, långdistansLaholms IF OKHalland845
natLResultat
SkidO Öppet DM Långdistans SödermanlandÄrla IFSödermanland0
S
mästL
Arvidsjaurs OK, Skigo Cup 12, final, medeldistansArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund0
S
distLResultat
v 11mån 10/3
tis 11/3
ons 12/3Mila Stockholm By NightOK SödertörnStockholm209
distLNResultat
tor 13/3
fre 14/3
lör 15/3
sön 16/3Odenracet på SöderåsenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne646
natLResultat
v 12mån 17/3
tis 18/3
ons 19/3
tor 20/3
fre 21/3
lör 22/3SkidO DM Lång MedelpadNjurunda OKMedelpad1
S
natL
SkidO Juniorcup + Norrlandsmästerskap, sprintdistans + USM H15Robertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbotten61
S
natSResultat
SkidO SM StafettRobertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbotten121
S
mästSL
Vårrännet Örkelljunga, medeldistansOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne332
natMResultat
Vårracet, långdistansOK OrionBlekinge499
natLResultat
sön 23/3SkidO DM Medel MedelpadNjurunda OKMedelpad1
S
mästM
SkidO Juniorcup, masstart + Norrlandsmästerskap, medeldistansRobertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbotten88
S
natMResultat
VOF-cup 6Umeå OKVästerbotten0
S
distL
Vårracet, medeldistansOK OrionBlekinge495
natMResultat
Vårrännet Örkelljunga, långdistansOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne482
natLResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHalland452
natLResultat
v 13mån 24/3
tis 25/3
ons 26/3
tor 27/3
fre 28/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland200
natLNResultat
Hjortnatta med Långa nattenOK SkogshjortarnaVästergötland315
natLNResultat
lör 29/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland1167
natLResultat
Romeleträffen, medeldistansLunds OKSkåne0
natMResultat
Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenRonneby OKBlekinge113
natSLKResultat
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg722
natMResultat
sön 30/3Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenRonneby OKBlekinge113
natSLKResultat
Romeleträffen, långdistansLunds OKSkåne0
natLResultat
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborg824
natLResultat
Sydsvenska 7-mannakavlen, öppna individuella motionsklasserRonneby OKBlekinge0
distLResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland411
natSLResultat
Kvillebyns KlassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal370
natLResultat
v 14mån 31/3
tis 1/4
ons 2/4
tor 3/4
fre 4/4DM Natt SkåneTockarps IKSkåne243
mästLNResultat
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland457
natLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm0
natLNResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotland86
distLNResultat
DM Natt GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg246
mästLNResultat
PreO NattFK Boken
Örkelljunga FK
Skåne55
P
natLN
SvartnattaVingåkers OKSödermanland66
natSLNResultat
lör 5/4OK Tors UngdomstävlingOK TorSödermanland393
natLResultat
PreO Dag LångFK Boken
Örkelljunga FK
Skåne82
P
natL
Tibrotrippeln, långdistansTibro OKVästergötland962
natLResultat
VättefejdenTockarps IKSkåne163
natMResultat
sön 6/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg934
natMResultat
Tibrotrippeln, medeldistansTibro OKVästergötland986
natMResultat
TorfejdenOK TorSödermanland332
natLResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland126
distMResultat
DM Ultralång Skåne + nationell tävlingFrosta OKSkåne475
mästUResultat
Nybro OKNybro OKSmåland0
natLResultat
PreO Dag LångFK Boken
Örkelljunga FK
Skåne75
P
natL
EnenracetOK EnenUppland845
natMResultat
v 15mån 7/4
tis 8/4
ons 9/4
tor 10/4
fre 11/4SM NattSigtuna OKUppland0
mästLNResultat
lör 12/4Länna IF MedelLänna IFUppland990
natMResultat
SSM individuell + Vårdubbeln, långdistansOK SkogsfalkenBlekinge602
natLResultat
Göteborgsdubbeln, långdistansLerums SOKGöteborg637
natLResultat
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm627
natMResultat
TraneträffenOK TrananVästergötland445
natMResultat
Per & Kersti CupOK StigenSmåland126
natM
sön 13/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland691
natMResultat
IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholm545
natLResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland0
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland0
natSLResultat
Rånässtafetten 2014 öppna klasserRånäs OKUppland0
distLResultat
SSM stafettOK SkogsfalkenBlekinge36
natSLResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland95
distMResultat
Vårdubbeln, medeldistansOK SkogsfalkenBlekinge477
natMResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland466
natLResultat
Göteborgsdubbeln, medeldistansSävedalens AIKGöteborg597
natMResultat
U-H KampenOK MotalaÖstergötland0
natLResultat
v 16mån 14/4
tis 15/4
ons 16/4
tor 17/4Häxjakten Five-O 1IK GandvikVästergötland412
natLNResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland267
natSLK
fre 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland267
natSLK
ArosträffenVästerås SOKVästmanland657
natLResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland526
natMResultat
Kortfredan Five-O 2IK GandvikVästergötland450
natSResultat
lör 19/4KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland1
natMResultat
Öjetrampen Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland0
natLResultat
Påsk-OLKjula IFSödermanland399
natLResultat
PåskyranFK BokenSkåne0
natLResultat
NackheträffenOK NackheHalland362
natLResultat
Torsås OK nationellTorsås OKSmåland336
natLResultat
sön 20/4Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dal0
natMResultat
Silva League med FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland0
natLResultat
SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanland499
natLResultat
Helsingborgs SOK MedelHelsingborgs SOKSkåne273
natMResultat
v 17mån 21/4Järfälla OK, långdistansJärfälla OKStockholm840
natLResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland425
natSLResultat
Kolmårdskavlen, öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland0
distLResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland569
natLResultat
Helsingborgs SOK LångHelsingborgs SOKSkåne510
natLResultat
Vikingaträffen Five-O 5Trollhättans SOKVästergötland681
natMResultat
Växjö OKVäxjö OKSmåland477
natLResultat
tis 22/4
ons 23/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm114
natSLKResultat
tor 24/4BauernattaJönköpings OKSmåland127
natLNResultat
fre 25/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland0
natLNResultat
lör 26/4Smedjebackens OKSmedjebackens OKDalarna330
natLResultat
TrenneträffenIK Trenne UllaredHalland274
natMResultat
OK BävernOK BävernSmåland0
natMResultat
Silva League med BåstadsprintenHjärnarps OLSkåne0
natSResultat
Hagenvåren medelIF HagenVästergötland310
natMResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland519
natLResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natMResultat
Uppsala möte, medeldistansIF ThorUppland1353
natMResultat
sön 27/4IFK LinköpingIFK Linköpings OSÖstergötland496
natLResultat
Smedjebackens OKSmedjebackens OKDalarna322
natMResultat
Uppsala möte, långdistansOK LinnéUppland0
natLResultat
VårträffenVisborgs OKGotland113
distLResultat
OK BävernOK BävernSmåland0
natLResultat
Silva League med Vallåsen-långenHjärnarps OLSkåne0
natLResultat
Aprilköret, långdistansIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholm0
natLResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natLResultat
Skaraborgsmästerskap lång + HagenvårenIF HagenVästergötland392
natLResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal0
natLResultat
v 18mån 28/4
tis 29/4
ons 30/4
tor 1/5FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län455
natMResultat
Hammarslaget, etapp 1, sprintdistansOK HammarenGästrikland354
natSResultat
Hammarslaget, etapp 2, medeldistansOK HammarenGästrikland451
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland483
natMResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland493
natMResultat
PreO SurahammarSurahammars SOKVästmanland50
P
natL
PropagandanOK TyrVärmland228
natLResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland583
natMResultat
Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholm879
natMResultat
KroppefjällsträffenOK KroppefjällBohuslän-Dal198
natLResultat
SprintCup 1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund150
distSResultat
TiomilaprologenSOK AnebySmåland734
natMResultat
fre 2/5PreO Öppet DM Västmanland Västerås SOKVästmanland54
P
mästL
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland0
distLKResultat
Silva League, sprintdistansSol TranåsSmåland0
natSResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland0
distLKResultat
lör 3/5Tiomila i EksjöEksjö SOK
IKHP Huskvarna
SOK Aneby
Småland969
natSLKResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland0
distLResultat
Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland146
natMResultat
sön 4/5Tiomila i EksjöEksjö SOK
IKHP Huskvarna
SOK Aneby
Småland969
natSLKResultat
Gällstad MediumGällstadbygdens SOKVästergötland325
natMResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
natLResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IKHP Huskvarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Småland0
distLResultat
GränsfejdenMarkaryds FKSmåland278
distMResultat
Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland182
natLResultat
VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästrikland270
natLResultat
SprintCup 2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund133
distSResultat
v 19mån 5/5
tis 6/5
ons 7/5
tor 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland521
natMResultat
SprintCup 3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund154
distSResultat
fre 9/5JVM-test, sprintdistansIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Småland149
natSResultat
lör 10/5DolkampenDalaportens OLDalarna868
natMResultat
Jubileumsdubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm0
natLResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland503
natLResultat
Tisarträffen, dag 1, medeldistansOK TisarenÖrebro Län470
natMResultat
JVM-test, långdistansIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Småland170
natLResultat
Modubbeln, sprint med SkaraborgsmästerskapOK SkogsstjärnanVästergötland0
natSResultat
VårspringetLinköpings OKÖstergötland490
natMResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal160
natLResultat
Modubbeln, medeldistansOK SkogsstjärnanVästergötland0
natMResultat
sön 11/5AngermannastafettenÅngermanlands OFÅngermanland1
distSM
DolkampenDalaportens OLDalarna661
natMResultat
Jubileumsdubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm962
natMResultat
LundasprintenLunds OKSkåne246
natSResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland0
natMResultat
OK Orinto lång med 7-häradsmästerskapOK OrintoVästergötland686
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långdistansOK TisarenÖrebro Län399
natLResultat
JVM-test, medeldistansIKHP Huskvarna
Jönköpings OK
Småland154
natMResultat
Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dal247
natMResultat
v 20mån 12/5
tis 13/5Ungdomsserien, krets 1 söderHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 söderOK RavinenStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderOK SödertörnStockholm173
distLResultat
Ungdomsserien, krets 4 söderHaninge SOKStockholm150
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrIFK Lidingö SOKStockholm157
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 norrAttunda OKStockholm132
distLResultat
ons 14/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm630
distSResultat
tor 15/5DM Sprint Gästrikland + UpplandSkutskärs OK
Upplands OF
Gästrikland
Uppland
309
mästSResultat
DM Ultralång VästmanlandOK HedströmmenVästmanland158
mästUResultat
fre 16/5Tour de Medelpad, etapp 1 Njurundabommen MedelNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpad396
natMResultat
Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm281
natSSResultat
lör 17/5Tour de Medelpad, etapp 2 Njurundabommen LångNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpad473
