Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 52lör 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne139
distLResultat
sön 2/1
v 1mån 3/1
tis 4/1
ons 5/1
tor 6/1
fre 7/1SkidO, Svenska Cupen #1-3, Jokkmokk, etapp 1, medelI 19 IF
Jokkmokks SK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund142
S
natMResultat
lör 8/1SkidO, Svenska Cupen #1-3, Jokkmokk, etapp 2, långI 19 IF
Jokkmokks SK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund136
S
natLResultat
Mora Indoor Cup, individuellIFK Mora OKDalarna98
distS
sön 9/1SkidO, Svenska Cupen #1-3, Jokkmokk, etapp 3, sprintI 19 IF
Jokkmokks SK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund140
S
natSResultat
Mora Indoor Cup, stafettIFK Mora OKDalarna10
distSS
v 2mån 10/1
tis 11/1
ons 12/1Mareld Stockholm By Night, #3Täby OKStockholm163
distLNResultat
tor 13/1
fre 14/1
lör 15/1SkidO, J-cup + seniorer, sprint, etapp 1IFK Mora OKDalarna85
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, J-cup + seniorer, sprint, etapp 2 - JaktstartIFK Mora OKDalarna85
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Svenska SkidO-träffen, medelIFK Mora OKDalarna167
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Västkustens Indoor Cup, etapp 1IF RigorHalland379
distS
Västkustens Indoor Cup, etapp 2IF RigorHalland356
distS
sön 16/1SkidO, J-cup, medel + Svenska SkidO-träffenIFK Mora OKDalarna237
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup, #1, RobertsforsRobertsfors IKVästerbotten60
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 17/1
tis 18/1
ons 19/1
tor 20/1
fre 21/1
lör 22/1SkidO, VOF-cup, #2, SkellefteåSkellefteå OKVästerbotten48
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/1SkidO, Mjösjölången, NOF-cup #1Bodens Bandyklubb OS
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund53
S
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 24/1
tis 25/1
ons 26/1
tor 27/1
fre 28/1
lör 29/1Gävle IndoorGävle OKGästrikland0
distS
sön 30/1SkidO, VOF-cup, #3, MalåUmeå OKVästerbotten26
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Gummifabriken IndoorBredaryds SOK
OK Stigen
Småland73
distS
SkidO, Mattisrundan, medel, NOF-cup #2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund52
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Mattisnatten, NOF-cup #3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund41
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 31/1
tis 1/2
ons 2/2
tor 3/2
fre 4/2
lör 5/2SkidO, SM, JSM, USM samt publiktävlingIFK Mora OK
SK Smalspåret
Säterbygdens OK
Dalarna257
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Ormbergsprologen, NOF-cup #4OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund36
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm Indoor Cup, dag 1Stockholms InomhusorienterareStockholm1594
distS
SkidO, DM, medel, Norrbotten + NOF-cup #5OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund54
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/2SkidO, SM-stafettIFK Mora OK
SK Smalspåret
Säterbygdens OK
Dalarna44
S
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, USM & publiktävlingIFK Mora OK
SK Smalspåret
Säterbygdens OK
Dalarna133
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm Indoor Cup, dag 2Stockholms InomhusorienterareStockholm1512
distL
v 6mån 7/2
tis 8/2
ons 9/2Mareld Stockholm By Night, #4Skarpnäcks OLStockholm258
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/2
fre 11/2
lör 12/2SkidO, Svenska cupen, sprint, Härnösand + DM, sprint, Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland129
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/2SkidO, Svenska cupen, medel, Härnösand + DM, medel, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland151
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Fagernäs, medel, NOF-cup #6Bodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbottens Orienteringsförbund47
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 7mån 14/2
tis 15/2
ons 16/2SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen25
S
mästLNResultat
tor 17/2
fre 18/2
lör 19/2SkidO, SM/JSM/VSM/Svenska Cupen, sprintSundsvalls OKMedelpad260
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/2SkidO, SM/JSM/VSM/Svenska Cupen, långSundsvalls OKMedelpad260
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 21/2
tis 22/2
ons 23/2
tor 24/2
fre 25/2
lör 26/2SkidO, DM, lång, MedelpadNjurunda OKMedelpad2
S
mästLFlyttad
sön 27/2SkidO, DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpad2
S
mästMFlyttad
SkidO, DM, lång, Norrbotten + NOF-cup #7Övertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund35
S
mästL
SkidO, VOF-cup, #4, VännäsVännäs OKVästerbotten54
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 9mån 28/2
tis 1/3SkidO, DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad14
S
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/3
tor 3/3
fre 4/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne675
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/3SkidO, DM, sprint, Norrbotten + NOF-cup #8Seskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund65
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Seskarö, medel, NOF-cup #9Seskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund63
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, TvåÅkerSundsvalls OKMedelpad6
S
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, medel, Västerbotten + VOF-cup, #5Umeå OKVästerbotten68
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne1680
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne1478
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadSelånger SOKMedelpad0
S
mästSM
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3Mareld Stockholm By Night, #5, finalAttunda OKStockholm193
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/3
fre 11/3KattegattnattHalmstad OKHalland586
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/3SkidO, DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen19
S
mästSResultat
VOF-cup #6 - IFK Umeå & SK SmalspåretIFK Umeå
SK Smalspåret
Västerbotten
Dalarna
48
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hallandspremiären, medelHalmstad OK
Laholms IF OK
Halland1356
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/3Hallandspremiären, långLaholms IF OKHalland1152
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen27
S
mästLResultat
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3
tor 17/3
fre 18/3
lör 19/3Kringelträffen, dag 1, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland962
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tolereds vårmedelTolereds Allmänna IKGöteborg904
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, lång, MedelpadNjurunda OKMedelpad33
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Romeleträffen, dag 1, medelLunds OKSkåne327
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VårracetOK OrionBlekinge394
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3Kringelträffen, dag 2, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland661
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHalland567
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VästkustmedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natM
SkidO, DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpad30
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Romeleträffen, dag 2, långLunds OKSkåne298
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VårracetOK OrionBlekinge362
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup #10Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund62
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup #11, avslutningBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund51
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland245
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SumpnattaSundbybergs IKStockholm201
