Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

18 tävlingar hittades mellan 2023-02-01 och 2023-02-28 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med avlysta områden för tävling inom kvalitetsnivå 1 (röd färg) och övriga områden för tävling inom nivå 2-3 (gul färg).

Du som avser delta i åldersklass på tävling inom kvalitetsnivåerna 1-3 får inte skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören.

Det betyder att du endast får vistas i och passera området på bestämda platser och tidpunkter. Det gäller också personer som inte själva avser delta i åldersklass på tävlingen, men som på ett eller annat sätt kan påverka tävlingens resultat.

För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 4 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 5ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2Stockholm Indoor Cup, dag 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distS
29/1
SkidO, DM, lång med Ungdomsserien, #3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
1/2
sön 5/2Stockholm Indoor Cup, dag 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distS
29/1
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2Mareld Stockholm by Night, #4Attunda OKStockholm
distLN
1/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2SkidO, DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästM
6/2
sön 12/2SkidO, KårekampenOK KåreDalarna
S
distM
6/2
SkidO, DM, lång, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästL
6/2
v 7mån 13/2
tis 14/2SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästMN
7/2
ons 15/2SkidO, DM, natt med Ungdomsserien, #2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2SkidO, GIF, NOF-cupenGammelstads IFNorrbotten
S
distMK
SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprint + Svenska cupenHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästS
10/2
SkidO, KarlsviknattenGammelstads IFNorrbotten
S
distSN
sön 19/2SkidO, DM, sprint, Jämtland-Härjedalen med Ungdomscupen, #4Åre OKJämtland-Härjedalen
S
mästS
12/2
SkidO, SM/JSM/USM/VSM, lång + Svenska cupenHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästL
10/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2SkidO, DM, sprint, MedelpadVK UvarnaMedelpad
S
mästS
SkidO, Svenska cupen, långUmeå OKVästerbotten
S
natL
19/2
sön 26/2SkidO, MSOC, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
distM
SkidO, Svenska cupen, medelUmeå OKVästerbotten
S
natM
19/2
v 9mån 27/2
tis 28/2

Annonser

Bagheera