Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

65 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Västerbotten, klubbtävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1SkidO, VOF-cup, #1IFK Umeå
SK Smalspåret
Västerbotten
Dalarna
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1VOF-Cup, #2Vännäs OKVästerbotten
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3
tor 4/3
fre 5/3
lör 6/3
sön 7/3
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3
tor 11/3
fre 12/3
lör 13/3
sön 14/3
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3
fre 19/3
lör 20/3SkidO, VOF-cup Umeå OKVästerbotten
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/3
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3
fre 26/3
lör 27/3
sön 28/3
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4
fre 2/4
lör 3/4
sön 4/4
v 14mån 5/4
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4
lör 10/4
sön 11/4
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4
tor 15/4
fre 16/4
lör 17/4
sön 18/4Motionsorientering 18-23 April UmeåIFK UmeåVästerbotten
närSVisa rutter i Livelox
v 16mån 19/4Motionsorientering 18-23 April UmeåIFK UmeåVästerbotten
närSVisa rutter i Livelox
tis 20/4Motionsorientering 18-23 April UmeåIFK UmeåVästerbotten
närSVisa rutter i Livelox
ons 21/4Motionsorientering 18-23 April UmeåIFK UmeåVästerbotten
närSVisa rutter i Livelox
tor 22/4Motionsorientering 18-23 April UmeåIFK UmeåVästerbotten
närSVisa rutter i Livelox
fre 23/4Motionsorientering 18-23 April UmeåIFK UmeåVästerbotten
närSVisa rutter i Livelox
lör 24/4
sön 25/4
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4
fre 30/4
lör 1/5
sön 2/5
v 18mån 3/5
tis 4/5Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 5/5
tor 6/5
fre 7/5
lör 8/5
sön 9/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
v 19mån 10/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 11/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
närLVisa rutter i Livelox
ons 12/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 13/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 14/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 15/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 16/5Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
v 20mån 17/5
tis 18/5Umeåregionens teknikträningIFK UmeåVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 19/5
tor 20/5
fre 21/5
lör 22/5Klubbmästerskap medeldistans för ungdomar och juniorerUmeå OKVästerbotten
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 23/5
v 21mån 24/5
tis 25/5Umeåregionens teknikträningIFK UmeåVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 26/5
tor 27/5
fre 28/5
lör 29/5
sön 30/5
v 22mån 31/5
tis 1/6Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbMVisa rutter i Livelox
ons 2/6
tor 3/6
fre 4/6
lör 5/6
sön 6/6Motionsorientering KroksjönSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 7/6
tis 8/6Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpareUmeå OKVästerbotten
närL
ons 9/6Motionsorientering TvärålundSK BjörnenVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6
sön 13/6
v 24mån 14/6
tis 15/6Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpareUmeå OKVästerbotten
närM
ons 16/6
tor 17/6
fre 18/6
lör 19/6Motionsorientering, StorsnäckhamnSkellefteå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/6
v 25mån 21/6
tis 22/6Kartträning för Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbL
Motionsorientering KågeSkellefteå OKVästerbotten
närL
Motionsorientering Kåge VårcupenSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/6
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6MotionsorienteringLångvikens OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 26mån 28/6
tis 29/6Kartträning för Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
klubbL
ons 30/6
tor 1/7FINNFORSBAD21Bolidens SKVästerbotten
närM
fre 2/7
lör 3/7
sön 4/7Motionsorientering , FlocktjärnSkellefteå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 27mån 5/7
tis 6/7Kartträning för Tonårsgrupp + seniorlöpareUmeå OKVästerbotten
närL
ons 7/7
tor 8/7Motionsorientering RävahusbergetSkellefteå OKVästerbotten
närLResultat
fre 9/7
lör 10/7
sön 11/7Motionsorientering UttersjönSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 28mån 12/7
tis 13/7Kartträning för Tonårsgrupp och äldreUmeå OKVästerbotten
klubbL
ons 14/7
tor 15/7MotionsorienteringLångvikens OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/7
lör 17/7
sön 18/7
v 29mån 19/7Motionsorientering, RomelsönSkellefteå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 20/7