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM, prologPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund41
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland164
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3SkidO, SM, jaktstartPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund41
S
mästLResultat
IK Trenne UllaredIK Trenne UllaredHalland296
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SOK Viljans vårtävlingSOK ViljanSmåland206
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns vårmedelUlricehamns OKVästergötland449
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne450
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg98
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland1492
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3KalmarträffenKalmar OKSmåland290
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland175
distLVisa rutter i LiveloxResultat
RävdagenOK RävenVästergötland588
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland451
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne600
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal249
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3
fre 1/4Nattinatta på GotlandGotlands Bro OKGotland69
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland252
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaÄrla IFSödermanland49
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, NattHärlövs IFSkåne55
P
natPNResultat
lör 2/4MedeluvenIK UvenGöteborg966
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Veterancupen + DM, medel, SödermanlandEskilstuna OLSödermanland161
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
StrömstadsmedelnIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal190
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, lördagTibro OKVästergötland706
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Skartävling, ÄlvsbynÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund6
S
distL
Vättefejden/Gränsfejden, dag 1, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
319
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, YstadYstads OKSkåne1
P
natPResultat
Nybro OKNybro OKSmåland291
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/4Broruset på GotlandGotlands Bro OKGotland144
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Kvillebyns klassiskaIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal189
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Veterancupen + DM, sprint, SödermanlandEskilstuna OLSödermanland123
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OrmingemedelnJärla OrienteringStockholm1269
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, söndagTibro OKVästergötland599
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vättefejden/Gränsfejden, dag 2, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
358
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OKNybro OKSmåland221
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne1
P
natLResultat
Anderstorps OK:s långdistansAnderstorps OKSmåland151
distLResultat
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4
tor 7/4
fre 8/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötland166
mästLNStarttider
GrymnattaVäsby OKStockholm255
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4Bredaryds SOK, dag 1, medelBredaryds SOKSmåland299
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klövadubbeln, dag 1, medelOK KompassenSkåne453
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland911
natM
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland423
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medelBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge1142
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, dag 1, långSjövalla FKGöteborg780
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Bredaryds SOK, dag 2, långBredaryds SOKSmåland394
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland387
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, dag 2, medelLerums SOKGöteborg889
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klövadubbeln, dag 2, långOK KompassenSkåne229
natLVisa rutter i LiveloxResultat
RånässtafettenRånäs OKUppland168
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUppland116
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Kjula IFKjula IFSödermanland499
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, långBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge1143
intLVisa rutter i LiveloxResultat
UlrikaträffenIFK Linköpings OSÖstergötland297
natL
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland115
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 11/4
tis 12/4
ons 13/4
tor 14/4Häxjakten, Five-O, #1, nattIK GandvikVästergötland371
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
RavinennattenOK RavinenStockholm158
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 15/4Boxholms OK Boxholms OKÖstergötland339
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FrostalunkenFrosta OKSkåne511
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2, sprintLidköpings VSKVästergötland495
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SKIR, Stigtomta-Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanland0
distSS
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland233
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Vårdubbeln, Eksjö, dag 1, långEksjö SOKSmåland321
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland769
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland233
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
NackheträffenOK NackheHalland418
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland159
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Torfinns påskjaktOK TorfinnSkåne392
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3, långFrämmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland1205
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Påskträffen på Gotland, etapp 1, medelGarda OKGotland149
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ravinen, långdistansOK RavinenStockholm461
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårdubbeln, Eksjö, dag 2, medelEksjö SOKSmåland547
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4Påskträffen på Gotland, etapp 2, långGarda OKGotland153
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Attunda OK, medelAttunda OKStockholm693
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland329
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Bohuslunken, Five-O, #4, långUddevalla OKBohuslän-Dal663
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tranåsdubbeln, dag 1, medelSol TranåsSmåland232
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, dag 1, medelOK KolmårdenÖstergötland955
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hästveda OKHästveda OKSkåne642
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 18/4Järfälla OK, långJärfälla OKStockholm560
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland454
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland789
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Spring KnutstorpOK Silva
Rävetofta OK
Skåne375
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5, medelOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland820
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, dag 2, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland255
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, dag 2, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland235
distLVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland536
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tranåsdubbeln, dag 2, långSol TranåsSmåland454
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/4