natLResultat
PreO Öppet DM Natt UpplandSigtuna OKUppland45
P
mästMN
HOK:s vårtävlingar, medeldistansHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund179
distMResultat
Kils OKKils OKVärmland240
natMResultat
Närkedubbeln, dag 1, långdistansHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län882
natLResultat
PreO Länna IFLänna IFUppland16
P
natSL
PreO OK LinnéOK LinnéUppland70
P
natL
OL-touren Dalarna, medeldistansOK KåreDalarna784
natMResultat
TräslagetUmeå OKVästerbotten188
natMResultat
sön 18/5Tour de Medelpad, etapp 3 Sundsvallsträffen LångNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpad446
natLResultat
HOK:s vårtävlingar, långdistansHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund146
distLResultat
Närkedubbeln, dag 2, medeldistansHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län912
natMResultat
PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland58
P
natM
SätilasprintenOK RävenVästergötland0
distS
VikingträffenIK Vikings OKVärmland195
natLResultat
OL-touren Dalarna, långdistansOK KåreDalarna557
natLResultat
SkärmfrossanUmeå OKVästerbotten173
natLResultat
v 21mån 19/5
tis 20/5PreO DM DagOK RoslagenUppland27
P
mästL
ons 21/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distSResultat
tor 22/5Ungdomsserien, krets 1 norrVäsby OKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 söderTullinge SKStockholm171
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 söderGustavsbergs OKStockholm139
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrJärfälla OKStockholm182
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderJärla OrienteringStockholm189
distLResultat
Ungdomsserien, krets 4 söderSöders-TyresöStockholm157
distLResultat
fre 23/5Silva League, sprintdistansBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund415
natSResultat
lör 24/5DM Sprint SkåneIS KullenSkåne431
mästSResultat
IFK Mora OK, medeldistansIFK Mora OKDalarna672
natMResultat
JOKs MTB-O dubbelsprint, etapp 1Järfälla OKStockholm0
M
natS
JOKs MTB-O dubbelsprint, etapp 2Järfälla OKStockholm0
M
natS
Nipstigen, medeldistansOK NipanÅngermanland128
natMResultat
PreO DM SkåneIS KullenSkåne31
LP
mästL
Silva League, medeldistansBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund605
natMResultat
Skaraborgsmästerskapen StafettSOK TräffVästergötland30
distSLResultat
UngdomstrolletVisborgs OKGotland57
distLResultat
5-mannaKFUM Örebro OKÖrebro Län37
distSMResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland362
distMResultat
sön 25/5EdetDubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal393
natSResultat
EdetDubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal395
natSResultat
IFK Mora OK, långdistansIFK Mora OKDalarna607
natLResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland78
natSSResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland116
natLResultat
Silva League, final med jaktstartBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund575
natLResultat
Peking-DuonMatteus SIÖstergötland0
distSMResultat
v 22mån 26/5
tis 27/5DM Sprint SödermanlandSödertälje IFSödermanland282
mästSResultat
Sandvikens Öppna KommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland186
distLResultat
ons 28/5DM Sprint Örebro länGarphyttans IFÖrebro Län59
mästS
tor 29/5FaxeträffenSöderhamns OKHälsingland474
natLResultat
MTB-O DM medel DalarnaIK Jarl RättvikDalarna129
M
mästMResultat
Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanland199
natMResultat
fre 30/5FaxeträffenSöderhamns OKHälsingland388
natMResultat
PreO i VästKungälvs OKGöteborg120
P
natL
Sommarlägret, sprintTäby OKStockholm340
distSResultat
lör 31/5Tour De Mösseberg SprintFalköpings AIK OKVästergötland241
distSResultat
Älvsby IF OK:s vårtävlingar, medeldistansÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund0
natMResultat
SM Sprint, kvalOK LinnéUppland0
mästSResultat
Rehns BK:s nationella medeldistansRehns BKHälsingland0
natMResultat
PreO i VästStenungsunds OKBohuslän-Dal118
P
natL
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland216
natMResultat
Rehns BK:s nationella sprint + DM Sprint HälsinglandRehns BKHälsingland0
natSResultat
sön 1/6SM Sprint, finalOK LinnéUppland0
mästSResultat
MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborg0
natM
Södertälje MTBOSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
M
natL
Älvsby IF OK:s vårtävlingar, långdistansÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund0
natLResultat
SM Sprint, publiktävlingOK LinnéUppland0
distSResultat
SommarlägerstafettenTäby OKStockholm73
natSMResultat
PreO i VästOK SkogsmunkenBohuslän-Dal102
P
natL
Rehns BK, långdistansRehns BKHälsingland0
natLResultat
Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland185
natLResultat
v 23mån 2/6
tis 3/6
ons 4/6GävlesprintenGävle OKGästrikland133
natSResultat
Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm626
distSResultat
tor 5/6DM Sprint Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
529
mästSResultat
fre 6/6DM Sprint VärmlandSäffle OKVärmland214
mästSResultat
NAIS-träffenNAIS OrienteringsklubbÖstergötland614
distMResultat
Ösa-Träffen MTB-O, Svenska cupen Alfta-Ösa OKHälsingland0
M
natLResultat
Ösa-Träffen, dag 1, medeldistansAlfta-Ösa OKHälsingland0
natMResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 1IFK UmeåVästerbotten520
natLResultat
DM Sprint SmålandVimmerby OKSmåland518
mästSResultat
DM Sprintstafett SmålandVimmerby OKSmåland0
mästSSResultat
lör 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2IFK UmeåVästerbotten589
natMResultat
Bruksortssprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland879
natSResultat
Bruksortssprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland900
natSResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötland11
distSL
Ösa-Träffen, dag 2, långdistansAlfta-Ösa OKHälsingland0
natLResultat
Hälleforsdubbeln fmHällefors OKÖrebro Län0
distM
DM Sprint Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen0
mästSResultat
Sprinthelgen, dag 1 + DM Sprint Blekinge, etapp 1OK OrionBlekinge375
mästSResultat
