Swedish Orienteering Federation

Activity: Daladubbeln

Registration is closed.

Activity Daladubbeln
Organiser Göteborgs OF
Information

Daladubbeln avgörs 14-15 oktober 2017. Se daladubbeln.se för mer information. 

Ungdomsgruppen ordnar med en bussresa dit. Avresa på fredag eftermiddag och hemkomst söndag kväll. 

Klasser: HD14, HD16, Tolvåringar får följa med om det finns plats men då måste de ha med sig en extra ledare/förälder per ca 8 ungdomar. Juniorklass finns även på tävlingen. 

Obs att tävlingen springs i 2-mannalag (först stafett och sedan patrull). Du måste själv med hjälp av dina ungdomsledare hitta en lagkompis, samt anmäla er till tävlingarna i Eventors tävlingskalender.

Ansvariga ledare: 13-års-ledarna
Kostnad ca 1200 - 1400 kr debiteras klubben i efterhand.

Mer info om kostnad, tider mm kommer...  

Registration deadline Saturday 30 September 2017 at 23:59
Contact person Sören Sturesson
Number of registrations 80

Registrations

Name Name Klass
Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK H14
Melker Åkesson OK Landehof H14
Eleonora Alinder Sjövalla FK D14
Fabian Alinder Sjövalla FK H12
Linus Alinder Sjövalla FK H12
Jakob Asp IFK Göteborg Orientering H14
Matilda Asp IFK Göteborg Orientering H14
Olivia Asp IFK Göteborg Orientering D16
Sabina Aumo Kungälvs OK D14
Emil Axelsson Lerums SOK H16
Jonas Axelsson Lerums SOK Ledare
Maja Axelsson Lerums SOK D12
Simon Bååth Sävedalens AIK H14
Victor Beischer IK Uven H14
Ida Bengtsson OK Alehof D14
Gustav Berts OK Alehof H14
Edvin Borne Frölunda OL H16
Lucas Boström OK Alehof H14
Cathrine Davidson Göteborg-Majorna OK Ledare
Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK D12
Felix Drejmo OK Landehof H16
Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering D14
Thea Fagerström IFK Göteborg Orientering D16
Elin Flakberg IFK Göteborg Orientering D14
Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK H14
Molly Granäng Kungälvs OK D14
Karl Granfors OK Landehof H14
Nils Grimbeck Sävedalens AIK H16
Lukas Groth Kungälvs OK H14
Jakob Gunnarsson Lerums SOK H16
Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK H16
Ebbe Holmqvist Sjövalla FK H14
Maria Holmqvist Sjövalla FK Ledare
Åsa Holmstrand Ollander OK Landehof Ledare
Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK H16
Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK H16
Alfred Johansson OK Alehof H14
Carl Josefsson Sävedalens AIK H16
Elsa Karlsson OK Landehof D14
Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb D12
Anton Kastrup FK Herkules H14
Tage Kinell IFK Göteborg Orientering H14
Ida Körle OK Landehof D12
Nils Körle OK Landehof H16
Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb D14
Ola Leire Göteborg-Majorna OK H12
Filip Leman Göteborgs SK Ledare
Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb H14
Märta Ljungberg Sjövalla FK D16
Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb H14
Maria Logren Sjövalla FK D16
Felicia Lorén OK Landehof D16
Oscar Lundborg Kungälvs OK H14
Dan Lundstedt Sjövalla FK Ledare
Emilia Lundstedt Sjövalla FK D12
Olivia Lundstedt Sjövalla FK D14
Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb D16
Lovisa Moqvist Lerums SOK D16
Ebba Näsman Lerums SOK D14
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK H14
Albin Nyqvist OK Landehof H14
Elias Nyqvist OK Landehof H12
Gabriel Öhgren Sävedalens AIK H16
Alvin Ollander OK Landehof H14
Ella Pettersson Sävedalens AIK D12
Rebecka Pihlström OK Landehof D14
Samuel Pihlström OK Landehof H16
Disa Rangert Kungälvs OK D14
Sofia Rask Kungälvs OK D14
Emil Ravakko Sävedalens AIK H16
Elina Reinholdsson OK Alehof D14
William Rönnborg IK Uven H14
Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK H12
Arvid Skepp Sävedalens AIK H14
Casper Skepp Sävedalens AIK H14
William Sturesson Lerums SOK H14
Anna Svarfvar Sjövalla FK D14
Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK H14
Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK H16
Matilda Wallström Sävedalens AIK D14

Advertisements

Bagheera