Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

34 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2017-01-01 med följande urval: Uppland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med avlysta områden för tävling inom kvalitetsnivå 1 (röd färg) och övriga områden för tävling inom nivå 2-3 (gul färg).

Du som avser delta i åldersklass på tävling inom kvalitetsnivåerna 1-3 får inte skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören.

Det betyder att du endast får vistas i och passera området på bestämda platser och tidpunkter. Det gäller också personer som inte själva avser delta i åldersklass på tävlingen, men som på ett eller annat sätt kan påverka tävlingens resultat.

För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 9/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland
distLResultat
sön 10/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
sön 17/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/4Uppsala Sprint EventIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/5DM, sprint, UpplandOK RodhenUppland
mästSResultat
tor 26/5MtbO, DM, sprint, Uppland + StockholmOK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
M
mästSResultat
lör 11/6Slottssprinten, individuellSigtuna OKUppland
natSResultat
lör 11/6PreO, Upplandshelg, DM, TempOOK RodhenUppland
P
mästS
lör 11/6Slottssprinten 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUppland
natSSResultat
lör 11/6PreO, OK LinnéOK LinnéUppland
P
natM
sön 12/6PreO, Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland
P
natL
ons 29/6PreO, DM, dag, UpplandLånghundra IFUppland
P
mästL
tis 19/7 - ons 20/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8LinnéklassikernOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/9DM, natt, UpplandOK TriangelnUppland
mästLNResultat
sön 4/9DM, lång, UpplandRånäs OKUppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, medel, UpplandIF ThorUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, UpplandLänna IFUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLänna IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/10PreO, DM, natt, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästLN
lör 1/10PreO, OK LinnéOK LinnéUppland
P
natL
sön 2/10PreO, Länna IFLänna IFUppland
P
natL
sön 2/10Upplandsfinalen, medeldistansIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/11MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
lör 5/11Rodhenloppet, patrullOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i Livelox

Annonser

Bagheera