Sprinthelgen, dag 1 + DM Sprint Blekinge, etapp 2OK OrionBlekinge403
mästSResultat
Faxeträffen MTBO, Svenska CupenSöderhamns OKHälsingland116
M
natSResultat
Hälleforsdubbeln emHällefors OKÖrebro Län0
distM
sön 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3IFK UmeåVästerbotten600
natLResultat
Ösa-Träffen, dag 3, medeldistansAlfta-Ösa OKHälsingland0
natMResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natSResultat
Sprinthelgen, dag 2, stafettOK OrionBlekinge119
natSSResultat
DM Ultralång Jämtland-Härjedalen och MagnumloppetOK StorsjönJämtland-Härjedalen0
mästUResultat
v 24mån 9/6DM Sprint MedelpadKovlands IFMedelpad140
mästSResultat
tis 10/6
ons 11/6Sommarsprinten #1Almby IKÖrebro Län0
distSResultat
DM Sprint ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland347
mästSResultat
tor 12/6
fre 13/6
lör 14/6PreO Öppet DM, Bohuslän-Dal, Göteborg, Västergötlands OFVänersborgs SKVästergötland63
P
mästL
sön 15/6DM Medel MedelpadÅnge OKMedelpad111
mästMResultat
v 25mån 16/6
tis 17/6Sidensjösprinten med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanland0
distSResultat
ons 18/6DM Sprint GotlandGotlands Bro OKGotland165
mästSResultat
Sommarsprinten #2Almby IKÖrebro Län0
distSResultat
BrödkampenOckelbo OKGästrikland131
distLResultat
tor 19/6
fre 20/6
lör 21/6
sön 22/6Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarna373
natLResultat
Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3Almby IKÖrebro Län302
natSResultat
Örebro Sprintmixstafett - VM-norm (Mixed Sprint Relay)Almby IKÖrebro Län25
natSSResultat
v 26mån 23/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarna378
natSResultat
tis 24/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna0
natLResultat
ons 25/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna0
natMResultat
DM Sprint ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland109
mästSResultat
tor 26/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna0
natLResultat
DM Ultralång Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Järbo OK
Hälsingland
Gästrikland
49
mästUResultat
fre 27/6Sälen 3+3, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna1151
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
lör 28/6Sälen 3+3, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna1355
natLResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne0
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
Kvarnsveden MTBO 2014Kvarnsvedens GOIF OKDalarna55
M
natMResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal473
natMResultat
sön 29/6Sälen 3+3, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna1241
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne0
natSResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal483
natLResultat
v 27mån 30/6Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm792
distLResultat
tis 1/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm760
distMResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland723
natLResultat
ons 2/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm828
distLResultat
Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland703
natLResultat
tor 3/7Havs-OL Dag KastelletStigmännen Karlshamns OKBlekinge218
distSResultat
Havs-OL KvällStigmännen Karlshamns OKBlekinge385
distMResultat
fre 4/7Eskilstuna weekend, etapp 1IK Standard
Ärla IF
Södermanland1011
natMResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, Sprint i ÅreBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen257
natSResultat
lör 5/7Eskilstuna weekend, etapp 2IK Standard
Ärla IF
Södermanland1174
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, Medel i VålådalenBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen292
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland402
natMResultat
Vittjärvs 2-dagars, dag 1 + DM Medel NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund235
mästMResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1Svaide Roma SOKGotland818
natMResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSMKResultat
sön 6/7Eskilstuna weekend, etapp 3IK Standard
Ärla IF
Södermanland1122
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, Lång i VålådalenBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen277
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Hierne
Åmotfors OK
Värmland452
natLResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 2Svaide Roma SOKGotland855
natLResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSMKResultat
Vittjärvs 2-dagars, dag 2, långdistansVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund0
natLResultat
v 28mån 7/7
tis 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 1Gotlands Bro OKGotland1094
natSResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 2Gotlands Bro OKGotland993
natSResultat
ons 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3Gotlands Bro OKGotland1167
natMResultat
tor 10/7Gotlands 3-dagars, etapp 4Gotlands Bro OKGotland1174
natLResultat
fre 11/7Hallands 3-dagars, etapp 1Halmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland1931
natMResultat
lör 12/7Hallands 3-dagars, etapp 2Halmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland2044
natLResultat
sön 13/7Hallands 3-dagars, etapp 3Halmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland1813
natLResultat
v 29mån 14/7Sommar-3-kvällars, etapp 1Andrarums IFSkåne804
natMResultat
tis 15/7Sommar-3-kvällars, etapp 2Andrarums IFSkåne902
natMResultat
Hellas, MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland248
distSResultat
ons 16/7Sommar-3-kvällars, etapp 3Andrarums IFSkåne1004
natMResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland319
distMResultat
tor 17/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 1O-Ringen35
natMResultat
fre 18/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 2O-Ringen34
natMResultat
O-Ringen MTB-O WC Middle distanceO-Ringen0
M
intMResultat
O-Ringen TräningsraceO-Ringen0
natLResultat
lör 19/7AXA-stafettenO-Ringen59
natSSResultat
sön 20/7O-Ringen MTB-O WC Long distanceO-Ringen0
M
intLResultat
AXA Sprint CupO-Ringen48
