Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 52lör 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne139
distLResultat
sön 2/1
v 1mån 3/1
tis 4/1
ons 5/1
tor 6/1
fre 7/1
lör 8/1
sön 9/1
v 2mån 10/1
tis 11/1
ons 12/1
tor 13/1
fre 14/1
lör 15/1
sön 16/1
v 3mån 17/1
tis 18/1
ons 19/1
tor 20/1
fre 21/1
lör 22/1
sön 23/1
v 4mån 24/1
tis 25/1
ons 26/1
tor 27/1
fre 28/1
lör 29/1
sön 30/1
v 5mån 31/1
tis 1/2
ons 2/2
tor 3/2
fre 4/2
lör 5/2
sön 6/2
v 6mån 7/2
tis 8/2
ons 9/2
tor 10/2
fre 11/2
lör 12/2
sön 13/2
v 7mån 14/2
tis 15/2
ons 16/2
tor 17/2
fre 18/2
lör 19/2
sön 20/2
v 8mån 21/2
tis 22/2
ons 23/2
tor 24/2
fre 25/2
lör 26/2
sön 27/2
v 9mån 28/2
tis 1/3
ons 2/3
tor 3/3
fre 4/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne675
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne1680
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne1478
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3
tor 10/3
fre 11/3
lör 12/3
sön 13/3
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3
tor 17/3
fre 18/3
lör 19/3Romeleträffen, dag 1, medelLunds OKSkåne327
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3Romeleträffen, dag 2, långLunds OKSkåne298
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3
lör 26/3VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne450
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3GöingefejdenFK GöingarnaSkåne600
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3
fre 1/4PreO Syd, NattHärlövs IFSkåne55
P
natPNResultat
lör 2/4Vättefejden/Gränsfejden, dag 1, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
319
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, YstadYstads OKSkåne1
P
natPResultat
sön 3/4Vättefejden/Gränsfejden, dag 2, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
358
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne1
P
natLResultat
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4
tor 7/4
fre 8/4
lör 9/4Klövadubbeln, dag 1, medelOK KompassenSkåne453
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Klövadubbeln, dag 2, långOK KompassenSkåne229
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 11/4
tis 12/4
ons 13/4
tor 14/4
fre 15/4FrostalunkenFrosta OKSkåne511
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4Torfinns påskjaktOK TorfinnSkåne392
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4Hästveda OKHästveda OKSkåne642
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 18/4Spring KnutstorpOK Silva
Rävetofta OK
Skåne375
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/4
ons 20/4
tor 21/4
fre 22/4
lör 23/4Sydsvenska mästerskapen, individuelltÖrkelljunga FKSkåne162
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, förlängd medelÖrkelljunga FKSkåne377
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelÖrkelljunga FKSkåne519
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettÖrkelljunga FKSkåne26
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 25/4
tis 26/4
ons 27/4
tor 28/4
fre 29/4DM, natt, SkåneFK BokenSkåne234
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4VåryranFK BokenSkåne443
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5
v 18mån 2/5
tis 3/5
ons 4/5
tor 5/5
fre 6/5
lör 7/5
sön 8/5
v 19mån 9/5
tis 10/5
ons 11/5
tor 12/5
fre 13/5
lör 14/5OxiesprintenMalmö OK
OK Kontinent
Skåne157
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/5PalmsprintenMalmö OK
OK Kontinent
Skåne332
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 16/5
tis 17/5
ons 18/5
tor 19/5
fre 20/5
lör 21/5DM, sprint, SkåneAndrarums IF
Ystads OK
Skåne363
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SkåneAndrarums IF
Ystads OK
Skåne77
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/5
v 21mån 23/5
tis 24/5
ons 25/5
tor 26/5
fre 27/5
lör 28/5
sön 29/5
v 22mån 30/5
tis 31/5
ons 1/6
tor 2/6
fre 3/6
lör 4/6
sön 5/6
v 23mån 6/6
tis 7/6
ons 8/6
tor 9/6
fre 10/6
lör 11/6
sön 12/6
v 24mån 13/6
tis 14/6
ons 15/6
tor 16/6
fre 17/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne628
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne633
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne642
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprintHelsingborgs SOKSkåne637
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 25mån 20/6
tis 21/6
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6
v 26mån 27/6
tis 28/6
ons 29/6
tor 30/6
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7
v 27mån 4/7
tis 5/7
ons 6/7
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne197
natM
10/7
tis 19/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne198
natM
10/7
ons 20/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne194
natM
10/7
tor 21/7
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8
ons 3/8
tor 4/8
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8
ons 10/8
tor 11/8
fre 12/8
lör 13/8
sön 14/8
v 33mån 15/8
tis 16/8
ons 17/8
tor 18/8
fre 19/8
lör 20/8LundasprintenLunds OKSkåne1
natS
14/8
sön 21/8FyrklubbsTormestorps IFSkåne-
distLL
15/8
v 34mån 22/8
tis 23/8
ons 24/8
tor 25/8
fre 26/8
lör 27/8
sön 28/8DM, lång, SkåneOK TyringeSkåne-
mästL
v 35mån 29/8
tis 30/8
ons 31/8
tor 1/9
fre 2/9
lör 3/9DM, medel, SkåneHärlövs IFSkåne-
mästM
sön 4/9DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkåne-
mästSL
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne-
distL
v 36mån 5/9
tis 6/9
ons 7/9
tor 8/9
fre 9/9
lör 10/9FK Åsens medeldistansFK ÅsenSkåne-
natM
sön 11/9Hjärnarps OLHjärnarps OLSkåne-
natL
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9
lör 17/9
sön 18/9RingsjömedelnRingsjö OKSkåne0
natM
11/9
v 38mån 19/9
tis 20/9
ons 21/9
tor 22/9
fre 23/9
lör 24/9
sön 25/9
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9
tor 29/9
fre 30/9
lör 1/10Älgot cup, finalHässleholms OKSkåne-
natL
sön 2/10GöingeträffenHässleholms OKSkåne-
natM
UngdomsstafettenHässleholms OKSkåne-
natSL
v 40mån 3/10
tis 4/10
ons 5/10
tor 6/10
fre 7/10
lör 8/10
sön 9/10SnällerödsmedelnEslövs FKSkåne-
natM
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10
fre 14/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne-
distSMN
lör 15/10
sön 16/10HedjaktenLunds OKSkåne-
distPL
v 42mån 17/10
tis 18/10
ons 19/10
tor 20/10
fre 21/10
lör 22/10
sön 23/10
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10
fre 28/10
lör 29/10
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11
sön 6/11
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11
lör 12/11
sön 13/11
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11
sön 20/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne-
natM
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12HBG Sprint by NightHelsingborgs SOKSkåne-
distSN
lör 3/12HBG IndoorHelsingborgs SOKSkåne-
distS
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12
sön 1/1

Annonser

Bagheera