ons 20/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm79
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm40
distLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/4
fre 22/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF Orientering
Uppland191
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SM, natt (Swedish League, #3)Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland505
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg744
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland353
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Tumba, medelIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm646
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland234
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, individuelltÖrkelljunga FKSkåne162
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, förlängd medelÖrkelljunga FKSkåne377
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna511
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UH-kampenOK MotalaÖstergötland347
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelIF ThorUppland1101
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #1, sprintSala OK
Surahammars SOK
Västmanland170
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4AleträffenOK AlehofGöteborg793
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo endagarsHjobygdens OKVästergötland314
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarhöjdens IK, långIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm679
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #4, medel (WRE) + ZinkgruvemedelnMotala AIF OLÖstergötland1430
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelÖrkelljunga FKSkåne519
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettÖrkelljunga FKSkåne26
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långOK LinnéUppland980
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #2, medelSala OK
Surahammars SOK
Västmanland228
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 25/4
tis 26/4
ons 27/4StorviksnattaStorviks IFGästrikland161
natLNResultat
tor 28/4
fre 29/4VittussprintenKarlskrona SOKBlekinge162
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SkåneFK BokenSkåne234
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland0
distM
ArosträffenVästerås SOKVästmanland310
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BondbergsmedelnIKHP HuskvarnaSmåland496
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Fäbodloppet dag 1Domnarvets GOIFDalarna686
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, dag 1, medelGävle OKGästrikland238
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hågelbydubbeln, dag 1Tullinge SKStockholm1099
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län366
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vittuskaveln ungdomsstafettKarlskrona SOKBlekinge25
natSSResultat
Vårserien, #1Göteborgs OF
Utby IK
Göteborg432
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårstafetten Stenungsunds OKBohuslän-Dal0
natSL
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland469
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, dag 1, långOK RoslagenUppland306
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vittuskaveln ungdomsstafett, Indivuduella öppna klasserKarlskrona SOKBlekinge9
distSResultat
Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland463
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VåryranFK BokenSkåne443
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #3, långOK TrananVästergötland172
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5Fäbodloppet dag 2Domnarvets GOIFDalarna525
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, dag 2, långGävle OKGästrikland125
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hågelbydubbeln, dag 2Tullinge SKStockholm768
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland261
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelOK TrananVästergötland184
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland299
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Län307
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland809
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland334
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland379
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Pilaboträffen, Anneberg Annebergs GIFSmåland381
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, dag 2, medelOK RoslagenUppland351
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal292
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund104
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 2/5
tis 3/5
ons 4/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland583
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund147
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/5Ungdomsserien #1, krets Norr 1Väsby OKStockholm129
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets Norr 2Järfälla OKStockholm129
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets Norr 3Attunda OKStockholm132
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets Söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm154
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm104
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets Söder 3Söders-TyresöStockholm190
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets Söder 4Haninge SOKStockholm144
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5Tiomila Örebro, Open Individual Courses, FridayAlmby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län58
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland236
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland115
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älmedubbeln, dag 1, medelOK ÄlmeSmåland346
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila Örebro, Open Individual Courses, SaturdayAlmby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län356
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila i Ånnaboda, ÖrebroAlmby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län887
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Tiomila i Ånnaboda, ÖrebroAlmby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län887
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
TenhultslångenTenhults SOKSmåland216
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Årsundarundan, medelÅrsunda IFGästrikland302
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älmedubbeln, dag 2, långOK ÄlmeSmåland345
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötland20
natM
v 19mån 9/5
tis 10/5Vårserien, #2Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg560
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/5DM, sprint, StockholmSolna OKStockholm846
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/5
fre 13/5SM, publiktävling, sprint (kväll)Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg276
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/5DOL-kampen, dag 1Dalaportens OLDalarna635
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OxiesprintenMalmö OK
OK Kontinent
Skåne157
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, knockout-sprintGöteborgs OF
OK Landehof
Tolereds Allmänna IK
Göteborg704
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, publiktävling, medelGöteborgs OF
IK Uven
OK Alehof
Göteborg477
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomstrollet, GotlandGotlands Bro OKGotland85
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIF HagenVästergötland209
distSVisa rutter i LiveloxResultat
KFUM-träffen, dag 1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län556
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, medelOK HammarenGästrikland225
natMVisa rutter i LiveloxResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland133