natL
O-Ringen Skåne 2014, etapp 1O-Ringen16881
LMP
natLResultat
v 30mån 21/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 2O-Ringen16771
LMP
natLResultat
tis 22/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 3O-Ringen17427
LMP
natMResultat
ons 23/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 3O-Ringen43
natLResultat
tor 24/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 4O-Ringen17305
LMP
natLResultat
fre 25/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 5O-Ringen17058
LMP
natLResultat
lör 26/7
sön 27/7Sjätte etappenOK GyngeSkåne168
natMResultat
v 31mån 28/7OK Hällens 3-dagars, etapp 1OK HällenSödermanland40
distMResultat
tis 29/7OK Hällens 3-dagars, etapp 2OK HällenSödermanland0
distLResultat
ons 30/7OK Hällens 3-dagars, etapp 3OK HällenSödermanland0
distSResultat
ÅrrenjarkasprintenGrövelsjöfjällens OK
IFK Kiruna
Dalarna
Norrbottens Orienteringsförbund
41
natSResultat
tor 31/7Fjällorienteringen, etapp 1Jämtland-Härjedalens OFJämtland-Härjedalen0
natPL
Kvikkjokks Fjäll-O + Norrbottens Öppna Ultralång-DMGrövelsjöfjällens OK
IFK Kiruna
Dalarna
Norrbottens Orienteringsförbund
46
natLResultat
fre 1/8Fjällorienteringen, etapp 2Jämtland-Härjedalens OFJämtland-Härjedalen0
natPL
Ungdomens 10milaFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland256
natSLKResultat
Kärkevagge BarentsprologGrövelsjöfjällens OK
IFK Kiruna
Dalarna
Norrbottens Orienteringsförbund
0
natMResultat
lör 2/8Fjällorienteringen, etapp 3Jämtland-Härjedalens OFJämtland-Härjedalen0
natPL
Markdubbeln, medeldistansFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland897
natMResultat
Abisko 2-dagars (Barentskampen), etapp 1IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund0
natMResultat
sön 3/8Abisko 2-dagars (Barentskampen), etapp 2IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund283
natLResultat
DM Ultralång ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanland0
mästU
Markdubbeln, långdistansFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland965
natLResultat
v 32mån 4/8
tis 5/8Distriktsmatch, långdistansOK SkogsströvarnaÖstergötland164
distLResultat
Distriktsmatch, sprintdistansGävle OKGästrikland164
distSResultat
ons 6/8Distriktsmatch, sprintstafettOK SkogsströvarnaÖstergötland0
distSS
Distriktsmatch, långdistansOK HammarenGästrikland0
distLResultat
tor 7/8StjärnorpssprintenOK DenselnÖstergötland662
natMResultat
fre 8/8Norrlandsmästerskap, sprintdistansLjusdals OKHälsingland363
mästSResultat
SM MTBO SprintdistansEksjö SOKSmåland158
M
mästSResultat
lör 9/8Hjo 2-dagars, medeldistansHjobygdens OKVästergötland860
natMResultat
Norrlandsmästerskap, medeldistansLjusdals OKHälsingland510
mästMResultat
Tuna Ting, medeldistansStora Tuna OKDalarna597
natMResultat
Linköpings OK, medeldistansLinköpings OKÖstergötland0
natM
SM MTBO LångdistansEksjö SOKSmåland185
M
mästLResultat
sön 10/8Hjo 2-dagars LångHjobygdens OKVästergötland825
natLResultat
Norrlandsmästerskap, långdistansLjusdals OKHälsingland459
mästLResultat
Tuna Ting, långdistansStora Tuna OKDalarna496
natLResultat
Linköpings OK, långdistansLinköpings OKÖstergötland0
natL
SM MTBO MedeldistansEksjö SOKSmåland178
M
mästLResultat
v 33mån 11/8
tis 12/8Stigfinnarcup, dagOK Älvsjö-Örby
Stigfinnarna
Stockholm0
distLResultat
ons 13/8Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland120
natSLResultat
tor 14/8
fre 15/8Götalandsmästerskapen, sprintdistansStigsökarnaBohuslän-Dal538
natSResultat
OL-rounden, nattOK HedströmmenVästmanland267
natLNResultat
PreO Öppet DM DalarnaMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna31
P
mästL
lör 16/8Edsträffen, nationell publiktävling för GötalandsmästerskapenEds SKBohuslän-Dal263
natLResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland23
distSLResultat
Lindomedubbeln, etapp 1IK UvenGöteborg254
natSResultat
Lindomedubbeln, etapp 2IK UvenGöteborg252
natSResultat
OL-rounden, långdistansOK HedströmmenVästmanland456
natLResultat
PreO Helsingehelg stafettRehns BKHälsingland9
P
natSL
PreO Helsingehelg, Öppet DM DagRehns BKHälsingland43
P
mästL
Svartviksmedeln, För-SM StockholmOK SödertörnStockholm0
natMResultat
KlubbkampenIstrums SKVästergötland0
distLResultat
Götalandsmästerskapen, individuell tävlingEds SK
Stigsökarna
Bohuslän-Dal550
mästLResultat
LånghundradubbelnLånghundra IFUppland575
natMResultat
sön 17/8Bottnaryds IFBottnaryds IFSmåland491
natMResultat
Götalandsmästerskapen, stafettStigsökarnaBohuslän-Dal0
mästSLResultat
Lesjöfors-MixenLesjöfors SKVärmland213
natLResultat
OL-rounden, medeldistansOK HedströmmenVästmanland465
natMResultat
Oppsättralången, För-SM StockholmSöders-TyresöStockholm506
natLResultat
PreO HelsingehelgRehns BKHälsingland41
P
natL
Stigsökarträffen, nationell publiktävling för GötalandsmästerskapenStigsökarnaBohuslän-Dal314
natMResultat
MTBO IFK Mora OKIFK Mora OKDalarna0
M
natMResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkåne425
natMResultat
LånghundradubbelnLånghundra IFUppland834
natLResultat
High Coast, medeldistans + DM Medel ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland203
mästMResultat
v 34mån 18/8
tis 19/8Stigfinnarcup, nattOK Älvsjö-Örby
Stigfinnarna
Stockholm84
distLNResultat
ons 20/8DM Sprint Örebro LänGarphyttans IFÖrebro Län256
mästSResultat
StorviksnattaStorviks IFGästrikland190
natLNResultat
tor 21/8
fre 22/8EuromeetingGöteborg-Majorna OKGöteborg-
intM
Göteborg O-meeting, etapp 1Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg1041
natMResultat
lör 23/8Göteborg O-meeting, etapp 2Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg990
natSResultat
Avestapropagandan, medeldistansAvesta OKDalarna526
natMResultat
DM Lång NorrbottenBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund195
mästLResultat
DM Medel VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten155
mästMResultat
EuromeetingFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg-
intS
Golden Weekend, medeldistansArboga OKVästmanland478
natMResultat
OK RodhenOK RodhenUppland650
natMResultat
Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholm916
natLResultat