ons 21/7Motionsorientering Degermyrberget / KläppaSK BjörnenVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/7KrångforssydBolidens SKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/7
lör 24/7
sön 25/7Motionsorientering HedensbynSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 26/7
tis 27/7
ons 28/7
tor 29/7
fre 30/7
lör 31/7
sön 1/8
v 31mån 2/8
tis 3/8
ons 4/8
tor 5/8
fre 6/8
lör 7/8Motionsorientering, InnervikRönnskär Railcare IF
Skellefteå OK
Västerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/8
v 32mån 9/8
tis 10/8Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpare + äldreUmeå OKVästerbotten
klubbL
BOLIDEN20210810Bolidens SKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/8Motionsorientering AbborrtjärnSK BjörnenVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/8
fre 13/8
lör 14/8
sön 15/8
v 33mån 16/8
tis 17/8Umeåregionens teknikträningIFK UmeåVästerbotten
klubbL
Motionsorientering Långvikens OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/8
tor 19/8
fre 20/8
lör 21/8
sön 22/8
v 34mån 23/8
tis 24/8Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpareUmeå OKVästerbotten
klubbL
ons 25/8Motionsorientering, SörböleStöcksjö ISVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/8Motionsorientering, SörböleStöcksjö ISVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/8
lör 28/8
sön 29/8Motionsorientering, UrsvikenRönnskär Railcare IF
Skellefteå OK
Västerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 30/8
tis 31/8Umeåregionens teknikträningIFK UmeåVästerbotten
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 1/9Ungdomscup 1IFK UmeåVästerbotten
närSResultat
tor 2/9
fre 3/9
lör 4/9
sön 5/9
v 36mån 6/9Motions-OL #15 i TrinnlidenVännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/9Motions-OL #15 i TrinnlidenVännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbL
ons 8/9Motions-OL #15 i TrinnlidenVännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomscup 2Umedalens IFVästerbotten
närMResultat
tor 9/9Motions-OL #15 i TrinnlidenVännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Lilljanssprinten - motionsorienteringUmeå OKVästerbotten
närSResultat
fre 10/9Motions-OL #15 i TrinnlidenVännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/9Motions-OL #15 i TrinnlidenVännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/9Motions-OL #15 i TrinnlidenVännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering, ByskeSkellefteå OKVästerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 13/9Motions-OL #16 i Vännäsby (Sprint)Vännäs OKVästerbotten
närSResultat
tis 14/9Umeåregionens teknikträningVännäs OKVästerbotten
klubbS
FINNFORSSELN210914Bolidens SKVästerbotten
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/9Ungdomscup 3IFK UmeåVästerbotten
närSM
tor 16/9
fre 17/9
lör 18/9UtmaningenSkellefteå OKVästerbotten
närLResultat
sön 19/9
v 38mån 20/9Motions-OL #17 i Vännäsby (Natt)Vännäs OKVästerbotten
närMKResultat
tis 21/9Motionsorientering + Nattcup 1 UmeåIFK UmeåVästerbotten
närLResultat
ons 22/9Motionsorientering HjukenSK BjörnenVästerbotten
närMResultat
tor 23/9
fre 24/9
lör 25/9
sön 26/9
v 39mån 27/9
tis 28/9Mottionsorientering natt UmeåUmeå OKVästerbotten
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/9
tor 30/9
fre 1/10
lör 2/10KlubbMästerskap Stöcksjö IS 2021Stöcksjö ISVästerbotten
klubbMResultat
sön 3/10
v 40mån 4/10
tis 5/10
ons 6/10
tor 7/10Motionsorientering Natt BettnessandStöcksjö ISVästerbotten
närLNVisa rutter i Livelox
fre 8/10
lör 9/10Närtävling och SOKs KMSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/10OKC-sprintenVännäs OKVästerbotten
närSResultat
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10
tor 14/10
fre 15/10
lör 16/10
sön 17/10
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10
lör 23/10
sön 24/10
v 43mån 25/10
tis 26/10
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10
lör 30/10Dag-SM 40 år senareRobertsfors IKVästerbotten
närLVisa rutter i Livelox
sön 31/10Dag-SM 40 år senareRobertsfors IKVästerbotten
närLVisa rutter i Livelox
v 44mån 1/11
tis 2/11OKC-nattenVännäs OKVästerbotten
klubbLNResultat
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11
lör 6/11
sön 7/11
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11
lör 13/11
sön 14/11
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11
sön 21/11
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11
sön 28/11
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12
lör 4/12
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12HagasprintenIFK UmeåVästerbotten
närS
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12

Annonser

Bagheera