Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne0
distL
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3
tor 4/3
fre 5/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne0
natLN
lör 6/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne0
natM
sön 7/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne0
natL
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3
tor 11/3
fre 12/3
lör 13/3
sön 14/3
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3
fre 19/3DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne0
mästLNFlyttad
lör 20/3
sön 21/3
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3
fre 26/3
lör 27/3
sön 28/3
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4
fre 2/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne0
natMFlyttad
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne2
natLFlyttad
sön 4/4Romeleträffen, medelLunds OKSkåne0
natM
v 14mån 5/4Romeleträffen, långLunds OKSkåne0
natL
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne0
natM
sön 11/4Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne0
natL
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4
tor 15/4
fre 16/4
lör 17/4FrostalunkenFrosta OKSkåne0
natM
sön 18/4TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne0
natL
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4
fre 23/4
lör 24/4VåryranFK BokenSkåne0
natL
sön 25/4Hästveda OKHästveda OKSkåne0
natM
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4
fre 30/4
lör 1/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
0
natS
sön 2/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
0
natM
v 18mån 3/5
tis 4/5
ons 5/5
tor 6/5
fre 7/5
lör 8/5
sön 9/5PalmsprintenOK KontinentSkåne0
natS
v 19mån 10/5
tis 11/5
ons 12/5
tor 13/5
fre 14/5
lör 15/5
sön 16/5
v 20mån 17/5
tis 18/5
ons 19/5
tor 20/5
fre 21/5
lör 22/5
sön 23/5LundasprintenLunds OKSkåne0
natS
v 21mån 24/5
tis 25/5
ons 26/5
tor 27/5
fre 28/5
lör 29/5
sön 30/5
v 22mån 31/5
tis 1/6
ons 2/6
tor 3/6
fre 4/6
lör 5/6
sön 6/6
v 23mån 7/6
tis 8/6
ons 9/6
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
distS
sön 13/6
v 24mån 14/6
tis 15/6
ons 16/6
tor 17/6
fre 18/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne0
natS
lör 19/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne0
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne0
natS
Två Helsingborgare, dag 1Helsingborgs SOKSkåne493
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne0
natS
Två Helsingborgare, dag 2Helsingborgs SOKSkåne513
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 25mån 21/6
tis 22/6
ons 23/6
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6
v 26mån 28/6
tis 29/6
ons 30/6
tor 1/7
fre 2/7
lör 3/7
sön 4/7
v 27mån 5/7
tis 6/7
ons 7/7
tor 8/7
fre 9/7
lör 10/7
sön 11/7
v 28mån 12/7
tis 13/7
ons 14/7
tor 15/7
fre 16/7
lör 17/7
sön 18/7
v 29mån 19/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne0
natM
tis 20/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne0
natM
ons 21/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne0
natM
tor 22/7
fre 23/7
lör 24/7
sön 25/7
v 30mån 26/7
tis 27/7
ons 28/7
tor 29/7
fre 30/7
lör 31/7
sön 1/8
v 31mån 2/8
tis 3/8
ons 4/8
tor 5/8
fre 6/8
lör 7/8
sön 8/8DM, ultralång, Skåne och Ringsjöträffen, långRingsjö OKSkåne662
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 9/8
tis 10/8
ons 11/8
tor 12/8
fre 13/8
lör 14/8
sön 15/8
v 33mån 16/8
tis 17/8
ons 18/8
tor 19/8
fre 20/8
lör 21/8
sön 22/8
v 34mån 23/8
tis 24/8
ons 25/8
tor 26/8
fre 27/8
lör 28/8
sön 29/8TyringerundanOK TyringeSkåne681
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 30/8
tis 31/8
ons 1/9
tor 2/9
fre 3/9
lör 4/9DM, medel, SkåneMalmö OKSkåne641
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/9DM, stafett, SkåneMalmö OKSkåne98
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserMalmö OKSkåne123
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 6/9
tis 7/9
ons 8/9
tor 9/9
fre 10/9DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne249
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/9
sön 12/9DM, lång, SkåneHelsingborgs SOKSkåne598
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 13/9
tis 14/9
ons 15/9
tor 16/9
fre 17/9
lör 18/9Smålandscupen MTBOMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
82
LM
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/9FyrklubbsFK ÅsenSkåne932
distLLResultat
v 38mån 20/9
tis 21/9
ons 22/9
tor 23/9
fre 24/9
lör 25/9Älgot cup, finalFK BokenSkåne368
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/9HöstyranFK BokenSkåne393
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenFK BokenSkåne43
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 27/9
tis 28/9
ons 29/9
tor 30/9
fre 1/10
lör 2/10Torfinns BlandskogsmedelOK TorfinnSkåne220
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/10Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne525
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 4/10
tis 5/10
ons 6/10
tor 7/10
fre 8/10
lör 9/10DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne488
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/10SnällerödsmedelnEslövs FKSkåne491
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10
tor 14/10
fre 15/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne14
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/10
sön 17/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne94
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10
lör 23/10
sön 24/10StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkåne713
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 25/10
tis 26/10
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10
lör 30/10
sön 31/10DM, PreO, SkåneAndrarums IFSkåne25
P
distLResultat
v 44mån 1/11
tis 2/11
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11
lör 6/11
sön 7/11
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11
lör 13/11
sön 14/11
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11
sön 21/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne588
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11
sön 28/11
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12HBG Sprint by Night Helsingborgs SOKSkåne138
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/12HBG IndoorHelsingborgs SOKSkåne303
distSResultat
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12
lör 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne139
distLResultat

Annonser

Bagheera