Kolmårdsträffen, medeldistansTjalve OrienteringsklubbÖstergötland717
natMResultat
Blåbärskavlen med Vetlanda Team Sportia CupVäxjö OKSmåland0
natSLResultat
Blåbärskavlen, öppna motionsklasserVäxjö OKSmåland0
distMResultat
DM Lång Medelpad + ÅngermanlandTimrå SOK
VK Uvarna
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
251
mästLResultat
DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
mästMResultat
Öka fartaTidaholm SOK SisuVästergötland514
natMResultat
sön 24/8Göteborg O-meeting, etapp 3Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg1199
natLResultat
Avestapropagandan, långdistansAvesta OKDalarna347
natLResultat
DM Stafett NorrbottenBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund68
mästSLResultat
DM Stafett VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten0
mästSLResultat
DM Stafett Västerbotten, öppna motionsklasserStöcksjö ISVästerbotten0
distLResultat
EuromeetingFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg-
intL
Golden Weekend, långdistansArboga OKVästmanland394
natLResultat
Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm775
natMResultat
DM Stafett Medelpad + Ångermanland, öppna motionsklasserTimrå SOK
VK Uvarna
Medelpad0
distMResultat
Kolmårdsträffen, långdistansTjalve OrienteringsklubbÖstergötland650
natLResultat
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland617
natLResultat
TormestorpsträffenOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne569
natLResultat
DM Stafett Medelpad + ÅngermanlandTimrå SOK
VK Uvarna
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
68
mästSMResultat
DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen0
mästLResultat
v 35mån 25/8
tis 26/8Friska Södertälje - SprintSödertälje-Nykvarn OFSödermanland5
distS
ons 27/8Ungdomsserien, region norrOK ÖsteråkerStockholm260
distMResultat
DM Sprint Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dal147
mästSResultat
Ungdomsserien, region sydIFK Tumba SOKStockholm0
distMResultat
tor 28/8
fre 29/8DM Natt Dalarna och öppna FalumästerskapOK KåreDalarna0
mästLNResultat
DM Natt VästmanlandVandrarringenVästmanland114
mästMNResultat
DM Natt ÅngermanlandKramfors-AlliansenÅngermanland58
mästLNResultat
lör 30/8DM Lång Värmland + Kristinehamns OL-Weekend, dag 1Kristinehamns OKVärmland293
mästLResultat
DubbelfajtenAlmby IKÖrebro Län38
distPMResultat
För-SM Hemfosa, medeldistansSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm812
natMResultat
Hökensåsracet, medeldistansOK GränsenSmåland347
distMResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg379
natLResultat
Valbos NationellaValbo AIFGästrikland320
natMResultat
Bredareds IFBredareds IFVästergötland366
natMResultat
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland0
natMResultat
PreO Öppet DM HallandOK Gläntan VessigebroHalland56
P
mästL
Virsbo MöteSK Trim/Virsbo
Vandrarringen
Västmanland18
natM
sön 31/8AugustiloppetMotala AIF OLÖstergötland0
natL
DM Ultralång Småland + Hökensåsracet, Ingemars minneOK GränsenSmåland572
mästLResultat
FyrklubbsOK TyringeSkåne0
distLResultat
För-SM Hemfosa, långdistansSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm885
natLResultat
GripträffenOK GripSödermanland359
natLResultat
HöstträffenGarda OKGotland119
distLResultat
Kristinehamns OL-Weekend, dag 2Kristinehamns OKVärmland243
natMResultat
PreO FyrklubbsOK TyringeSkåne33
LP
distL
Tierps SOKOK Borgen
Tierps SOK
Uppland378
distMResultat
Öppna Falumästerskapen Korsnäs IF OKDalarna0
distLResultat
KorpenOK TylöskogÖrebro Län0
distLResultat
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland0
natMResultat
Umedalsrännet DM-Lång VästerbottenUmedalens IFVästerbotten156
mästLResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal294
natLResultat
v 36mån 1/9
tis 2/9NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Län98
distLNResultat
ons 3/9
tor 4/9
fre 5/9DM Natt GästriklandÅrsunda IFGästrikland114
mästLNResultat
DM Natt VärmlandOK MangenVärmland100
mästLNResultat
DM Natt Östergötland + SödermanlandOK Kolmården
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
274
mästLNResultat
DM Natt BlekingeOK OrionBlekinge108
mästLNResultat
lör 6/9DM Lång Uppland + StockholmSigtuna OK
Skogsluffarnas OK
Uppland
Stockholm
1386
mästLResultat
DM Medel GotlandSvaide Roma SOKGotland0
mästMResultat
DM Medel HallandHylte OKHalland252
mästMResultat
DM Medel SmålandJönköpings OKSmåland779
mästMResultat
DM Medel VästergötlandMariestads FK
OK Amne
Västergötland626
mästMResultat
DM Medel Örebro LänOK MilanÖrebro Län337
mästMResultat
DM Sprint VästerbottenIFK Umeå
SK Björnen
Västerbotten102
mästSResultat
DM Medel DalarnaDomnarvets GOIFDalarna651
mästMResultat
DM Medel VästmanlandHallstahammars OKVästmanland248
mästMResultat
DM Medel Bohuslän-DalOK KroppefjällBohuslän-Dal166
mästMResultat
sön 7/9DM Lång Gästrikland + HälsinglandGävle OK
Hälsinglands OF
Gästrikland
Hälsingland
268
mästLResultat
DM Lång GöteborgUtby IKGöteborg573
mästLResultat
DM Lång SkåneLunds OKSkåne0
mästLResultat
DM Lång Örebro LänOK MilanÖrebro Län256
mästLResultat
DM Lång ÖstergötlandBoxholms OKÖstergötland498
mästLResultat
DM Medel Uppland + StockholmRånäs OK
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
1920
mästMResultat
DM Stafett GotlandSvaide Roma SOKGotland50
mästSLResultat
DM Stafett SmålandJönköpings OKSmåland0
mästSLResultat
DM Stafett Småland, individuella öppna motionsklasserJönköpings OKSmåland0
distMResultat
DM Stafett Gotland, individuella öppna motionsklasserSvaide Roma SOKGotland0
distLResultat
DM Lång DalarnaDomnarvets GOIFDalarna545
mästLResultat
DM Lång BlekingeOK OrionBlekinge215
mästLResultat
DM Lång SödermanlandÅkers IFSödermanland412
mästLResultat
DM Lång VästmanlandHallstahammars OKVästmanland213
mästLResultat
DM Stafett HallandFalkenbergs OKHalland75
mästSLResultat
DM Stafett VästergötlandMariestads FK
OK Amne
Västergötland0
mästSLResultat
DM Stafett Västergötland, individuella öppna motionsklasserMariestads FK
OK Amne
Västergötland0
distMResultat
DM Lång Bohuslän-DalOK KroppefjällBohuslän-Dal178
mästLResultat
VärmlandsserienDegerfors OKVärmland426