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/5DOL-kampen, dag 2Dalaportens OLDalarna500
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, Småland, stafettLessebo OKSmåland14
M
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
PalmsprintenMalmö OK
OK Kontinent
Skåne332
distSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, publiktävling, sprintstafettFrölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg29
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, publiktävling, sprintstafett, individuella öppna klasserFrölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg49
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, kvalGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg528
intSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, final (Swedish League #5)Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg528
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarläger, stafettHaninge SOK
Skarpnäcks OL
Söders-Tyresö
Stockholm100
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Stöcksjö IS nationellaStöcksjö ISVästerbotten252
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KFUM-träffen, dag 2, långKFUM Örebro OKÖrebro Län429
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gammelstads sprintcup, #3, finalGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund121
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 16/5
tis 17/5Ungdomsserien #2, krets Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm125
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm127
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Norr 3Waxholms OKStockholm141
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Söder 1Tullinge SKStockholm162
distLResultat
Ungdomsserien #2, krets Söder 2Gustavsbergs OKStockholm117
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Söder 3Järla OrienteringStockholm224
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Söder 4IFK EnskedeStockholm130
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1030
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/5
fre 20/5Faxeträffen, dag 1, sprintLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland189
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/5Bergnäsets AIK:s vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund160
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal189
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal42
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
Västerviks OK
Småland177
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 1, medelIFK UmeåVästerbotten248
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland255
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Lidingö, dag 1, sprintIFK Lidingö SOKStockholm282
distSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SkåneAndrarums IF
Ystads OK
Skåne363
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, dag 2, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland449
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SkåneAndrarums IF
Ystads OK
Skåne77
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/5Bergnäsets AIK:s vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund207
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HallandIF RigorHalland325
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland428
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandIF RigorHalland69
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland130
mästSSResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland270
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Lidingö, dag 2, sprintIFK Lidingö SOKStockholm259
distSVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
Västerviks OK
Småland162
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland56
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeträffen, dag 2, långIFK UmeåVästerbotten233
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Smålandscup, AnderstorpAnderstorps OKSmåland45
M
distLResultat
Faxeträffen, dag 3, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland335
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland40
distMResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland122
distSMVisa rutter i LiveloxStarttider
v 21mån 23/5
tis 24/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1322
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/5Wettersol Tour Etapp 1OK GränsenSmåland73
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/5Vårserien, #3Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg428
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 1, medelSundsvalls OKMedelpad402
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 1, sprintBorås GIF
Bredareds IF
Hestra IF
IK Ymer
Rydboholms SK
Västergötland553
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/5MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, sprintLeksands OKDalarna314
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, Dalregementets IF, klassisk distans, World Cup #3Kvarnsvedens GOIF OKDalarna68
Y
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 2, medelSundsvalls OKMedelpad0
natMFlyttad
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 2, medelBorås GIF
Bredareds IF
Hestra IF
IK Ymer
Rydboholms SK
Västergötland759
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 2, medelSundsvalls OKMedelpad358
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5DM, sprint, GästriklandOckelbo OKGästrikland71
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
KuxasprintenOckelbo OKGästrikland23
natS
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #6, långLeksands OKDalarna317
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, Dalregementets IF, sprint, SM, World Cup #4Kvarnsvedens GOIF OKDalarna76
Y
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK:s vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund143
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medelBorås GIF
Bredareds IF
Hestra IF
IK Ymer
Rydboholms SK
Västergötland1018
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Färna herrgårdssprint, individuellOK HedströmmenVästmanland177
natSResultat
High Coast 2-days, dag 1, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland332
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Färna herrgårdssprint, stafettOK HedströmmenVästmanland51
natSSResultat
sön 29/5DM, sprint, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge164
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandAnnebergs GIFSmåland524
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge51
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medelLeksands OKDalarna342
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK:s vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund141
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Värmland + Örebro LänDegerfors OK
Värmlands OF
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
430
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
High Coast 2-days, dag 2, långOK NolaskogsarnaÅngermanland282
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro Län + öppen sprintstafettDegerfors OK
Värmlands OF
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
110
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandAnnebergs GIFSmåland1
mästSSResultat
v 22mån 30/5
tis 31/5
ons 1/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm993
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Wettersol Tour Etapp 2OK GränsenSmåland67
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/6
fre 3/6
lör 4/6RenlunkenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund194
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralång (Swedish League #6)Alfta-Ösa OKHälsingland205
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien, #4Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg354
