Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

40 tävlingar hittades mellan 2023-03-01 och 2023-03-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 9ons 1/3
tor 2/3
fre 3/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
26/2
lör 4/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
26/2
sön 5/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
26/2
SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup, medelBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
2/3*
SkidO, Bergnäsets AIK, NOF-cup, sprintBergnäsets AIKNorrbotten
S
distS
2/3*
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3Mareld Stockholm by Night, #5, finalSöders-TyresöStockholm
distLN
4/3
tor 9/3
fre 10/3KattegattnattHalmstad OK
Laholms IF OK
Halland
natLN
5/3
lör 11/3SkidO, SM/JSM//Svenska cupen, medel, samt publiktävlingOK RenenNorrbotten
S
mästM
5/3
Hallandspremiären, medelHalmstad OK
Laholms IF OK
Halland
natM
5/3
SkidO, Svenska cupen, sprint, samt publiktävlingOK RenenNorrbotten
S
natS
5/3
sön 12/3Hallandspremiären, långHalmstad OK
Laholms IF OK
Halland
natL
5/3
SkidO, lång, publiktävlingOK RenenNorrbotten
S
natL
5/3
SkidO, SM/JSM, stafettOK RenenNorrbotten
S
mästSM
5/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3
fre 17/3Attunda OK, nattAttunda OKStockholm
distLN
12/3
Göteborgspremiären, nattTolereds Allmänna IKGöteborg
distMN
12/3
lör 18/3Attunda OK, stafettAttunda OKStockholm
natSL
12/3
SkidO, DM, sprint, NorrbottenÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästS
SkidO, DM, stafett, NorrbottenÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästSS
TrenneträffenIK Trenne UllaredHalland
natM
Vårracet, långOK OrionBlekinge
natL
12/3
Göteborgspremiären, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natM
12/3
sön 19/3Göteborgspremiären, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natL
12/3
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
12/3
Vårracet, medelOK OrionBlekinge
natM
12/3
Kringelträffen, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natM
12/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3Nyköpingsnatten Nyköpings OKSödermanland
natLN
PreO Syd, Natt, Härlövs IFHärlövs IFSkåne
P
natLN
19/3
HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
distLN
lör 25/3Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg
distS
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
sön 26/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
19/3
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
25/3*
RävdagenOK RävenVästergötland
natM
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal
distM
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natL
PreO Syd Pan-Kristianstad OK Pan-KristianstadSkåne
P
natL
19/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3Nattinatta på GotlandGotlands Bro OKGotland
distLN
26/3
SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLN
Tibrotrippeln, dag 1, nattTibro OKVästergötland
natLN
26/3

Annonser

Bagheera