natLResultat
UngdomsstafettSundsvalls OKMedelpad0
distSMResultat
v 37mån 8/9
tis 9/9
ons 10/9
tor 11/9
fre 12/9DM Natt GotlandVisborgs OKGotland83
mästLNResultat
DM Natt Stockholm + UpplandTäby OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
636
mästLNResultat
DM Natt VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötland286
mästLNResultat
DM Natt Örebro LänAskersunds OKÖrebro Län0
mästLNResultat
DM Sprint DalarnaLeksands OKDalarna543
mästSResultat
DM Natt HallandOK LöftanHalland147
mästLNResultat
DM Natt Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dal74
mästLNResultat
DM Natt SmålandAlstermo IFSmåland258
mästLNResultat
lör 13/9DM Medel BlekingeRonneby OKBlekinge230
mästMResultat
DM Medel Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
331
mästMResultat
DM Medel GöteborgFrölunda OLGöteborg592
mästMResultat
DM Medel SörmlandEskilstuna OLSödermanland452
mästMResultat
DM Medel ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland612
mästMResultat
DM Sprint VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötland446
mästSResultat
DM Stafett DalarnaLeksands OKDalarna171
distSLResultat
DM Medel SkåneHästveda OKSkåne547
mästMResultat
DM Medel VärmlandOK HierneVärmland255
mästMResultat
DM Sprint VästmanlandSurahammars SOKVästmanland294
mästSResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen294
distMResultat
MTBO Stafett FalunOK KåreDalarna32
M
natSSResultat
sön 14/9DM Lång HallandFjärås AIKHalland218
mästLResultat
DM Lång SmålandOK VivillSmåland0
mästLResultat
DM Lång VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötland651
mästLResultat
DM Stafett BlekingeRonneby OKBlekinge61
mästSLResultat
DM Stafett Bohuslän-DalSvanesunds GIFBohuslän-Dal0
mästSLStarttider
DM Stafett Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
85
mästSLResultat
DM Stafett GöteborgOK AlehofGöteborg161
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm + UpplandSundbybergs IK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
414
mästSLResultat
DM Stafett Örebro LänLaxå OKÖrebro Län89
mästSLResultat
DM Stafett ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland118
mästSLResultat
DM Stafett Östergötland, individuella öppna motionsklasserTjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
distLResultat
Falu-finalen MTBO, Svenska cupenOK KåreDalarna112
M
natLResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbotten121
distMResultat
DM Stafett Skåne, individuella öppna motionsklasserHästveda OKSkåne0
distLResultat
DM Stafett SkåneHästveda OKSkåne149
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm + Uppland, individuella öppna motionsklasserSundbybergs IK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
0
distLResultat
DM Stafett SödermanlandOK MåsenSödermanland113
mästSLResultat
DM Stafett VärmlandOK JösseVärmland78
mästSLResultat
DM Stafett VästmanlandSurahammars SOKVästmanland74
mästSLResultat
DM Stafett Västmanland, öppna motionsklasserSurahammars SOKVästmanland0
distLResultat
DM Lång GotlandVisborgs OKGotland116
mästLResultat
DM Stafett Blekinge, individuella öppna motionsklasserRonneby OKBlekinge0
distLResultat
v 38mån 15/9
tis 16/9DM Natt MedelpadSelånger SOKMedelpad70
mästLNResultat
ons 17/9
tor 18/9
fre 19/9Nacka By NightOK RavinenStockholm0
distLResultat
Ungdoms-SM, sprintdistans, publiktävlingKöping-Kolsva OKVästmanland34
mästSResultat
Ungdoms-SM, sprintdistansKöping-Kolsva OKVästmanland416
mästSResultat
lör 20/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland0
natMResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland0
natLResultat
Landehofs hösttävlingOK LandehofGöteborg519
natMResultat
NOKs NationellaNorbergs OKVästmanland0
natL
Ungdoms-SM, långdistansKöping-Kolsva OKVästmanland395
mästLResultat
SM Lång, kvalOK RoslagenUppland0
mästLResultat
Ungdoms-SM, långdistans, publiktävlingKöping-Kolsva OKVästmanland56
distLResultat
sön 21/9SM Lång, finalOK RoslagenUppland0
mästLResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland0
natMResultat
UngdomsstafettenLidköpings VSKVästergötland67
natSMResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dal0
natM
Ungdoms-SM, distriktsstafettKöping-Kolsva OKVästmanland101
mästSLResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland0
distMResultat
OK GisleOK GisleSmåland311
distMResultat
Ringsjö OKRingsjö OKSkåne344
natLResultat
SkärgårdsmedelnWaxholms OKStockholm433
natMResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland528
natLResultat
v 39mån 22/9
tis 23/9
ons 24/9BAIK-A-NATT 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distMNResultat
tor 25/9
fre 26/9PreO SM NattOK RodhenUppland59
P
mästLN
PreO SM TempOOK RodhenUppland61
P
mästS
SM Medel, kvalOK LinnéUppland0
mästMResultat
Veteransprinten, prolog för Veteran-SMSöderhamns OKHälsingland133
natSResultat
Kils nattpatrullKils OKVärmland46
distPLNResultat
OK Njudung: Team Sportia Cup, avslutningOK NjudungSmåland194
natMNResultat
lör 27/9SM Medel, finalOK LinnéUppland0
mästMResultat
Lindebygdsträffen, medeldistansLindebygdens OKÖrebro Län215
natM
Mullsjö SOK, medeldistansMullsjö SOKVästergötland305
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland278
natMResultat
PreO SM DagOK RodhenUppland78
P
mästL
Veteran-SM, medeldistansLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland413
mästMResultat
Hässleholms OK, medeldistansHässleholms OKSkåne256
natMResultat
Hellas, medeldistansHellas OrienteringStockholm656
natMResultat
OK Njudung: Team Sportia Cup, avslutningOK NjudungSmåland0
natMResultat
Linnéklassikern med SM-publiktävlingOK LinnéUppland658
natMResultat
sön 28/9Lindebygdsträffen, långdistansLindebygdens OKÖrebro Län147
natL
Mälarmårdsdubbeln, förlängd medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland270
natMResultat
SM StafettIF ThorUppland0
mästSLResultat
SM Stafett, publiktävlingIF ThorUppland0
natM
Veteran-SM, långdistansLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland390
mästLResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland754
natLResultat
Hässleholms OK, långdistansHässleholms OKSkåne345