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 1, lång + Veteran-SM, ultralångAlfta-Ösa OKHälsingland1384
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖrnsprintenSkogslöparnaÅngermanland130
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/6KalvdansenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund15
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 1Istrums SK
OK Klyftamo
Västergötland1150
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2Istrums SK
OK Klyftamo
Västergötland1134
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland1545
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland171
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflicksmatch (Blekinge, Halland, Göteborg, Skåne, Småland och Västergötland)IK Stern
Sävedalens AIK
Göteborg108
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum team sprint, individuella öppna klasserCentrum OKStockholm66
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm125
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 6/6MTBO, Smålandscup, VärnamoOK StigenSmåland75
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagsmedeln i Jokkmokk I 19 IF
Jokkmokks SK
Norrbottens Orienteringsförbund119
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagssprinten, etapp 1Växjö OKSmåland265
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagssprinten, etapp 2Växjö OKSmåland235
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland1327
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland3108
natSVisa rutter i LiveloxResultat
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland165
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarhöjdens IK, knockout-sprintMälarhöjdens IK OKStockholm13
distS
tis 7/6
ons 8/6Norrbottens Cup, del 1, Orienteringsskytte i Luleå, sprint OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund16
Y
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GöteborgSävedalens AIKGöteborg583
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Wettersol Tour Etapp 3OK GränsenSmåland68
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/6
fre 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, sprintSkellefteå OKVästerbotten169
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långSkellefteå OKVästerbotten253
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland230
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland55
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien, #5Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg441
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge230
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge197
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, Sigtuna + DM, sprint, UpplandSigtuna OKUppland449
natSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, Eksjö SOK, klassisk distans, Svenska Cupen #3Eksjö SOKSmåland49
Y
intLResultat
Slottssprintstafetten, Sigtuna (2-manna)Sigtuna OKUppland122
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelSkellefteå OKVästerbotten258
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge203
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpad153
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #3OK StorsjönJämtland-Härjedalen143
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, Eksjö SOK, sprint, Svenska Cupen #4Eksjö SOKSmåland50
Y
intSResultat
v 24mån 13/6Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland130
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland165
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SödermanlandOK KlemmingenSödermanland242
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, MedelpadNjurunda OKMedelpad101
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/6Norrbottens Cup, del 2, Orienteringsskytte i Boden, sprintI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund17
Y
natSResultat
tor 16/6MTBO, DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland51
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne628
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne633
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne642
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästVänersborgs SK
Västergötlands OF
Västergötland64
P
natT
PreO i VästVänersborgs SK
Västergötlands OF
Västergötland85
P
natP
sön 19/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprintHelsingborgs SOKSkåne637
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Skenesprinten, etapp 1Skene Sim o ISVästergötland87
natS
Skenesprinten, etapp 2Skene Sim o ISVästergötland86
natS
v 25mån 20/6
tis 21/6
ons 22/6 Norrbottens Cup, del 3, Orienteringsskytte i Älvsbyn, förkortad klassiskÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund12
Y
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BrödkampenOckelbo OKGästrikland109
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GotlandSvaide Roma SOKGotland132
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6Idrefjällveckan, medel, SlättvålaIdrefjällens OKDalarna496
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 26mån 27/6
tis 28/6
ons 29/6Idrefjällveckan, lång, SlättvålaIdrefjällens OKDalarna474
natL
26/6
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
tor 30/6
fre 1/7Årefjällens 3-dagars, dag 1, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natL
3+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1104
natM
28/6
lör 2/73+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1133
natL
28/6
Årefjällens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natM
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland152
natM
30/6*
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund103
natL
28/6
SM, sprintstafettLinköpings OKÖstergötland26
mästSS
24/6
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland58
natSLK
30/6*
Starttider
sön 3/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna1168
natM
28/6
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland152
natL
30/6*
Visa rutter i Livelox
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund108
natM
28/6
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland58
natSLK
30/6*
Starttider
Årefjällens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen0
natL
v 27mån 4/7VästervikssprintenVästerviks OKSmåland180
natS
1/7
Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm480
distL
30/6
tis 5/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm480
distM
30/6
Tjust 2-dagars, dag 1, medelGamleby OKSmåland629
natM
28/6
ons 6/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm423
distL
30/6
DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med ungdomstävlingHälsinglands OF
Årsunda IF
Hälsingland
Gästrikland
25
mästU
1/7
Tjust 2-dagars, dag 2, långGamleby OKSmåland550
natL
28/6
tor 7/7
fre 8/7Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland361
natM
3/7
lör 9/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland361
natL
3/7
Havs-OL, dag 1, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge184
natS
3/7
Piteå IF OK, dag 1, medelPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund25
distM
3/7
Visa rutter i Livelox
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland273
natM
3/7
EM-test medeldistansSOK AnebySmåland59
natM
4/7
sön 10/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland360
natL
3/7
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland273
natL
3/7
Havs-OL, dag 2, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge203
natL
3/7
Piteå IF OK, dag 2, långPiteå IF OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund23
distL
3/7
Visa rutter i Livelox
EM-test långdistansSOK AnebySmåland51
natL
4/7
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanland7
distS
3/7
v 28mån 11/7
tis 12/7Hellas, mastloppetHellas OrienteringStockholm0
distL
Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotland420
natM
4/7
Visa rutter i Livelox