natLResultat
v 40mån 29/9
tis 30/9
ons 1/10BAIK-A-NATT 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund0
distMNResultat
Natti NattiIFK EnskedeStockholm28
natSSNResultat
tor 2/10
fre 3/10Skaraborgs NattTibro OKVästergötland0
natLNResultat
lör 4/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge316
natMResultat
IFKs HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborg137
natSLResultat
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm258
natMResultat
Älgdrevet, långdistansHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna518
natLResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm122
natSLResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland22
distSMResultat
SelångerträffenSelånger SOKMedelpad157
natMResultat
Älgot Cup, finalÖrkelljunga FKSkåne303
natLResultat
IFKs Höstbudkavle, öppna individuella motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
distMResultat
RSK-träffen med 7-häradsmästerskapRydboholms SKVästergötland0
distMResultat
DM Natt Västerbotten + BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten47
mästLNResultat
sön 5/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge242
natMResultat
OktoberracetOK EnenUppland786
natMResultat
SM UltralångOK EnenUppland209
mästUResultat
Ungdomsseriefinalen, StockholmSolna OKStockholm843
distLResultat
Älgdrevet, medeldistansHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna560
natMResultat
Ungdomens 7-mannaÖrkelljunga FKSkåne53
natSLResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne270
natMResultat
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpad18
natSMResultat
GMOK höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg728
natMResultat
v 41mån 6/10
tis 7/10
ons 8/10BAIK-A-NATT 3Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund57
distMNResultat
tor 9/10
fre 10/10
lör 11/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholm0
natSLResultat
25manna, öppna individuella motionsklasserHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholm0
natLResultat
MTBO Järfälla OK, sprint, nattJärfälla OKStockholm0
M
natSNResultat
sön 12/1025manna, medeldistansHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholm0
natMResultat
v 42mån 13/10
tis 14/10DM Natt HälsinglandLjusdals OKHälsingland39
mästLNResultat
ons 15/10
tor 16/10
fre 17/10NattstafettLunds OK
Malmö OK
Skåne13
natSLN
AxevallanattaIstrums SKVästergötland228
distLNResultat
lör 18/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna892
natSS
Daladubbeln, öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna0
distLResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland153
distSResultat
Helg utan Älg, etapp 1Garda OKGotland810
natLResultat
sön 19/10Helg utan Älg, etapp 2Garda OKGotland758
natMResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna-
natU
Daladubbeln, öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna645
distLResultat
Hedjakten Lunds OKSkåne226
natPLStarttider
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge498
natLResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland0
natMResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal549
natLResultat
v 43mån 20/10
tis 21/10
ons 22/10
tor 23/10
fre 24/10HaningenattenHaninge SOKStockholm120
distMNResultat
lör 25/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland443
natMResultat
HaningestafettenHaninge SOKStockholm-
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1Anderstorps OK
Bredaryds SOK
OK Gisle
Småland44
distLNResultat
SmålandskavlenAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Småland285
natSLK
sön 26/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2Anderstorps OK
Bredaryds SOK
OK Gisle
Småland172
distLResultat
SmålandskavlenAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Småland285
natSLK
v 44mån 27/10
tis 28/10
ons 29/10
tor 30/10
fre 31/10
lör 1/11Golden RingsHellas OrienteringStockholm-
distSL
PreO TempO OK LinnéOK LinnéUppland51
P
mästS
RodhenloppetOK RodhenUppland0
natPLNResultat
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal258
natPL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland408
natMResultat
PreO RodhenloppetOK RodhenUppland52
P
natLN
sön 2/11PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland69
P
natM
Sydsvenska 2-milenHylte OKHalland394
natUResultat
NovembersprintenMjölby OKÖstergötland48
natSM
HöstlunkenSnättringe SKStockholm503
natPUResultat
v 45mån 3/11
tis 4/11
ons 5/11
tor 6/11PreO Öppet DM Natt Göteborg OK LandehofGöteborg32
P
mästLN
fre 7/11O-Event, e1 - Sprint by NightBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötland1502
natSNResultat
lör 8/11O-Event, e2 - Up n Downhill SprintBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötland1786
natSResultat
Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholm572
distMResultat
sön 9/11O-Event, e3 - ZOOrienteringBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötland2953
natSResultat
Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholm620
distLResultat
v 46mån 10/11
tis 11/11
ons 12/11Mila Stockholm By NightJärla OrienteringStockholm212
distLNResultat
tor 13/11
fre 14/11
lör 15/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm-
distPU
sön 16/11DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland0
mästSResultat
FK GöingarnaFK GöingarnaSkåne386
distMResultat
FakirenArboga OKVästmanland0
natUResultat
v 47mån 17/11
tis 18/11
ons 19/11
tor 20/11
fre 21/11
lör 22/11
sön 23/11
v 48mån 24/11
tis 25/11
ons 26/11
tor 27/11
fre 28/11
lör 29/11
sön 30/11SkidO, ArvidsjaurArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund24
S
natS
v 49mån 1/12
tis 2/12
ons 3/12
tor 4/12
fre 5/12
lör 6/12
sön 7/12
v 50mån 8/12
tis 9/12
ons 10/12Mila Stockholm By NightJärfälla OKStockholm204
distLNResultat
tor 11/12
fre 12/12
lör 13/12
sön 14/12
v 51mån 15/12
tis 16/12
ons 17/12
tor 18/12
fre 19/12
lör 20/12
sön 21/12
v 52mån 22/12
tis 23/12
ons 24/12
tor 25/12
fre 26/12
lör 27/12
sön 28/12
v 1mån 29/12
tis 30/12
ons 31/12
tor 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne0
distLResultat

Annonser

Bagheera