ons 13/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland416
natM
4/7
Visa rutter i Livelox
tor 14/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotland417
natL
4/7
Visa rutter i Livelox
fre 15/7MTBO, VM, publiktävling 1, medelSäterbygdens OKDalarna60
M
natM
8/7
OK Tiveden, dag 1, GranviksmedelnOK TivedenVästergötland243
distM
10/7
Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland572
natM
3/7
lör 16/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland578
natL
3/7
MTBO, VM, publiktävling 2, medel (World Masters Series)Säterbygdens OKDalarna58
M
natM
8/7
sön 17/7Hallands 3-dagars, etapp 3, långFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland572
natL
3/7
MTBO, VM, publiktävling 3, medel (Young Guns World Series)OK KåreDalarna47
M
natM
8/7
OK Tiveden, dag 2, ÖsjönäsmedelnOK TivedenVästergötland238
distM
10/7
OOcup, etapp 1, långUmeå OKVästerbotten-
natL
v 29mån 18/7OOcup, etapp 2, medelUmeå OKVästerbotten-
natM
Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne168
natM
10/7
tis 19/7OOcup, etapp 3, långUmeå OKVästerbotten-
natL
Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne168
natM
10/7
MTBO, VM, publiktävling 4, sprint (Young Guns World Series, World Masters Series)OK KåreDalarna43
M
natS
8/7
Roslagskvällar, dag 1, medelOK RoslagenUppland-
distM
ons 20/7OOcup, etapp 4, medelUmeå OKVästerbotten-
natM
Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne164
natM
10/7
MTBO, VM, publiktävling 5, masstartOK KåreDalarna41
M
natL
8/7
Roslagskvällar, dag 2, sprintOK RoslagenUppland22
distS
13/7
tor 21/7OOcup, etapp 5, långUmeå OKVästerbotten-
natL
O-Ringen Uppsala, TräningsbanorO-Ringen-
natM
fre 22/7MTBO, Uppsala, ultralångIFK Enskede
OK Rodhen
Stockholm
Uppland
9
M
natU
17/7
lör 23/7MTBO, Uppsala, medelIFK Enskede
OK Rodhen
Stockholm
Uppland
10
M
natM
17/7
sön 24/7O-Ringen Uppsala, BagheerastafettenO-Ringen-
natSS
MTBO, Uppsala, model eventOK RodhenUppland-
M
natM
v 30mån 25/7MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 1O-Ringen-
M
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Uppsala, etapp 1O-Ringen-
LP
natMVisa rutter i Livelox
tis 26/7MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 2O-Ringen-
M
natMVisa rutter i Livelox
O-Ringen Uppsala, etapp 2O-Ringen-
LP
natLVisa rutter i Livelox
ons 27/7
tor 28/7MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 3O-Ringen-
M
natSVisa rutter i Livelox
O-Ringen Uppsala, etapp 3O-Ringen-
LP
natLVisa rutter i Livelox
fre 29/7MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 4O-Ringen-
M
natLVisa rutter i Livelox
O-Ringen Uppsala, etapp 4O-Ringen-
LP
natMVisa rutter i Livelox
lör 30/7MTBO, O-Ringen Uppsala, etapp 5O-Ringen-
M
natMVisa rutter i Livelox
O-Ringen Uppsala, etapp 5O-Ringen-
LP
natLVisa rutter i Livelox
sön 31/7
v 31mån 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland10
distM
25/7
tis 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland11
distL
26/7
ons 3/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland16
distL
27/7
tor 4/8StjärnorpsmedelnOK Denseln
Stjärnorps SK
Östergötland-
natM
fre 5/8Ungdomens 10milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland90
natSLK
3/7
lör 6/8Ungdomens 10milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland90
natSLK
3/7
Kopparbergsorienteringen, dag 1, medelLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län5
natM
31/7
Lassalyckans medeldistansOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland17
natM
31/7
Medeltidskampen, etapp 1, medelGarda OKGotland27
natM
31/7
Medeltidskampen, etapp 2, medelGarda OKGotland27
natM
31/7
sön 7/8Medeltidskampen, etapp 3, långGarda OKGotland27
natL
31/7
Kopparbergsorienteringen, dag 2, långLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län6
natL
31/7
Lassalyckans långdistansOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland16
natL
31/7
v 32mån 8/8
tis 9/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medeldistansEskilstuna OL
IK Standard
Kjula IF
OK Tor
Ärla IF
Södermanland-
distM
1/8
Öppna ÖviksmästerskapetSidensjö IKÅngermanland3
distM
3/8
ons 10/8 Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettEskilstuna OL
IK Standard
Kjula IF
OK Tor
Ärla IF
Södermanland-
distSM
tor 11/8DM, ultralång, VästmanlandSala OKVästmanland-
mästU
fre 12/8GM, sprintTjalve Orienteringsklubb
Östergötlands OF
Östergötland60
mästS
7/8
Mot CentrumCentrum OKStockholm-
distSL
Norrlandsmästerskapen, sprintLjusdals OKHälsingland8
mästS
7/8
GM, publiktävling, sprintTjalve Orienteringsklubb
Östergötlands OF
Östergötland4
natS
10/8*
lör 13/8Golden Weekend, dag 1Köping-Kolsva OKVästmanland7
natM
7/8
Kariadubbeln, dag 1, medelFalköpings AIK OK
Mullsjö SOK
Västergötland-
natM
Målilla OKMålilla OKSmåland-
natM
Norrlandsmästerskapen, medelLjusdals OKHälsingland8
mästM
7/8
Norrlandsmästerskapen, stafettLjusdals OKHälsingland0
mästSM
7/8
GM, långSöderköpings OKÖstergötland70
mästL
7/8
GM, publiktävling, medelSöderköpings OKÖstergötland12
natM
7/8
StenungsundsmedelnStenungsunds OKBohuslän-Dal1
distM
7/8
VÖOL-dubbeln, etapp 1Vallentuna-Össeby OLUppland4
natM
7/8
sön 14/8VÖOL-dubbeln, etapp 2Vallentuna-Össeby OLUppland4
natM
7/8
Kariadubbeln, dag 2, långFalköpings AIK OK
Mullsjö SOK
Västergötland-
natL
MåsracetOK MåsenSödermanland-
distPL
Norrlandsmästerskapen, långLjusdals OKHälsingland11
mästL
7/8
GM, publiktävling, medelSöderköpings OKÖstergötland11
natM
7/8
GM, stafettSöderköpings OKÖstergötland0
mästSL
7/8
Golden Weekend, dag 2Köping-Kolsva OKVästmanland5
natL
7/8
IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna4
distM
8/8
v 33mån 15/8
tis 16/8
ons 17/8FORM22, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanland-
distM
10/8
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland10
distSS
8/8
tor 18/8FORM22, dag 2, långKöping-Kolsva OKVästmanland-
distL
10/8
fre 19/8Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg16
natM
15/8*
lör 20/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg16
natS
15/8*
Avestapropagandan, dag 1Avesta OKDalarna-
natL
Bauertrampet, dag 1, långJönköpings OKSmåland-
natL
Brunnsdubbeln Ronneby, dag 1Ronneby OKBlekinge-
natM
DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
Skogslöparna
Medelpad
Ångermanland
-
mästL
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten-
mästM
14/8
Hälsingehelg, dag 1, långRehns BKHälsingland-
natL
Istrumsstafetten, inkl. SkaraborgsmästerskapIstrums SKVästergötland-
distSL
NAIS-träffen, dag 1, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland-
natM
Torfejden, dag 1, förlängd medelOK TorSödermanland-
natM
LundasprintenLunds OKSkåne0
natS
14/8
KristinehamnsmedelnKristinehamns OKVärmland0
natM
14/8
Skärgårdshelg, långWaxholms OKStockholm2
natL
14/8
DM, lång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund-
mästL
14/8
MTBO, Svenska Cupen, #8, sprintForsa OKHälsingland2
M
natS
15/8
sön 21/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborg17
natL
15/8*
Avestapropagandan, dag 2Avesta OKDalarna-
natL
Bauertrampet, dag 2, medelJönköpings OKSmåland-
natM
Brunnsdubbeln Ronneby, dag 2Ronneby OKBlekinge-
natM
DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
Skogslöparna
Medelpad
Ångermanland
-
mästSL
DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasserSkogslöparnaÅngermanland-
distM
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten-
mästSL
14/8
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbotten-
distM
14/8
Hälsingehelg, dag 2, medelRehns BKHälsingland-
natM
Kils OK långdistansKils OKVärmland-
natL
NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland-
natL
Skärgårdshelg, medelSundbybergs IKStockholm-
natM
Torfejden, dag 2, medelOK TorSödermanland-
natM
DM, stafett, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund-
mästSM
18/8
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund-
distM
18/8
FyrklubbsTormestorps IFSkåne-
distLL
15/8
MTBO, Svenska Cupen, #9, medelForsa OKHälsingland2
M
natM
15/8
v 34mån 22/8
tis 23/8
ons 24/8Ungdomsserien regiontävling SVMälarhöjdens IK OKStockholm-
distM
Ungdomsserien, regiontävling norrAttunda OKStockholm-
distM
Ungdomsserien, regiontävling SOHellas OrienteringStockholm-
distM
21/8
DM, sprintstafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg-
mästSS
17/8
tor 25/8
fre 26/8DM, natt, SmålandBurseryds IFSmåland-
mästLN
DM, natt, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland-
mästLN
DM, natt, UpplandRånäs OKUppland-
mästLN
DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanland-
mästLN
DM, natt, ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland1
mästLN
21/8
lör 27/8DM, medel, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge-
mästM
DM, medel, DalarnaLudvika OKDalarna-
mästM
DM, medel, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #4Östersunds OKJämtland-Härjedalen-
mästM
DM, medel, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund-
mästM
DM, medel, VästergötlandTrollhättans SOKVästergötland2
mästM
21/8
DM, medel, Örebro länOK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län-
mästM
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland0
distSL
21/8
MTBO, DM, VästmanlandFagersta OKVästmanland-
M
mästM
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg-
natL
PreO-DM Småland och ÖstergötlandBodafors OKSmåland-
P
mästP
DM, lång, StockholmJärla OrienteringStockholm17
mästL
21/8
DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland-
mästM
DM, medel, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dal-
mästM
21/8
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland0
mästLN
24/8*
sön 28/8BokPreOBodafors OKSmåland-
P
natP
DM, lång, GästriklandOK HammarenGästrikland-
mästL
DM, lång, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #5Frösö IFJämtland-Härjedalen-
mästL
DM, lång, SkåneOK TyringeSkåne-
mästL
DM, lång, SmålandÅlems OKSmåland-
mästL
22/8
DM, lång, UpplandOK RoslagenUppland-
mästL
DM, lång, Örebro länOK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län-
mästL
DM, lång, Östergötland + SödermanlandOK Denseln
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
-
mästL
DM, medel, StockholmGustavsbergs OKStockholm19
mästM
21/8
DM, medel, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland-
mästM
DM, stafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge-
mästSM
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserOK SkogsfalkenBlekinge-
distL
DM, stafett, DalarnaLudvika OKDalarna-
mästSL
DM, stafett, Göteborg + VästergötlandIFK Göteborg Orientering
Trollhättans SOK
Göteborg
Västergötland
0
mästSL
21/8
DM, stafett, Göteborg + Västergötland, individuella öppna klasserIFK Göteborg Orientering
Trollhättans SOK
Göteborg
Västergötland
0
distL
25/8
DM, stafett, HallandOskarströms OKHalland-
mästSM
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserOskarströms OKHalland-
distM
DM, stafett, VästmanlandSurahammars SOKVästmanland-
mästSL
DM, ultralång, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund-
mästU
DM. medel, GotlandIF Hansa-HoburgGotland1
mästM
21/8
VärmlandsserienOK TyrVärmland-
distL
VindelnsträffenSK BjörnenVästerbotten0
distM
21/8*
DM, lång, Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dal-
mästL
21/8
v 35mån 29/8
tis 30/8
ons 31/8
tor 1/9
fre 2/9DM, natt, BlekingeRonneby OKBlekinge-
mästLN
DM, natt, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal-
mästMN
DM, natt, HallandOK NackheHalland-
mästLN
DM, natt, StockholmJärfälla OKStockholm7
mästLN
28/8
DM, natt, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län0
mästLN
28/8
lör 3/9DM, lång, GotlandGotlands Bro OKGotland-
mästL
27/8
DM, långdistans, HälsinglandEdsbyns OKHälsingland-
mästL
DM, medel, GästriklandStorviks IFGästrikland-
mästM
DM, medel, SkåneHärlövs IFSkåne-
mästM
DM, medel, SmålandHultsfreds OK
Vimmerby OK
Småland-
mästM
DM, medel, SödermanlandKatrineholms OKSödermanland-
mästM
DM, medel, UpplandOK RodhenUppland-
mästM
DM, medel, VärmlandOK HierneVärmland-
mästM
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanland-
mästM
DM, sprint, DalarnaStora Tuna OKDalarna-
mästS
28/8
DM, sprint, ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanland-
mästS
DM, sprintstafett, DalarnaStora Tuna OKDalarna-
mästSS
MTBO, Svenska Cupen, #10, sprintNybro OKSmåland3
M
natS
28/8
OK Renens hösttävling, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund-
distM
DM, medel, ÖstergötlandTjalve OrienteringsklubbÖstergötland2
mästM
28/8
DM, medel, GöteborgFK HerkulesGöteborg3
mästM
28/8
sön 4/9DM, lång, BlekingeOK OrionBlekinge-
mästL
DM, lång, DalarnaStora Tuna OKDalarna-
mästL
28/8
DM, lång, Halland + GöteborgFK Friskus-Varberg
Frölunda OL
Halland
Göteborg
-
mästL
DM, lång, VästerbottenVännäs OKVästerbotten-
mästL
DM, lång, VästergötlandTibro OKVästergötland-
mästL
DM, lång, VästmanlandArboga OKVästmanland-
mästL
DM, stafett, Bohuslän-DalBrattås CKBohuslän-Dal-
mästSL
DM, stafett, Gotland Gotlands Bro OKGotland-
mästSL
28/8
DM, stafett, Gästrikland + UpplandStorviks IF
Upplands OF
Gästrikland
Uppland
-
mästSL
DM, stafett, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland-
mästSL
DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkåne-
mästSL
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne-
distL
DM, stafett, SmålandHultsfreds OK
Vimmerby OK
Småland-
mästSL
DM, stafett, VärmlandOK MangenVärmland-
mästSL
DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserOK MangenVärmland-
distL
DM, stafett, Örebro länOK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län-
mästSL
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna klasserOK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län-
distL
MTBO, Svenska Cupen, #11, masstart, finalNybro OKSmåland2
M
natL
22/8
OK Renens hösttävling, lång OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund-
distL
DM, stafett, StockholmTäby OKStockholm-
mästSL
DM, stafett, Stockholm, Öppna individuella klasserTäby OKStockholm-
distL
DM, stafett, Stockholm, Öppna stafettklasserTäby OKStockholm-
distSL
DM, stafett, Östergötland + SödermanlandSödermanlands OF
Tjalve Orienteringsklubb
Södermanland
Östergötland
0
mästSL
28/8
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserTjalve OrienteringsklubbÖstergötland0
distL
31/8
v 36mån 5/9
tis 6/9
ons 7/9
tor 8/9
fre 9/9Högdalensprinten (USM, publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
distS
7/9*
VänersborgssprintenVänersborgs SKVästergötland-
distS
Ungdoms-SM, sprintIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm32
mästS
28/8
lör 10/9AnebyorienteringenSOK AnebySmåland-
distM
Gålödubbeln, medel (USM, publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natM
4/9
NOK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland-
natM
Värst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dal-
distM
Öppet Skaraborgsmästerskap, långOK SkogsstjärnanVästergötland-
natL
SM, lång, kvalBjursås OKDalarna3
mästL
28/8
Ungdoms-SM, långIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm32
mästL
28/8
FK Åsens medeldistansFK ÅsenSkåne-
natM
sön 11/9SM, lång, final (Swedish League #7)Bjursås OKDalarna3
mästL
28/8
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland-
natM
Gålödubbeln, lång (USM, publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natM
4/9
Hjärnarps OLHjärnarps OLSkåne-
natL
Nässjö OK:s långdistansNässjö OKSmåland-
natL
SM, publiktävling (Bjursåsluffen)Bjursås OKDalarna-
natL
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland-
natM
Ungdoms-SM, distriktsstafettIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm0
natSL
28/8
OK Tjärnens nationellaOK TjärnenSödermanland-
natM
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9SM, medel, kvalIFK Mora OKDalarna-
mästM
Njudungs ungdomstrippel, dag 1, sprintOK NjudungSmåland0
distS
11/9
Veteran-SM, sprintOK NjudungSmåland35
mästS
11/9
lör 17/9SM, medel, final (Swedish League #8)IFK Mora OKDalarna-
mästM
Bahco cupLidköpings VSKVästergötland-
distL
Kroppas nationellaKroppa IFVärmland-
natM
Loffelunken med Ungdomsserien, #6Östersunds OKJämtland-Härjedalen-
natM
Mölndal Outdoor IF:s medeldistansMölndal Outdoor IFGöteborg-
natM
Söders-Tyresö, BrakmarslångenSöders-TyresöStockholm-
natL
SM, medel, publiktävlingIFK Mora OKDalarna-
natM
Njudungs ungdomstrippel, dag 2, medelOK NjudungSmåland1
distM
11/9
Veteran-SM, medelOK NjudungSmåland37
mästM
11/9
sön 18/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland-
distSL
BVSOK/MSOK, medelMälarö SOKStockholm-
natM
Dubbelfajten, patrulltävling + Öppna ind. klasserOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län-
distPL
11/9
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal-
natL
RigorträffenIF RigorHalland-
natM
RingsjömedelnRingsjö OKSkåne0
natM
11/9
SM, stafettIFK Mora OKDalarna-
mästSL
SM, stafett, publiktävlingIFK Mora OKDalarna-
natM
Årsunda skogssprintÅrsunda IFGästrikland-
natS
ÄlgjaktenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen-
natSM
Njudungs ungdomstrippel, dag 3, långOK NjudungSmåland1
distL
11/9
Veteran-SM, långOK NjudungSmåland38
mästL
11/9
v 38mån 19/9
tis 20/9
ons 21/9
tor 22/9
fre 23/9DM, natt, HälsinglandRehns BKHälsingland-
mästLN
DM, natt, Värmland + Värmlandstrippeln, dag 1, nattDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland-
mästLN
16/9
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattOK KlyftamoVästergötland-
distMN
lör 24/9DM, natt, NorrbottenOK SarvenNorrbottens Orienteringsförbund-
mästLN
DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten-
mästLN
DM, sprint, NorrbottenOK SarvenNorrbottens Orienteringsförbund-
mästS
12/9
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten-
mästS
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland-
distSL
Landehofs hösttävlingOK LandehofGöteborg-
natM
Närkedubbeln, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län-
natL
OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm-
natM
Pölder cup, avslutning, nattOK GränsenSmåland-
distMN
Värmlandstrippeln, dag 2, medelOK Tyr
OK Älgen
Värmland-
natM
18/9
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm-
natSL
MTBO, Smålandscup GrännaGränna-Bygdens OKSmåland-
M
distM
sön 25/9 DM, lång, Värmland + Värmlandstripplen, dag 3, långSkattkärrs SOKVärmland-
mästL
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarna-
natM
Närkedubbeln, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län-
natM
Pölder cup, avslutning, dagOK GränsenSmåland-
distM
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland-
distL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland-
natM
Vandrarringens jubileumsraceVandrarringenVästmanland-
natM
18/9
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge och SkåneOK Vilse 87Blekinge-
natL
DM, sprint, HälsinglandSöderhamns OKHälsingland-
mästS
Hjortsöndan, medelOK SkogshjortarnaVästergötland-
natM
DM, medel, HälsinglandSöderhamns OKHälsingland-
mästM
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9Natti nattiIFK EnskedeStockholm-
distSSN
tor 29/9
fre 30/9DM, natt, Jämtland-Härjedalen med Ungdomsserien, #7Frösö IFJämtland-Härjedalen-
mästLN
DM, natt, MedelpadSundsvalls OKMedelpad-
mästLN
DM, natt, VästergötlandOK KullingshofVästergötland-
mästLN
DM, natt, ÅngermanlandKubbe-Norrflärke IFÅngermanland-
mästLN
lör 1/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna-
natL
UngdomsseriefinalenOK RavinenStockholm-
distS
Växjödubbeln, medelVäxjö OKSmåland-
distM
Älgot cup, finalHässleholms OKSkåne-
natL
sön 2/10GöingeträffenHässleholms OKSkåne-
natM
MidälvastafettenSundsvalls OKMedelpad-
distSM
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna-
natM
UngdomsstafettenHässleholms OKSkåne-
natSL
Växjödubbeln, långVäxjö OKSmåland-
distL
Öppet Skaraborgsmästerskap, medelRyda SKVästergötland-
distM
Sävedalens hösttävlingSävedalens AIKGöteborg2
natM
25/9
Gotlands 6-mannaVisborgs OKGotland0
distSL
25/9
BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten-
distL
DM, sprint, ÖstergötlandFinspångs SOKÖstergötland-
mästS
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen-
mästS
27/9
v 40mån 3/10
tis 4/10
ons 5/10
tor 6/10
fre 7/10
lör 8/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natL
2/10
25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm14
natSL
28/8
sön 9/1025mannamedeln + Swedish League, #9 (WRE)OK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm12
natM
2/10
SnällerödsmedelnEslövs FKSkåne-
natM
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10
fre 14/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natS
PreO Natt-SMIK UvenGöteborg-
P
mästPN
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne-
distSMN
lör 15/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSM
3/10
HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland-
natM
Helg utan älg, etapp 1, långGarda OKGotland9
natL
10/10*
PreO-DM, OK Löftan Göteborgs OF
OK Löftan
Göteborg
Halland
-
P
mästP
sön 16/10Helg utan älg, etapp 2, medelGarda OKGotland9
natM
10/10*
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natPU
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal-
natL
HedjaktenLunds OKSkåne-
distPL
PreO Stafett-SMOK OrintoVästergötland-
P
mästSP
v 42mån 17/10
tis 18/10
ons 19/10
tor 20/10
fre 21/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland-
distLN
DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg-
mästLN
HaningenattenHaninge SOKStockholm-
distMN
lör 22/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg-
natM
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm-
distSS
PreO, Öppet DM för VärmlandKristinehamns OKVärmland-
P
mästP
Swedish League, #10 (WRE), medel med SträngnäsdubbelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland4
intM
16/10
sön 23/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natL
Kristinehamns PreOKristinehamns OKVärmland-
P
natP
OktoberracetOK EnenUppland-
natM
Swedish League, #11, förkortad lång (jaktstartsfinal), med SträngnäsdubbelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland4
natL
16/10
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland-
distM
10/10
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10DM, natt, GästriklandValbo AIFGästrikland-
mästLN
fre 28/10
lör 29/10MTBO, RodhenloppetOK RodhenUppland-
M
natPLN
RodhenloppetOK RodhenUppland-
natPLN
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11Ösbysprinten Sala OKVästmanland-
distS
fre 4/11
lör 5/11LångenOK TyrVärmland-
distU
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal-
distL
PreO SM Dag Tidaholm Tidaholm SOK SisuVästergötland-
P
mästP
sön 6/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm-
distPU
KortenOK TyrVärmland-
distM
PreO SM Tempo Tidaholm Tidaholm SOK SisuVästergötland-
P
mästT
v 45mån 7/11
tis 8/11Pampas NattungdomsstafettAttunda OK
Karlbergs SIF
Stockholms OF
Stockholm-
distSSN
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland-
natSN
lör 12/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm-
distM
O-event, dag 2, Downhill sprintHestra IFVästergötland-
natS
sön 13/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm-
distL
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland-
natS
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11Mareld Stockholm By Night, #1Väsby OKStockholm-
distLN
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11FakirenArboga OKVästmanland-
natU
sön 20/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne-
natM
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12HBG Sprint by NightHelsingborgs SOKSkåne-
distSN
lör 3/12HBG IndoorHelsingborgs SOKSkåne-
distS
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12Mareld Stockholm By Night, #2Järla OrienteringStockholm-
distLN
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12
sön 1/1

Annonser

Bagheera